Jak se zbavit vos, odstranit vosí hnízdo rychle a bezpečně: nejúčinnější metody

Nikdo není pojištěn proti bolestivým kouskům vos, ať už jako vesničané žijící v dřevěných domech nebo ve vícepodlažních budovách žijících v městských oblastech. Hmyz létá do 5. a 12. patra. Můžete si vybrat pro zařízení hnízda balkon, kůlna, venkovský dům podkroví nebo bytový dům. A pokud obyvatelé nezačnou bojovat s vosami, vosy bojují s obyvateli. Vzhled zařízení v blízkosti jejich domova, který se pohybuje, vnímají jako invazi osobního území a útoku. To může být osoba nebo zvíře (kočka, pes). A pokud je dítě nebo dospělý alergický na kousnutí tohoto hmyzu, situace může skončit špatně.

Kde vosy dělají hnízda

Mnozí majitelé bytů a soukromých pozemků nevěnují pozornost zvyšování počtu těchto nebezpečných hmyzů, odpisují skutečnost, že vosy milují sladké vůně, a přitahují je ke sladkému a hnilobnému jantaru padlého ovoce v zahradě a létají do bytu, přitahovaného vůní jam. Sjeden výskyt vos jsou. V určitém okamžiku se však sousedství s nimi stává život ohrožujícím a majitel hledá domov těchto nezvaných nájemníků, aby vynesli hnízdo sršeň a nebyli vystaveni náhlým útokům zlého hmyzu.

Obyvatelé města, kteří se poprvé setkali s takovým problémem v letních chatkách, jsou ve ztrátě a nevědí, jak se vypořádat s osami. Ale nejprve musíte najít domov, a pak odstranit vosí hnízdo v zemi. Hmyz staví své domovy na místech nenápadných a obtížně dosažitelných pro zničení. Jsou objeveny:

 • pod střechou domu;
 • pod okapem;
 • v rohu u křižovatky zdi a stropu balkonu, kůlny;
 • v podkroví odpadu;
 • pod obložením domu;
 • ve svodech;
 • pro klimatizaci.

Usadí se také v této oblasti:

 • v zemi;
 • v trávě;
 • v koši;
 • v hustých listech stromů.

Pozor!

Pokud není možné najít vosí hnízdo v soukromém domě, majitelé jdou na trik. Sledují cesty škodlivého hmyzu. Položte na viditelné místo kousek masa a pozorujte, odkud vosy pocházejí a kam se vracejí.

Viz také
Jak se zbavit mravenců v domě

S prvními teplými dny pro obyvatele soukromých domů mravenci mohou být problém. Navenek vypadají jako ...

Jaké vosy tvoří hnízda

Vosí hnízda jsou kuličky šedé barvy, které jsou upevněny špičkoustropu a má jedinou díru ve spodní části. Externě se podobají kartonu nebo papírovému produktu. Vosy staví své domy škrábáním horních vrstev starého a rozpadlého dřeva silnými čelistmi. Zpracovává se pomocí slin a speciálních žlázových sekretů a měkká hrudka je bušena předními tlapkami, aby se získala nejtenčí vrstva papíru, která je připojena k základně hnízda. Vnitřní vrstvy jsou navíc odolnější než vnější.

V boji proti podnájemníkům a zničení hnízda sršeň majitelé používají různé metody boje. Po vyhlazení vos v domě bylo hnízdo také odstraněno. Vosa dům je dobře řezané nůžkami, uvnitř to jsou zapečetěné a neuzavřené buňky s larvami, které osy jsou krmeny hmyzem. V uzavřených buňkách jsou již téměř zralé osy. Vosy se živí rostlinnou stravou a larvy jsou krmeny zvířaty. Z tohoto důvodu nemají soupeření s nedostatkem jídla.

Vosy bojové

Boj proti jednotlivým zástupcům je neúčinný a nebezpečný. V době smrti, osa vydělává feromony, přitahovat jiné jednotlivce a dávat signály k útoku. Pro vyhlazení vosy rodina udělat jinak. Vyhledejte hnízdo a zničte ho spolu s larvami a dělohou pomocí účinných chemikálií a poté proveďte preventivní opatření. Pouze tímto způsobem se můžete zbavit vos na pozemku a navždy v domě.

Zničení hnízda v místnosti

Hmyz si zřídkakdy vybírá městské byty nebo dřevěné obydlí pro bydlení.ojedinělých případech. Častěji se hnízdo sršeň objeví pod střechou a nachází se v podkroví. Etapy zničení:

 1. Brzy ráno nebo v noci si majitel nebo specialista na zavolání obléká oblečení, které nemilosrdný hmyz nedokáže kousnout, rukama a obličejem, krk je také pečlivě chráněn před kousnutím.
 2. Vezměte pevnou tašku se strunami, položte ji na hnízdo, utáhněte ji do základny hnízda.
 3. Pomocí injekční jehly nebo špičky stříkačky vytvořte malý malý otvor ve vaku a injekční stříkačku zcela vstříkněte. I obyčejní dichlorvos pomůže.
 4. Pokud je to možné, vyčkejte 2 dny, odstraňte hnízdo a spálte.
 5. Pokud není možné na hnízdo dát balíček, tkanina je impregnována insekticidem, omotána kolem vosí obydlí a nějakou dobu ponechána, pak je hnízdo zničeno.

Pomocí mycího vysavače

Tato metoda je neobvyklá, ale ne příliš účinná. Ale jeho důstojnost je pro lidi neškodná. To vyžaduje vysoce výkonný vysavač. Další:

 1. Do vysavače se nalije roztok mýdlové vody.
 2. Hadice je vložena do středu objímky.
 3. Když je přístroj zapnutý, všechny hmyzy, které létají, se zatáhnou, což může nastat během několika hodin.
 4. Zavřete přívod.
 5. Za 2-3 hodiny hmyz zemře, voda a obsah se nalije.

Úprava vroucí vodou

Tato metoda je vhodná, pokud je volný přístup do hnízda. Za tímto účelem:

 1. Použijte předběžná opatření, přiložte síť proti komárům na obličeja tlusté oblečení.
 2. Rozvíjet způsoby rychlého ústupu v případě selhání.
 3. Naplňte kbelík vařící vodou.
 4. Na hnízdo se vloží těsný sáček, který se utáhne.
 5. Hoďte sáček do kbelíku s vroucí vodou, zavřete víko a nasaďte na něj zátěž.
 6. Při použití studené vody se nádoba ponechá 12 hodin.
 7. Před otevřením víka zaklepou na kbelík a naslouchají bzučení.
 8. Hnízdo je vyjmuto a zničeno.
Čtěte také
Jak a s čím se můžete dostat doma chyby

Nikdo z výskytu chyb v bytě není pojištěn. Mohou začít ve špinavém pouzdře a dokonale čisté….

Zničení vos pod šitím stěn nebo stropů

Je velmi obtížné kouřit z takových míst. K tomu nechte ve zdi, ale na podlaze nebo stropu jednu díru, zbytek je utěsněn pěnou. Do díry, do které se dodává jed (Dichlorvos, Karbofos), se vloží trubice po dobu 15 minut. Poté se trubka odstraní, otvor se utěsní. Lidé a domácí mazlíčci jsou z pokoje vyřazeni. Nosí ochranný oděv, aby se vyhnuli kousnutí vosou, která přežila a objevila se pod kůží.

Přípravky pro boj proti hmyzu

\ t Mezi nejzkušenější způsoby boje proti nebezpečnému hmyzu patří:
 1. Kyselina boritá. Je bez zápachu a úspěšně se používá k výrobě toxických návnad.
 2. Insekticidy: Dichlorvos, Karbofos, Delta Zone, Geth. Všichni s více či méně úspěchem.poison os.
 3. Pasce. K dispozici v různých lepidlech aplikovaných na lepenku. Na ně se položí malé kousky návnady. Nevýhodou těchto pastí je jejich nízká produktivita při lovu vos a chytání neškodného hmyzu.

Pozor!

Při použití insekticidů a adhezivních návnad je třeba dbát na zajištění bezpečnosti domácích zvířat.

Populární metody likvidace vos

Aby nedošlo k utrácení peněz na nákup návnad, zahrádkáři přišli s metodou nakládání s hmyzem. Plastová láhev je řez na polovinu. Sladký sirup se nalije do spodní části, do které se přidává kyselina boritá nebo insekticid, zkažená jablka nebo kus masa a umístí se v blízkosti hnízda. Někdy plátky jablek, melouny, melouny jsou nasáklé roztokem jedu a otrávené návnady jsou umístěny v blízkosti hnízd. Po smrti osy se hnízdo odstraní a odstraní z domu.

Další metodou je spalování vosího hnízda. Nalezené hnízdo zaplavené benzínem, petrolejem, motorovou naftou a zapálené. Tato metoda je však nebezpečná v tom smyslu, že může vést k požáru a ztrátě majetku, zejména proto, že je nemožné vypustit hořlavé kapaliny vodou. Když je přidána voda, jejich koncentrace klesá, ale povrch povrchu vylitý hořlavými kapalinami vzrůstá a oheň pohltí nové objekty. Tato metoda je použitelná při hledání hnízda na cihlové budově.

Bojové osy v zahradě

Je možné se zbavit vosího hnízda v zemi s pomocí svolaného odborníka s odbornou ochranou a řadou bojových prostředků. Mnozí však raději bojují s vosy sami. Vyhubit vosy několika způsoby:

 1. Fumigace. Pod stromem s hnízdem umístěným na něm, oni dělají oheň od surového dřeva, přidávat smrkové větve a jehly tak že kouř dostane přímo do východu z domu vosy. Strach a strašidelné kouřové vosky opouštějí své domovy. Hnízdo je odstraněno a spáleno dělohou a larvami. Tato metoda však vosy jen dočasně vyhní, vrátí se a postaví si nové obydlí pro sebe.
 2. Vroucí voda. Byty vosí zeminy jsou naplněny vroucí vodou a pokryty látkou.

Hořlavá kapalina, jako je čistič karburátoru, je také vhodná pro zničení takového hnízda.

 1. Spreje s chemickými prostředky. Nalezené dutiny s vosy hnízda jsou přelité přes přípravek a pokryté látkou namočenou v něm. V noci můžete díru naplnit pěnou.
 2. Žvýkačka nebo guma. Ovocné stromy jsou sklizeny z pryskyřice, rozmazané kusem červeného plátna a umístěny v blízkosti hnízda. Předpokládá se, že po 15-20 dnech vosy opustí domov.

Nemají rádi osy silný hluk a vibrace. Tyto mechanické účinky na hnízdě dráždí hmyz a stávají se agresivními. Pokud se nachází v blízkostihnízdit ultrazvukové repelenty nebo zavěsit malý sloupek vedle stromu s neustále pracující reproduktor, pak, podle zahradníků, vosy opustí dům.

Prevence

Aby se zabránilo tomu, že se nezvěstní hosté budou dlouho zdržovat na místě, zahrají zahradníci preventivní opatření. Jsou to:

 • pravidelně kontrolovat všechny hospodářské budovy na místě a zpracovávat je mýdlovými roztoky;
 • sbírat padlé ovoce a bobule, nedovolit jim hnilobu a odstranit z místa;
 • uzavřít nádrže organickým odpadem;
 • odstranit odpadky a odpadky, aby se zabránilo jejich hromadění;
 • uzavřít mezery v domě a obložení podkroví;
 • kontrolovat umístění možného umístění hnízd (podkroví, stropů domácích konstrukcí, venkovních toalet, pod střechou domu);
 • v zimě zničit prázdné osikové domy.

Pozor!

Když poukazujete na přítomnost hnízda, proveďte zpracování jedním z možných způsobů.

První pomoc při bodnutí vosí

Vosí kousnutí je nebezpečný z několika stran:

 1. Injekční jed je smrtelný alergický.
 2. Vosa neumírá po kousnutí, ale může zranit osobu několikrát.
 3. Vosa je prodavač infekce, šplhá v odpadcích přes shnilé ovoce, letí do prvního otevřeného okna a šíří infekci.

Vos jed obsahuje toxiny ovlivňující nervový systém, zraněná oblast bobtná, po dlouhou dobu bolí a svědí. Nejvícenežádoucí pro kousnutí jsou obličej, krk, jazyk, oblast genitálií. Edém zasahuje do dýchání a způsobuje neschopnost jít na záchod. Několik kousnutí může vést k smrti i v nepřítomnosti alergie na vosový jed.

S kousnutím se poškozené místo dezinfikuje alkoholem, peroxidem vodíku nebo jódem. Pak aplikujte studený, aby se zmírnil edém nebo nahradil postižené místo proudem vody, naneste "Fenistil-gel". Na ulici hněte travní jitrocel a naneste na sousto. Když teplota stoupá, závrať okamžitě zavolá sanitku.

Vosy nejen kousají, ale také prospívají opylováním rostlin. Pokud jejich počet neroste exponenciálně, neměli byste se jich dotýkat, ale když se najde hnízdo, zničí se některým z dostupných způsobů.