Jak se rychle zbavit vůně v teniskách doma: efektivní jednoduché metody

Nepříjemný zápach tenisek, tenisek a jiných zavřených bot, problém, kterému čelí všichni, zejména v teplém období. Pokud si někdo myslí, že vůně potu se projevuje pouze v důsledku nedodržování hygieny, pak se mýlí. Příčiny jantaru jsou velké číslo. Zbavit se "chuti" může být populární a profesionální prostředky.

Příčiny nepříjemného zápachu

Vzhled nepříjemného aroma je spojen se dvěma hlavními faktory: materiálem boty a nohou. Než se zbavíte vůně v teniskách, měli byste podrobně pochopit důvod jejího výskytu.Sportovní obuv bude v každém případě smrdět, pokud ji samozřejmě nemáte ve skříni na polici. Mezi nepřímé faktory patří:

 1. Narušení endokrinního systému těla. Patologie a narušení hormonálního pozadí osoby vedou k nadměrnému pocení. Z tohoto důvodu se i nejdražší přírodní obuv bude hromadit pot, což povede k vzhledu jantaru.
 2. Trvalé a dlouhé nošení plně zavřených bot. To zahrnuje tenisky, tenisky, boty. Kůže přestane dýchat a nohy se začnou aktivně potit. Vyrobený pot se vstřebává do měkkého čalounění.
 3. Při cvičení se objevuje nepříjemný zápach, kdy tělo aktivně uvolňuje teplo a pot. Z tohoto důvodu ten tenisky smrdí.
 4. Trvalé nošení syntetických ponožek. Nepřirozená vlákna neumožňují dostatek vzduchu, takže se nohy začínají potit. Kromě toho, pokud budete nosit stejné ponožky po dobu dvou dnů v řadě, hromadí pot, který je pak absorbován do bot.
 5. Neustálé používání kořeněného koření, kyselých a kořeněných jídel. Nesprávná strava vyvolává poruchu potních žláz, což opět způsobuje nadměrné pocení.
 6. Nošení mokrých, neřízených bot vyvolává vývoj mikroorganismů, které způsobují houby a zápach.
 7. Nepříjemný zápach se vyskytuje při nošení nekvalitních bot. Materiál, lepidlo, z něhož jsou boty vyrobeny, samo o sobě vyzařuje nátěr, který se rozptýlí a dává trvalý zápach.
Dobrá rada!

PokudDůvodem byla noha, měli byste pečlivě sledovat jejich hygienu. Aby nedošlo k páchnoucí nohy nepochopil, koupit pouze prodyšné boty. Než si obuvi dáte boty, doporučuje se otřít nohy octem (100 ml stolního octa a 100 ml vody) nebo použít Teymurovovu mast nebo sprej. Prodám a nosit ponožky z přírodních tkanin. Sledujte dietu, abyste snížili pocení. Pravidelně provádějte koupel nohou na bázi dubové kůry, sody a soli.

Lidové prostředky pro potírání jantarové boty

Nepříjemná vůně obuvi je velmi choulostivý problém, který musí být vyřešen, jakmile se objeví. Není to podivuhodně úžasné prostředky k odstranění miláček z tenisky, boty, boty jsou improvizované prostředky. Zápach z tenisky můžete odstranit i po prvním použití. V případech, kdy se vůně nerozpadá, je lepší produkt okamžitě omýt.

Kuchyňská soda

Soda z tenisek umožní obyčejnou sodu, která se nachází v každé kuchyni. Vezměte kus látky 20 × 20 cm, posypte 3 polévkové lžíce sody ve středu, kravatu v uzlu. Udělejte dvě takové tašky. Po tom, dejte je večer do páchnoucích bot. Během noci, soda absorbuje přebytečnou vlhkost, plodný zápach.

Poradenství!

Pokud není hadřík, použijte běžné čisté ponožky.

Nezapomeňte se postarat o své nohy. Soda vám umožní eliminovat nadměrné pocení nohou. Použití: vezměte misku, nalijte do ní 3 litry teplé vody (30-40 ° C), přidejte lžíci doplňku stravy, zamíchejte.Ve výsledném roztoku položte nohy, držte je po dobu 20 minut, osušte ručníkem. Při neustálém používání lázní zmizí špatný zápach nohou.

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí pomůže zbavit se nepříjemného zápachu v teniskách. Je to vynikající adsorbent, který absorbuje škodlivé látky, pachy. Vezměte 30 tablet dřevěného uhlí, rozdrťte je lžící, aby se vytvořil prášek. Výsledný prach je rozdělen do dvou částí, vložen do textilních sáčků. Ve večerních hodinách, kdy nikam nepůjdete, položte připravené tašky do bot na celou noc. Ráno čisté, vůně by měla jít. Postup lze opakovat každý den.

Chlor

Bleach je v domě nepostradatelným pomocníkem. Není divu, že to pomůže dostat vůni z tenisky. Použití: v litru teplé vody rozpusťte malé množství bělidla, promíchejte. Výsledný roztok nalijte do zapáchajícího páru tenisek, bot a bot. Nechte několik minut. Poté opláchněte pod teplou tekoucí vodou a osušte.

Alkohol

S mírným zápachem z obuvi použijte obvyklý 96% lékařský alkohol. Liberálně navlhčete kus měkké látky nebo bavlněného tampónu alkoholem. Důkladně otřete všechny vnitřní povrchy streamerů. Bezprostředně po zpracování nemohou být nošeny. Nechte vyschnout. Při neustálém stírání nebude jantar jíst, boty nebudou vyzařovat zápach.

Výplň toalet pro kočky

KdoMyslel bych, že podestýlka pro kočky by mohla odstranit nepříjemný zápach z tenisek. Vezměte si nějakou značku, vložte ji do hadříkových pytlů nebo obyčejných tenkých ponožek (takže když je vlhkost absorbována, výplň neznečistí boty), dejte je v noci do bot. Ráno odchází veškerá vlhkost a jantar.

Listový zelený čaj

Fanoušci zeleného čaje ho mohou využít nejen pro čajový obřad, ale také jako prostředek k ničení miláčky z grilu. Vařte silný zelený čaj, nalijte ho do bot, nechte pět minut. Pak se suší. Pach bude pryč a boty si uchová čerstvou vůni čaje.

Pomerančové kůry

Pokud jsou v domě vždy pomeranče, pak jejich kůže pomůže vyřešit problém miláčky z tenisek. Na jednom cherevichek dost pomerančových slupek. Ve večerních hodinách oloupejte ovoce a ihned vložte kůru do bot. Až do rána zmizí jantar.

Manganistan draselný

Manganistan draselný má dezinfekční vlastnost. Pro odstranění zápachu připravte roztok na bázi litru teplé vody a několika krystalů manganistanu draselného. Barva hotové směsi by měla být mírně růžová. Navlhčete měkký hadřík v manganistanu draselném a otřete jej zevnitř.

Peroxid

K odstranění špatné chuti budete potřebovat 4 bubliny peroxidu vodíku. Nalijte 2 lahvičky do každé z tenisek nebo špejlí. Nechte je samy, dokud peroxid syčí. Poté nalijte obsah a opláchněte v čisté vodě. Suché vložitdobře větraná místnost nebo použijte elektrickou sušičku.

Stolní ocet

9% Ocet a čerstvý vzduch odstraní vůni jiné povahy. Navlhčete běžný bavlněný tampon a otřete vnitřek boty. Opakujte postup třikrát. Po posledním je položte na balkon tak, aby byly dobře větrané. Pokud zůstanou vlhké, nainstalujte do nich elektrické sušičky. Nepříjemný zápach by se měl zcela vypařit.

Bobkový list

Bobkový list - voňavé koření, jehož použití vám ušetří od drahého. Rozpadl se v každé tenisce na 10 bobkových listech na noc. Ráno je protřepejte a otřete suchým hadříkem. Jako preventivní opatření dejte pod vložky pár listů. Pokud je to potřeba, aplikujte nástroj alespoň jednou denně.

Zmrazování

Zápach se bojí nízkých teplot. V zimě, když je venku zima, oblékněte si po dobu nejméně 12 hodin boty s nepříjemným zápachem. Pak to usušte. Na jaře av létě, pokud máte velký mrazák, můžete si v něm chladit boty. Než je tam vložíte, vyčistěte je od prachu a nečistot, zabalte je do silného plastového nebo odpadkového sáčku.

Opravné prostředky pro zápach

Výrobci vydali řadu nástrojů, aby rychle odstranili nepříjemný zápach, který pochází z tenisek, bot, tenisek. Složení takových fondů zahrnuje velké množství aromatických látek, které nejen příjemně dodávajívůně bot, ale také odstraňuje jantar.

Formidron

„Formidron“ je antibakteriální a dezinfekční lék vyráběný farmaceutickými společnostmi prodávanými v lékárnách. Látka je vysoce žíravá, proto jej musíte dodržovat bezpečnostní opatření (používejte respirátor, latexové rukavice, otevřená okna v místnosti). Způsob aplikace: vezměte zbytečné hadry, navlhčete je v "Formidronu", pevně navlhčené botě. Po tom, dejte je do plastového sáčku, svázat je a nést je celou noc na balkon. Ráno vytáhněte hadry a odhoďte je a nechte boty na vzduchu 3-4 hodiny. Dezinfekční prostředek by měl zabít všechny patogeny plodným jantarem.

Antibakteriální vložky

Pokud je nepříjemný zápach velmi slabý, stačí nahradit běžné vložky antibakteriálními s absorpčním účinkem. Speciální stélky nejen uvolní obuv z nepříjemného zápachu, ale také ušetří nohy od vývoje plísní.

Chemikálie

Různé aerosoly, absorbéry, spreje pomohou eliminovat jantar. Jsou založeny na vonných látkách, stejně jako molekulárně chemických sloučeninách, které deaktivují příčinu zápachu. Výrobci vydali celou řadu výrobků, které zbaví nejen boty, ale také nohy od jantaru, mezi nejoblíbenější a nejúčinnější patří:

 1. Deodoranty, které se rozprašují na vnitřek dobře vysušených bot. Zpracování probíhá ve večerních hodinách, takže během noci všechnonepříjemná vůně měla čas se vypařit. Většina respondentů se zbavila nepříjemného problému aerosolů: "Sholl", "Saphir", "Cliven".
 2. Masti a pastovité krémy. Používají se k odstranění pachu, který je provokován houbami. Masti a krémy se třely do kůže. Dokázali se: těstoviny "Teymurova", "Algel", "Krok".
 3. Absorpční sáčky absorbují vlhkost a odstraňují jantar. K populární patří: "Salton", "Paterra".

Mytí tenisek ručně a strojem

Vaše tenisky můžete umýt ručně nebo strojem. Před zahájením čištění musí být připraveny boty. Neměli by být žádné trosky, pak je třeba vytáhnout tkaničky, odstranit oblázky, které mohou uvíznout v podešvi. Odstraňujeme nepotřebné předměty a začneme čistit ručně nebo strojem.

Důležité!

Tenisky s kartonovými vložkami, různé kamínky na povrchu, semiš, nedoporučuje se umývat. Odstraňte zápach jiným způsobem.

Ruční mytí

Předpokládá použití mísy, vody s teplotou nepřevyšující 40 ° C, houbou nebo kartáčem, mýdlem. Ruční mytí doporučujeme různými způsoby. S zápachem pomůže zvládnout obvyklé mýdlo. Podlahu mřížky strouhejte na strouhané mýdlo pro domácnost, rozpusťte ji ve vodě při teplotě 40 ° C. Vložte tenisky do mýdlového roztoku na půl hodiny. Po uplynutí času je omyjte štětcem před nečistotami, opláchněte v čistém stavuvoda, vysušte. Pokud v domě není mýdlo, použijte prací prostředek. V misce s teplou vodou rozpusťte dvě polévkové lžíce saponátu. Namočte boty na 20 minut, pak opláchněte v čisté vodě.

Mytí tenisek v stroji psacích strojů

Umyjte sportovní obuv bez plýtvání časem a námahou v pračce, ale stojí za to si uvědomit, že ne všechny typy výrobků pro sport podléhají čištění. V pračce je skvělé prát hadrové výrobky. Algoritmus čištění zahrnuje následující úkony: vyčistěte boty před nečistotami, vložte každou botu do samostatného sáčku na prádlo, dejte připravenou věc do bubnu, zapněte stroj na půl hodiny, rychlost bubnu nesmí překročit 600 otáček. K čištění použijte běžný prací prostředek nebo odstraňovač skvrn. Suché přirozeně. Po zaschnutí výrobku použijte ochranný sprej k obnovení ochranné vrstvy. Nelze prát:

 • levné tenisky, které jsou vyrobeny z nejjednoduššího materiálu. S praním v psacím stroji se prostě rozpadnou;
 • kožené boty po čištění ve stroji praskne, skukozhatsya, ztratí svůj tvar. Drahé tenisky mohou být hozeny pouze do koše;
 • semišové výrobky při praní v psacím stroji ztratí svou normální strukturu, mohou způsobit trhliny, trhliny.

Jak sušit

Po ručním nebo strojním sušení je nutné řádně vyschnout obuv. Ihned po umytí je naplňte suchým hadrem, takže uvnitř není žádný prostor. Pokud v domě nejsou žádné nežádoucí hadry, použijte listy čistého papíru. Zavěste si běžecké boty s hadry nebo papírem na balkon nebo na ulici, aby mohl vzduch dobře cirkulovat. Kromě přirozeného sušení používejte elektrickou sušičku, která ji nejen kvalitativně schne, ale i dezinfikuje. Ve většině sušiček uspořádány ultrafialové světlo, které desinfikuje tenisky.

Důležité!

Nesušte v otevřených zdrojích tepla, jako jsou baterie, ohřívače.

Jak odstranit pach kočičí moči z bot

Pokud v domě bydlí kočka nebo kočka, existuje šance, že si své boty mohou označit močí. Jeho pach je nepříjemný a vytrvalý. Pokud se vám mazlíček pokazí, obvyklé mýdlo na prádlo pomůže odstranit vůni. Zatímco moč není zcela nasáklé boty, vzít suché ubrousky, toaletní papír, strčit do tenisky. Po vstřebání kapaliny nasákněte tenisky do mýdlové vody.

V případech, kdy jste okamžitě nezaznamenali stopy „špinavých triků“, pomůže složitý postup pro odstranění zápachu. Mokré topánky v misce rozpuštěného glycerinu po dobu 10 minut. Poté se v jiné nádobě připraví 1% ​​roztok manganistanu draselného. Vytáhněte boty ze směsi glycerinu a namočte do manganistanu draselného půl hodiny. Poté je opláchněte čistou vodou a osušte.

Preventivní opatření a péče o obuv

Tonepříjemný zápach nevyžadoval použití preventivních opatření. Obecně platí, že jsou v jednoduchých hygienických pravidlech, stejně jako péče o obuv. Jednoduchá preventivní opatření mohou pomoci zabránit přetrvávající vůni z běžeckých bot:

 1. Při nošení tenisek vždy vyměňujte vložky. Kupte si další pár vložek a jeden po druhém je umyjte.
 2. V mokrém počasí, i když si myslíte, že boty jsou suché, je nechte zaschnout.
 3. Po každém tréninku sušte tenisky. Při těžkém zatížení se uvolňuje velké množství potu, který se vstřebává.
 4. Skladujte boty v dobře větraných prostorách s nízkou vlhkostí.
 5. Je-li to možné, kupujte absorpční sáčky na boty tak, aby byly odstraněny přebytečné vlhkost.
 6. Nakupujte několik párů tenisek najednou, abyste je střídali. Tím se sníží pravděpodobnost akumulace potu.

Dodržování jednoduchých preventivních opatření pro péči o obuv snižuje pravděpodobnost zápachu o 40%. V závislosti na odporu zápachu vyberte nástroj, který jej odstraní. Nedovolte, aby se vzhled žíravé miláčky, za prvé, je to nepříjemné pro společnost a sebe, a za druhé, je obtížnější odstranit zakořeněné potu než při prvním vzhledu jantaru.