Jak se starat o boty z pravé kůže

Jak dlouho budete nosit kožené boty nebo boty závisí nejen na výrobci, ale také na vašem postoji k těmto výrobkům. Správná péče o kožené boty občas rozšiřuje její „slušný život“, zachovává si barvu a atraktivní tvar. Chcete prodloužit život svých oblíbených bot a bot - naučte se, jak se o ně správně starat.

Obecná pravidla péče

Mokré počasí, pouliční prach a nečistoty jsou nebezpečnými nepřáteli pro výrobky z pravé kůže. Reagenty, se kterými jsou v zimě sypány silnice, jsou obzvláště agresivní: když padají na mokrý povrch kůže, postupně ji zničí. A čím déle nebudete tuto směs umývat z modelu, tím více trpí. Jednoduchá pravidla pro péči o kožené boty vám pomohou chránit vaše oblíbené výrobky a zachovat jejich původní vzhled tak dlouho, jak je to jen možné.

Čištění a mytí

Odstraňte nečistoty z povrchu bot, bot, jakmile se vrátíte domů. Pokud následující den opustíte úklid, znečištění pronikne hluboko do kůže a nebude možné jej zcela umýt, s výjimkou zamaskovat krémem. Díky tomu se na povrchu vašich oblíbených bot objevují těžko odstranitelné skvrny a rozvody nesrozumitelné barvy.

A pro zimní lakované boty jsou staromódní solné pruhy velmi nebezpečné: postupněztratí ochranný film, na botách se objeví praskliny, film se odlupuje od základny, ztrácí se prezentace výrobku. Zde nepomáhají žádné výplňové a maskovací nástroje.

Tak, umýt kožené boty, boty pod kohoutkem nemůže. Navlhčete měkký hadřík v teplé vodě, nejprve odstraňte nečistoty z podešve, paty. Pro hladkou, lakovanou kůži použijte flanel. Opláchněte hadřík a setřete horní část výrobku před prachem, nečistotami, nezapomeňte je otřít do sucha.

Pro povrch laku je vlhkost stejně nebezpečná jako pro ostatní kůže, i když je potažena polyuretanovým vodotěsným filmem.

Pokud po čištění zůstanou na výrobku nějaké skvrny z hladké kůže, jemně je otřete hadrem navlhčeným v roztoku připraveném z teplé vody a několika kapek tekutého mýdla. Pro povrch laku je lepší použít speciální nástrojový čistič, který se skládá z šetřících komponent.

Správné sušení

Vytáhněte stélky, rozepněte nohu v botách a odšroubujte je co nejvíce, nebo vložte vzpěry. Vložky lze sušit přímo na baterii, pokud nejsou vyrobeny z pravé kůže.

Je třeba dbát na péči o lakované boty. Zasušte ho na teplé a velmi důležité místo, kde v blízkosti nejsou žádné baterie ani ohřívače.

Pokud jsou boty mokré, zatlačte dovnitř pomačkané noviny a ubrousky. Pro bílé kůže jsou noviny kontraindikovány: na materiálu může zůstat inkoust.

Čas od času nechte svépantofle, zimní obuv. Předpokládá se, že za vlhkého počasí trvá výrobek z pravé kůže minimálně 24 hodin, než je zcela suchý, v zimě a ještě déle - až dva dny.

Využití produktů pro péči

Není vůbec obtížné pečovat o obuv doma, protože v každém specializovaném oddělení jsou jistě nalezeny prostředky pro péči o každou peněženku a chuť. A nesnažte se najít univerzální krémy a impregnace (prostě v přírodě neexistují), ale při výběru vezměte v úvahu materiál, ze kterého jsou vaše oblíbené boty vyrobeny. Hlavní věc je vybrat vše správně, jinak může být škoda na vašich oblíbených botách provedena více než dobře.

Odborníci se domnívají, že je nezbytné vynaložit alespoň 10% nákladů na obuv samotnou na výrobky pro péči o boty.

Pro nový pár právě koupených bot, boty z pravé kůže, ujistěte se, že dělat profylaktické: nejprve použít vodoodpudivou impregnaci, pak krém odpovídající barvy, a druhý den ráno už můžete chlubit o nákupu.

Po sušení se hladké kožené boty často stávají tuhými, takže je nutné použít impregnační vosk nebo regenerační balzám, který je černý, hnědý a neutrální (pro lehký povrch) odstínu. Denně je namažte leštidlem na boty. Na bílé kůži skrýt škrábance a tmavé skvrny pomůže více a barvy restaurátor. Aplikujte tyto produkty přírodním štětinovým kartáčkem a po úplném pohlcení krému vyleštěte povrch sametem.

Pro péči o boty nebo boty z bílé kůže vyberte samostatný kartáč, pravidelně čistěte jeho zbytky ze zbytků smetany roztokem amoniaku.

Pro péči o povrch laku, stejně jako pro pokožku laserovým ošetřením, používejte pouze speciální výrobky. Obsahují speciální přísady, které zvlhčují a osvěžují materiál, zachovávají barvu.

Stručně o hlavní věci

Co jiného by mělo být známo a prováděno?

  1. Bezbarvý krém je vhodný pouze pro bílé, světle zbarvené boty a pro hnědou, černou kůži je lepší použít výrobky odpovídající barvy. V opačném případě vaše boty rychle vyblednou a vypadají neuspořádané.
  2. Pozadí pánské obuvi neztratí tvar, pokud budete neustále používat speciální lžíci.
  3. Na zip a botách vždy rozepínejte zip, nebuďte líní, abyste odšněrovali tkaničky na botách.
  4. Snažte se včas opravit boty.
  5. Jednou týdně vyhlaďte koženou obuv vodou odpuzujícím kabátem.
  6. Pro leštění jsou sametové pásky praktičtější: použijte jednu stranu pro lehké boty, druhou pro tmavé.
  7. Na bílé kůži modelových bot se objevily tmavé proužky - odstraňte je měkkým hadříkem namočeným ve vodce nebo odstraňovači laku na nehty.
  8. Pokaždé před špičkou botičky s povrchem laku posypte chodidla chodidel mastným práškem nebo dětským práškem.
  9. Existují přísná teplotní omezení pro lakované boty: nenanášejte je, když je mráz vyšší než -10 ° C nebosloupec na teploměru stoupá nad + 25 ° C.
  10. Je možné bojovat s bílou plísní, mluvit na kožených botách, s pomocí benzínu, glycerinu.

Aby se zachoval původní vzhled vaší boty co nejdéle, tyto tipy nezanedbávejte.