Jak se zbavit pachu moči na matraci

Spací doplňky vyžadují pečlivou údržbu, zejména matrace, protože je velmi obtížné odstranit pachy a skvrny na něm, zejména pokud jsou z moči. Existují však způsoby, které pomohou matraci vrátit frekvenci a pohodlí pro dobrý spánek.

Vlastnosti čisticích matrací

Než začnete odstraňovat skvrnu, musíte zjistit, jaký typ matrace je:

 • kokos - nejjednodušší čištění, můžete použít houby a kartáče odstranit skvrnu;
 • pružina - použití mokrého čištění se nedoporučuje, protože rám je vyroben z kovu;
 • polyuretanová pěna - můžete použít suché i mokré čištění.

Existují také vatové matrace, nebojí se vody, ale bude velmi obtížné je sušit.

Odstraňte pachy mořské skvrny dítěte

Je snazší se zbavit skvrn a zápachu moči dítěte, protože dětská moč obsahuje méně kyseliny močové a žlučových pigmentů, které zanechávají stopy na matraci.

Důležité!

Pokud je skvrna čerstvá, může být odstraněna mýdlovou vodou, ale bez chemických detergentů. Skvrna se čistí štětcem a pak se suší.

Hlavní věc , jak se zbavit skvrn, by měla být okamžitě, protože kyseliny močové se hromadí v tkáních, množí semikroorganismy, které jsou nebezpečné pro zdraví dítěte.

Moč dospělého

Bude mnohem obtížnější odstranit moč dospělé osoby na matraci a v některých případech je to bez chemikálií nemožné.

 1. Abychom se zbavili skvrn a zápachu, borax může pomoci, krystaly smícháme s vodou, dokud není získána pasta, naneseme na skvrnu a necháme působit 10 minut. Potom odstraňte zbytek hadříkem, kartáčem nebo vysavačem. Tento způsob žloutnutí nemusí být odstraněn, ale vůně nebude přesná.
 2. Roztok amoniaku může pomoci s již přetrvávajícím zápachem. K tomu vezměte 0,5 šálku alkoholu a peroxidu vodíku, stejně jako 2 šálky vody, vše smíchejte. Výsledný roztok se ošetřuje znečištěním, pak se pečlivě myje a suší, nejlépe na slunci.
 3. Pokuste se odstranit skvrnu a vůní může být citronová šťáva a sůl. Dvě složky se smísí, položí na místo a nechají se jeden den, pak se promyjí a osuší.
 4. Roztok octa lze také použít k odstranění skvrn a zápachu moči.

Tip!

Chemikálie lze nazývat účinným způsobem, jak se zbavit znečištění, ale nejsou bezpečné, zejména pokud nemocná osoba nebo osoba alergická používá matraci. V tomto případě je lepší použít kryt matrace, kryt a pro nemocnou osobu, aby si přikryla postel.

Moč domácích zvířat

Zvířata mohou na matraci zanechat nepříjemnou známku. To vede nejen ke znečištění podestýlky, ale také ke vzniku ostrého nepříjemnéhopach a nehygienické podmínky.

 • Použití speciálních nástrojů z obchodu se zvířaty se nejen zbaví skvrn a pachů, ale také vyděsí zvíře od takového pochybení.
 • Ocet je univerzální prostředek, který dokonale zabíjí zápach moči koček a psů. Znečištěné místo se jednoduše otře octem, poté opláchne a vysuší. Ocet lze nahradit citronovou šťávou.

 • Peroxid vodíku se také zbaví nečistot na matraci. K tomu vezměte sklenici vody a půl sklenice peroxidu, promíchejte a zpracovejte skvrnu, poté dobře opláchněte.
 • Vodka a alkohol pomáhají eliminovat zápach moči, stejně jako udržují domácí zvíře mimo vyznačené místo.
 • Mýdlo na prádlo velmi dobře odstraňuje zápach, mycí kartáč dobře otřeme, otřeme znečištěné místo na matraci, opláchneme.
 • Soda není o nic méně účinná. Alkalickou látku zřeďte vodou na pastu, po usušení naneste směs na skvrnu, zbytek odstraňte hadříkem nebo vysavačem.

Věnujte pozornost!

Pokud jedna z metod nedala požadovaný výsledek, lze matraci vyčistit bělícím prostředkem, ale s takovou látkou stojí za to být opatrný, jinak můžete hmotu zkazit.

Odstranění starého místa

Pokud z nějakého důvodu nebylo možné okamžitě odstranit skvrnu moči na matraci, a ta již byla stará, je bez použití agresivních prostředků nemožné.

 1. Pokud je na matraci skvrna moči, můžete to zkusitočistěte kyselinou citrónovou. Chcete-li to provést, nalijte lžičku citronu do sklenice vody, promíchejte a zpracovejte znečištění roztokem. Ponechte 3 hodiny a poté otřete čistým hadříkem.
 2. Pokud se jedná o skvrnu moči od dospělé osoby nebo zvířete, pak stojí za to použít odstraňovač skvrn, ale pouze pro organické znečištění.
 3. Amoniak smíchaný s peroxidem a vodou lze také nazývat univerzálním odstraňovačem skvrn, který pomůže odstranit staré mořské skvrny na matraci.

Výše ​​uvedené metody určitě pomohou odstranit skvrnu a zápach z moči z matrace. Nezapomeňte ale na pravidelné čištění matrace, protože to je zárukou komfortu a čerstvosti. Po každé výměně prádla je třeba matraci vysávat, kryty pomáhají před nečistotami a opotřebením, ale potahy z matrace odolné proti vlhkosti chrání ložní prádlo před průnikem vlhkosti.