Jak se zbavit nepříjemného zápachu vlhkosti v bytě

Je nepravděpodobné, že by skutečné hostesky zůstaly v klidu, když se v jejich bytě objeví zatuchlý, těžký pach plísně: okamžitě začnou vysílat pokoje, ochutnat vzduch. Ale specifická chuť časem opět zaplní domov. Některým se však stále daří navždy zbavit vůně vlhkosti v domě a jsou připraveni sdílet svá tajemství.

Hledáme důvod

Za prvé, najít zdroj vlhkosti: to může být jak v bytě sám a venku.

Například žijete ve starém domě v prvním patře pod vámi - suterén s trubkami vždy tekoucími. Veškerá vlhkost ze sklepa se k vám zvedne prasklinami, nasytí podlahy, stěny.
Žijte v bytě v horním patře - prohlédněte si strop pro praskliny.
Zkontrolujte, zda jsou vodovodní potrubí dobře izolovány a zda se na nich netvoří kondenzát.
Zkontrolujte stav větrání v domě. Možná, že se nedokáže vyrovnat se svými funkcemi a parou z kuchyně, koupelna se shromažďuje v nejvzdálenějších koutech místnosti a způsobuje vlhkost.
Po zaplavení se v obydlí hromadí hodně vlhkosti.
Vůně vlhka se objeví, když vnější stěna není dostatečně izolovaná nebo když neustále myje prádlo v koupelně, v kuchyni a v kuchyni.vzduchem občas vzduchem.

Jak se zbavit pachu vlhkosti

Určena příčina - zvolit metody boje s vůní vlhka.

Vlhkost ze suterénu

Je-li důvodem zápachu nešťastná poloha vašeho bytu - žijete v prvním patře - nebudete schopni rychle odstranit těžkého ducha formy. Mějte trpělivost a peníze.

Pokuste se eliminovat vysokou vlhkost v suterénu - připojte příslušné pomůcky tak, abyste mohli opravit trubky, učinit hydroizolační strop. Nelze dosáhnout opravy v suterénu - postarat se o ochranu bytu zevnitř.

Aby se zabránilo vniknutí vlhkosti do domu, zakryjte všechny mezery, švy mezi stěnami a podlahou. Zahřejte podlahu, ale předtím, než ji ošetřete kapalinovou hydroizolací: nejprve odstraňte podlahu, osušte povrch, ujistěte se, že je potěr namazán antifungálním prostředkem. Zakryjte rohy ochrannou latexovou páskou po obvodu, poté naneste na podlahu tekutý tmel. Tato metoda eliminuje nepříjemný zápach vlhkosti, nejen bytů, ale i mnoha domů s nekvalitním základem.

Vůně vlhkosti po povodni

Prolomil vodovodní potrubí, po kterém vlhkost důkladně obsazena váš byt? Nečekejte, že vlhkost někde zmizí, okamžitě začne jednat!

Zapněte přídavný ohřívač, nasměrujte jej do vlhkých prostor. Je lepší, když se jedná o ohřívač ventilátoru, aby se vzduch pohyboval rychleji. Pokud omítka, sádrokartonové deskydůkladně namočené, musí udělat velké opravy.

Vnější vlhká vnější stěna

Pokud vzduch na vnější stěně nemá čas se zahřát, vyměňte topný systém a přidejte další radiátor. Někdy je nutné izolovat samotnou zeď speciálními tepelně izolačními materiály.

K odstranění plísní ošetřete postižené oblasti zvláštními prostředky. Nejprve se pokuste odstranit houbu otřením povrchu hadříkem navlhčeným bělícím prostředkem. Tapeta pokrytá plísní bude muset být odstraněna. Stěna by měla vyschnout, pak místo otřete antifungálním primerem.

Chcete-li odstranit přebytečnou vlhkost v bytě pomůže teplé podlahy, díky které vzduch v místnostech ohřívá rovnoměrně.

Konstantní zápach vlhkosti

Někdy, kromě zdí, stropu a podlahy, je nábytek napaden plísní. Podívejte se na zdroj nepříjemného zápachu na zadní stěně skříňky, za pohovkou, která stojí mimo vnější stěny bytu.

Otřete všechny povrchy, které lze vyčistit, vhodnými prostředky. Například použijte slabý roztok manganistanu draselného, ​​roztok kyseliny octové, chlorové bělidlo. Vytáhněte věci ze skříně, pečlivě je zkontrolujte a dobře je osušte.

Co dělat, když najdete stopy plíseň na čalounění? Nahraďte ji novou. Neexistuje možnost - vyjměte nábytek na slunci, po vysušení ošetřete antifungálními čističi, parním generátorem.

Snažte se sušit věci v domě, přenést všechny prádelní šňůry na balkon, na dvůr. Podívejte seMá ventilační práce v bytě?

Výrobky proti zápachu

Ozonizátor pomůže odstranit těžkého ducha plísně, který nejen osvěžuje vzduch, ale také jej dezinfikuje.

Svou domácnost můžete rychle osvěžit pomocí aromatické lampy: přidejte vodu do speciální mísy, několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje, zapálte svíčku pod misku.

Máte rádi falešné pachy - instalujte automatický osvěžovač vzduchu.

V rozích, kde se shromažďuje vlhkost, umístěte nádoby se solí, tabletami aktivního uhlí. Změňte je každý týden.

Místnosti často větrejte, po mokrém čištění to udělejte.

Když je zdroj vlhkosti zničen, věřte mi, že nepříjemný zápach rychle opustí váš domov.