Jak rychle vyčistit uhlík a tuk z pánve

Kuchyňské náčiní mají tendenci se rychle znečistit. Dobré ženy v domácnosti mají tendenci ji udržovat v čistém a uklizeném stavu. Problém sazí na nádobí, kterým čelí každá žena, vedoucí domácnost. Speciální a šikovné nástroje slouží k obnovení původního vzhledu vašich oblíbených hrnců a pánví. S užitečnými informacemi je možné pánev vysoké kvality čistit z uhlíkového ložiska i doma.

Čištění sazí domácími chemikáliemi

Nagar je černý povlak, který se skládá ze sazí a tuku. Kromě neatraktivního vzhledu poškozuje lidské zdraví. Pokrytí tukem se objevuje na vnitřní a vnější straně misky. Miska často hoří kvůli tomu. Využitím takové pánve můžete systematicky poškodit lidský trávicí systém a vystavit ho intoxikaci.

Kvalitně vyčistěte pánev z uhlíku v domácnosti, kde lze používat domácí chemikálie. Zvláštní prostředky a způsoby odstraňování uhlíku jsou vybírány v závislosti na materiálu, ze kterého byla pánev vyrobena.

Pánve vyrobené z těchto materiálů:

 • litina;
 • hliník;
 • s keramickým povlakem;
 • odTeflonový povlak.

S přihlédnutím k pozitivním hodnocením osob, kterým se podařilo odstranit saze a zbytky po hoření , je třeba věnovat pozornost těmto zvláštním prostředkům:

 • Shumanit;
 • Frosch;
 • „pan Muskul“;
 • „Oxyday“;
 • "Organika"
 • AmWay;
 • "Pomocník".

Každý výrobek chemického průmyslu uvedený na seznamu poskytne dobrý výsledek s výhradou doporučení výrobce. Prostředky umožňují čistit, umývat a čistit silnou vrstvu sazí a tuku.

Obecně bude úspěch podniku záviset na pečlivé aplikaci pracovní tekutiny na povrch pánve. Dále musíte počkat určitou dobu a pak se zbavit staré plakety uvnitř a ven s žínkou.

Vzhledem k tomu, že vzhledem k toxicitě chemických látek pro domácnost se některé ženy snaží vyhnout používání těchto látek v domácnosti, jsou populární oblíbené metody.

Opatření

Je nezbytné přijmout postup čištění gumovými rukavicemi tak, aby chemické složky chemikálií v domácnosti nepoškozovaly pokožku rukou.

Pro ochranu dýchacích orgánů se doporučuje používat respirátor v případech, kdy se používají produkty obsahující agresivní těkavé látky.

Během čištění bude užitečné udržovat okno otevřené a odstraňovat domácí zvířata a děti z kuchyně. Při mytí nádobí si neotírejte obličej ani oči rukama.

Tradiční metody

KvalitaPánev nebo pánev je nepostradatelnou věcí pro dobrou hospodyni.Při běžné péči slouží kuchyňské náčiní déle než jeden roka zlepšují pouze chuťové vlastnosti pokrmů, které jsou s ním připraveny.

Jak čistit pánev z sazí s antiadhézním povlakem v moderní myčce, nikdo nevznáší žádné otázky. S menší kontaminací bude pánev třpyt.

Keramické nádobí s antiadhézním povlakem se doporučuje umýt tekutými detergenty. Nepoužívejte čisticí prášky.

Rychle vařit tuk z jídel z jakéhokoliv materiálu může být v bezpečném zdravotním řešení. Složení roztoku obsahuje 3 litry vody, 200 g tekutého detergentu, 50 g uhličitanu sodného. Špinavé nádobí ponořené do nádoby s mýdlovou vodou a vařit půl hodiny. Po této době se pánev odstraní, otře se měkkou houbou a opláchne se zbytkem mýdlové vody.

Další alternativní způsob čištění pánve ze starého ložiska je znám s pomocí slavného nápoje Coca-Cola. Pro čištění dna a vnitřních stěn nádobí ze staré vrstvy sazí a sazí,je nutné nalijeme nápoj do nádoby(mírně bez přidání Coca-Cola na okraj) a na půl hodiny zapálit oheň na střední intenzitu. Je-li třeba pánev z vnějšku odstranit špinavou vrstvu, musí být ponořena zcela do nápoje, namočena a vařena asi 40 minut.

Dokonce i na kuchyňském nádobí s teflonovým nátěrem se může čas od času objevitnevzhledný nálet. Pánev se snadno čistí a umyje z uhlíku potaženého teflonem s hrncem vroucí vody, ve kterém nechají nádobí na noc. Pokud chcete odstranit staré saze, přijďte na pomoc prášek do pečiva. Směs se smísí se sklenicí vody, nalije se na pánev a nechá se ohřívat. Po několika minutách držení ohně se nádobí odloží, nechá se vychladnout a potom se odstředí s kuchyňskou houbou.

Plechovky litinové

Navzdory mnoha moderním materiálům pro pánve na smažení je litina stále populární. Ženy v domácnosti používají tyto domácí potřeby s velkým potěšením pravidelně. K vyčištění od starého tuku a sazí můžete použít bezpečné řešení. Ve velké pánvi, kde se pánev hodí, měli byste nalít vodu a přidat kyselinu citrónovou (pro 1 litr vody 1 polévková lžíce. Lžíce prášku). Při ohni připravte pokrmy po dobu 15 minut, poté odstraňte a nechte vychladnout. Starý nátěr se uvolní a snadno se čistí hustou kuchyňskou houbou.

Můžete nahradit kyselinu citrónovou octem. Stačí vyrobit roztok 1/3, kde ocet bude třikrát méně vody. Roztok se nalije do vyčištěné nádoby a udržuje se na ohni po dobu tří hodin. V procesu varu by měla být místnost větraná, aby nedošlo k otrávení výparů kyseliny octové.

Aktivní uhlí může být v tomto případě užitečné. Chcete-li jej použít, musíte farmaceutický přípravek rozemlet na prášek a posypeme je na mokrý povrch misky.Po 60 minutách, s použitím tradičního pracího prostředku, konečně přiveďte povrch pánve na slušný stav.

Litinová pánev se často čistí radikální metodou - spalovací komorou. Je nutné rozsvítit lampu a nasměrovat plamen na vnější a vnitřní povrchy a znečištění. Pod vlivem silného ohně, ložiska změknou a mohou být zcela odstraněny.

Další radikální metodou je použití vrtáku s kovovou tryskou. Proces je jednoduchý - s pomocí trysky bez námahy odstraňte starou vrstvu sazí z litinové pánve. Taková práce se doporučuje mimo kuchyň.

Hliníkové nádobí

Čištění hliníkové pánve je obtížnější. Kov je citlivý na agresivní účinky čistících, abrazivních a mechanických prostředků, ale nevylučuje jejich použití.

Osvědčená národní metoda může pomoci: vaření v aktivním složení 10 l vody, 100 g klerického lepidla, 0,5 kg uhličitanu sodného, ​​nasekané tyčinky mýdla pro domácnost. Pánev se vaří 30 minut. Po vyjmutí z ohně je nádoba ponechána na stranu, dokud zcela nevychladne.

K odstranění vnější vrstvy sazí se používá písek a kartáče. Pro následné odstranění škrábanců je nádobí leštěno jedlou sodu.

Čisticí potřeby s keramickým povlakem

Pánev s keramickým povlakem -výrobek není levný a vyžaduje řádnou péči . Je lepší včas odstranit právě se objevujícínamísto pozdějšího odstranění z nádobí. Efektivní způsob čištění keramické pánve je otřít lékařským alkoholem. Pokud je znečištění stabilnější, namočte a vařte (30 min.) Ve velké pánvi s mýdlovou vodou.

Pro péči o keramické povrchy si můžete zakoupit speciální nelepivé nástroje - například nástroj Organics. Vyznačují se vysokými náklady, ale efektivnost nástroje a zachování drahých nádobí ve výborném stavu to odůvodňuje.

Návod na údržbu

Aby se zabránilo vzniku vrstvy spalování a sazí, doporučuje se čistit znečištění bezprostředně po vaření, aniž by čekalo, až nádobí zcela vychladne. Při pravidelném používání myčky jednou týdně stojí za to čištění pánví ručně s vysokou kvalitou.

Nepoužívejte abrazivní kovové kartáče a houby. Je jednodušší čistit primární vrstvu sazí. Během procesu vaření použijte plastovou nebo dřevěnou stěrku, která nepoškrábá dno. Pokud hostitelka používá kleště, pak by měly být chráněny jejich konce.

Po zakoupení nové pánve se doporučuje namazat její vnitřní povrch rostlinným olejem a poté jej umýt v teplé vodě s použitím detergentu.

Stojí za zmínku, že litinové a hliníkové pánve mohou být podrobeny náročným čisticím postupům s hrubými žínkami a jinými brusivy. Potažené nepilnované nádobyvztahy nebudou tolerovány. Pro péči o ně se doporučují speciální tekuté nebo gelové produkty.

Pánev na smažení s keramickými povlaky lze čistit houbou a brusnými směsmi, ale kovové houby nelze seškrábat ani používat.