Jak samostatně vyčistit byt po opravě

Konečně, oprava v bytě je dokončena, je čas na relaxaci a oslavu velkolepé akce, ale majitelé nejsou v náladě na oslavu: budou mít další časově náročný a poněkud komplikovaný proces - čištění domu po opravě.

Aby bylo možné provést všeobecné čištění vlastníma rukama, rychle a účinně projít, utratit jej v několika fázích: nejprve vyčistěte byt od stavebních nečistot, poté odstraňte stavební prach, odstraňte různé skvrny z povrchů a povrchově upravte mokrým čištěním.

Odstranění trosek

Před čištěním si dejte rukavice do domácnosti, nasaďte si boty, abyste se neublížili. Ve velkých plastových pytlích sbírejte kusy tapet, sádrokartonové desky, otlučené dlaždice, použité nádoby na barvy, základní nátěry atd.

Nenechávejte zbytky tmelu, tapety lepidlo, vápno jen v případě: ne, to není užitečné, ale po celá léta to bude nepořádek na balkon, sklad nebo jiné místo, kde máte v úmyslu napůl poloprázdné krabice a tašky. Nebo dát přátelům, kteří se chystají provést opravu vlastníma rukama.

Snažte se vzít všechny sebrané odpadky do městské skládky sami, aby nedošlo k přeplnění kontejnerů a nedostali pokutu. Můžete využít služeb speciálních úklidových firem, které rychle a relativně levně odstraní pytle odpadků.

Bojstavební prach

Jak vyčistit byt po opravě bez pomoci odborníků a vlastními rukama, aby se ukázalo, že není horší, ale ještě lepší? Začněte správně sbírat prach, který i při sebemenším pohybu v bytě stoupá do vzduchu.

Odstraňte ochrannou fólii z podlahy a jiných povrchů, ale nevybalte zařízení. Film pečlivě navíjejte, vytáhněte ho na ulici a jen tam protřepejte stavební prach.

Rozpustíme lžíci octa v 500 ml vody, nalijeme do spreje a rozstříkáme po místnosti: vyvýšený prach se usadí sám. Vakuum stropu, stěny, můžete použít vysavač k odstranění prachu z podlahy. Pokud je vám líto vysavače, navlhčete koště a opatrně vylejte odpadky, které zůstaly na podlaze.

Jak vyčistit byt po opravě? Začněte sbírat prach ze všech povrchů vlhkým hadříkem, pohybujícím se shora dolů. Zaprvé, umyjte police, nábytek, okna, parapety, baterie a nakonec použijte podlahu. Neustále vyměňujte vodu, ujistěte se, že hadřík je čistý a nezanechává skvrny.

23 Samotný konec je obecně používán čistou vodou.

Pokud na podlaze, z okenních parapetů, skvrny na dlaždicích zůstávají stavební směsi - bělení, lepidlo, pěna,putty - zkuste je odstranit sami. Nejdříve jemně otřete uschlé zbytky tupou stranou nože a poté opláchněte vhodným nástrojem.

Pokuste se udělat vlastní čistící roztok pro mytí různých povrchů. Chcete-li například omývat a omývat podlahu, připravte si solný roztok: v kbelíku s vodou budete potřebovat sklenici soli. Pokud skvrny zůstanou, znovu otřete fyziologickým roztokem a přidejte do ní 100 ml octa. Už potřetí si vezměte čistou vodu. Během čištění se snažte neustále vzduch v místnosti.

Můžete připravit roztok s manganistanem draselným, který dobře zvládá bílé skvrny ze stavebních sloučenin: připravte z něj jasně růžový roztok a přidejte sůl. S touto směsí neumývejte lehké povrchy!

Odstranění odolných skvrn

Zbytky stavebních konstrukcí nebo materiálů mohou být obtížně omyty čistou vodou a hadrem.

  1. Odstraňte kapky barvy lakem nebo petrolejem.
  2. Stopy polyuretanové pěny a stavební pásky mohou být setřeny hadříkem navlhčeným rostlinným olejem.
  3. Pokud se na leštěný nábytek nanesl bílý tmel nebo tmel, omyjte ho benzínem nebo ručně vyrobeným prostředkem. K tomu vezměte stejné části rostlinného oleje a soli "Extra", promíchejte a aplikujte na kontaminovanou oblast. Jemně otřete měkkým hadříkem.
  4. Zbytky lepidla z linolea lze snadno odstranit kapalinou obsahující alkohol.
  5. Nepoužívejte abrazivní práškyvyčistit laminát nebo parkety. Na kameninu nepoužívejte kyseliny ani zásady.

Nemyslete si, že celkové čištění je dokončeno: během 2-3 dnů se stavební nábytek může znovu objevit na nábytku, na podlaze, takže budete muset všechny plochy znovu umýt čistou vodou a důkladně vyčistit čalouněný nábytek a koberce.

Pokud chápete, že se s takovým čištěním nedokážete vyrovnat sami, doporučuji vám tuto službu objednat, doporučuji vám podívat se na http://sts-uborka.ru/.