Jak rychle vyschnout mokré oblečení

Je nutné urgentně běžet, ale oblek po mytí je ještě mokrý? Nebo jste z domu a vy se prostě nemůžete změnit a halenka, kalhoty z nějakého důvodu se ukázaly být mokré, jak můžete rychle sušit oblečení? Existuje cesta ven a ne jedna.

Populární metody

V domácnosti je mnohem snazší sušit věci: veškeré vybavení je po ruce. K ní za pomoc a kontakt.

Žhavé železo

První kamarád je železo, pokud je předmětem vaší pozornosti tenká tkanina. Ihned po umytí, železo mokré košile, halenka ze všech stran, jen nezapomeňte vypnout kouření! Žehlení můžete zavěsit na otevřený balkon. Jen pár minut - a už jste ve spěchu v suchých šatech pro naléhavé záležitosti.

Je možné sušit i ponožky železem, ale pouze z přírodních materiálů a posouvat je tenkou bavlněnou tkaninou, která absorbuje vlhkost a chrání výrobek před deformací.

Někteří vynalézaví a velmi zaneprázdnění muži přicházejí k sušení ponožek kreativně: ponořte ponožky do mikrovlnné trouby (nevidíte svou ženu!), Zapněte maximální režim, vytáhněte jej za pár minut.

Pračka

Velmi běžným způsobem je použití režimu sušení. Buďte opatrní: aby nedošlo k poškození vaší oblíbené halenky nebo sukně, zvolte maximální teplotu, která vyhovuje typu tkaniny.

Pokud je stroj starý nebo není, s oblečením, vraťte do bubnu suchou osušku a zapněte točení. Zbývá to rychle železných věcí. Tato metoda nebude trvat déle než 30 minut drahocenného času.

Pevnostní metody

Ve velkém froté ručníku nebo prostěradle navalte mokré oblečení a navalte je, jako by zmáčklo. Pokud vlhkost nestačí, vyměňte ručník. Žehličku ohřejte a zavěste ji na prádelní šňůru na otevřeném balkonu, aby přebytečná vlhkost rychleji zhasla (pokud je počasí teplé nebo větrné). Po větrání lze věci znovu žehlit a po 30 minutách už budete ve svém oblíbeném obleku, abyste se mohli ponořit do práce.

Ostatní zdroje tepla

Některé druhy tkanin jsou deformovány z horkého železa, jak v takovém případě rychle sušit oblečení? Zvolte vhodnou metodu pro danou situaci.

  • Vlněný svetr, svetr je stále mokrý a máte jen hodinu - zavěste ho na závěs a vysušte ho fénem. Mimochodem, můžete použít sušič rukou, pokud jste mimo domov.
  • Vlněný výrobek můžete zavěsit na židli a zapnout topení ventilátoru. Čas od času převažuje svetr, takže za hodinu má produkt čas na rovnoměrné zaschnutí.
  • Další možností je zavěsit vlhkou vatovou halenku poblíž trouby. Ohřejte troubu co nejvíce, dvířka lehce otevřete, pokud je v režimu foukání, nezapomeňte ji zapnout. Nechoďte daleko, protože každých 10 minut budete muset změnit polohu halenky tak, aby mohla být rovnoměrnávyschnout Kdesi za hodinu by měl vlněný předmět zaschnout.
  • Mimochodem, je to dobrý způsob, jak sušit džíny, ale po troubě budete muset odstranit vlhkost i železem. Hodina se musí vyrovnat!
  • Doporučuje se prát v troubě, jinak budete cítit jako pečená kachna nebo jablečný koláč po celý den.
  • Na teplý slunečný a větrný den si doma na čerstvém vzduchu doma pověste mokrou výzdobu. Za necelou hodinu bude vaše oblečení téměř suché.
  • Venku venku je deštivé - pověsit věci na elektrickou sušičku v koupelně nebo na baterii, jen zakryjte přístroj tenkým hadříkem, abyste chránili oblečení před příliš horkým povrchem. A nepřehánějte to, aby nedošlo k poškození materiálu!
  • Někteří příznivci extrémních rad doporučují sušit mokré oblečení nad sporákem - plynovým nebo elektrickým. Chcete použít tuto metodu - neopouštějte kuchyňku na minutu, aby nezůstala bez vaší oblíbené věci. Mimochodem, takové sušení může způsobit požár!

Řešit problémy kreativně a v dobré náladě!