Jak se zbavit pachu plynu na oblečení

Vůně benzínu na oblečení není jen nepříjemná a velmi perzistentní, ale také nebezpečná, protože samotná látka je žíravá a hořlavá. Je třeba předem zjistit, jak se můžete zbavit zápachu benzínu na oblečení, stejně jako to, co by nemělo být v žádném případě používáno.

Obecná bezpečnostní pravidla

Vzhledem k tomu, že benzín je v kombinaci s jinými žíravinami vysoce hořlavý a také zůstává velmi žíravý, měli byste vědět, že nemůžete dělat, pokud chcete odstranit skvrny a zápach z tkání:

  1. Není dovoleno propláchnout benzín použitím chlorového bělidla, protože jejich kombinace vyvolává vznik nebezpečných toxických výparů, které mohou poškodit dýchací systém a způsobit jeho poškození.
  2. Nedoporučuje se odstraňovat zápach benzínu umytím v automatickém stroji, protože látka se snadno vlévá do kovové základny bubnu, stejně jako do hermetických pryžových těsnění a každé následné mytí bude doprovázeno stejným zápachem.
  3. Skvrny od benzínu a zápach lze odstranit pouze silnými gumovými rukavicemi, protože kontakt s pokožkou může způsobit těžké alergie.
  4. V oděvech znečištěných benzínem nesmí pracovat v blízkosti otevřeného ohně. To platí i pro zpracování.samy o sobě, protože mohou snadno vznítit.

Při řešení takových pachů a skvrn je nesmírně důležité dbát na vaši vlastní bezpečnost a zcela vyloučit možnost samého zapálení věcí a popálenin.

Metody odstraňování zápachu benzínu

Je-li znečištění malé a vůně je poměrně lehká, můžete se jednoduše pokusit pověsit oděv na čerstvý vzduch a nechat je nosit sami. To může trvat několik dní až dva týdny. Jako alternativu se doporučuje vzít velkou nádobu s horkou vodou a zředit v ní kapalinu na mytí nádobí. Namočení nastane během jedné hodiny, po které musí být produkt omyt odděleně ručně, důkladně opláchnut studenou vodou a poté zavěšen na čerstvém vzduchu pro úplné sušení.

V případech, kdy je nutné vůni rychleji odstranit, můžete použít železo ohřáté na teplotu jemného režimu. Současně musí být skvrna nejprve zvlhčena vodou a žehlení by mělo být provedeno v čisté vrstvě složené v několika vrstvách.

Pokud má výrobek skvrnu, můžete ji zkusit odstranit směsí amoniaku, terpentýnu a škrobu. K tomu budete potřebovat lžíci škrobu, 3 až 4 kapky terpentýnu a stejné kapky amoniaku. Směs se důkladně promíchá a použije se tvrdý tvrdý kartáč a nanese se také na skvrnu třením. Po tom, vše, co potřebujete umýt studenou vodou, a produkt - zavěsit na ulici a suché.

Vyměňte směsterpentýn a amoniak mohou být obyčejné sody. Za tímto účelem musí 250 ml vody vzít 4 lžíce sody. Výsledná směs by měla být ošetřena skvrnou a ponechána v tomto stavu po dobu 50 - 60 minut. Po této věci je třeba si umýt ruce a sušit na čerstvém vzduchu. Další možnost zpracování produktu se týká použití čpavku. Je nutné jemně pokropit skvrny, a pak to vše ručně omyjte přidáním detergentu.

Vzhledem k tomu, že výrobek s vůní benzínu by se měl umýt pouze ručně, kromě pracího prášku, můžete navíc použít příchutě nebo je nahradit omáčkou z citronu, která by se měla přidávat přímo do vody se znečištěnými předměty. Suché po takovém mytí by mělo být také na ulici. Pokud je dostatek času, pak místo dvoutýdenního větrání se doporučuje, aby se benzínem zabarvená věc zabalila do novinového papíru a zabalila do sáčku. Noviny dobře absorbují pachy, takže po týdnu budete muset produkt větrat pouze na čerstvém vzduchu.

Místo různých metod lze použít také speciální ruční pastu, kterou motoristé často používají. Na skvrnu se musí aplikovat malé množství pasty a otřít bavlněnou podložkou. Pod vlivem pasty by měla být skvrna ponechána nejméně 30 - 40 minut. Poté produkt zůstane opláchnout pod tekoucí studenou vodou. Benzín může být také odstraněn kropením znečištěných oblastí solí.

Nejúčinnější způsobodstranění skvrn a zápachu je profesionální čistič. Metoda bude stát více, ale existuje záruka, že výrobek bude zcela čistý a nebude poškozen.

Jak odstranit zápach benzínu z kůže a jemných výrobků

Zvláštností kožených předmětů je to, že se nedají tak snadno umýt, aby se odstranil zápach benzínu. Kromě toho mnoho domácích chemikálií může jednoduše poškodit celistvost a poškodit vzhled samotných výrobků. Nejvíce dostupné a bezpečné je použití mýdlového roztoku. Mýdlo by mělo být nejprve úplně rozpuštěno ve vodě a pak obarveno roztokem. Je lepší, když je mýdlový roztok hustý hustou pěnou. Po této úpravě by měl být povrch kůže utřen suchým, čistým hadříkem a vysušen od topného systému a elektrických ohřívačů.

Pokud jde o jemné tkaniny a výrobky, měli byste se na začátku pokusit o jejich větrání na čerstvém vzduchu nebo použít mýdlovou vodu k ošetření znečištěných oblastí. Použití chemikálií v domácnosti je povoleno, pokud je uvedeno na štítcích samotných výrobků. Totéž platí pro maximální teplotu vody, výběr detergentu (bez agresivních složek) a metody sušení.

Je-li nezbytné suché čištění

Pokud se po spoustě různých způsobů, jak se zbavit zápachu ještě nezdařilo, výrobek je lepší dát suché čištění, kde bude zpracován těmito odborníky. Stejná volba je vhodná, pokud neexistuje čísločas vyzkoušet různé způsoby a budete potřebovat zaručený výsledek nejen k odstranění skvrn a pachů, ale také dokonale zachovat produkt sám.

Jediným rozdílem v uplatňování na služby chemického čištění jsou dodatečné výdaje na hotovost, jakož i potřeba bez konkrétního času.