Jak rychle odstranit vši a hnízda u dítěte doma

Po cestě do tábora začalo vaše dítě intenzivně poškrábat vlasovou část hlavy. Při vyšetření jste zděšeni, když zjistíte, že je nakažen vši (pedikulózou). Nepropadejte panice. Existuje mnoho způsobů, jak se můžete rychle zbavit nemoci, nedovolit, aby se šířila mezi členy rodiny. Hlavní věcí je zahájit léčbu včas. Je možné parazity zničit bez toho, aby se ostříhaly vlasy?

Pedikulóza (vši) je parazitární onemocnění vlasů a pokožky hlavy. Přenos v kontaktu s dopravcem. Děti jsou zvláště náchylné k infekci. Dítě se může nakazit na veřejných místech a na dovolené v táboře, kde je velký zástup lidí. Je důležité vědět - je možné zničit parazity, aniž byste si zkrátili vlasy své dívky?

Příznaky

Pedikulóza není problémem špinavých nečistých vlasů, jak mnozí věří. To je parazitární onemocnění. To je způsobeno vši, které mohou být přenášeny kontaktem a živeny lidskou krví. Začali jste si všimnout charakteristických příznaků vši:

 1. Vaše dítě se začalo stěžovat na těžké svědění pokožky hlavy.
 2. On vyvinul silné škrábání a rány na hlavě.
 3. Vlasy přestaly svítit a získaly matnou barvu.

Pro několiktýdny se paraziti nemohou projevit. Po nějaké době, s důkladným vyšetřením, můžete najít parazity na hlavě a jejich embrya na vlasech. Pokud si nevšimnete prvních známek porážky, jejich rozmnožování probíhá rychle a brzy bude celá hlava dítěte naplněna hnidy.

Důvody

Vši u dítěte se během kontaktu častěji dostávají na veřejná místa a důvody se mohou lišit:

 • použití předmětů jiného dítěte;
 • klobouky pro jiné lidi (klobouky, čepice, šátky);
 • ručníky;
 • ložní prádlo v zařízeních péče o děti.

Vosa, která má malou velikost, je schopna se rychle pohybovat. Tak přechází k jiné osobě. Pokud má dívka dlouhotrvající vlasy, dokáže nemoc zachytit i ve veřejné dopravě a na ulici.

Důležité! Aby se zabránilo pedikulóze, chlapci by měli být zkráceni a dívky by měly mít těsné copánky. Čím těsnější vlasy drží na hlavě, tím je pro parazita těžší držet se a začít se množit.

Druhy vši

Existuje několik druhů vši:

 • oděvy;
 • pubic;
 • hlava.

Tělesné vši jsou hlavním zdrojem tyfu. Žijí v záhybech prádla, oblečení, mohou být ve skříni a komody. Je to pro tuto funkci dostal své jméno.

Druhý druh (ploshitsy nebo pubic) vyvine a položí vejce na vlasy šourku, pubis, podpaží a dokonce i na obličej.

Hlavy se usadí na hlavu a položí vejce na vlasy. Oni držet se vlasů a zpočátku nevykazují sebe. Jako dospělí způsobují mnoho problémů: kousají kůží a živí se krví. Současně vylučují látku, která způsobuje těžké svědění. Dítě hřeben povrch, čímž se problém zhoršuje. Má nespavost, svědění může způsobit alergie a vyvolat výskyt furunkulózy a kožních onemocnění.

Při pohledu na fotografii se jedná o malý průsvitný hmyz nepřesahující 3 mm. Mít 6 nohou, které jim pomáhají držet vlasy. Živí se krví a mohou se rychle pohybovat. Vrchol vši padá na podzim. Samice samice jsou schopny položit až sto vajec, které jsou pevně přilepeny na vlasy pomocí adhezivní látky.

Tyto druhy parazitů mají vejce malé velikosti (1 mm). Během svého života vydrží tři molty, které pokaždé mění svůj vzhled. Mnoho matek se proto obává, že dítě si vzalo několik druhů vši. Ve skutečnosti je to stejný druh, jen v procesu dospívání.

Rychlý způsob, jak se zbavit vši a hnízd v jednom dni

Jak rychle dostat vši ze svého dítěte? Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit tohoto delikátního problému. Chemické produkty pomohou udržet dívčí vlasy. Mají nejvyšší účinnost v aplikaci. Mohou však zranit pokožku hlavy a způsobit podráždění.

Přípravy

BSortiment těchto nástrojů je k dispozici:

 • šampony (Nix, Rid);
 • aerosoly (Pair plus);
 • spreje (Nuda);
 • masti pro pedikulosis.

Je možné parazity zničit, aniž by se vlasy rozřezaly? Chemikálie nejen pomáhají ničit hmyz, ale i vejce.

Šampony jsou složeny ze směrových složek, které mohou potlačit životně důležitou činnost parazitů. Jsou relativně levné a pokud se používají jednou, zcela odstraní živé parazity. Šampon umyl vlasy po dobu 8-10 dnů, aby nedošlo ke ztrátě živých jedinců, kteří se vylíhli z hnízda. Po použití pro upevnění výsledku nelze použít balzámy a kondicionéry.

Věnujte pozornost! Tyto produkty spalují vlasy a pokožku hlavy.

Aerosoly se používají na suché vlasy. Sprej potřebují po celé délce vlasů od kořenů. Určitá doba, po kterou se kompozice nevyplaví (do 10 minut), aby se zcela zabil hmyz. Hrubý hřeben pomůže vyčistit prameny vlasů. "Nuda sprej" je také aplikován na suché vlasy, třel do pokožky hlavy. Nářadí je nutné aplikovat, zcela navlhčit.

Během jedné hodiny sprej úplně infikuje vši. Stačí si umýt vlasy a hřeben hřebenů a mrtvého hmyzu. Opravuje výsledek opětovného použití léků po 10 dnech. Pomáhá ničit hmyz a léčit děti od 3 let.

Pro boj proti vši jsou používány sírovou mast a benzylbenzoát.Tyto léky mají dvojí účel: paralyzovat nervový systém parazitů, zbavit je vzduchu a vody.

Lidové prostředky

Lice pronásleduje lidstvo už mnoho let. Tradiční léčitelé vymysleli mnoho receptů, aby tento nepříjemný problém překonali. Ve srovnání s chemikáliemi nemají rychlou akci, ale jsou také velmi účinné.

Vši se bojí silných, nasycených travních pachů:

 • levandule;
 • pelyněk;
 • máty a meduňky;
 • divoký rozmarýn;
 • čajovníku;
 • česnek.

Tradiční medicína radí bourací bujóny, infuze do chlupaté části hlavy a připravuje kaše z těchto rostlin. Takové infuze bezpečně vyléčí děti od 5 let.

Ocet pomůže odstranit vši u dítěte s dlouhými vlasy doma. Je třeba připravit vodný roztok octa v poměru 2: 1. Vlasy dobře navlhčete, přikryjte zábalem a kravatu. Třicet minut bude stačit k oslabení parazitů a mohou být česány spolu s hnidy.

Věnujte pozornost! Používejte pouze 9% octa. I v kombinaci s vodou může poškodit pokožku.

petrolej. Docela populární způsob, ale je to velmi nebezpečné. Způsobuje těžké alergie, ne všechny vhodné. Při použití olivového oleje a šamponu, přidán do petrolej: 1 polévková lžíce. petrolej, 2 lžičky oleje a 1 lžička. šampon Výsledná kompozice maže suché vlasy a uchovává pod fólií po dobu delší než 2 hodiny. Pro děti je termín zkrácenaž 1 hodinu. Poté omyjte šamponem a opláchněte octem. Ošetření se několikrát opakuje s nižší koncentrací petroleje.

Vejce vší jsou chráněna hustou skořápkou a ihned nezemřou. Po každém ošetření se česají hustým hřebenem.

Brusinkový džus a dehtový olej se používají v lidové praxi.

Je možné odstranit vši u dítěte s dlouhými vlasy. Abychom vám pomohli přijít speciální drogy. A pro ty, kteří nechtějí používat lékárenské nástroje, jsou lidové recepty vždy po ruce.

Vši přináší mnoho problémů, ale můžete se s tím vyrovnat. Hlavní je mít trpělivost a následovat doporučená doporučení. Abyste se vyhnuli opakování, měli byste informovat ošetřujícího pracovníka o problému s cílem chránit ostatní děti.

Zacházet s hlavou nejen pro dítě, ale pro všechny členy rodiny. V době nemoci, musíte pečlivě vyčistit byt, často měnit postel. Provádět mytí v režimu varu.

Je nutné odstranit oděv dítěte v obalu, hermeticky zabalený. Vůz zemře na pátý den, protože nemůže jíst. Jako preventivní opatření byste měli do šamponu přidat levandulový olej nebo čajový olej.