Jak rychle se zbavit nepříjemného zápachu v bytě

Bydlení není vždy voňavé květinami a čerstvostí. V každém bytě se může náhle objevit zvláštní aroma, a to i v případě, že byl renovován a byl instalován moderní nábytek. Nejenže to kazí náladu majitelů, ale může být i zdraví škodlivé. Proto je důležité najít zdroj co nejdříve a zbavit se zápachu. Se správným přístupem můžete problém snadno a rychle vyřešit.

Hlavní důvody

Dobrá hospodyně se snaží udržet dům v čistotě. Bohužel ani každodenní větrání a pravidelné čištění neposkytují úplnou ochranu před výskytem zápachu.

Faktory přispívající ke vzniku těžkého vzduchu:

 1. Domácí zvířata.
 2. Vaření.
 3. Houba a vlhkost.
 4. Kouření v místnosti.
 5. Chybné instalatérské práce.
 6. Mokré hadry a houby.
 7. Nedávné opravy.
 8. Větrání.
 9. Plná přihrádka.
 10. Lednice.
 11. Ubytování starších a nemocných osob.
 12. Malé děti.
 13. Staré věci a interiérové ​​předměty.
 14. Štěnice domácí a šváby v domě.

Formy na záchodě a koupelně

Hlavní věcí v boji proti zápachu je jasně identifikovat zdroj a správně zvolit metody eliminace. Zapomeňte na to navždyproblémy pomohou pouze integrovanému přístupu. Žádná osoba nemůže dělat bez koupelny, ale ani taková důležitá místnost není pojištěna proti výskytu hořkosti.

Možné zdroje:

 1. Porucha ventilačního systému způsobuje usazování kondenzátu na stěnách. To je jeden z důvodů vzniku plísní.
 2. Nesprávně instalovaná nebo vadná instalace.
 3. Tekoucí vodní potrubí.
 4. Vadný výfuk.
 5. Ucpané trubky.
 6. Zásobník pro kočky.

Problém s vlhkostí lze řešit několika způsoby. Za prvé stojí za to sledovat řádný provoz systémů instalatérských a ventilačních systémů a řádné fungování instalatérských prací. Instalace vyhřívané kolejnice na ručníky pomůže zabránit vzniku plísní.

Houba má tendenci uvolňovat škodlivé složky do životního prostředí, které jsou nebezpečné pro člověka. Se správným přístupem se tomuto problému můžete vyhnout.

Prevence plísní:

 1. Po zaplavení je důležité, aby se veškerá vlhkost zcela vypařila. Ohřívač pomůže vyschnout místnost. Nábytek a zeď by měly být ošetřeny kyselinou octovou, ale pokud je poškození po zaplavení enormní, nelze bez opravy provést. Současně ve fázi základování stěn je nutné použít antifungální prostředky.
 2. Nepříjemný zápach ze sklepa nelze ignorovat. Vlhkost může jít nahoru (v obývacím pokoji), takže byste měli pravidelně kontrolovat potrubí. V případě detekcepoškození je nutná jejich neodkladná výměna. Není nutné se zabývat opravami instalatérských a hydroizolačních stěn a stropů sami, pokud nemáte odpovídající dovednosti, protože nezkušenostmi můžete situaci jen zhoršit.
 3. Zatuchlý zápach ve skříni nebo na gauči je docela štiplavý a není snadné ho odstranit. Nejdříve musíte dostat všechny věci, abyste je vysušili. Tak, aby vlhkost byla úplně pryč, je dost vzduchu na oblečení na 3 dny na slunci, a další úpravy skříně z formy bude nutné. Stěny jsou otřeny roztokem octa a nechají se otevřená pro větrání. Oblečení, které bylo postiženo houbami, by mělo být vyčištěno nebo vyhozeno.

Po nalezení tmavých bodů na zdi nepanikařte. Můžete je odstranit improvizovanými prostředky.

Tradiční způsoby odstraňování plísně:

 1. Soda. K přípravě roztoku vezměte 1 lžičku sody na 1 šálek vody. Přípravek se aplikuje houbou na postižená místa a opláchne se vodou.
 2. Bělidlo. Jeden z účinných nástrojů v boji proti houbám. Chlorid vápenatý je umístěn v rozích bytu.
 3. Mýdlo. Libra znamená tření na struhadle a ředění ve vodě 1: 1. Roztok se vaří nad nízkým teplem.
 4. Ocet. Nasaďte na několik hodin problémové oblasti. Po opláchnutí vodou.
 5. Peroxid vodíku. Pomocí houby impregnované látkou se ošetřují oblasti postižené houbou, pak se tato místa důkladně promyjí vodou a nechají se uschnout.

Je-li v koupelně nebo na záchodě podnos pro kočky,eliminovat nepříjemný zápach moči může být s použitím hrubé soli nebo aktivního uhlí. Stačí, když produkt vložíte do místnosti a vyměníte jej za nový každé 3 dny, dokud vůně nezmizí. Ale soda a ocet jsou naprosto bezpečné. I když jsou špatně umyty z povrchu, stále rychle mizí.

Vdechovaný tabákový kouř v bytě

Kouření poškozuje nejen zdraví kuřáka, ale i lidi kolem něj. Cigaretový kouř v bytě jí do tapety, záclony a nábytek. Přineste to není tak snadné. Existují však účinné prostředky boje, které budou vždy po ruce.

Metody řešení zápachu cigaret v místnosti:

 1. Vzduch. Je nutné zavěsit mokré ručníky na všechny dveře a otevřít okna široká. Tah a vlhkost rychle zachytí specifickou chuť.
 2. Bobkový list. Spice vložil do popelníku, zapálil oheň a fumigoval celý byt. Po zákroku zmizí kouř.
 3. Čpavek. Je možné zničit zápach z podlahové krytiny omytím podlahy roztokem vody a alkoholu. Pro dosažení dobrého výsledku potřebujete pouze 3 kapky látky.
 4. Pomerančová kůra. Kůra se vaří 10 minut ve vodě nad nízkým teplem. V tomto procesu budou přiděleny páry, osvěžující místnost.
 5. Černé čajové sáčky. Balíčky visí kolem domu na lustry a dveře. Jejich obsah dobře absorbuje kouř.

Zápach v troubě a mikrovlnné troubě

Nespotřebované spotřebiče v kuchyni po vaření - další zdrojspecifickou chuť. V procesu, například, pečení nebo smažení jídlo může střílet tuk, a na stěnách trouby často zůstávají kousky jídla.

Odstranění tuku můžete zjednodušit několika způsoby:

 1. Citron. V peci ohřáté na 60 stupňů se nádoba s vodou a několika plátky citronu odesílá po dobu 30 minut.
 2. Soda. Připraví se roztok kyselinou octovou. Výsledná kaše se aplikuje na nečistoty, nechá se 15 minut a pak se promyje vodou.
 3. Čistá voda. Pokud nemáte sodu nebo citron na ruce, můžete použít vodu. Nalila do teplem odolných nádob a poslala do předehřáté trouby. Přiveďte k varu a podržte po dobu 15 minut, dokud pára změkne tuk.

Při používání mikrovlnné trouby je důležité pokrýt potraviny speciálním víkem. Nedovolí, aby se uvnitř zařízení rozptýlily potravinové částice. Po zahřátí misky se nedoporučuje ihned zavřít dvířka. Výrobci doporučují udržovat jej otevřený po dobu 10 minut pro větrání. Je také důležité provádět pravidelné čištění uvnitř mikrovlnné trouby.

Pokud byl tuk po zahřátí potravin zaznamenán na stěnách, měl by být okamžitě otřen. V opačném případě bude při používání zařízení přetrvávat pálivý zápach.

Zápach lze z mikrovlnné trouby odstranit následujícími způsoby:

 1. Kyselina citrónová nebo citronová šťáva. Budete potřebovat roztok vody a 10 g kyseliny nebo šťávy z poloviny citronu. Je odeslán do trouby po dobu 5 minut při maximálním výkonu.Po čase jsou stěny otírány hadrem. Mikrovlnná trouba zůstane otevřená, dokud nezaschne uvnitř.
 2. Ocet. V litru vody se rozpustí 100 g octa. Výsledná kompozice se ošetří stěnami a potom se promyje vodou.
 3. Soda. 4 lžíce látky se rozpustí v 1/2 šálku vody. Znamená to, že troubu dvakrát otřete, pak důkladně umyjte stěnu a nechte dvířka otevřená.
 4. Uhlí. Tento lék je schopen absorbovat vůně dobře. 7 tablet se rozemele na prášek a přes noc se přenese do mikrovlnné trouby.
 5. Pomerančová kůra. Do trouby vložte kůry a zapněte je na 3 minuty.

Zápach z chladničky

Zápach z ledničky může nejen zkazit chuť k jídlu, ale také poškodit zdraví. Za prvé, musíte se zbavit vypršených a zkažených produktů. Po revizi stěny se doporučuje opláchnout roztokem vody a octem, protože plast velmi dobře absorbuje pachy. Pokud procedura nepomohla, můžete použít jiné metody.

Osvěžovač chladniček:

 1. Uhlí. Tablety jsou dobře rozdrcené a položeny na polici. Po několika hodinách nedojde k žádné stopě cizího aroma.
 2. Káva. Neutralizuje pachy. Pokud není čerstvě mleté, můžete si rozpustit a dělat s ním stejně jako u aktivního uhlí.
 3. Soda. Otevřené balení je umístěno v chladničce a ponecháno tam, dokud nezmizí aroma.
 4. Chléb. Plátky žitného chleba dobře absorbují vůni.
 5. Lemon. Kusůovoce se položí na polici několik dní. Po nich v lednici, nejen že zápach zmizí, ale čerstvost se také objeví.

Je možné se zbavit nepříjemného zápachu v domě, ale není to vždy snadné. Proto, aby se tento úkol usnadnil, je lepší nezačínat problém a provádět včasnou prevenci. Nejdříve byste měli dům pravidelně větrat, vyprazdňovat, čistit a umývat. Nezapomeňte sledovat stav vodovodních, ventilačních a domácích spotřebičů.