Jak se zbavit komárů doma

S nástupem prvních teplých dnů se probudí hmyz sající krev a začne otravovat obyvatele městských apartmánů a venkovských chat. Komáři jsou obzvláště nepříjemní v noci. Nedovolují, aby jejich jídlo usnulo a kousalo lidi, krmilo se krví. Chcete-li se zbavit nepříjemného hmyzu a zabránit jeho proniknutí do domu, používejte známé lidové metody nebo moderní zařízení.

Způsoby pronikání komárů do bytu

Mnozí se domnívají, že komáři, jako můry, létají do místnosti ke světlu. Toto stanovisko je chybné. Pak by neustále kroužilikolem lampy. Komáři jsou přitahováni teplem vyzařovaným tělem osoby nebo zvířete. Hmyz, který nasává krev, zachytí infračervené vlny a je poslán na kořist. V bytě se objevují hlavně v teplém období.

Létají na světlo, protože cítí malé množství tepla z lampy. Tak pronikají do bytů a domů. Jeho potrava komár rozlišuje vůně potu. Přitahuje ho kyselina mléčná, která je jednou ze složek sekrece potu.

Tento hmyz je noční, preferuje teplá a vlhká místa. Proto se často usazují v bažinách, v blízkosti vodních útvarů. V městském prostředí se stávají sídlištěm zatopené sklepy, balkony nebo vlhké koupelny. Někdy se nacházejí pod stropem. V obci je oblíbeným místem hmyzu sajícího krevní sklípek sklep nebo kůlna.

Nejvíce aktivně komáři pronikají do obydlí v offseason, kdy teplota pro ně není dost pohodlná. Někdy je však lze vidět i v zimě. V tomto ročním období vstupují do bytu ze suterénu, kde jsou často úniky z kanalizace nebo vodovodu. Tam, ve vlhku a teple, klidně zima. V bytě jdou nahoru pro větrání.

Druhy komárů

Kromě obvyklých komárů, kteří se živí lidskou krví, existují i ​​jiné druhy tohoto hmyzu. Někteří preferují krev zvířat a ptáků. Jiní nikoho neskákají, ale jedí zeleninové jídlo.

Obyvatelé komárů patří do čeledi Culicidae. Obvykle se nacházejípoblíž lidského stanoviště. Tento hmyz přichází v jakékoli barvě, protože se přizpůsobuje okolní oblasti.

Komáři z čeledi Tipulidae se od ostatních odlišují obzvláště dlouhýma nohama. Obvykle visí dlouho ve vzduchu v reálném stavu. Často je lze vidět pod stropem, kde se hromadí teplý vzduch. Vzhledem k děsivému vzhledu těchto komárů se pro malárii. Ve skutečnosti je však tento hmyz neškodný. Nejsou krmeny krví, ale upřednostňují nektar, kořeny rostlin nebo rosy.

Nejnebezpečnějšími komáry, kteří jsou zdrojem šíření mnoha nemocí, jsou komáři. Žijí v teplých zemích Afriky nebo Asie v subtropickém klimatu. V naší zemi se tento hmyz nenachází.

Poláci žijící vedle nádrží patří k druhům komárů. Kousají velmi bolestivě. Také známý můry nebo komár-zvon. Tento hmyz není nebezpečný, protože nikoho neútočí.

Co jsou nebezpečné komáry

Samice moskytů, která cítila vůni muže, začne lovit, aby kousla. Během samotného soustoší existuje určitý druh výměny tekutin. Hmyz nasává krev a zároveň vstřikuje do lidského těla zvláštní tajemství, které zabraňuje srážení lidské krve. Z tohoto důvodu zůstává v tekutém stavu a volně proudí do těla komára. Toto tajemství je silné dráždivé. Je to proto, že dochází k alergické reakci.

V místě poškození se vyskytují bolesti, pálení, svědění a další nepříjemné pocity.kousnutí komárů. Někteří obzvláště citliví lidé mají velmi špatnou reakci.

Důležité!

Alergie se stává nejčastějším důsledkem kousnutí komárů. To způsobuje nepohodlí a touhu hřeben kousat místo. Některé komáry nesou žlutou zimnici, malárii a různé viry.

Jak se zbavit komárů v bytě

Nejvhodnější metodou kontroly je doma řada speciálních výrobků odpuzujících hmyz prodávaných v odděleních domácností. Nejoblíbenější z nich jsou fumigátory různých druhů. Nejsou však schopni zajistit plnou ochranu. Pak jako další opatření používající sítě proti komárům, ultrazvukové přístroje a tradiční metody.

Jak uniknout komárům s lidovými prostředky

Tento hmyz má velmi dobrý čich. Létají k přitažlivé vůni a odtrhnou se od děsivého zápachu. Tato funkce lidé používají k boji proti sání krve. Existuje mnoho pachů, které mohou řídit komáry z domu.

Tomato

Rostliny rajčete se často používají k odpuzování komárů. Jejich vůně je pro hmyz tak nepříjemná, že stačí jen několik málo rostlin, aby odvezli nechtěné hosty. Keře z rajčat jsou pro to uspořádány v nádobách na parapety.

Pokojové rostliny

Rostliny jako myrta, rozmarýn, máta a pelargonium pomáhají bojovat s komáry v bytě. Jejich zelené části obsahují aromatickéoleje, jejichž odpařování vytváří pro hmyz nepřekonatelnou bariéru. Proto, aby odpudil komáry, stačí umístit hrnce s těmito bylinkami na parapetu. Pro zvýšení chuti a vytvoření silné ochrany byste měli nádoby pravidelně protřepávat s rostlinami.

Aromatické lampy

Pokud není možné umístit pokojové rostliny, aroma lampy pomohou zbavit se komárů v domě. Následující oleje fungují nejlépe při zvládání krveprolití:

  • levandule;
  • anýz;
  • valeriány;
  • muškáty;
  • eukalyptus;
  • tymián;
  • čajovníky;
  • kafr;
  • mincovna.
Důležité!

Pro hladké a rovnoměrné nasycení prostoru zvolenou vůní se teplota aromatické lampy udržuje na úrovni od +40 do +60 stupňů. Nemusíte plnit olejový hořák velkým množstvím oleje, stačí 3 až 4 kapky. Jinak jsou možné takové nepříjemné jevy, jako je nevolnost, bolest hlavy.

Řezané rostliny

\ t

Na parapetu není nutné zasadit mini-zeleninovou zahradu, aby se rozproudila vůně odpuzující komár. Jednoduše položte několik čerstvých větví pelyněku, máty, meduňky nebo bazalky. Také odpuzují komáry listoví tymián, levandule, hřebíček, ořech nebo rajčata.

Tráva z trávy

V létě mnoho zahradníků bezohledně vykopalo pšeničnou trávu. Tento plevel může skutečně prospět. Odvar z jeho kořenů je vynikajícím nástrojem proti hmyzu, který nasává krev.

ProVaření odvarů odnoží pečlivě umylo ze země a jemně nakrájejte. Sklenice drcených surovin se spojí s 1 litrem vody a přivede k varu při nízkém teple. Když se voda začne vařit, teplo se vypne a odvar se nechá vychladnout. Manipulace se opakuje 2-3krát.

Výsledkem je vysoce koncentrovaný odvar. Namazávají obličej, ruce a další části těla. Tato ochrana platí několik hodin.

Alkoholický roztok vanilinu

Abychom se zbavili krevních sliznic a komárů, obyčejná vanilinová pomoc. 6 g se zředí 100 ml vodky nebo alkoholu. Pro odpuzování hmyzu kapalinou namažte otevřené oblasti těla včetně obličeje. Účinek takové ochrany trvá několik hodin.

Karafiát

Tato rostlina v jakékoliv formě nemá rád komáry. Chránit otevřené oblasti kůže pomocí infuze vody. Připravuje se nalitím pupkových hřebíček malým množstvím vařící vody. Ochlazená kapalina se nalije do rozprašovací láhve a nastříká na tělo.

Ester s hřebíkovým olejem má podobný účinek. Odkapává se do malého medailonu a nosí se kolem krku. Pro ochranu v noci stačí namočit kapesník aroma olejem a dát ho do hlavy postele.

Můžete vytvořit bezpečný fumigátor z pupenů citronu a hřebíčku. K tomu se ovoce nakrájí na dvě části a do drti se nalepí několik karafiátových hlav. Tento design dal na noc vedle postele. Aroma odvádí komáry a vytváří slavnostní atmosféru.

Valeriánský kořen

Dalším účinným způsobem, jak ochránit před nepříjemným hmyzem, je odvar oddenku valeriánu. Pro jeho přípravu se promyté a drcené suroviny nalijí vodou a převedou na teplotu varu nad nízkým teplem. Pak pokrýt nádobí víčkem, trvejte po dobu 90 minut. Na kůži se nastříkal naplavený vývar.

Důležité!

Nevýhodou této metody je zvýšená pozornost koček. Aby se tento efekt eliminoval, může se místo valeriánu použít palina nebo pšeničná tráva.

Balzám „Asterisk“

Známý vietnamský přípravek obsahuje mnoho éterických olejů, které komáři nemají rádi a působí na pokožku. K ochraně před krveproléháním se aplikuje na několik míst na kůži. Pokud existuje alergie na tento lék, můžete použít jakýkoliv lék obsahující kafr.

Jak odradit komáry moderními metodami

Pokud nechcete vařit bujóny nebo květináče s rostlinami doma, můžete využít mnoha moderních prostředků boje proti hmyzu, který je krví. Jedná se o velký sortiment prodávaný v obchodech a lékárnách. Většina z nich vytváří účinnou ochranu a snadno se používá.

Síťka proti komárům

Pro ochranu proti malým hmyzům sajícím krevem na oknech a balkonových dveřích postavte mřížku s malou buňkou. Obyvatelé horních pater mohou bez tohoto zařízení dělat, protože komáři takhle nevylézajívýška. Pro ostatní osoby je taková ochrana vyžadována. To je obzvláště potřebné pro ty, kteří žijí v blízkosti vodních útvarů.

Obvykle je síť z moskytů již opatřena plastovými okny. Pokud jsou rámy dřevěné, můžete si udělat takový druh ochrany z kusu gázy, který je upevněn na okenním otvoru pomocí úředních tlačítek nebo tenkého proužku a několika nehtů. Po nástupu chladného počasí je taková ochrana odstraněna. Stejným způsobem chrání před průnikem hmyzu.

Důležité!

Pro spolehlivější ochranu je síť proti komárům pravidelně sypána sprejem proti komárům.

Fumigátor

S tímto užitečným a spolehlivým zařízením se zbavíme komárů v rekordním čase. Fumigátoři Reid, Raptor, Fumitoks, Moskitol jsou populárnější než jiní.

Fumigátor je elektrické zařízení, které ohřívá desku namočenou v roztoku, který je škodlivý pro komáry, nebo vypařuje kapalinu z nádoby. Po půlhodinovém zapnutí přístroje v síti zemře veškerý hmyz. Typicky se jako účinné látky v roztoku používají insekticidy pyrethroidy na bázi pralletrinu nebo esbiotrinu. První nástroje jsou pro lidi bezpečnější.

Přiložené jednodílné zařízení slouží jako ochrana po dobu 8 hodin. Je-li použit kapalný produkt, stačí jedna láhev na 1,5 měsíce použití. Jedno zařízení chrání přibližně 12 m2 prostoru. Je důležité, aby to nebyloNechte přístroj přes noc v hlavě postele. Stačí ho zapnout na 20 minut, aby všechny hmyzy zemřely.

Spirály

Tato zařízení jsou analogická s konvenčním fumigátorem. A je vhodné použít je v otevřeném altánu nebo v zemi, kde není přístup k elektřině. Spirály jsou vyrobeny z silné lepenky, impregnované insekticidem. Po zapálení se lepenka pomalu začíná ztrácet, což odpařuje látku, která je škodlivá pro komáry. Aby se zabránilo požáru, spirála je umístěna na kovovém stojanu a pouze jeden konec je zapálen.

Ultrazvukové repelátory

Toto zařízení je napájeno běžným napájecím zdrojem nebo baterií. Repeller vydává signály podobné těm, které vydávají mužští komáři v době nebezpečí. Proto hmyz odlétá dál. Rozsah takového zařízení je malý, ale dostatečný k ochraně jedné osoby.

Takový repeller může být instalován v dětském pokoji. Neobsahuje chemické složky a signál, který vydává, není člověkem zachycen. Proto je bezpečné používat ultrazvukové repelenty.

Osvětlovací zařízení

Tato zařízení emitují ultrafialové světlo a přitahují hmyz. V tomto případě je kovová mřížka pod napětím. Od kontaktu s hmyzem zemře.

Nevýhodou takového zařízení je, že světlo není příliš přitažlivé pro komáry, kteří dávají přednost aktivnímu lovu ve tmě. Vyzařované tepelné zařízenínestačí pro krveprolití. Nezveřejňuje takové zařízení a zápach potu, aby potkali komáry. Světelná past bude účinná proti motýlům, můrům nebo mouchám.

Náramky proti moskytům

Toto je velmi pohodlné příslušenství, které chrání proti komárům. Jedná se o textilní pásek impregnovaný insekticidy. Jednoduše ho položte na zápěstí, abyste se chránili před útokem krve. Náramek vytváří malý prostor, chráněný před komáry.

Při nákupu náramku proti komárům je vyberte v zapečetěném obalu. V opačném případě je pravděpodobnost vysoká, že impregnace již ztratila svůj účinek. S opatrností můžete toto zařízení používat pro děti a citlivé osoby. Složení impregnace může způsobit alergie.

Bezpečnost výrobků proti komárům pro děti a zvířata

Ultrazvuková zařízení přinášejí nejméně škody na zdraví. Nemají žádný vliv na děti ani zvířata.

Mnoho lidí se domnívá, že je také bezpečné používat aromatické oleje. Ve skutečnosti tento způsob ochrany nelze nazvat zcela neškodným. Některé éterické oleje mají stimulující účinek na nervový systém. Valerian vede k nedostatečnému stavu domácích koček. Vůně hřebíčku nebo muškátů špatně ovlivňuje tělo dětí. Od dlouhodobého vystavení se takovému zápachu se u dítěte vyvine závratě a slabost, je možná nevolnost nebo alergie.

Který odpuzující prostředek proti komárům je lepší

Četné internetové ankety říkají, že asi třetina lidí dává přednost používání elektrických fumigátorů k ochraně svých domovů. Zároveň nejsou v rozpacích, že místnost je naplněna jasnou vůní chemie. Tyto preference jsou vysvětleny dostupností nástroje a jeho snadným použitím. Nepotřebujete něco k vaření a hledejte přísady. Jednoduše zapněte přístroj v síti a počkejte několik minut.

Z tohoto důvodu jsou lidové prostředky poslední v popularitě. Chcete-li je použít, musíte hledat ingredience, vařit vývar. Většina obyvatel města nechce na to ztrácet čas.

Asi 25% se používá na ochranu mastí nebo sprejů proti komárům. Zbytek nevidí potřebu ochrany, protože necítí kousnutí hmyzem.

Recenze

Svetlana, 38 let:

Nejsnadnějším a nejpohodlnějším způsobem ochrany před komáry je elektrický fumigátor s kapalinou. Zapneme ho v noci v síti a klidně spíme. Jedna láhev stačí na téměř 2 měsíce.

Ilya, 40 let:

Esenciální oleje jsou pro mě nejlépe chráněny před komáry. Naplňuji je aroma lampou a klidně odpočívám. Karafiát a kafr pomáhají velmi dobře.

Závěrem

Při výběru repelentů proti komárům se doporučuje vzít v úvahu individuální vlastnosti osoby. Pro děti a citlivé lidi, těhotné ženy, je žádoucí používat léky, které neobsahují chemické složky. Pokud se používají fumigátory, místnost je pravidelněvzduch ven. Při použití jakéhokoliv prostředku je třeba sledovat reakce organismu a vyhledat příznaky alergií u lékaře.