Jak se zbavit vůně myší v domě: efektivní tipy a rady

Sousedství s myšmi je málo potěšeno. Tito hlodavci kazí oblečení, vybavení, hlodavý nábytek, dostávají se k výrobkům. Přítomnost těchto malých zvířat v obydlích je neustále připomínána nepříjemným zápachem, který jí do nábytku, textilu a jiných povrchů. Chcete-li ji odstranit, nestačí vyhnat nezvané hosty z bytu, aby se vzduchem ubytovalo. Chcete-li vyčistit místnost pomůže speciální drogy nebo dostupné lidové prostředky.

Příčiny zápachu a jeho nebezpečí

Nepříjemný zápach, který naznačuje výskyt hlodavců v bydlení, pochází ze známek samce, který přitahuje své "přítelkyně". Stejný zápach obvykle pochází z klecí s krysami nebo křečci. Pak, aby se zbavit vůně myši v domě, jednoduše dát čerstvé plnivo nebo piliny.

Neméně odporný zápach pochází z exkrementůmyši. Je to směs metanu, oxidu siřičitého, uhlovodíku. Touha eliminovat to není možné ignorovat. Zvláštností tohoto zápachu je, že rychle proniká do nejmenších pórů povrchu, neporušuje se. Obzvláště obtížné je odstranit, když se myši rozhoupají na dřevěné podlaze. Proto k odstranění nepříjemného jantaru musíte s celým domem zacházet úplně.

Samotný nepříjemný zápach myší není nebezpečný pro člověka. Vážné zdravotní účinky, které přináší pouze lidem trpícím alergickými reakcemi. Látky, které vyvolávají útok nemoci, jsou přenášeny vzduchem. Musíte se však ihned zbavit pachu myší v domě. Jinak bude zápach zapuštěn do textilií nebo porézních povrchů, bude velmi obtížné jej odstranit.

Způsoby vyhnání myší

Než začnete bojovat s nepříjemným zápachem myší, musíte se zbavit zdroje problému. Pokud hlodavci opustí dům, vůně se neobjeví. K ničení malých zvířat používají lidé pasti, pasti na myši, jedy a další nebezpečné prostředky.

Je bezpečnější vyhnat myši těmito opatřeními:

  • použití ultrazvukových jizev;
  • volání služby deratizace;
  • používají lidové prostředky.

Důležité!

Myši netolerují pach dehtu. Proto k jejich odstranění, hadry jsou zvlhčeny v této kapalině jsou rozloženy v rozích. Také hlodavci nemají rádi dřevěný popel. Je rozptýlen v místech možného výskytu škodlivých organismů.

Způsoby detekce mrtvých myší

Pokud je myš mrtvá, nepříjemný zápach vyzařuje mrtvoly. Zvíře umírá z nějakého přirozeného důvodu nebo v důsledku otravy jedovatými látkami rozptýlenými v majitelích bytů. Primárním úkolem je pak detekce rozpadajícího se těla. Je balen do polyethylenu a zničen - spálen nebo instilován. Teprve pak musíte hledat způsoby, jak se zbavit pachu mrtvé myši.

Obvykle mrtví hlodavci se nacházejí na různých místech úkrytu:

  • ve starém nábytku;
  • pod soklem;
  • ve větrání;
  • v sáčku obilovin nebo mouky.

Někdy lze mrtvolu hlodavce nalézt v místech, kde se hmyz shlukuje - mravenci nebo mouchy. Někdy hnijící tělo zanechává kapku kapaliny. Pak se mrtvé zvíře nachází na těchto místech. Pokud je na vzdáleném místě, musíte jít do extrémních opatření a otevřít podlahu, rozebrat skříňku nebo odšroubovat soklovou lištu. Až po zničení těla můžete přemýšlet o tom, jak se zbavit pachu mrtvoly.

Důležité!

Chcete-li najít mrtvou myš, měli byste pozorně sledovat chování psů. Obvykle projevují úzkost a neustále se točí v blízkosti místa, kde se mrtvola nachází.

Způsoby odstranění zápachu myší

Ke odstranění pachu myší budou zapotřebí účinné nástroje a pomocné nástroje. Existuje několik účinných metod, jak se zbavit zápachu v jakékoli místnosti.

Vysoušení

\ t

Nejjednodušší a nejdostupnější metodou odstranění zápachu, který by měl být aplikován jako první, je úplné větrání obydlí. Chcete-li vytvořit návrh otevřete na několik hodin všechna okna a dveře. Také přijít s skříněmi a skříněmi. Navíc nechte v množství přirozeného světla. Sluneční paprsky pomohou dezinfikovat místnost a přispět ke zničení nepříjemné „vůně“.

Pro aktivaci pohybu vzduchu pomocí přenosných a stropních ventilátorů. K dalšímu vybavení patří klimatizace. Ale tady stojí za to připomenout, že zápach může být absorbován do vzduchového filtru zařízení. Proto pro konečné zničení vůně je třeba ji změnit.

Wash

Zápach exkrementů nalezených na textilních materiálech lze snadno vyčistit praním. Oblečení, ložní prádlo a jiné tkaniny se jednoduše promyjí vhodným detergentem. Koberce a čalouněný nábytek, který voní myší, čistí se speciálními dezinfekčními prostředky. Aby bylo praní efektivnější, je na pračce instalován nejdelší program, který je pro tento typ tkaniny možný. K čištění koberců používáme mycí podtlak. Přikrývky, polštáře a další objemné textilie se čistí za sucha.

Důležité!

Někdy postačí ošetřit textil pomocí osvěžovače vzduchu s deodorizačním účinkem. To nejen zlepšuje vzduch v bytě, ale také dezinfikuje.

Úprava chlorem

Všechny umývatelné předměty v domě jsou dezinfikovány chlorem. Za to jejichprané jednoduchým a cenově dostupným prostředkem "White":

  1. Kapalina se nalije do vhodné nádoby.
  2. Chraňte ruce gumovými rukavicemi.
  3. Ponořte houbu do „bělosti“.
  4. Zpracovává všechna místa, kde mohou být hlodavci.

V bytě, kde žijí malé děti nebo domácí zvířata, se nedoporučuje odstraňovat chlor a smrad. Tato látka je velmi toxická a může být zdraví škodlivá. Ošetření chlorem je vhodné pro venkovské domy a hospodářské budovy, kde nejsou lidé. Po odpaření látky se nebezpečí pro zdraví ztrácí.

Zpracování peroxidem vodíku

Poté, co jsou místnosti dezinfikovány chlorem, je vhodné všechny předměty v bytě opláchnout roztokem peroxidu vodíku. Kapalina se nalije do stříkací pistole a hojně se postříká všechna pravděpodobná místa škůdců a jejich cesty. Peroxid vodíku ničí všechny nebezpečné bakterie a škodlivé mikroorganismy, které zůstaly po vystavení působení chloru.

Nepříjemný zápach z oděvu odstraní jeho namáčení před promytím v roztoku 1 dílu peroxidu a 6 dílů vody po dobu 2 hodin. Tato metoda je však možná pouze pro lehké, ne tenké tkaniny.

K odstranění zápachu z myši se provádí mokré čištění pomocí roztoku peroxidu vodíku:

  • 800 ml koncentrace peroxidu vodíku 3%;
  • 100 ml prostředku na mytí nádobí;
  • 120 g sody.

Důležité!

Směs se připravuje těsně před prací a nalije se do láhve pro skladování. Před pracíS touto sloučeninou používejte gumové rukavice.

Roztok manganistanu draselného

Manganistan draselný je znám jako dobrý dezinfekční prostředek. Léčba umístění roztokem je proto užitečná nejen pro odstranění „jantaru“ myši, ale i pro dezinfekci.

Pokyny pro používání manganistanu draselného jsou velmi jednoduché:

  1. K ošetření místnosti se připraví dostatečné množství koncentrovaného roztoku manganistanu draselného.
  2. Chraňte ruce gumovými rukavicemi.
  3. Navlhčete houbu nebo hadr v roztoku, omyjte všechny povrchy a místa údajného stanoviště myši.
Smysl čichu člověka nerozlišuje vůni manganistanu draselného, ​​ale pro zvířata je velmi nepříjemný. Léčba manganistanem draselným bude proto vynikajícím způsobem , aby se zbavily hlodavců a trvale chrání dům před jejich opětovným osídlením.

Léčba octem

Kyselina octová je dalším dobrým přírodním dezinfekčním prostředkem. Zničí nepříjemný zápach, zůstane po hlodavcích a eliminuje infekci, kterou přinese. Pro ošetření octem připravte roztok 1 dílu účinné látky a 5 dílů vody. Látka se nalije do spreje a nastříká na ně všechna stanoviště hlodavců. Je možné zpracovat jak samostatnou skříň, tak celou místnost.

Důležité!

Drsný octový zápach po ošetření po chvíli zmizí.

Po ošetření prostor octem za účelem zlepšení vůně a. \ Tzbavit se pronikavého zápachu je užitečné použít éterické oleje. Máta, levandule nebo jehličnatý ether nejen činí atmosféru v domě příjemnější, ale také má nějaký dezinfekční účinek.

Aplikace absorbentů a ionizátorů

Z dostupných látek tato skupina zahrnuje sodu, sůl a vápno. Zbývající prostředky s absorpčním efektem nakupují ve specializovaných prodejnách. Typicky taková činidla zahrnují ochucovadla, která maskují nepříjemný zápach v době odstranění jeho zdroje.

Zvláště dobře tyto léky eliminují absorbované pachy, které zůstávají v místě detekce mrtvých myší. Prášek je rozptýlen v husté vrstvě na správném místě. Absorbuje nejen chuť, ale i zbývající částice sekretů, bakterií a dalších organických látek. V obytných prostorách se používá soda a sůl a vápno je vhodné pro hospodářské budovy.

Ionizátory se používají současně s absorbenty. Tato zařízení dezinfikují místnost ultrafialovými paprsky. Zničí rozkladné produkty mrtvol, mikroorganismů a bakterií, které hlodavci způsobují.

Chemikálie

Kromě lidových prostředků jsou speciální přípravky účinně odstraněny stopy hlodavců v domě. Obsahují dezinfekční komponenty, dezinfekční prostředky, maskovací komponenty a látky, které zabraňují růstu a šíření bakterií.

Nejoblíbenější látky proti pachu:

  1. Lizafin je nažloutlý koncentrát, toxická látka pro ošetření jakýchkoliv povrchů. Směs se smísí s vodou podle návodu a nastříká se na podlahu, stěny, nábytek, instalatérské a jiné předměty.
  2. Medifox-Des Liquid účinně eliminuje patogenní bakterie a nepříjemné pachy hlodavců, ničí plísně a houby ve vlhkých prostorách.
  3. „Chlorapin“ je komerčně dostupný ve formě prášku nebo tablet. Používá se při praní textilií, přidáváním prášku. Potřete s ním nábytek a jiné povrchy.

Použití výrobků na různé povrchy

Porézní povrchy mohou absorbovat pachy. Proto pro zničení zápach vyžaduje zvláštní přístup k léčbě.

Deska je v tomto pořadí dezinfikována:

  1. Sekrece hlodavců zabarvují desku a mění její hustotu. Pro zpracování takového povrchu se tedy roztoky připravují v nižší koncentraci a zkracují dobu expozice.
  2. Před použitím dezinfekčního prostředku vyčistěte povrch nečistot a prachu a odmastěte.
  3. Aktivní roztok se nanáší na obě strany. Při použití postřiku se povrch po úplném požití látky otře hadříkem.
  4. Nakonec se na dřevotřískovou desku nanese tmel nebo leštidlo.

Pokud se výtok zvířete dostal na sádrokartonové desky, pak je snazší tuto částku vyměnit, než se snažit zbavit zápachu. Kapalina je zcela absorbována do pórů materiálu a není možné zcela odstranit její částice.Zejména pokud se skvrny objevily na zadní straně dílu.

Přírodní dřevo je nejprve pokryto absorpčním materiálem, aby se z pórů nadbytečná kapalina. Poté se na povrch nanese roztok octa, manganistanu draselného nebo peroxidu vodíku. Místo lidových prostředků je možné použít speciální aerosoly. Povrchová úprava tmelem nebo leštěním.

Prevence výskytu myší

Abychom nemuseli přemýšlet o způsobech, jak se zbavit pachu myší, je třeba včas přijmout preventivní opatření. Hlodavci dávají přednost špinavému prostoru. Proto, aby je zbavili obvyklého prostředí, pravidelně čistí a umývají všechna těžko dostupná místa dezinfekčními prostředky. Další pokoje jsou vysílány.

Veškeré ložní prádlo, textil, polštáře, koberce a přikrývky jsou pravidelně vysílány na ulici pro sušení a větrání. Je užitečné mít kočku doma. I když zvíře nepostihuje myši, pach dravce bude pro hlodavce nepříjemný.

Závěrem

K zničení vůně myši existuje několik improvizovaných prostředků. Aby se však problém již neobjevil, musíte se nejprve zbavit samotných hlodavců. Pokud to nemůžete udělat sami, je lepší využít služeb deratizační služby.