Jak se zbavit vůně použitého oblečení a oblečení

Ve druhém můžete zakoupit kvalitní, značkové oblečení a obuv v dobrém stavu za symbolickou cenu. Tyto produkty však mají významnou nevýhodu - přetrvávající a nepříjemný zápach, který okamžitě "mluví" o místě, kde byl předmět zakoupen. Pokud nemůžete využít služeb profesionálního čistírny, můžete se ho zbavit doma různými improvizovanými prostředky.

Proč jejich second-hand oblečení voní nepříjemně

Před vstupem do obchodu se věci ošetřují speciálními látkami, které zabraňují vzniku různých bakterií, hub a jiných škodlivých mikroorganismů. Dezinfekce oděvu se často provádí formaldehydem a methylbromidem, díky čemuž má zvláštní a nepříjemný zápach.

Formaldehyd je toxická složka, která nepříznivě ovlivňuje lidské zdraví. Proto, po zakoupení použitých předmětů, doporučujeme pečlivězpracovat a dobře promýt. Amoniak, který je jeho složkou, ničí strukturu těchto složek a účinně se vyrovná s chemickými složkami zpracování.

Jak správně nakládat se zakoupeným oblečením

Před praním prádla od druhého doporučujeme, abyste se seznámili s několika pravidly pro zacházení s tímto oblečením:

 1. Před praním neuchováváme s běžnými věcmi, protože nutně absorbují specifickou chuť.
 2. Prodlužujeme výrobky odděleně od ostatních a při maximální povolené teplotě látky.
 3. Po promytí použijte 2-3 výplachy, abyste důkladně umyli chemické složky, se kterými je oděv ošetřen.
 4. Zaspáváme dvakrát více prášku než při pravidelném mytí.

Čištění získaného oblečení zahrnuje čtyři hlavní kroky:

 • odstranění zápachu;
 • promývání produktu práškem a oplachování kondicionérem;
 • důkladné větrání;
 • žehlení.

Jak se zbavit pachu použitého materiálu

Chcete-li odstranit zápach z druhé ruky z věcí doma, můžete pomocí následujících prostředků, řešení a postupů:

Odpad v amoniaku

Salah je univerzálním prostředkem pro odstraňování nečistot a pachů. Zvládne svůj úkol, nepoškozuje tkaninu a je vhodný pro jakýkoliv materiál.

Pro promytí produktu v roztoku se alkohol (20 ml) rozpustí ve vodě (5 l) s teplotou nepřesahující 40 ° C a dobře se promíchá. Namočteprodukt na několik hodin, a pak jsme to vytáhnout a zmáčknout. Vysycháme, aby se na čerstvém vzduchu usušil, aby se zbytky amoniaku a formaldehydu ve vodě odpařily. Po úplném vysušení smažte obvyklým způsobem a opláchněte přidáním klimatizace. Vysušte a pak železo.

Poznámka!

Doba namáčení závisí na materiálu: přírodní látky jsou ponechány po dobu 1 hodiny, smíchány - 3 hodiny, syntetické nebo velmi husté - po dobu 6 hodin.

65) Namáčení v roztoku octové soli

Smícháme teplou vodu (5 l) se solí (2 lžíce) a 9% octem (100 ml), po určitou dobu namočte věc do výsledné směsi. Zmáčkněte, vysušte na balkóně nebo na ulici a pak omyjte práškem a znovu osušte. Metodu používáme pro produkty s mírným zápachem.

Vzduch

Metoda spočívá v dlouhodobém větrání produktu po jeho promytí velkým množstvím prášku a dvojitým opláchnutím. Zavěsíme věc na ulici nebo balkon a necháme se erodovat alespoň 2 dny.

Přerušení zápachu

Eliminovat bohatou vůni mohou být některé přírodní příchutě, které dobře "skrývají" mírně nepříjemné aroma:

 1. Káva. Umyté a sušené oblečení vložte do sáčku a ve stejné tašce položte mletou nebo celozrnnou kávu. Těsně zavřít a ponechat stranou po dobu 3 dnů.
 2. Esenciální olej. Pomocný nástroj, který odstraňuje věc z nechtěného zápachu. Používáme ho ve spojení sprací prášek nebo prací gel: při předběžném namočení výrobku doplníme produkt několika kapkami oleje.
 3. Aromatická sůl. Zředí se vodou, aby se dosáhlo kašovité hmoty, věc rozetřete, nechte 30 minut. Pak ji namočte do fyziologického roztoku (250 g /5 l) a omyjte jako obvykle.

Žehlení s párou

Žehlení se žehličkou s funkcí páry je jedním z nejjednodušších způsobů, jak odstranit vůni použitého oblečení. Předmývejte a opláchněte věc dvakrát, osušte na čerstvém vzduchu a pak opatrně vyžehlete. Nezapomeňte nastavit teplotu žehličky podle informací na výrobku. Hedvábné a syntetické tkaniny pokryté gázou, aby nedošlo k poškození výrobku.

Důležité!

Během vytahování se zbytky škodlivých látek z textilie vypařují, aby nedošlo k jejich vdechnutí, doporučujeme použít masku a místnost dobře větrat.

Freeze

Negativní teploty pomáhají odstranit přetrvávající zápach. Nedoporučujeme však používat mrazničku a dávat chemicky ošetřené oděvy s jídlem. V zimě věci visíme na balkóně a několik dní je opatrně větrajeme.

Jak odstranit zápach sekundy z oděvů, které nelze nasáknout

Kůže a kožešinové výrobky mají významnou nevýhodu - nemohou být navlhčeny, jinak mohou ztratit svůj vzhled. Menší aroma je odstraněno následujícími způsoby:

 • dlouhé větrání;
 • přerušení zápachu.

Kůže

K odstranění zbytků chemického ošetření z celého povrchu výrobku napomůže čpavek. Rozpustit alkohol (1 polévková lžíce.) Ve vodě (1 polévková lžíce), Namočte houbu ve směsi, zmáčkněte ji. Zpracujeme věc z vnějšku a zevnitř, zabalíme do sáčku, necháme po dobu 6 hodin a pak pečlivě větrejme alespoň 3 dny.

Kožešina

Podobně jako kožené výrobky ošetřujeme položku z kožešiny roztokem amoniaku. Zřeďte (2 lžíce) ve vodě (500 ml), navlhčete kartáč na oblečení ve výsledném roztoku. Česání jeho povrchu ve směru růstu srsti. Na ulici jsme si pověsili něco na vysílací dobu 3 dny.

Poznámka!

Můžete také použít zjednodušený způsob postřiku. Roztok naneste postřikovačem a potom produkt zavěste na suchý vzduch a na čerstvý vzduch.

Odstranění pachu z obuvi

Pokud obuv poskytuje mytí, použijte některou z metod vhodných pro oděv. Po namočení, mytí a opláchnutí se ujistěte, že produkt větříte alespoň 2 dny. Kožené boty potřeme houbou namočenou v čpavku a dobře se opláchneme na čerstvém vzduchu.

Pokud po zpracování produktu dojde k mírnému aroma, pak do něj nalijeme sódu přes noc a vzduch po dobu 24 hodin. Zbytek prášku se odstraní pomocí vysavače.

Recenze

Oksana

„Vždy jsem vytáhl a odstranil vůni omytím dvojitou dávkou prášku. Po zákrokuOpláchnu oblečení nejméně třikrát.

Elena

„Používám ocet a mýdlo. První přidám do studené vody a pár hodin namočte. Pak si vezmu teplé oblečení, rozpustím v něm mýdlo a nechám oblečení po dobu 2 hodin v mýdlovém roztoku. Pak se dobře umyju a opláchnu. Není tam žádný zápach z použitého, octa a mýdla. “

Darina

„A používám čpavek, můžete ho koupit v každé lékárně a stojí to cent. Připravím si roztok, namočím si šaty na 6 hodin a pak se umyju, opláchnu a vzduch. “

Při nákupu věcí z druhé ruky je nezapomeňte umýt, abyste se zbavili chemie, se kterou se zpracovávají - je to zdraví škodlivé. Dodržujte také naše doporučení týkající se použití čisticích roztoků a látek.