Jak se zbavit kondenzátu na záchodové míse a možných příčin vzniku: odstranění problému

Problém je v tom, že když sanitární zařízení v koupelně akumuluje kondenzát, není neobvyklé, dává každému druhému majiteli obrovské množství problémů. Často je obtížné vyčistit, je obtížné sledovat, kdy se v důsledku vlhkosti objeví plíseň, nepříjemný zápach a rez na trubkách. Časté opravy jsou drahé, takže je třeba problém vyřešit jinými způsoby, a je jich spousta. Zjistěte, proč je kondenzace na záchodové míse, jak odstranit zdroj problému a zbavit se nepříjemných následků.

Proč vzniká kondenzát

Aby se zabránilo tvorbě kapiček a kapek na nádrži, je nutné správně určit příčinu tohoto jevu. Kondenzát se vyskytuje na plochách, které jsou často vystaveny výrazným změnám teploty, toaleta, vzhledem k vlastnostem uspořádání, které odpovídají popsaným podmínkám. V samotné místnosti je teplota poměrně vysoká a voda vstupující do nádrže je mnohem chladnější, okamžitě ochlazuje její stěny a objevuje se odpařování.

Varování!

Pro vytvoření kondenzátu poněkud ostrý teplotní rozdíl 15 stupňů.

Koupelna, je-li umístěnaohrožen je také oddělen od WC. Odpařování může zůstat po sprchování na stěnách kabiny, na dlaždici nebo na zrcadle, avšak taková vlhkost se během několika minut odpaří. V koupelně se voda hromadí na podlaze nebo na sanitární vybavení. Podmínky, za kterých se kondenzát jeví, jsou srozumitelné.

 • s častým vypouštěním, voda v nádrži nemá dostatek času na to, aby se dostatečně zahřála, neustále se vytváří kondenzace;
 • uzavírací ventil nebo jiné součásti nesprávné funkce zařízení. Kvůli rozbití odtoku, ohřátá voda rychle zmizí a nedostatek je kompenzován chladem;
 • pokud by se v místnosti sušilo prádlo, byl by vzduch naplněn vlhkostí, na plastických a fajansových površích se rychle shromáždil, ale neodpařil se, a proto by došlo ke sraženině;
 • Další běžnou příčinou je vadný nebo špatný systém větrání, vlhkost se zvyšuje v důsledku zhoršené cirkulace vzduchu;
 • Vliv zvýšených teplot v důsledku ohřívačů nebo potrubí umístěných v blízkosti nádrže.

Pokud neuděláte nic, neustálé nahromadění vlhkosti vede k vážným problémům, pravidelně otíráte nádrž a podlaha nepomůže. Vysoká vlhkost - ideální podmínky pro vznik plísní, houba zhoršuje příznaky astmatu, což vede k různým onemocněním dýchacích cest. Plíseň se jeví jako tmavá, obtížně odstranitelná skvrna, kazí vzhled místnosti. V koupelně bude ostrý zápach vlhkosti, a pokud je v kombinaci s koupelnou, pak všechny věci v místnosti,nasáklé touto vůní.

Kovové části, vodní dýmky, na kterých bude voda padat, rez. Koroze postupně zničí potrubí a dostane se do vnitřních částí cisterny, hrozí únik vody a poškození zařízení. V opomíjených případech se podlaha a strop a někdy i stěny začnou hnit. Aby se předešlo popsaným problémům, bojujte s původním zdrojem problému a ne s nadměrnou vlhkostí.

Kondenzát na cisterně: jak se zbavit

Znát možné zdroje problému bude vždy snazší zbavit se kondenzátu. Většina problémů může být vyřešena nezávisle, kromě vážných poruch instalatérských zařízení, není třeba bez speciálních znalostí nebo odborné pomoci. Nejprve věnujte pozornost mikroklimatu v místnosti, pokud v něm nejsou žádné ohřívače a potrubí s horkou vodou, zkontrolujte ventilaci a poté zkontrolujte nádrž.

Viz také

Jak přerušit ucpání v koupelně a vyčistit potrubí

Ráno začalo s nepříjemným překvapením: drenáž v koupelně se ucpala a v místnosti se objevil nesnesitelný zápach ...

Ke kontrole tahu přiveďte do výfukového otvoru list papíru, zápalku nebo zapalovač, nejprve proveďte operaci s otevřenými dvířky, pak se zavřenými dvířky. Pokud se list nelepí na mřížku, zkontrolujte, zda není okno větrané, může být znečištěné cizími předměty, vyčistěte větrací šachtu. Pokud tam není nic, ale cirkulace vzduchustále slabý, starat se o nucené větrání:

 1. Instalace ventilátoru je nejjednodušší způsob řešení vlhkosti. Vyjměte starou mřížku, namontujte ventilátor do kruhového otvoru a připojte ji k elektrické síti.
 2. Montáž ventilačního systému - koupit potrubí, sestavit a umístit na místě určeném pro větrání. Výpočty se provádějí velmi opatrně, aby bylo možné koupit vše, co potřebujete najednou. Masku větrejte falešným stropem (ponechte otvor pro mřížku), aby se nezhoršil celkový vzhled místnosti.
Varování!

Při výběru ventilátoru spoléhejte na typ místnosti, pokud je koupelna v kombinaci s koupelnou, vezměte si model s ochranou proti stříkající vodě a vlhkosti. Je nežádoucí připojit ventilátor k světelnému spínači, je lepší, když pracuje podle potřeby, ne když svítí v místnosti.

V případě, že ventilace pracuje normálně a kondenzát na splachovací nádrži se objeví pouze v chladném období, můžete nainstalovat sušičku vzduchu. Absorpční typ zařízení shromažďuje částice vody ze vzduchu v oddělené nádobě. Funkce je založena na vestavěném vlhkoměru (při nákupu zvažte velikost místnosti). Tam jsou také kondenzační odvlhčovače, vzduch v nich je chlazený, přebytečná vlhkost padá ve formě kondenzátu uvnitř zařízení.

Jak opravit instalatérské vybavení

K řádné opravě ventilu vypouštěcí nádrže je nutné porozumět mechanismu. Odstraňte kryt a sledujte odtok vody a sbírejte.Když je nádrž naplněna (až do určité značky), voda do ní již neproudí, je zabráněno přetečení. Vadný plovákový ventil nefunguje, v nejlepším případě hrozí výskytem kondenzátu a v nejhorším případě zaplavení bytu.

Prodám náhradní ventil pro výměnu. Vyjmutí dílu je snadné - odstraňte kryt, vypusťte vodu a vypněte vodu. Nejdříve povolte matici ohebné hadice k ventilu, pak ten, který drží část na stěnách nádrže. Chcete-li nainstalovat nový plovákový ventil, proveďte stejné kroky, ale v opačném pořadí. Plastové díly otočí ruce, volně, aby je nezlomily. Klíč používejte pouze při práci s kovovými maticemi starého typu.

Problémem mohou být ventily. Voda vstupuje do nádrže podle potřeby, ale ponechává ve větším množství (bez vypouštění), než tomu bylo dříve. Problém bude patrný z tmavých nebo rezavých skvrn na zadní stěně záchodové mísy. Při takovém problému může množství kondenzátu za den dosáhnout několika litrů. Opravte uzavírací prvek na dně nádrže nebo vyměňte těsnění, pokud se situace nezměnila, pak je ventil vadný a musí být vyměněn:

 • vypnout vodu;
 • odstranit veškerou vodu z toaletní mísy zbytečnými hadry;
 • vyjměte nádrž, otočte ji vzhůru nohama;
 • odpojte uzavírací ventil, důkladně odstraňte vápno z místa, kde bylo umístěno, doporučuje se použít mýdlový prášek nebo čistič typu 409;
 • namontujte nový ventil (identický se starým) přes dnonádrž;
 • smontujte konstrukci, připojte vodu a zkontrolujte, jak kanalizace funguje.
Varování!

Při nákupu nových konstrukčních částí se musí řídit modelem sanitárního vybavení, jinak nemusí zakoupené díly odpovídat velikosti.

Výměna součástí je snadný úkol, ale pouze v případě, že budete postupovat podle pokynů, neuskutečňujte a nekupujte stejné ventily. Pracujte velmi opatrně a důsledně, aby nedošlo k poškození jiných vnitřních a vnějších zařízení. Vezměte záležitost zodpovědně, a můžete snadno odstranit kondenzát z záchodové mísy, zatímco šetříte na volání velitele.

Jak změnit teplotu vody

Pokud je příčinou vypařování dodávka ledové vody - sezónní jev (v teplém období nedochází k odpařování), lze problém vyřešit třemi způsoby - instalovat ohřívač vody, ohřívat kanalizační potrubí nebo částečně vypnout přívod vody. V některých případech bude nutné provést poměrně pracnou a seriózní práci, proto budeme popisovat řešení tohoto problému od jednoduchých až po složité:

 • pokud mírně snížíte rychlost přívodu vody do vypouštěcí nádrže, bude se rychleji zahřívat. Stačí rozříznout trubky na polovinu;
 • montáž průtokového ohřívače na přívodní potrubí vody. Úkolem zařízení je ohřívat vodu před vstupem do nádrže. Nastavte termostat na stejnou teplotu jako v místnosti, obvykle je 20-25 stupňů. Způsob instalace závisí na typu zařízení;
 • izolace potrubíJe lepší dělat to během generální opravy koupelny, protože nejčastěji procházejí pod podlahou nebo podél zdi. Trubky jsou po celé délce zabaleny do tepelně izolačního materiálu;

Nové cisterny jsou vybaveny tlačítkem s polovičním odtokem, což je velmi vhodné v případě častého používání. Tlačítko lze zakoupit samostatně, je lepší, aby se funkce dvojitého startu a zastavení, která vám umožní kontrolovat množství vypouštěné tekutiny. Pokud výměna není možná, zakupte si moderní nádrž se zabudovaným systémem minimalizace odtoku. K dispozici je další možnost - instalace zdvojené cisterny (plast uvnitř, fajáns venku).

Zahřívání cisterny

Mezi mnoha způsoby ohřevu nádrže jsme zvolili nejjednodušší a nejspolehlivější, o kterou se s vámi budeme podělit. Vyžaduje se jednodílný tepelně izolační materiál a těsnicí hmota (silikon). Vypněte vodu, vyjměte nádrž, zcela vysušte a demontujte ventil. Pokud zůstane i trochu vlhkosti, celá práce je zbytečná, materiál se nelepí, voda bude stékat do zdí, problém vznikne znovu za několik dní.

Varování!

Není nutné zahřívat toaletní nádrž s pěnou, voda z ní bude vycházet s čipy, kondenzát nezmizí a nádrž se zkazí.

Nasaďte vnitřní povrch stěn a dna nádrže tepelně izolačním materiálem (na tmel) a spáry důkladně ošetřete silikonem. Nechte nádrž, dokud lepidlo nebude úplně suché, a pak jej znovu nainstalujte. Tak se zbavímekondenzovat na nádrži samotné, na dně toaletní mísy zůstane, ale vlhkost bude znatelně nižší. Změnit izolaci bude třeba každé 3 roky. Po nalití bude objem kapaliny v nádrži menší.

Jak se vyhnout kondenzaci

Je možné zcela se zbavit kapiček vody na odtokové nádrži pouze instalací ohřívače vody, v ostatních případech bude výsledek částečný, ale častěji než je to dost. Aby se zabránilo vzniku výparů na povrchu fajánsu, sledujte stav ventilace a instalatérské práce, pravidelně jej čistěte. Pokud dojde k poškození, okamžitě opravte.

Čtěte také

Jak snadné je umývat toaletu bílou metodou?

Podle čistoty toalety můžete posoudit čistotu hostesky. Po dlouhodobém používání toalety a ...

Nedovolte velký rozdíl v teplotě v místnosti a nepokoušejte se používat úplný odtok bez potřeby. Nezapomeňte větrat koupelnu. Pokud není možné dveře otevřít, vybavte je průchozími otvory (dole), zakryjte je mřížkou nebo jinými ozdobnými detaily. Naslouchání elementární radě, nemusíte se zabývat kondenzátem na tanku kardinálním způsobem. Odstranění všech možných příčin kondenzace během opravy může dosáhnout optimální mikroklima v koupelně, která bude klíčem k suchu, čistotě a svěžesti.