Jak se zbavit vůně lidské moči doma: lidové metody, speciální nástroje, odstranění sušením

Chci, aby dům vždy cítil čerstvý a čistý. Někdy zvířata přidávají plátek nepříjemných "vůní", ale s tím si nějak zvykli na boj, ale když člověk vytvoří problém, jen málo lidí ví, jak to udělat správně. Proto, abychom se seznámili s tím, jak se zbavit pachu lidské moči, než ji odstranit, jaké účinné způsoby a prostředky existují, nezasahují do každého z nás.

Co je moč, proč voní

Moč je produktem lidské činnosti, který má poměrně složité složení. Obsahuje hlavně kyselinu močovou, soli a další látky, které tělo již nepotřebuje. Odvozená moč po zpracování ledvinami. Filtrují krev, čistí ji z bílkovin, solí, toxinů, strusek. Moč se nerozpouští ve vodě.

Proto není mytí povrchu dostačující. Je nutné se zbavit částic, které způsobují nepříjemný zápach, a nepokoušet se ho zabít.

V případě toalety se neustále používají čisticí prostředky a neutralizátory. Ale co když je problémobytné místnosti, pokud se moč dostala na ložní prádlo, na pohovku, oblečení nebo koberce? Zde musíte tvrdě pracovat. Ačkoli, s vědomím osvědčených metod, bude to snadné.

Nejakutnější problém je v prostorách, kde žijí starší lidé nebo pacienti s enurézou.

Mnoho lidí se diví, proč není v dětském moči žádný nepříjemný ombre, a je těžké ho odstranit z dospělých. Všechno kvůli tomu, že v malém těle stále ještě není žádný odpad, nejsou žádné zbytky v užívání léků a jiných složek.

Věnujte pozornost!

Vůně moči v bytě se neobjeví bezprostředně po „potížích“. A po určité době, kdy se voda obsažená v ní vypařuje a zůstávají jen produkty rozkladu.

Jak stáhnout

Mnozí se snaží odstranit vůni moči osvěžovačem vzduchu, parfémem nebo jinými příchutěmi. Výsledek je ještě horší. Chemické složky zvoleného činidla reagují s kapalinou na povrchu. Vůně se nejen více nasytí. Ještě těžší bude jeho stažení.

Zvláštní prostředky

Rozhodl se jít do skladu chemikálií pro domácnost? Správné rozhodnutí, zejména pokud problém není jednorázový a není možné odstranit zápach moči jinými metodami. Existuje mnoho možností, jak se vypořádat s nepříjemnými pachy. Při volbě je však třeba vzít v úvahu, že:

 • Fondy jsou zásadně zakázány. Když je použijete, velikost místa se zvýší a opačný ombre bude odstraněn pouze na krátkou dobučasové rozpětí;
 • konvenční prostředky, i když nemají označení „Universal“ nejsou vhodné;
 • Některé látky mohou vyvolat akutní alergickou reakci. Pokud jsou v domě malé děti, alergie nebo domácí mazlíčky, je třeba s volbou zacházet velmi zodpovědně.

Pokud je nákup proveden poprvé, nemůžete se jen dívat na náklady, stejně jako slepě věřit informacím na obalu. Získejte radu od manažera v obchodě, přečtěte si recenze na internetu, které zanechaly lidi, kteří se také potýkají s podobným problémem.

Věnujte pozornost!

Dobrých výsledků lze dosáhnout použitím domácích chemikálií na bázi stříbra a některých produktů ze zvířecí moči.

Lidové prostředky

Mnoho improvizovaných nástrojů je schopno se s problémem vyrovnat, stačí vědět, jak je správně používat:

 1. Ocet. Možná je to nejoblíbenější nástroj. Dokonale zabíjí bakterie, které způsobují nepříjemný zápach moči, a také ničí molekuly kyseliny močové. Pro zpracování je nutné promíchat v poměru 1: 5 s vodou, navlhčit čistou bavlněnou utěrku, dobře otřít skvrnu. Pak větrejte místnost, abyste „opustili“ vůni octa. Obvykle funguje od prvního okamžiku.
 2. Soda. Vynikající savost. To může odstranit zápach, i když je starý. Pokud je skvrna čerstvá, musí být dobře posypaná sódou, nechat uschnout, vakuum. Pokud je již suchý, povrch by měl být mírně zvlhčen tím, že se k němu dostane vodastříkací pistoli, a pak proveďte stejné manipulace. Rub soda není nutná.
 3. Peroxid vodíku. Další způsob, jak se zbavit starého místa. Povrch by měl být navlhčen, posypán sódou a posypán směsí peroxidu a vody (poměr 1: 1). Začne chemická reakce, v důsledku čehož budou všechny „vonné“ mikroby nataženy na povrch. Po vysušení je také nutné dobře vysát.
 4. Jod. To znamená odstranění skvrn z moči dětí. Nemůže se vyrovnat s vážnějším znečištěním. Je třeba rozpustit 20 kapek jódu v kbelíku s vodou, opláchnout znečištěný povrch.

Důležité!

Jód, i v takovém minimálním množství, může zanechat skvrny, takže je lepší nepoužít roztok na lehkých materiálech.

 1. manganistan draselný. Tento lék působí jako jód. Je nutné přidat několik zrn do vody, aby se získal roztok světle růžové barvy, aby se povrch ošetřil. Je také nemožné použít pro lehké povrchy, a silné staré skvrny nemohou být odstraněny s pomocí ní.
 2. Salah s vodkou. Směs se vyrovná s čpavkem, který může cítit moč staré nebo vážně nemocné osoby. Potřebujete míchat 2 lžíce. čpavek a 200 ml vodky (nebo zředěný alkohol), znečištěná místa otřete ubrouskem nebo látkou.
 3. Kyselina citrónová. Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu, musíte si vzít lžíci kyseliny citrónové, rozpuštění s malým množstvím vody, nebo zmáčknout šťávu z jednoho citronu. S rozprašovačemzpracovat skvrnu. Ponechte si půl hodiny, znovu stříkejte. Několikrát otřete hadříkem navlhčeným v čisté vodě.
 4. Mýdlo na prádlo. Pro povrchovou úpravu lidské moči můžete použít mýdlo. To je docela efektivní, ale může také zanechat skvrny na povrchu, a vy nemůžete opláchnout, že pohovka nebo matrace. Lze jej tedy použít pouze na vícebarevné nebo tmavé povrchy. Stačí mýdlo mýdlem a pak několikrát ošetřit skvrnou. Poté osušte čistým hadříkem a osušte.
 5. Bělidlo. Tento nástroj byl jednou z nejpopulárnějších. Ale vzhledem k tomu, jak je to agresivní, je doporučeno to odmítnout. Je třeba mít na paměti, že výpary z chloru jsou velmi korozivní pro sliznici, proto, pokud se používá, pak v minimálním množství a pouze pro drcení povrchů, které nebudou „jíst“.

Odstraňte sušením

Tato metoda je jednoduchá, ale pomáhá neutralizovat zápach pouze u dětí, a to pouze v případě, že skvrna byla zaznamenána včas. Je nutné skvrnu odbarvit papírovým ubrouskem, po zakrytí bílým papírem nebo několikrát žehlit gázou, žehlit až do sucha.

Povrch vysušte vysoušečem vlasů. Je nutné nasměrovat proud vzduchu na místo z různých stran, foukat po dobu 10-12 minut z každé pozice. V tomto případě je nutné, aby okna byla otevřená. Takže vůně bude rychlejší.

Jak se zbavit pachu dětské moči

Dětská moč také vyžaduje rychlé odstraněnížádné povrchy, i když na začátku a dokonce po několika dnech není téměř žádný zápach. Nejlepší je použít tuto sodu a sušení. Soda absorbuje choroboplodné zárodky a sušení matraci nebo pohovku rychle usuší. Pokud je skvrna sama o sobě suchá, je lepší aplikovat směs sody a peroxidu.

No, pokud je matrace odstraněna. Musí být odstraněn, promyt přidáním koncentrovaných gelů a poté vysušen na čerstvém vzduchu.

Poradenství!

Skvrnu můžete předem očistit octem, ošetřit kyselinou citrónovou nebo mýdlem na prádlo.

Zbavení se zápachu moči u starších osob a pacientů s lůžkem

Je velmi obtížné odstranit zápach moči z oděvu starého člověka, a pokud je také ležák, pak je nutné nejen se zabývat znečištěním, ale také používat přerušovače. V místnosti, kde je pacient, jsou stěny i nasyceny nepříjemnými pachy.

Kromě mytí a barvení je třeba pravidelně odstraňovat nepříjemný zápach moči. Za tímto účelem musí být místnost každých několik hodin větrána, podlahy by měly být čištěny nejméně jednou denně přidáním bělidla nebo speciálních dezinfekčních prostředků. Koberce jsou nejlépe odstraněny, těžké závěsy taky.

Výměna lůžka denně, praní odděleně od ostatních věcí tak, aby nebyly nasáklé nepříjemnými vůněmi.

Pacient musí být samozřejmě umýván. Jinak se zbavit vůně bude nereálné.

Zbavení se zápachu moči z toalet

Tento problém již překonatnaprosto snadné. Pro zpracování můžete použít:

 • výrobky obsahující chlor (ale nikoliv čistý bělicí prášek). Zabíjejí bakterie a mikroby, dokonale čistí povrch záchodové mísy, dodávají místnosti příjemnou vůni;
 • činidla obsahující kyseliny. Vhodné nejen k odstranění zápachu, ale především k čištění vysoce znečištěných povrchů;
 • tyčinky, které se lepí přímo na povrch záchodové mísy;
 • speciální mýdlo nebo aromasharik, který je ponořen přímo v nádrži.

Důležité!

Při práci používejte ochranné rukavice.

Pro udržení výsledku můžete po každé návštěvě toalety použít osvěžovače gelu nebo aerosolu.

Starý zápach

Pokud by nebyla přijata opatření k včasnému odstranění zápachu moči, jednoduše by pronikla celým prostorem. Lidé, kteří zde žijí, si na to zvyknou a nebudou to cítit. Pro hosty to bude nesnesitelné.

V boji proti staré chuti je třeba kardinálních opatření. V některých případech je nutné odstranit podlahy a zakrýt stěny, někdy stačí vyměnit matraci nebo kryt, koupit nové koberce. Ačkoli někdy dokonce základ pohovky a lůžka vůněabsorbuje velmi hluboce.

Záclony, tyl, ubrusy, oděvy a ložní prádlo mohou být vyzkoušeny. A pokud to nepomůže, budete také muset získat nový.

Co dělat pro prevenci

Odstranění pachu moči je velmi obtížný úkol. Proto je nezbytné pro všechnysíly se jí snaží zabránit, nebo alespoň snížit na minimum. Pro ty, kteří trpí enuresis, tam jsou speciální podložky a plenky. A pokud je člověk v rozpacích, že je používá, nebo neuznává existenci problému, můžete pokrýt pohovky a postele s látkou, ležatými urologickými plenkami.

Pro matrace se prodávají nepromokavé potahy matrací. Samozřejmě, listy, přehozy a přikrývky se zašpiní, ale je snadné je umýt. Zejména proto, že se jedná o čištění a skvrny a pachy domácích chemikálií v prodeji.

V každém domě se může objevit trvalý zápach moči. Existuje mnoho důvodů. Jsou to malé děti, zvířata a nemocní příbuzní. Nyní víte, jak se tohoto problému zbavit a pokusit se mu zabránit. Jen nezapomeňte, že nemůžete používat agresivní bělicí prostředky. Mohou poškodit nejen nábytek, koberce a jiné povrchy, ale i vaše zdraví.