Jak rychle vyschnout mokré boty

Nemá příroda nikdy špatné počasí? Řekněte o tom své navždy mokré boty! Nasty kejda sněhu, obrovské kaluže, které nemohou skákat a ne dostat se bez ztráty, a snaží se opustit své mokré značky v útulné boty nebo boty. Takže musíte hledat různé triky, jak rychle sušit boty.

Obecná pravidla pro sušení

Důležité! Nikdy se nevzdávejte snahy o rychlé vysušení mokrých bot (zejména kůže, membránových bot) přímo na baterii nebo v blízkosti ohřívače. Proč V blízkosti takového zdroje tepla se boty suší nerovnoměrně. Vlhkost se odpaří pouze z vnějšku, materiál se začne deformovat, praskne a lepené části mohou zcela zmizet.

  1. Gumové boty se cítí výborně blízko elektrického ohřívače, na baterii. Pokud je zdroj tepla velmi horký, rozptylte prkno. Vytáhněte izolaci a umístěte ji odděleně na baterii.
  2. Rozhodli jste se použít fén - zvolte správnou teplotu. Mělo by to být jen studené foukání!
  3. Tenisky, tenisky po umytí, je žádoucí sušit ne v automatickém stroji, ale přirozeným způsobem,semišové boty - pouze při pokojové teplotě.
  4. Podešev z vlhké kůže umístěte tak, aby na ni mohl volně proudit vzduch: položte si botu na bok nebo ji zavěste na tkaničky.
  5. Před sušením otřete boty uvnitř a ven z nečistot vlhkým hadříkem. Semišové boty však musí být nejprve vysušeny, poté se odstraní přilnavá špína štětcem na boty.
  6. Chcete rychle zaschnout vložky - vytáhněte je z mokrých bot a položte je na baterii.

Bezpečné způsoby sušení

Staré noviny

Strčte vrásčité noviny do mokrých bot. Zabalte papír mimo boty a zajistěte gumičkou, vyměňte vlhké noviny tak často, jak je to jen možné. Takže můžete membránu a suché semišové boty sušit. Mimochodem, tato metoda je nejúčinnější a osvědčená více než jednou generací. Pokud jsou boty lehké, vezměte toaletní papír. Faktem je, že mokré noviny zanechávají tiskovou barvu na povrchu boty, která je špatně otřena. Jedna námitka: mokrá pravá kůže je velmi zranitelná, takže netlačte příliš mnoho papíru do mokré boty, aby nedošlo k protažení a změně tvaru.

Sůl na vaření

Rychle schnou mokré boty, boty pomáhají obyčejné soli. Zahřejte ho například v čisté pánvi nebo pánvi. Nalijte do těsné ponožky, jemně rozložte uvnitř boty nebo boty. Pokud se sůl ochladí a vlhkost uvnitř zůstane, opakujte postup.

Silikagel

Po umytí lze tenisky nebo tenisky rychle vysušit.silikagelu. To je skvělý způsob, jak suché a semišové boty. Stačí dát tašky s míčky dovnitř a čekat na druhé čekání. Mimochodem, tento mini-sušička může být nošena a pracovat. Změní pouze boty po dešti a vloží silikagel, například do mokrých kotníkových bot. Do konce pracovního dne veškerá vlhkost odejde a nezapomeňte sušit pytle s výplní na baterii, aby bylo možné tyto zázrakové koule opět použít k určenému účelu.

Vysavač

Jak sušit boty vysavačem? Je to velmi jednoduché! Připevněte hadici vysavače k ​​vyfukovacímu otvoru, trubku vložte do zavazadlového prostoru. Některé hostesky jsou rozrušené, když po zkoumání zařízení nenajdou otvor pro foukání vzduchu, proto tento typ sušení nepoužívají. A marně! Ukazuje se, že zde jsou nějaké triky. Pracuje na sání vzduchu, vysavač odstraňuje přebytečnou vlhkost a může velmi rychle vyschnout materiál zevnitř. Pro každou botu, strávit alespoň 15 minut svého drahocenného času. Udělej to správně!

Extravagantní způsoby

Ventilátor

  • Přípravná fáze: vyrobit 2 háky z drátu, podobně jako anglický "S". Upevněte je na mřížku ventilátoru na jednom konci, na ostatních závěsných botách, boty s podpatky nahoru. Boty tímto způsobem nejsou příliš vhodné na sušení: jsou příliš velké.
  • Odšroubujte tkaničky, vytáhněte jazyk. Maximalizujte své boty tak, aby byly důkladně vyfouknuté zevnitř.
  • Připevněte ventilátor a zapněte jej na střední rychlost. Po hodině zkontrolujte výsledek. Tato metoda je dobrá, kdyžpo mytí potřebujete rychle suché tenisky, tenisky.

Rýže

Nalijte spodní část krabice s rýží. Na rýži položte boty z jemného materiálu s podešví nahoru. Uzavřete krabici pevně víčkem, vlhkost můžete kontrolovat až po několika hodinách.

Uhlíky požární

Mokré nohy na výletě - z ohně použijte teplé uhlí. Sbírejte je v celé suché ponožce. Tkanina není spálena? Pak odvážně položte ponožku do mokrých tenisek a trpělivě čekejte na pozitivní výsledek.

Nechcete dělat něco sami a vymýšlet, jak sušit boty? Získejte speciální sušičku. Jeho teplota ohřevu je určena k vysušení výrobku bez jakýchkoliv deformací, ale vždy existuje možnost, že věc bude zkažena nekvalitním zařízením. Chtěli byste se chránit - vyrobte si sušičku obuvi sami.

Správně sušené boty vám ušetří od zimy a od dodatečných nákladů na nákup nové boty.