Jak rychle vložit sněhové vločky na okno tak, aby nespadly?

Sněhové vločky různých materiálů se mohou stát cenově dostupnými a jednoduchými domácími dekoracemi. Zdobení oken je zajímavá tradice, která vám umožní vytvořit zvláštní slavnostní náladu jak uvnitř domova, tak i venku pro ty, kteří budou chodit po ulicích večer. Můžete nalepit papírové vločky na okno tak, aby se držely po dlouhou dobu, ale pak mohly být bez problémů odstraněny několika způsoby.

Metoda s mýdlem

Pomocí rozpuštěného mýdla můžete upevnit nejtěžší a nejrozsáhlejší dekorace, ale způsob je vhodný pro jednoduché papírové výrobky. Je nutné rozpustit jakýkoliv typ detergentu ve vlažné vodě, dokud se nevytvoří nasycený roztok. Koncentrace může být určena hmatovými vjemy: je-li na ruce znatelný film, který je obtížné okamžitě omýt, znamená to, že je již dostatek mýdla. Na houbu nebo načechraný štětec položte na něj trochu vařeného „lepidla“, lehce navlhčete vločku a pak ji nalepte na sklo. Tímto způsobem lze upevnit nejen papír, ale také tkaniny, pletené výrobky. Zbytky roztoku a kapající kapky lze odstranit vlhkým hadříkem. Pokud se jim podaří vyschnout, použijte lepší čistič skla.

Poznámka!

Pro tento způsob není vhodné mýdlo s vysokým obsahem tuku, jako je kosmetika pro změkčení pleti se smetanou.

Někdyopravit dekor, takže to není možné poprvé. Proto je lepší nejprve nalepit pár výrobků, zjistit, jak se budou chovat po úplném vysušení. Pokud je papír trochu „zmrštěn“, hrany se posunuly od skla, měli byste zvýšit koncentraci mýdla a pak okno dále zdobit.

Mléko, mouka a voda

Hlína, jako mýdlo, by neměla být dávána dětem k vlastní výzdobě, nejčastěji však dělají sněhové vločky, dávají důvěru mladším členům rodiny, studentům mateřských škol a studentům základních škol. Aby nedošlo k obavám o bezpečnost těchto "návrhářů", stačí zvolit směs jednoduchých výrobků jako hlavní kompozici pro práci. Používají jen teplé mléko nebo směs mouky a vody, obě stejně účinné.

Obyčejné mléko je velmi vhodné pro velmi malé děti. Je lepší lepit lehké sněhové vločky na okna, zatímco místnost i dítě zůstanou čisté. Velké výrobky z tlustého papíru, sametové plátna se budou obtížněji držet, bude nutné několikrát namočit povrchy. Pro takové sněhové vločky je lepší použít mouku, vodu nebo mléko, mouku. Směs zřeďte na konzistenci běžného lepidla. Směs by neměla být tekutá, tekutá, ale bez hrudek, homogenní. Naneste na papír, a ne na sklo, nejlépe štětcem, aby nedošlo k přehánění s vlhkostí. Když skončí svátek, bude stačit houbou celý povrch okna čistou vodou houbou, počkejte, až se pasta rozpustí a odstraní papír s ní. Taková cestanepoužívala na skle žádné znatelné známky.

Zubní pasta místo sněhu

Bez běžné pásky a lepidla můžete použít běžnou zubní pastu. Tento materiál je obzvláště dobrý, pokud potřebujete upevnit sněhové vločky složitého prolamovaného tvaru, s malými řezy, tenkými hranami. Při vytvrzování na studeném skle se chemické složení změní na skutečný mráz s napodobením částic sněhu. I když novoroční svátky nepotěží na ledové vzory na skle, okna budou stále vypadat báječně.

Poznámka!

Musíte použít bílou pastu, můžete s přidáním modrých tónů, ale ne vícebarevných nebo růžových. Třpytky z dětských hygienických výrobků vypadají velkolepě.

Je snadné lepit dekorační pastu. Můžete ušetřit nejvíce rozpočtu. Na zadní stranu papírového produktu naneste tenkou vrstvu lepidla, důkladně ho otřete. Zatímco vrstva není suchá, připojte ji ke sklu a trochu stiskněte. Pokud je sněhová vločka deformovaná, pomačkaná, je třeba její části opatrně přesunout dlaní. Pokud je pasta silná, je přípustné ji mírně rozpouštět teplou vodou. V tomto případě bude vrstva déle vysychat, což umožní v případě potřeby dokonce změnit umístění dekoru na skle. Po dekoraci není nutné okno zcela očistit, pastu můžete nechat v podobě krásných vzorů. Je-li nutné sklo částečně promýt , postačí použít běžný šampon nebo čisticí prostředek na příslušné povrchy.

Výzdoba nalepená na okně je nejen levná, ale také velmi zajímavá. Je lepší řezat sněhové vločky s celou rodinou a pak je ozdobit domem. Pomocí nástrojů po ruce můžete zcela nahradit lepidlo a pásku, která vždy zanechává ošklivé stopy. Takové domácí přípravky jsou ideální i pro děti, protože jsou naprosto bezpečné.