Jak se v pánských, dámských, dětských kalhotách doma

Často jsou vaše oblíbené kalhoty skvělé a nechcete se s nimi podílet. Nejjednodušší způsob je aplikovat ve studiu, ale něco se dá udělat vlastníma rukama. Například, rostlina v pase, pletené, mírně snížit šířku nebo otočit rozšířené kalhoty do roviny. Pomocí jednoduchých operací můžete tuto věc snížit o 1-2 velikosti doma nebo mírně změnit jejich řez.

Snížení v pase

Šití kalhot v pásu může být provedeno několika způsoby: položte si rukávy nebo přeřízněte přebytek nůžkami podél bočních švů nebo podél stupňovitého řezu. První způsob je vhodný pro lehké a střední tkaniny a džíny se nejlépe upravují ve švech. Redukce na bocích je vhodná, pokud se chystáte předělat kalhoty pro muže. Na nich nejsou prakticky žádné záhyby.

Nastavení středního švu

Snížení krokového řezu (umístěného za středem) je nejlepší cestou, pokud je velký rozdíl mezi pasem a hýžděmi na obrázku. Operace je jednoduchá, pouze smyčky, které je třeba přesunout, mohou komplikovat záležitosti.

 1. Řádek šití rozpusťte o 10-12 cm a krokujte do boku nebo níže. Propuštěnísmyčky.
 2. Označte křídou novou střední linii švu přidáním centimetru na každé straně ke skladu.
 3. Nakreslete čáru. V případě potřeby vyzkoušejte změny.
 4. Řez pás zkraťte na polovinu a zmenšete na novou velikost.
 5. Přesuňte smyčky do nové vzdálenosti a poté je sešijte stejným způsobem jako ostatní.
Důležité!

Neřezejte tkaninu, aniž byste se ujistili, že jste opustili povolenky. Je lepší nejprve položit novou čáru a pak odříznout přebytek, aby byla možnost opravit všechno.

Nastavitelné pouze po stranách

Operace je podobná výše popsané metodě s tím rozdílem, že nyní provádíme úpravy pouze po stranách.

 1. Odpojte pás po stranách a odpojte produkt po stranách o 20-23 cm.
 2. Naplánujte nové linky, ručně zamáčkněte a vyzkoušejte.
 3. Položte stehy na šicí stroj.
 4. Opět namontujte pás stejným způsobem, jak byl zpracován.

Snížení pomocí šipek

Aby se snížily kalhoty v opasku, mohou být umístěny šipky. Nachází se na obou stranách ve vzdálenosti asi 10 centimetrů od centra. Šipky jsou užitečné, pokud je spona umístěna na boku. Tato metoda se často používá k nošení dámských kalhot.

 1. Rozhodněte se, kam umístíte šipky. Pás rozpusťte ve všech těchto oblastech: bude muset být odříznut téměř úplně, přičemž zůstane zachován pouze upevňovací prvek.
 2. Proveďte kování a položte přebytečnou tkaninu, bodněte kolíky.
 3. Zametat ručně, a pak steh na psacím stroji.
 4. Hladinu vyhlaďte železem, které je šíří zrcadlově ze střední linie.
 5. Řez odřízněte, odstraňte další délku a znovu našijte steh.
 6. Šijte jej do pasu.

Snížení šířky

Někdy je nutné odebrat výrobek na šířku - snížit hlasitost, zúžit nebo vyrovnat. To lze provést pouze nastavením na bocích nebo na obou stranách - vnější a vnitřní.

Šití na stranách

Jeden z nejjednodušších způsobů: pro rovnou nohu, a když nemusíte odstraňovat příliš mnoho látky. Je snadné si vzít v široké kalhoty.

 1. Rozepněte pás po 4 stranách po obou stranách švu na obou stranách.
 2. Rozpusťte boční švy v oblastech, kde chcete snížit kalhoty.
 3. Vytvořit nový steh ručně pomocí nití nebo kolíků. Vyzkoušejte a zkontrolujte tvar.
 4. Křída nová linka, odstranit kolíky. Pak ustupte z označených čar 1 cm směrem dovnitř a nakreslete šev. Odřízněte přebytečnou látku.
 5. Stitch věc, zkuste to znovu, a pokud je vše v pořádku, zpracování povolenek.
 6. Sešívejte pás.
Důležité!

Kromě jednoduchého spojení mohou být kalhoty zpracovávány složitějším způsobem: moskevský steh, flex, s lemováním. Pokud děláte stejným způsobemZpracování, které si nemůžete dovolit, si můžete vybrat buď jednodušší nebo se obraťte na studio.

Šité kalhoty po stranách

Pokud potřebujete provést velké úpravy, je lepší vzít si kalhoty z obou stran - podél vnitřního švu a po straně. Tato metoda se často používá k nošení kalhot. Pokud chcete zúžit nohu, pak je tato metoda nejvhodnější.

 1. Rozprostřete věc na obou stranách. Rovněž rozpusťte šikmý řez v oblasti slabin.
 2. Křídy označují nové brusné linky.
 3. Produkt připojte ručně a vyzkoušejte jej.
 4. Nejdříve přišroubujte boky, pak vnitřek.
 5. Vložte jednu nohu do druhé a připojte se ke skokovému kroku tak, abyste se dostali přesně do linie.
Důležité!

Hlavní věc při montáži výrobků. Strávit ji v každé fázi tak, že věc sedí jako rukavice. Doporučuje se, aby vám někdo pomohl, protože je obtížné vyhodnotit přistání sami.

Vlastnosti rozšířených kalhot

Takové věci jsou redukovány na obou stranách: vnější i vnitřní, takže zde není šikmo. Uvolněné kalhoty jsou jednodušší, než se zdá. Chcete-li to provést, zrušte řádky a nakreslete nový řádek rovnoběžný s existujícím. Pak zametat, zkusit a ujistit se, že všechno sedí dobře, udělejte řádek. Poté zpracovejte povolenky a znovu zapněte dno. Pokud potřebujete zapálit světlice rovně, pak je postup stejný, jen čára nového švu bude přímo od linie kolena.

Vlastnosti práce sšipky

Střelci mohou být také překážkou při přepracování. Měly by zůstat v hotovém výrobku na přesně stejném místě, takže při úpravě je šijte na obou stranách. Neprůměrujte je příliš mnoho. Změny v pase obvykle neovlivňují šípy, pokud nezačnou příliš vysoko. V tomto případě nepoužívejte tuck - je lepší šít po stranách a ve středu. Snížit věc s šipkami lépe po celé délce.

Viz také

Co dělat, aby se džíny hodily: jednoduché, účinné metody

Nutnost najít způsob, jak umýt džíny tak, aby se vešly na velikost nebo dvě, se nevyskytuje velmi často, ale abych věděl o ...

Je možné zmenšit velikost

Pokud se sníží o více než dvě velikosti, věc bude muset být znovu změněna, takže je lepší to nedělat doma. Šijte kalhoty menší velikosti, ale je nutné je upravit po celé délce a v pase. K tomu budou muset téměř úplně snížit. Tato práce je poměrně pracná a vyžaduje vysoké šicí dovednosti.

 1. Za tímto účelem produkt zcela rozpusťte. Pokud se v oblasti upevňovacích prvků neprovádějí žádné změny, nesmí se rozdělit.
 2. Pokud máte vzor, ​​přeneste jej na staré části křídou. Pokud neexistuje žádný vzor, ​​můžete zmenšit kalhoty v hlavních bodech a nakreslit nové čáry na tkanině.
 3. Odřízněte přebytečnou tkaninu a ponechte povolenky.
 4. Šijte materiál kolem nového obrysu a zpracujte švy.
 5. Sklopte spodní část a přišijte pás.

Viz také

Jak prodloužit džíny: dámské, pánské, dětské

Džíny jsou materiál vyrobený z tlusté bavlny. Po neúspěšném mytí se může ...

Pokud poprvé provedete takovou operaci a nejste si jisti výsledkem, pak je vhodné kontaktovat ateliéra. Tam budou určitě schopni správně vzít kalhoty. Profesionální krejčí bude dělat práci pečlivě a poskytnout záchvat na obrázku - ale ušetřit v tomto případě nebude fungovat.