Jak se zbavit pachu moči na koberci: lidové prostředky a domácí chemikálie

Bohužel, koberce produkty dokonale absorbují vlhkost a nepříjemný jantar, zbavit se zápachu moči na koberci se stává velmi obtížné. Výjimka není výjimkou. Koberec produkuje hrozné "aroma", což způsobuje, že pobyt v místnosti je nesnesitelný. Co dělat v tomto případě? Zbavte se zdroje jantaru? Nebo je možné z koberce odstranit zápach moči?

Příčiny „vůně“

Před stanovením problému zjistěte povahu jeho výskytu. Hluboká hromada koberců dokonale absorbuje veškerou vlhkost, která na něj dopadá, což se stává problémem pro mladé rodiče nebo milovníky zvířat. Jedna louže se samozřejmě nestane zdrojem ostré odpudivé „vůně“. Ale postupně se hromadí, kapalina se koncentruje, přestává mizet.

Mnozí se domnívají, že může být odstraněn běžnou teplou vodou. Toto čištění nebude mít vliv na složení exkrementů:

 • jednou ze složek tekutiny je močovina. Je skutečně možné odstranit ji běžnou tekutinou, protože močovina se snadno rozpouští;
 • druhá složka jeunichrom Je to on, kdo dává odpad žlutému odstínu. Přineste to trochu těžší než močovina, ale možná. K tomu použijte obvyklý prací prostředek;
 • Třetí složkou je kyselina močová. Je to ona, kdo dává tekutině tak nepříjemnou "vůni". Bohužel tato látka nemůže být rozpuštěna ve vodě nebo alkoholu. Proto je nutné pro jeho čištění použít alkalické roztoky.

Čištění jednoduchými detergenty vyvolá účinek, ale pouze dočasné. Proto je třeba k řešení této otázky přistupovat dramaticky.

Odstraňování nečistot z povrchu

Odstraňte moč z koberce nejsnadněji po vytvoření louže. Existují dva způsoby čištění „nouzového“ koberce moči:

 1. Nejdříve musíte louhu vysušit. Chcete-li to provést, několikrát ho osušte suchou houbou. Připravte roztok kyseliny octové v poměru 1: 3 - jeden díl octa na tři části vody a ošetřete skvrnu kapalinou. Pak ho posypte obyčejnou jedlou sodu a dřevo nechte uschnout. Vysajte zbývající sodu.
 2. Druhá metoda je mnohem jednodušší. Pro jeho realizaci potřebujete pouze mýdlo na prádlo. Skvrnu otřete kusem mýdla nebo ji ošetřete mýdlovou vodou a pak odstraňte stopy vodkou nebo roztokem alkoholu.
Pomoc!

Glycerin, který je součástí domácího mýdla, dokonale bojuje s kyselinou močovou.

Odstranění pachu dětské moči z koberce

Odpady dítěte prakticky nepáchnou, proto je mnohem snazší se zbavit pachu dětské moči. Ale to je samozřejmě nejlepší, když je louže stále „čerstvá“. K čištění koberce je třeba provést následující kroky:

 • osušte obvyklou louhu obyčejnými papírovými ručníky;
 • vyčistěte koberec jednou z metod, o které budeme diskutovat níže.

Eliminace dospělé moči z koberce

Není snadné odstranit vůni moči dospělého z koberce. Zvláště pokud je již osoba starší. Ale i tento problém může vyřešit zkušená hospodyně. K tomu je nutné připravit roztok čpavku a vodky. Tato směs musí zpracovat skvrnu, nechat ji zaschnout nejméně 20 minut. Zbytky musí být odstraněny studenou kapalinou.

Jak vyčistit koberec od zápachu moči zvířete

Je téměř nemožné odstranit zápach kočičí moči, pokud je kontaminace stará. Nicméně, zatímco louže je ještě “čerstvý”, vy můžete zkusit čistit povlak s manganistanem draselným. Krystaly soli se důkladně rozpustí v čisté vodě a výsledná kapalná kontaminace se zpracuje.

Manganistan draselný výborně neutralizuje „zápach“ kočičích exkrementů, ale díky své barvě může být použit pouze na tmavě zbarvené dřevo.

Puddle ze zvířetestojí hned za to. A to lépe než profesionální chemie. Protože pokud není místo včas odstraněno, domácí zvíře bude i nadále označovat území. Pak bude palác nosit jen odpadky.

Čištění tkaného koberce

Oranžovou kapalinu lze odstranit jak pomocí improvizovaných, tak profesionálních prostředků. Podívejme se podrobněji na každou z nich.

Důležité!

Nikdy neperte čerstvou skvrnu čistou vodou. Takže je to jen větší.

Vylepšené položky

K čištění koberce se někdy používají všechny finanční prostředky v domě. Díky ženám v domácnosti můžeme vytvořit seznam skutečně účinných lidových receptů na čištění koberce z moči:

 1. Soda, sůl, ocet. Aby se tímto způsobem zbavili znečištění, osušte louže houbou nebo papírovými ručníky, pak vytvořte kaši sody, octa a soli. Pečlivě ho rozetřete do místa znečištění a pak jej odstraňte čistou vodou.
 2. Mýdlo na prádlo. Jak již bylo uvedeno výše, mýdlo na prádlo obsahuje ve svém složení glycerin, který dokonale rozpouští kyselinu močovou. Proto se tímto způsobem zbavte „aroma“, připravte mýdlový roztok nebo otřete skvrnu kusem suchého mýdla a pak znečištění umyjte studenou čistou vodou.
 3. Citronová nebo citrónová kyselina. Aby se odstranil koberec moči, rozpusťte dezertní lžičku kyseliny citrónové ve 100 ml čisté vody a výslednou směs otřete do páchnoucí skvrny. Pro větší efekt můžete použítkoncentrovaná citronová šťáva. S ním odstraníte „chuť“ mnohem rychleji.
 4. Peroxid vodíku a amoniak. Směs peroxidu vodíku, čpavku a vody dokonale eliminuje zápach moči od dítěte. Kapalina musí být do kontaminace otřena a poté opláchnuta čistou vodou.
 5. manganistan draselný + jod. Směs manganistanu draselného a jódu může být použita pouze na tmavých površích, protože obě kapaliny mají poněkud tmavou barvu.
 6. Vodka smíchaná s amoniakem dokonale odstraňuje staré pachy z látky.

Chemikálie pro domácnost

Praktická opatření pro dekontaminaci jsou vhodná pouze v případech, kdy není možné získat odbornou chemii. Pokud to finanční prostředky a čas dovolí, je nejlepší použít následující domácí chemikálie:

 1. Bílá dokonale zvládá kontrolu zápachu moči na koberci, stejně jako jiné látky obsahující chlor.
 2. Ultray Powder Ultra se nejlépe používá na čerstvé skvrny. Chemie je nezbytná k ošetření celého koberce, aby se zabránilo zjevným hranicím mezi čistým a špinavým povrchem. Roztok se aplikuje po dobu 15 minut a pak se opláchne teplou vodou.
 3. Selena Kovrol dobře zvládá lidskou moč. Trubka s chemií musí být otřepaná, nanesena pěna na znečištění, otřete ji štětcem apoté opláchněte teplou vodou.
Varování!

Než začnete ošetřovat koberec domácími chemikáliemi nebo jakýmikoli prostředky po ruce, ujistěte se, že nepoškozuje tkaninu. K tomu nejprve zkuste na malé nenápadné oblasti.

Čištění koberce na adhezivní podložce se provádí stejným způsobem - jakýmkoliv z výše uvedených způsobů.

Je snadné se zbavit zápachu dětských exkrementů, dospělých nebo zvířat, pokud to uděláte včas! Aby bylo možné odvodit "chuť" zvířete, uchýlit se k profesionálním prostředkům a zbavit se lidského odpadu improvizovanými prostředky. Tak si jistě zachráníte koberec před nepříjemnými pachy a žlutými skvrnami.