Jak se zbavit plísní a plísní na stěnách

Forma na stěnách není neobvyklá. Plíseň se navíc může vyskytovat jak v městském bytě, tak v dřevěném nebo cihlovém soukromém domě. Odrůdy těchto drobných zástupců jsou dostačující pro psaní solidního vědeckého spisu, ale z tohoto hlediska nás vzorky houby nezajímají. Musíme se naučit více - jak se zbavit plísní a hub na stěnách?

Když jsme se dozvěděli o škodách a nedostatku estetiky plísní na stěnách, rozhodli jsme se soustředit na metody jejich odstranění. Koneckonců je známo, že i po vymalování se mohou znovu objevit špatně označené skvrny, což vylučuje časové a finanční náklady vlastníka.

O příčinách a výsledcích

Musíte vědět o příčinách plísní na stěnách, protože pokud neodstraníte provokativní faktory, nikdy neopustíte houbu. Nezáleží na tom, jak moc omítka - malované, neviditelné oční spory budou stále vypuknout. Jen proto, že všechny podmínky, které jste neovlivnili, jsou vytvořeny pro růst a množení plísní. Proto, zahájení opatření k boji proti plísním na stěnách, naladit na masivní investice času a úsilí. Jinak nebude fungovat.

Důležité! Pamatujte, že s 80% vlhkosti v místnosti, forma začíná rychle růst.

Hlavní příčiny plísní na stěnách v areálu jsou:

 • mrazivé zdi během zimy.
 • nepravidelné ohřívání místnosti, které neumožňuje odstranit vlhkost.
 • vysoká vlhkost v důsledku nedostatečného větrání.
 • netěsné instalatérské práce, střechy, nekvalitní základy.

Jedním slovem, stálá vlhkost, která vznikla z řady důvodů, vede ke vzniku plísně. Představte si, kolik práce je potřeba, abyste se zbavili kvality plísní a navždy? Bez odstranění stavebních a instalatérských vad může být zahájen boj proti plísním, ale pouze ke zklidnění vlastního svědomí. Protože nelze zaručit žádné relapsy.

Odstranění vlhkosti

Je nezbytné se zbavit vlhkosti v domě. K tomu potřebujete:

 1. Zkontrolujte ventilaci, odstraňte závady. Pokud to nemůžete udělat - zavolejte specialistu.
 2. Pokud máte soukromý dům, nešetřete na vytápění za mokra. Nedostatečně vytápěné a vlhké prostory jsou kanárky pro plísně.
 3. Zbavte se zvyku sušit mokré prádlo doma. Dokonce i dobře vyražený v autě, je schopen výrazně zvlhčit vzduch. Příliš mnoho, pokud pravidelně pověsíte oblečení do místnosti.
 4. Odstraňování plísní izolací stěn, vyberte správné stavební materiály. Například sádrokarton, který častopro tento účel podporuje obnovení růstu hub Místo sádrokartonových desek můžete použít inovativní technologii "teplých soklů", takže stěny budou vždy suché.
 5. Opravte únik kanalizačních potrubí, zkontrolujte ventilační systém plastových oken.
 6. Použijte kuchyňskou digestoř.
 7. Když si kupujete klimatizaci v místnosti, vyberte model s fungicidním filtrem, pak bude vzduch odstraněn i ze spór plísní.
Hodně práce. A odložit to "na někdy" nestojí za to, protože forma se velmi rychle šíří.

Promluvme si o tom, jak odstranit plíseň ze zdi v bytě, za předpokladu, že všechny zdroje vlhkosti byly odstraněny.

Přípravná fáze - zajímá nás bezpečnost

Důkladná příprava na pracovní potřeby. Je nutné uvolnit zeď ze staré tapety, pokud jsou lepené, a to by mělo být provedeno nejen v rohu, kde jsou černé skvrny, ale na celé zdi. Ze speciálních nástrojů budete potřebovat tvrdý kartáč „na kov“ a stavební stěrku. Pro zajištění vlastní bezpečnosti používejte ochranné brýle, respirátor a gumové rukavice.

Důležité! Pamatujte si, že když odstraníte skvrny od zdi, vdechujete plísně plísní, pokud jste nechránili dýchací trakt maskou.

Kromě ochranného oděvu připravte hadr, spreji s vodou, odstraňovač plísní. Pokud má rodina děti, pošlete je na schůzku s babičkou. Jakmile bude řádně oblečen, pokračujte v práci.

Mezi lidovými prostředky existuje mnoho způsobů odstraňování plísní doma. Výběr z nich, nezapomeňte, že léčba peroxidem, furatsilinom, soda, aromatické oleje je účinná pouze v počátečních fázích problému. Pokud jsou skvrny velmi časté, je obtížnější se s nimi vypořádat.

Zbavení se počátečních projevů

Před ošetřením stěny jedním z níže uvedených výrobků navlhčete betonový povrch. Pak pokračujte v ošetření míst akumulace formy jedním z následujících způsobů:

 1. Esenciální olej. Zvláště účinný čajovníkový olej, rozmarýn a levandule. Plíseň je netoleruje.
 2. Ocet. Pro odstranění houby není nutné ocet vodou ředit. Je nutné chovat, pokud chcete zbavit se vůně vlhkosti v bytě.
 3. Alkohol. Nástroj je drahý, ale velmi dobrý dezinfekční prostředek. Kromě toho se okamžitě odstraní skvrny z houby. Můžete použít čpavek.
 4. Peroxid 3% nebo jedlá soda.
 5. Roztok manganistanu draselného nebo furatsiliny.
 6. Koncentrovaný roztok mýdla pro domácnost.
 7. Silikátové lepidlo, 1: 1 zředěné vodou.
 8. Vodný roztok boraxu (2 sklenice boraxu zředěné v 5 litrech vody).
Připomínáme, že tyto manipulace jsou schopny odstranit plíseň ze zdí v bytě pouze pod podmínkou, že spor nepronikl do zdi. Nepočítejte moc na výsledek, protože neuvidíte spory svým okem, a pokud je na povrchu plíseň, s největší pravděpodobností je ve zdi samotné. Nedoporučujeme vám, abyste měnilina maličkosti, a zbavit plísní v bytě nebo soukromém domě bezpečně a trvale.

Úplně zničíme

Lepší než léčba plísně modrou vitriolem není vynalezena. Pro přípravu pracovního roztoku se 100 g suchého síranu měďnatého nalije 5 litry vody a ošetří se mokrý povrch. Roztok vitriolu je vhodný pro odstraňování hub na dřevěných a betonových stěnách, v drážkách mezi dlaždicemi, v koupelně, obecně, všude.

Po zpracování vitriolu nechte povrch zaschnout. Je lepší, když se nedotýkejte stěny 12 až 24 hodin. Po tuhém kartáčku leští smirkový papír plochy kontaminované plísní. Pro úspěšnost akce opakujte léčbu třikrát.

Z osobní zkušenosti: Zbavit se plísní a plísní na stěnách na zdí zděné zdi v soukromém domě pomocí síranu měďnatého bylo úspěšné až po 3-násobném zpracování. Předchozí pokusy s jednou léčbou byly neúspěšné - po měsíci se opět objevila forma.

Po vyjmutí formy po třetí aplikaci síranu musí být stěna ošetřena prostředkem obsahujícím chlor, bělost nebo gely Domestos jsou pro tento účel vhodné. Expozice po chloru - 12 hodin.

Dalším krokem je připravit stěny, tj. Připravit se na konečnou úpravu.

Věnujte pozornost! Základní nátěr stěny by měl být prostředkem s antifungálními přísadami, při nákupu základního nátěru, přečtěte si složení.

Pouze takovým dostatečně dlouhým a pracným způsobem.Můžete se zbavit plísní na stěnách s kvalitou a navždy. Samozřejmě můžete použít průmyslové chemikálie určené pro boj s houbami. Zde je malý seznam:

 1. Mögel-Fri;
 2. Metas Bio;
 3. Atlas Mykos;
 4. Neomid Bio;

V tomto případě doporučujeme striktně dodržovat pokyny pro použití zakoupeného zboží.

Teď už víte, jak se na stěnách zbavit plísní a plísní, ale velkou možností je zavolat specialisty z úklidové firmy. Agresivní chemie, moderní vybavení specialisté pomohou rychle se zbavit nepříjemných hub a zárukou. Metoda je drahá, ale samoúčelná. Vyberte si, a pamatujte, že včasné odstranění vlhkosti v domě - spolehlivá prevence hub. Tam, kde je suchý, se neusadí.