Jak se zbavit myší v zemi

Nejčastěji se myši v zemi objevují na konci podzimu po nástupu chladného počasí, kdy je pro ně těžší najít jídlo. Vzhledem k jejich obžerství, mohou přinést značné škody na věci, doma, jídlo, a dokonale zamaskovat jejich přítomnost. Samozřejmě, že jejich osídlení na letní chatě je snazší předcházet, než bojovat, ale v případě, že existují nějaké známky jejich vzhledu, měli byste okamžitě použít jeden z mnoha způsobů.

Proč se musím navždy zbavit myší na chalupě

Hlodavci musí bojovat, protože mohou nést velké množství nemocí, jako jsou: hepatitida E, leptospiróza, tularémie, mor, hemoragická horečka,které jsou zdraví škodlivé. Pro jakýkoliv náznak vzhledu myší by se mělo očekávat rychlé zhoršení a vymizení výrobků, neustále špinavý dům a nedostatek pocitu pohodlí. Proto stojí za to tyto škůdce sužovat, jakmile budou objeveny.

Metody, kterými lze vypočítat vzhled myší

S dlouhou nepřítomností v domě bude přítomnost myší v ní zcela zřejmá: budou tam exkrementy, hnízda a nepříjemný zápach. Nicméně, s konstantní přítomností u dacha, přítomnost hlodavců může být určena charakteristickými rysy:

\ t
 1. Zásobované potraviny, stěny, knihy.
 2. Podle nalezených malých otvorů.
 3. Chování zvířat v zájmovém chovu. Budou se neustále snažit někoho chytit.
 4. Poškozené oblečení.
 5. Pravidelným podivným zvukem gnash.
 6. Poškozená kůra na stromech.
 7. Zelenina, klíčky, ovoce.

Myši se poměrně rychle rozmnožují, a proto, pokud se splní alespoň jedna vlastnost, je nutné neprodleně podniknout okamžité kroky nebo provádět preventivní opatření pravidelně před jejich zahájením.

Důležité!

Nedoporučujeme se dotýkat mrtvých nebo živých hlodavců bez rukavic.

Účinné techniky na hubení škůdců

Boje proti hlodavcům nevyžadují jeden den, ale celý rok a důkladně. Musíte neustále pamatovat, že stojí za to se starat o ochranu zahrady, zahrady v předstihu.

Viz také
Jak se zbavit chyb v ložnicích

Hmyz, který je škodlivý pro člověka, může žít v pohodlném domácím prostředí. Mezi nimi je "čestné" místo obsazeno ...

Metody hubení hlodavců na letní chatě v zimě

Obvykle jsou v zimě neviditelné z důvodu sněhu a výsledek jejich pobytu v venkovském domě lze vidět až po tání sněhu. To je důvod, proč byste měli začít hledat způsoby, jak stáhnout z místa na podzim, aby se zabránilo zničení. To bude vyžadovat dodržování několika doporučení:

 • zakryjte větrací otvory železnými mřížkami s malou síťovinou;
 • po sklizni plodin je žádoucí vykopat půdu, která zničí jejich hnízda;
 • v dírách obydlí by měl být hadr navlhčený tekutým čpavkem nebo octem a zavřen;
 • mazat oblasti jejich pohybu směsí máty peprné a naftalenu;
 • před začátkem zimy odstraňte všechny řezané větve, odpadky, zbytky zeleniny a obilovin;
 • umístit v blízkosti jedu jedu z směsi tmelu a krupice, pohanky;
 • na pěstování v létě melissa, koriandr, trojnásobný řetězec, lékárna heřmánek nebo máta. Jejich vůně odpuzuje myši i v zimě;
 • ponechat všechny výrobky v plastových, železných, skleněných nádobách;
 • místnosti s kouřovodem. Po tomto je nejlepší provést obecné čištění;
 • nezdržují sklizeň dlouho na místě.

Jak se zbavit škůdců v podkroví a ve stěnách

Myši se mohou snadno pohybovat uvnitř stěn, kdyžJe velmi vzácné, že se v místnostech objeví. V takových případech musí vylákat. V tomto případě byste neměli používat jed a používat přírodní pravidelnou návnadu. To je vysvětleno skutečností, že jed nebude okamžitě fungovat a hlodavec se bude moci vrátit zpět na zeď, což vytvoří nepříjemný zápach po akci, která bude velmi obtížná. Když je usadíte v podkroví, můžete použít dvě možnosti najednou, protože i když v této místnosti zemře, vůně brzy nepřijde do obývacích pokojů.

Ve skleníku

Velké množství sklizně se obvykle skladuje ve skleníku nebo skleníku, a proto se hlodavci nacházejí na podobných místech. Nicméně, nuance spočívá v tom, že je poměrně problematické používat jed ve sklenících a je nutné ho používat v šetrných způsobech. V místnosti můžete nechat několik rostlin, jejichž pach je pro myši nepříjemný. Při pěstování okrasných rostlin, může být místo chráněno pomocí wolfberry, kapradí kapradina, hortenzie, květ konvalinek, noční košilka, strakaté hemlock, havran oko, bílá čemeřice, rododendron, podzimní krokus.

Viz také

Myši v bytě: jak se rychle a trvale zbavit doma

Můj domov je moje pevnost. To je to, co si každý člověk myslí přesně až do okamžiku, kdy se setká s myšmi. Tyto ...

Obecné čištění celého prostoru dachy

Za účelem ochrany hlodavcůdaleko od spiknutí dachy byste se měli držet několika jednoduchých pravidel:

 1. Nenechávejte hromady odpadů skládající se ze stavebních materiálů, protože škůdci je mohou použít k vytvoření hnízda.
 2. Doporučuje se udržovat palivové dřevo co nejvíce z domova.
 3. Kompostové šachty odpadů a plevelů by měly být umístěny mimo suterén bydlení.

Tradiční metody boje

Problém nežádoucího vzhledu hlodavců se objevil dlouho před vznikem elektřiny a modernějšími jedy. Proto po staletí lidé používali obvyklé improvizované a lidové prostředky, aby tito šlechtici opustili své domovy.

Samosvorné pasti

Pokud neexistuje žádná cesta ven a všechny možnosti již byly vyzkoušeny, měli byste si udělat domácí pasti doma:

 1. Zhivolovka - to vyžaduje odběr skleněné nádoby s úzkým hrdlem nebo v plastové láhvi, která do ní kape slunečnicový nerafinovaný olej a dobře ji otočí, aby namazala všechny stěny. Pak se sklonem upevníte krk nahoru a vytvoří pohodlnou platformu pro vzestup. Chutná vůně oleje láká hlodavce, ale poté se nebude moci dostat ven z kluzkých stěn.
 2. Vodní zajetí - na začátku byste měli sbírat půl kbelíku s vodou a umístit ho na místo, kde se nejčastěji vyskytují škůdci. Po tom, dejte sklenici na kulatou tyč nebo tenký drát, zajištění trochu klobásy nebo sýr na to. Výsledná strukturaPřipevněte kbelík a postavte platformu pro usnadnění přístupu. Hlodavec může snadno vylézt nahoru, ale díky své hmotnosti se dostane do vody. Pomocí plechovky můžete snadno nalákat velký počet myší.
 3. Pro jinou metodu je zapotřebí mince, skleněné nádoby a některé návnady. Závit s jídlem je upevněn ve spodní části plechovky, otáčí se a nahrazuje minci za účelem vytvoření průchodu. Po nerovnováze bude myš zachycena v jakési pasti.
 4. Je možné se zbavit myší na dachě za použití mouky, uhličitanu barnatého, roztaveného tuku. Otrávené potraviny by měly být rozloženy v blízkosti nory nebo potravin. Tato možnost však není vhodná pro každého, protože mnozí neradi otráví hlodavce.

Poznámka!

Doporučuje se uvolnit myš 2-3 km od domova, aby se nevrátila.

Rostliny na hubení hlodavců

Ačkoliv pasti mají s prací v domě velmi dobrou práci, ale pokud je používáte na dachách, nebude fungovat speciální rybolov. Velkou možností je proto použití rostlin, které mají silný zápach. Je vhodné zasadit je v blízkosti technických místností, v blízkosti zahrady. Sušené bylinky se nejlépe uchovávají ve skříních nebo v rozích. Mezi nejúčinnější rostliny patří:

 1. Máta peprná.
 2. Tansy.
 3. Ledum je močál.
 4. Palina.
 5. Palina.
 6. Černý rybíz.
 7. Česnek.

Všechny tyto bylinky bez problémů odpuzují vůně všechhlodavce, a můžete snadno chytit myš bez past na myši.

Sprej vyrobený na zakázku

Aby bylo možné sprej doma, budete potřebovat:

 • síto;
 • body;
 • rukavice;
 • 2 nádoby o objemu 4 litry;
 • dávkovací láhev;
 • půl sklenice plátky habanero papriček;
 • 2-3 lžíce. Já červená paprika;
 • čistá voda.

Na začátku používejte brýle a rukavice, abyste se chránili. Pak vodu zalijeme, jemně nakrájíme papriky a nalijeme do ní. Výsledná směs by se měla vařit 1 den. Po nalití do láhve a zpracování všech ploch. Pro myši to bude ještě smrtelnější než odpuzující.

Fyzikální metody odstraňování myší

Tato možnost není vhodná pro příliš humánní lidi, je však poměrně účinná. Fyzikální metody zahrnují:

 1. Past na myši - měly by být umístěny pod skříněmi, za nábytkem, v místech jejich aktivního pobytu, než na to nezapomenou vložit návnady, nejen sýry, ale i ořechy, uzené klobásy jsou dokonalé. Zkontrolujte, zda je třeba 2-3 krát denně. Teď tam jsou mnohem humánnější zařízení.
 2. Plechovky a lahve - můžete také chytit škůdce s plastovou lahví. Pivní láhev, která obsahuje atraktivní vůni, je navíc perfektní.
 3. Lepidlo - k tomu je třeba držet lepenku se speciálním lepidlem, které lze zakoupit v odborných prodejnách. Inuprostřed dát nějaké návnady. Po jejich rozšíření za nábytek, ve skříních nebo na místech, kde byly nalezeny známky jejich přítomnosti. Myš se bude držet a počkat, až ji najdete.

Chemikálie pro odstraňování myší

Nyní existuje velké množství specializovaných léků, které odstraňují hlodavce. Nevýhodou je však to, že je nežádoucí používat je doma, protože mohou ublížit jak domácím mazlíčkům, tak lidem, ale na zahradě vám zahrada dokonale pomůže. Seznam finančních prostředků, které jsou v současné době k dispozici, je poměrně velký. Mezi nejúčinnější patří:

 1. Tablety vyrobené v bouři, které by měly být umístěny v blízkosti produktů.
 2. Bactrodencid je nejoblíbenější jed, který se prodává ve formě zrn.
 3. Smrt krysy - používá se z důvodu své bezpečnosti. K dispozici v práškovém stavu, který je nežádoucí dotýkat se rukou.
Viz také

Jak se zbavit švábů doma za 1 den?

Dokonce i v nejčistší kuchyni se někdy objevují švábi. Může existovat několik důvodů pro takové „nepříjemné“ sousedství….

Hunter Anti-Rodent, Zookumarin a Louskáček také dělají skvělou práci. Takové léky nemají žádný zápach, takže nezpůsobují žádné nepříjemnosti.

Ultrazvukové objekty

Ultrazvukové přístroje jsou vynikající nástroje pro myši v zemi. Jejich dopad neníčlověk může slyšet, ale myši budou cítit nepříjemný zvuk, který je vystraší. Jejich významnou výhodou je, že poté, co nemusíte vyhazovat mrtvé hlodavce nebo je nosit mimo domov. Vše, co musíte udělat, je koupit a připojit zařízení. Jeho poplatek může trvat dlouho - 4-5 měsíců nepřetržité práce, což je skvělé, pokud odejdete na dlouhou dobu. Takové zařízení však může nepříznivě ovlivnit domácí zvířata.

Zajímavé!

Jediným minusem ultrazvukových přístrojů je neschopnost přenášet vlny za přítomnosti nábytku.

Opatření k prevenci výskytu myší

Je samozřejmě mnohem snazší zabránit výskytu škůdců, než je snažit o jejich odstranění. Navíc ani jejich úplné zničení nemůže zaručit, že se nevrátí. Hlavní věcí je proto vytvořit takové podmínky v zemi, ve které hlodavci nebudou schopni najít v obydlí vše, co je nezbytné pro jejich reprodukci a existenci, totiž nepřítomnost sněhu a větru. Preventivní preventivní opatření mohou zaručit plný úspěch:

 1. Vyjměte odpad včas.
 2. Vyčistěte naprosto všechny drobky.
 3. Nechte potravinářské výrobky na místech obtížných pro myši.
 4. Okamžitě opravte okno, dveřní otvory, ploty, stropy, kterými se mohou plazit.
 5. Jsou-li nalezeny díry, ihned je odstraňte.
 6. Namontujte mřížky na dveře,otevřená okna.
 7. Umyjte podlahy s trochou bělosti.
 8. Chcete-li dostat kočku, sovu, která chytí voles, malý lovecký pes na dacha, v zahradě.
 9. Udržet pořádek v domě.
 10. Myši se nelíbí nějaké pachy, takže pokud vyhodíte tyran, starší, thuja, můžete se jich nejen zbavit, ale také zabránit jejich vzhledu.
 11. Myši procházejí popraskané pokladny na oknech a dveřích, takže by měly být utěsněny pěnou nebo tmelem.
 12. Zkontrolujte všechny hadice, které přicházejí z dachy, aby k nim škůdci nemohli dosáhnout.

Všechny výše uvedené metody nepochybně pomohou zabránit výskytu škůdců. Obvykle v létě provádějí profylaxi a v zimě uplatňují významnější prostředky. Hlavní je najít nejvhodnější, osvědčenou, efektivní metodu.

Zajímavé!

Myši se nelíbí skleněná vata, středně velká kovová drátěnka, takže je ideální pro blokování malých otvorů a trhlin.

Recenze

Marina

Doslova před měsícem jsem viděl, že v domě jsou myši. S takovým problémem jsem se nikdy nesetkala a nechápala, co dělat. Našel jsem spoustu způsobů, ale nechtěl jsem používat myši a jiné vraha. Doporučili koupit zařízení, které je negativně ovlivňuje. Pro mě se ukázalo, že je to perfektní metoda a teď ji používám jen já.

Ksenia

Nedávno jsem viděl a cítil první známky vzhledu myší v mém domě. Použil jsem je na jedy na dachu, ale doma mám teď kočku a hned tuto možnost odmítl. Musel jsem použít pastičky na myši, dát je do všech koutů, i když jsem se velmi bál, že se tam domácí zvíře dostane. Následujícího dne byl však škůdce uloven a nikdo nebyl zraněn.

Všechny výše uvedené metody chovných myší z dachy jsou účinné, mají opravdu dobrý výsledek a při jejich vzájemném spojení se s nimi mohou vyrovnat mnohem rychleji. Je však vždy snazší přijmout preventivní opatření včas, než hledat metody boje s nimi.