Jak se zbavit plísní v lednici

Vůně plísně v chladničce nebo její přítomnost je alarmujícím signálem. Nebo vaše zařízení nepracuje správně, nebo trávíte příliš mnoho času na domácích pracích. Ať je příčina plísně jakákoliv, musí být odstraněna, protože houba nepříznivě ovlivňuje zdraví domácností. Je čas se zbavit tohoto škůdce!

Abychom vás konečně přesvědčili o nutnosti urychleně odstranit závadu, řekneme vám, jak nebezpečná je černá forma pro člověka.

Zdravotní rizika

Mezi oblíbené životní podmínky plísní patří vysoká vlhkost a teplo. Místa v chladničce, kde se hromadí kondenzát, a zároveň koupelna, by proto měla být pravidelně kontrolována na výskyt nežádoucího hosta.

Houby plísní se velmi rychle šíří ve spórách. Spolu s obvyklým vzduchem je můžete vdechnout, stejně jako nepostřehnutelně přijdou na vaši pokožku. Zde je seznam chorob, které mohou způsobit trvalý kontakt s plísní:

 • patologie horních a dolních dýchacích cest. Jedná se o rýmu, sinusitidu, bronchitidu, astma a tak dále.
 • různé alergické reakce - od malé vyrážky až po angioedém.
 • časté exacerbace chronických onemocnění vedoucích kchronického procesu a dokonce i onkologických nádorů.

Myslíme si, že tyto informace vás přesvědčily natolik, že je nutné okamžitě vyčistit plíseň, která se objevila v chladničce, aby se toho okamžitě zbavila!

Volba finančních prostředků

Jak a jak čistit chladničku je na vás. K řešení problému nabízíme dvě řešení:

 1. Kupujte speciální chemikálie pro domácnost, abyste bojovali s plísní a zpracovali jednotku podle pokynů.
 2. Používejte domácí metody, kterými naše babičky udržovaly čisté i staré, „Chruščovovy“ chladničky.

S výběrem agresivních chemikálií je vše jasné. Šli jsme do ekonomického oddělení, konzultovali jsme s konzultantem, nakoupili to, co bylo potřeba. Seth,

Komet, Domestos, pan Muskul, Titan - známá jména domácích chemických asistentů. Vyberte si nástroj, kde je značka "bojovat proti plísni".

Důležité! Sulfát mědi k odstranění formy v chladničce nelze použít! Vitriol je velmi toxický pro člověka, vhodný pouze pro zpracování stěn, za předpokladu, že během opravy nežijete uvnitř.

Populární metody boje

Než začnete plísně odstraňovat, proveďte následující:

 • Odpojte chladničku od zdroje napájení. Pokud je požadováno rozmrazování, odmrazte.
 • Dostaňte z toho všechny produkty. Ti, kteří jsou postiženi plísní, by měli být okamžitě zasláni do koše, nemohou být uloženi.
 • Odstraňte všechny police a nádoby, musí se prát odděleně.

Nynípokračovat v přípravě pracího komplexu. K tomu, rozpustit sodu v teplé vodě se dostat 2% roztok (40 g soda na 2 litry vody) a přidejte tu trochu misky gel. Vnitřek chladničky omyjte houbou nebo měkkým hadrem. Dobrou možností mytí je nastříkat mýdlo a roztok sody na vnitřní povrchy.

Za tímto účelem přeneste připravený komplex mycího prostředku do nádoby s rozprašovačem používaným k čištění oken.

Omyjte teplou vodou. Pokud zůstanou stopy forem, je třeba je ošetřit peroxidem vodíku (3 lžíce na litr vody).

Důležité! Při práci s peroxidem nezapomeňte nosit rukavice, podráždění kůže a dokonce i popáleniny.

Po ošetření peroxidem nechte chladničku otevřít půl hodiny - hodinu. Tentokrát stačí kvalitativně zabít houbu. Těžko dostupná místa, jako je např. Zhutňovač (guma) chladničky a prostor pod ní, se omyjí starým kartáčkem na zuby. Dělej to opatrně, protože sebemenší stopa plíseň neviditelná pro oko je dostatečná k re-útoku.

Poslední fází je mytí čistou vodou a sušení jednotky. Zvláštní pozornost věnujte sušení, protože po naložení nejsou sušené police, znovu vytvořit podmínky pro rozvoj houby. Rychle vysušte chladničku, která pomůže běžnému vysoušeči vlasů. Ale pokud to čas dovolí, tato manipulace může být zrušena.

Důležité nuance

Aby bylo možné povrchy kvalitativně dezinfikovat a zbavit houby navždy, zadejte do injekční stříkačky malý peroxid a odkapávejte do ní.otvor, kde proudí kondenzát. U starších chladniček se tento otvor nachází na zadní stěně.

Nezapomeňte přemístit jednotku od zdi a stejně, jak jsme popsali, umyjte všechny vnější povrchy, včetně zad, pod roštem nad kompresorem v blízkosti zásobníku na vodu. Namočte police a nádoby do roztoku sody na 15 minut, pak peroxid.

Důležité! Pokud pravidelně sledujete čistotu chladničky a forma se stále objevuje, zavolejte průvodce. Může být nutné řešit problémy.

Odstranění pachů a mikrobů

Obyčejný stolní ocet pomůže zbavit se nepříjemného zápachu v chladničce. Nalijte ji do talíře, položte ji na jakoukoliv polici. Ocet má schopnost absorbovat nežádoucí pachy, včetně vůně plísní, a zápach hoření !

Pokud je v domě UV lampa, může vám také poskytnout službu v boji s houbou. Pro vysoce kvalitní eliminaci spór plísní postačuje 15minutové ošetření křemenem.

Jak postupovat tak, aby nevznikl problém

Je snazší předcházet tvorbě plísní plísní, než je následně bojovat. Zde je několik jednoduchých pravidel, která vám pomohou vyhnout se nepříjemným čtvrtím:

 1. Nikdy neuchovávejte potraviny po dlouhou dobu, dávejte pozor na jejich kvalitní, zkaženou a shnilou zeleninu, okamžitě odstraňte okyselené mléko.
 2. Při odchodu na dovolenou nebo opuštění prázdné ledničky v zemi nezapomeňte jej zcela vyprázdnit, vyprat a osušit. Volné dveře chladničkyby měl být mírně pootevřený.
 3. K odstranění přebytečné vlhkosti použijte pytle se silikagelem (takové balení jsou v krabicích s novými botami).
 4. Neuchovávejte teplé potraviny nebo čerstvě umytou zeleninu. Všechno by mělo být čisté a suché.

To jsou všechny manipulace, které se snadno provádějí. Nezapomeňte, že udržování čistoty doma je snadné, pokud to děláte pravidelně. A musíte se co nejrychleji zbavit plísní v chladničce!