Jak se zbavit vůně barvy v bytě

Nepopisujte všechny pocity způsobené rozjímáním o vlastním bytě po zásadní opravě - vše svítí novinkou a svěžestí! Je pravda, že vzduch se změnil k lepšímu - to se stalo těžké, s chemickou pachutí. Jak se zbavit vůně barvy, která naplnila celé obydlí? Pokud budete jen čekat na to, aby se určité aroma samo o sobě rozplynulo, bude se v domě dlouho usazovat, oblečení a nábytek v něm budou namočené, chuť bude i v ranní kávě a sendvičích připravených na svačinu při práci. Jednat ihned!

Činnosti během opravy

Zahajte boj proti dusivým výparům předem.

  • V zimě. Před lakováním osušte vzduch v místnosti co nejvíce - zapněte klimatizaci nebo topení. Takže barva schne rychleji a budete moci odstranit ošklivý zápach v krátkém čase.
  • V teplých dnech. Při malování nebuďte unaveni větráním místnosti: otevřete okna v místnosti, zapněte ventilátor nebo znovu použijte klimatizaci.
  • Ujistěte se, že jste z místnosti odstranili otevřené lakovací boxy, štětce, použité válce, podnosy. Spolu s nimi budete schopni eliminovat jeden ze zdrojů "vůně".

Kontrola pachu po opravě

Nespěchejte se okamžitě usaditv čerstvě natřeném bytě - nejprve se pokuste erodovat post-opravné výpary nebezpečné pro zdraví.

Intenzivní vysílání

Jak se zbavit zápachu po opravě? Udělejte svým příbuzným šťastným - vezměte si s nimi pár dní. Před odjezdem otevřete všechny otvory a digestoře, dveře na balkon a vytvořte průvan v domě. Tato metoda funguje skvěle v létě, kdy je počasí teplé a suché. Nebo zapněte klimatizaci výběrem takových funkcí, které pomohou eliminovat silnou zápach - ionizaci, čištění vzduchu.

Absorpce aroma

Pokuste se snížit vůni olejové barvy pomocí mokrého čištění octem: otřete všechny natřené povrchy octovým roztokem (5 dílů vody, část octa). Místo toho si můžete vzít prášek hořčice: 5 litrů vody bude dostatek lžíce hořčice. Mimochodem, s takovým řešením mnoho hostesek otřete všechny dřevěné povrchy po opravě.

Použijte vodu jako absorbér nepříjemných pachů: typ v nádobách, umyvadlech, širokých miskách s vodou a ve vnitřních prostorách.

K rychlejšímu odstranění pachů přidejte do umyvadel několik lžic běžného stolního octa: jeho odpařování ničí molekuly chemických barviv, která se vznáší ve vzduchu. Změňte vodu častěji (každé 2–3 hodiny), aby se vůně úplně odstranila.

Pomůže neutralizovat pach po malování zvýšené vlhkosti v místnosti. Navlhčete více čistých listů a ručníků a zavěste je do místnosti, kde byly provedeny opravy, navlhčete jenejméně vysychá.

Spálit s touhou rychle se zbavit vůně nátěru v bytě - používat několik metod najednou.

Máte-li po příštím výletu šašly ještě dřevěné uhlí, považujte se za štěstí, protože má pověst nádherného sorbentu nepříjemných pachů. Nalijte dřevěné uhlí v nádobách nebo plochých miskách, položte je blíže k lakovaným povrchům a nechte několik dní. Namísto uhlí můžete nalít jedlou sodu, v každé nádobě vložit několik kapek amoniaku a umístit je do místnosti.

Uspořádejte romantický večer při svíčkách. Zapálit více svíček, nechat si udržet romantickou náladu několik hodin v řadě: spolu s kyslíkem, těkavé barvy a laky materiály také spálit. Volitelně použijte vonné svíčky nejen k odstranění chemického ducha, ale také k naplnění domu krásnou orientální vůní.

Zatímco jste si vybírali způsoby, jak bojovat proti toxickým pachům barvy, živili se na nich čalounění nábytku a koberce? V noci posypeme tyto povrchy jedlou sodu a další, jděte na druhý den ráno s vysavačem. Spolu se sódou - výborným sorbentem - odchází i vůně. Buďte opatrní: soda může zesvětlit tmavé čalounění.

Maskovací zápach

Nebylo možné úplně odstranit vůni barvy a to samé, „pachuť“ zůstala - zkuste omezit nepříjemnou vůni, zamaskovat ji jinými, stejně vytrvalými vůněmi.

  • Neodhazujte přípravu kávy, ale umístěte ji do talířů blíže k malovaným.povrchy: zbytky nápoje nejen naplní byt lahodnou vůní, ale také budou schopny absorbovat vůni barvy.
  • Nakrájený česnek a cibuli se položí do bytu. Ukazuje se, že tato zelenina může zničit nejen studené viry, ale také odstranit nepříjemné pachy, zejména chemického původu.
  • Používejte aromatické lampy s levandulí, vanilkou, citrusovými esenciálními oleji. Nebo nakrájejte čerstvý citron na plátky a umístěte jej do koutů místnosti.

Nepřehánějte to: těkavé látky česneku a cibule jsou tak aktivní, že snadno pronikají do čalounění čalouněného nábytku a velmi neochotně se k němu přidávají. Takže namísto vůně barvy ve vaší domácnosti můžete snadno vyrovnat přetrvávající vůni těchto druhů zeleniny.

​​

No, teď si můžete opravdu vychutnat výsledky oprav v bytě.

Věnujte pozornost!

  • Hrozné Zápach z úst jen kvůli zavinění parazitů! Paraziti vyjdou lumpy, pokud ...
  • Nejdiskutovanější dieta 2017! Hvězdy na něm vrhají až 25 kg za měsíc! Vše, co potřebujete, je ...