Jak se dostat svého manžela, aby vám pomohl kolem domu: tipy

Hlavním problémem v nové rodině je často rozdělení povinností domácností. Pokud manžel monitoruje čistotu, kuchaře, mazání, a dokonce jde do práce, pak manžel často jen leží na gauči, argumentovat jeho lenost s únavou a často imaginární problémy.

Tato otázka je zvláště akutní s příchodem prvorozených. Jak to udělat, technicky, manžel, který vám pomůže v celém domě, dáme nějaké chytré tipy. Pomohou podělit se s manželem nejen o postel, ale i bez skandálů domácí práce.

 1. Nejdříve je nutné sestavit seznam prací v domácnosti, do kterých budou zahrnuty všechny práce v domácnosti bez rozdělení na muže a ženy.
 2. Od prvních dnů společného života neberte veškerou práci pro sebe. Dejte mu vědět, že bez něj, milovaného, ​​se nedokážete vyrovnat. Snažte se ukázat, že jste ochotni něco udělat, ale potřebujete pomoc.

Tip!

Argumentujte, že pokud se umyje nádobí a vytáhne odpadky, a zametáte a otřete prach, bude práce provedena rychleji a budete mít více času ležet vedle televize.

 1. Nezapomeňte, po každé pomoci, kterou vám manžel poskytl, aby mu poděkoval, a to nejen laskavým slovem.
 2. No, pokud se tvrdohlavě vyhýbá domácí práci, neváhejte mu ukázat seznam a vysvětlit, že je to prostě nemožné udělat tolik věcí sami, a opravdu potřebujete jeho pomoc.
 3. Nemůžete nikdy přísahat a dělat vzteky, být nad ním. Můžete dát klidný hlas a taktněje ultimatum. (Pokud nemáte čas a touhu mi pomoct, najměte si hospodyni, pak můžeme strávit víkend společně, uspořádat rodinné výlety).
 4. Pokud si rodinný rozpočet nemůže dovolit náklady na pracovníky v domácnosti, manžel se nikdy neshodne. Bude pro něj snazší nabídnout svou pomoc a na oplátku obdrží od vás lásku, víkend s rodinou a samozřejmě vaši přízeň.
 5. Bohužel, lidský mozek nefunguje, protože je to žena a není schopen pochopit vaše rady. Pokud tedy žádáte o milovaného člověka, určete, co od něj chcete.

Důležité!

Například, pokud potřebujete oloupat brambory nebo je vysát, řekněme: „Před začátkem zajímavého programu zbývá půl hodiny, oloupejte brambory, prosím, nechte je vařit, zatímco umyju stůl a myje nádobí. A společně se podíváme.

Nikdy doufejme, že si tvůj milovaný manžel všimne prachu na polici, vezme si hadr a otře si ho, nebo uvidí, že žárovka spálila.

Důležité!

Takových drobností si může všimnout jen několik mužů. Bez použití hysterie ho požádejte o změnu.

Nejlepší taktikou inteligentní ženy je polibek-objetí-požadavek-díky. V tomto případě 90% nejvíc laických lidí skrývá a něco dělá.

Nezapomeňte mu svěřit své oblíbené věci:

 • jestližemanželje rád, že vaří, ale nemá rád umýt nádobí nebo oloupat brambory, pak ho nechte vařit, a mezitím proveďte nějaké čištění zeleniny;
 • hojako je vysávání, ale neumývejte podlahu, omyjte si ji;
 • je pro tebe těžké nést tašky s potravinami, je také vynikající, napsat seznam a nechat ho jít nakupovat;
 • jestliže váš vyvolený má „ruce rostoucí z nesprávného místa“ - přiřaďte ho, aby pozval mistra do domu;
 • snažit se opustit dítě s manželem častěji a nemusí pochybovat, že se s ním vyrovná;
 • zatímco váš manžel je zaneprázdněn přípravou jídla, manžel může jít se psem.

Hlavní chybou tolika žen je kritika druhé poloviny, zejména u nečlenů. Je třeba mít na paměti, že dům je vaše společné hnízdo, ve kterém budou vaše děti zřejmě žít, takže je třeba je spolu s láskou a díky.