Jak rychle se zbavit vůně kočičí moči v bytě

Kočky dávají svým majitelům spoustu radosti. Naneštěstí, někdy udržování těchto mazlíčků dává problémy, například, není vždy možné rychle zvyknout na domácí zvíře. A pak je majitel konfrontován s otázkou, jak se zbavit zápachu kočičí moči v domě rychle a efektivně.

Příčiny špatného chování koček

Důvody, proč kočka přestala chodit, není vždy možné pochopit poprvé. Někdy se vyskytuje jako důsledek stresu nebo je pomsta na majitele za trest, ale častěji je toto chování spojeno se zcela odlišnými okolnostmi. Kočka nesmí jít do táckyz následujících důvodů:

 1. Nemoci genitourinárního systému. Při cystitidě a ledvinových kamenech může zvíře pociťovat bolest a nepohodlí, když se snaží jít na záchod. Kočka se instinktivně vyhne bolesti a přestane navštěvovat svůj zásobník. Pokud majitel vidí, že se jeho mazlíček chová neklidně nebo mlíčí před vyprázdněním močového měchýře, doporučuje se navštívit veterináře, aby vyšetřil zvíře a předepsal nezbytné testy.
 2. Znečištěný zásobník. Kočky jsou od přírody velmi čisté.stvoření. Mohou odmítnout jít do tácu, který je obarven výkaly. WC pro kočky by mělo být pravidelně vyčištěno od fekálních hmot a změněno v něm.
 3. Výměna steliva pro kočky. Někdy zvíře s radostí šlo do starého zásobníku, ale odmítá použít nový. Člověk nerozumí důvodům, pro které kočka nemusí mít ráda nově získanou toaletu, ale to je často případ. Nikdy nemusíte starý zásobník ihned odhodit;
 4. Nevhodné plnivo. Pokud předtím, než kočka šla na piliny a najednou jí byly nabídnuty granule silikagelu, může přestat používat toaletu. Některá z těchto zvířat jsou velkými konzervativci a nemají rádi změnu.
 5. Prchavý zápach. Někdy majitel, který chce lépe vyčistit a osvěžit zásobník pro kočky, používá detergent se silným zápachem. Kočky mají velmi citlivý čich, takže silná vůně citrusů nebo bělidla je může odradit od úlevy.
 6. Nesprávné místo. Domácí mazlíčci milují svůj zásobník, aby byl na odlehlém místě. Je lepší umístit nádobu z očí do místnosti se stmívaným osvětlením. Stává se, že problém vyřeší pouze jedna permutace zásobníku, když kočka kdekoliv.
 7. Psychologické obtíže. Patří mezi ně nenaplněná sexuální touha a žárlivost vůči ostatním zvířatům v domě. Pokud majitel nebude chovat koťata, je lepší kočku sterilizovat a zastaví setagy. Pokud je zvíře jen žárlí na majitele na vzhled v bytě nového mazlíčka, musíte být trpěliví, v průběhu času, napětí zmizí.

Abychom pochopili, co přesně se s kočkou děje, musíte tomu věnovat pozornost, sledovat ji. Většina problémů souvisejících s domácími mazlíčky se řeší prostou účastí a péčí.

Chyby při pokusu o odstranění zápachu

Ne každý ví, jak jednat správně, pokud se již vyskytly potíže, a v domě se objevil trvalý zápach kočičí moči. Skvrna je žádoucí pro detekci a stažení, když je ještě čerstvá. Pokud se tak nestane včas, může domácí zvíře opakovat svůj „čin“, který přitahuje na stejné místo aromatické molekuly vlastních sekrecí. Někteří dělají chybu, že se snaží zbavit kočičí vůně kočky pomocí silně vonících prostředků.Patří mezi ně:

 • parfémy a deodoranty;
 • aromatické oleje;
 • silně vonící rostliny, koření;
 • mletá káva.

Všechny tyto látky v žádném případě neodstraňují zápach a mohou ho zabít jen na krátkou dobu. Zdrojem zápachu jsou krystaly kyseliny močové, které se velmi obtížně rozpouštějí ve vodě nebo v alkoholu. Rozkládají své prostředky na bázi glycerinu, zásady a horké kyseliny sírové. Z tohoto důvodu jsou roztoky obsahující chlor stejně neúčinné.

Prostředky, jako je Domestos a bělost, dráždí pouze dýchací ústrojí lidí a zvířat, jakož i povrchy zkažené barvy.

Použitílidové metody

Chcete-li odstranit zápach kočičí moči v bytě, můžete vyzkoušet lidové prostředky. I když zápach zcela nezmizí, bude viditelně oslaben a po chvíli úplně zmizí. Tato metoda je dobrá, protože mnoho z uvedených látek je na skladě a není třeba běžet do skladu pro profesionální odstraňovač zápachu. Jako sanitkymůžete použít:

 1. Citronová šťávaje dobrým neutralizátorem zápachu. Doporučuje se zmáčknout polovinu citrusů do sklenice vody, namočit ubrousek do výsledného roztoku a ošetřit ho znečištěním. Opakujte postup několikrát za sebou. Tak, aby kočka neopustila tagy, můžete místo skvrny umístit hadřík navlhčený roztokem citronu a nechat jej, dokud nezaschne.
 2. Řešení octupomůže zabít vůni na koberci. Nástroj se zředí vodou v poměru 1: 3, nalije se do rozprašovací láhve a nastříká se na znečištěné místo. Po tom, koberce musí dostat mokré suché s čistým hadříkem. Nevýhoda této metody může být považována za ostrý acetický zápach, ale je to on, kdo bude hrát preventivní roli. Domácí mazlíček nebude chtít přiblížit místo, které voní tak nepříjemně. Po půl hodině můžete místnost větrat.
 3. Soda a peroxid vodíku . Tato metoda účinně odstraňuje kočičí moč z jakéhokoliv povrchu. Je nutné posypat skvrnu jedlou sodu a pak ji nalijte peroxidem vodíku. Poté dojde k násilné chemické události.reakce, která může eliminovat krystaly kyseliny močové. Pro spolehlivost se agent ponechá přes noc a ráno se důkladně očistí od zbytků.
 4. Vodka . Nanášením se můžete vyrovnat s skvrnami na koberci, čalouněným nábytkem a podlahou. Vodka se jednoduše nanese na kus měkkého hadříku a otře si páchnoucí místo. Po vyčištění musíte místnost větrat, abyste se zbavili zápachu z alkoholu.
 5. manganistan draselný . Tmavou podlahu moči potřísněnou moči moči lze vyčistit nasyceným roztokem manganistanu draselného. Tento nástroj dokáže účinně neutralizovat pachy. Musíte věnovat pozornost skutečnosti, že všechny krystaly jsou zcela rozpuštěny, jinak mohou zanechat skvrny na povrchu, které se obtížně vymývají.
 6. JodPomocí roztoku jódu bude možné odstranit tmavé skvrny na tmavých kobercích. Lehký koberec se může znečistit. Pro zpracování se 20 kapek jódu rozpustí v 1 litru vody, nanese se na kontaminaci a po určitou dobu se ponechá. Po několika hodinách musí být roztok opláchnut.

Kromě lidu existují také specializované nástroje určené k odstranění skvrn a zničení zápachu v bytě. K jejich koupi budou muset utratit peníze, ale výsledek bude přesně dosažen.

Průmyslová zařízení

Zvláštní látky zabraňující zápachu se vyrábějí v zahraničí a v Rusku. Finanční prostředky z kočičí moči domácích výrobců nejsou o nic horší než dovážené protějšky. Meziprofesionální prostředky k odstranění specifické chuti nejoblíbenější následující kompozice.

Desozan by Zoo Clean

Tento „protipach“ obsahuje povrchově aktivní látku a bezpečnou vůni. Výrobek se prodává v lahvích po 500 a 1000 ml. Jeho působení namísto maskování je založeno na zničení molekul, které způsobují zápach. Sprej pomáhá zbavit se moči a výkalů současně. Dezosan může být přidán při zpracování místnosti v nádrži mycího vysavače.

OdorGone (USA)

Složení bylo vyvinuto americkými specialisty, balení se v současné době děje na území Ruské federace. Reklamní prostředky indikují jeho přirozené složení, hypoalergenní vlastnosti, účinnost, bezpečnost a schopnost biologického rozkladu. Aktivními složkami roztoku jsou rostlinné extrakty. Nastříkejte do malého množství stříkaného v místnosti, kde je zápach kočičí moči. Nástroj může zabít i staré chutě. OdorGone je dostupný v lahvičkách po 100 a 500 ml.

Zoosan by Zoo Clean

Prostředek obsahuje antiseptika, povrchově aktivní látky, barviva a vonné látky. Zoosan neobsahuje škodlivé složky, spolehlivě odstraňuje skvrny, stopy a zápach. Lze ji použít i v místnosti, kde jsou malé děti. Tímto nástrojem lze ošetřit jakýkoliv povrch. Pro domácí použití se doporučuje zakoupit 500 l láhev. K vylučování zápachu dochází na molekulární úrovni.

Cat & Cat Cat. Kotě

To znamenáje vhodný pro všechny povrchy, jeho účinnost je založena na působení biofermentů. Vývojáři pečlivě skryjí složení svého výrobku a tvrdí, že lék zcela rozkládá krystaly kyseliny močové a blokuje feromony, které tvoří kočičí značky. K dispozici Kat. Kotě v lahvičkách o objemu 200 ml.

Odor-Kill

Koncentrovaný roztok by měl být před použitím naředěn vodou. Lék se konzumuje šetrně a může být použit pro zpracování a dezinfekci jakéhokoliv povrchu. Odor-Kill má vůni vanilky a dokáže účinně zničit pach kočičí moči a exkrementů. K dispozici ve Velké Británii, zabalené ve velké nádobě (asi 4 litry). Složení je zcela bezpečné pro lidi a domácí zvířata.

Někdy zdroj pachu nemůže být detekován po dlouhou dobu, v takové situaci se znečištění stává vytrvalým a není ani přístupné průmyslovým prostředkům. Za těchto okolností je nejlepší objednat profesionální čištění. Ale pro začátečníky se můžete pokusit odstranit skvrnu sami pomocí několika metod zpracování.