Jak se zbavit zápachu nohou doma rychle a efektivně

Účinné odstranění charakteristického ostrého zápachu nohou je možné pouze po objasnění hlavní příčiny samotného problému. Noha je jedním z "nejvhodnějších" prostředí pro stanoviště a reprodukci mnoha bakterií. Pokud se některý z nich vyparí bez stopy, pak odpad z jiných vyvolá aktivní hledání dostupných metod, jak se zbavit nepříjemného zápachu nohou. V tomto případě není hlavní příčinou vždy nadměrné pocení.

Proč se objeví nepříjemný zápach nohou

Často je nepříjemný zápach nohou na konci pracovního dne skutečným příznakem vážné nemoci, která vyžaduje včasnou léčbu. Je nesmírně důležité zpočátku určit skutečné příčiny, a pak si můžete vybrat vhodné metody, jak se zbavit charakteristických „vůní“ vlastních nohou.

Přírodní příčiny

Rychlá reprodukce nebezpečných bakterií je typická v situacích, kdy je péče o nohy neúplná nebo spíše vzácná. Nadměrné poceníTo je příčina nepříjemného zápachu nohou za těchto podmínek, protože pot sám nemá žádný pach, ale vytváří ideální stanoviště pro bakterie.

Při nadměrném pocení nohou musí být denně umyty speciálním antibakteriálním mýdlem, které může být vždy nahrazeno běžným mýdlem pro domácnost (tento nástroj může nejen zničit bakterie, ale také spolehlivě odstranit nepříjemný zápach nohou). Pokud jde o použití punčoch a ponožek, měly by být pravidelně vyměňovány za čisté. Plnou péči o nohy lze vždy doplnit speciálními deodoranty.

Stejně vzácnou příčinou potíží je také nesprávná péče o samotnou obuv, která musí být pravidelně čistěna nejen venku, ale také uvnitř. To platí zejména pro podzimní a zimní obuv, ve které musíte chodit celý den, a to nejen na ulici, ale i ve vytápěných prostorách. Důležitým pravidlem pro prevenci nepříjemných pachů nohou je použití mimořádně suché obuvi. Je lepší, když je ve skříni náhradní boty nebo boty. Na konci dne, zkušené ženy v domácnosti doporučuje, aby mokré boty blíže k bateriím, přičemž stélky předem.

Rozhodnutí o koupi levné obuvi je zpravidla vždy spojeno s výskytem takových problémů. To je způsobeno nedostatkem potřebné ventilace kůže na nohou, což znamená, že pocení bude mnohem intenzivnější. Jediným správným řešením v těchto případech je dokončenívýměna stávajících bot nebo bot za lepší pár.

Patologické příčiny

Nepříjemný zápach nohou může být také příznakem závažnějších onemocnění, která vyžadují řádnou diagnózu a včasnou léčbu. V první řadě se to může týkat porušení fungování endokrinního systému a prudkého poklesu celkové imunity organismu.

Zvýšené pocení je možné také s hormonální nerovnováhou (ve stadiu menopauzy u žen) a metabolickými poruchami (s nedodržováním požadavků správné výživy). Tyto důsledky mají často za následek prudký nárůst fyzické aktivity, stejně jako vážný stres, s prodlouženým vzrušením.

Je důležité zahrnout cukrovku, dysfunkci štítné žlázy, tuberkulózu nebo selhání ledvin jako seznam možných nemocí, které jsou zpravidla doprovázeny zvýšeným pocením. I při nejmenším podezření byste se měli poradit s lékařem o vhodné léčbě, protože i ta nejpodrobnější kosmetická péče bude v tomto případě neúčinná.

Plísňové onemocnění chodidel

Infekce chodidel plísněmi se může vyskytovat téměř na každém veřejném místě, kde používají běžné hygienické výrobky, například ručníky, pantofle nebo jiné nástroje, stejně jako chůze naboso. Houba může postihnout nejen nehty, ale i nohy samotné, což způsobuje bolestivý vzhledulcerózní rány na kůži. Vzhled nepříjemného zápachu v takových případech je způsoben porušením rovnováhy vody a soli v kůži. Je možné se zbavit problémů pouze plnou léčbou samotné nemoci. Nejčastěji se houba chodidel a nehtů vyskytuje u starších osob, stejně jako u jader a diabetiků.

Plíseň může být podezřelá z charakteristického akutního pocitu pálení v oblasti chodidla a rušivého svědění mezi prsty, jakož i výskytu nepříjemného zápachu nohou, který nebyl dříve vůbec pozorován.

Jak se zbavit zápachu nohy

V závislosti na příčině nepříjemného zápachu nohou by měly být vybrány nejúčinnější způsoby boje. Jedná se především o obnovu úplné hygienické péče o nohy, stejně jako o správné používání lékáren a cenově dostupných domácích prostředků.

Farmaceutické prostředky pro odstranění nepříjemného zápachu

Výběr správné lékárny v myšlence na masti nebo gely je nesmírně důležité věnovat pozornost povaze jejich účinků. Ve složení léčiv musí obsahovat antibakteriální a deodorizační složky. Často může ošetřující lékař předepsat a protizánětlivé léky. Z nejzkušenějších a nejúčinnějších farmaceutických léčiv, která mohou odstranit potíže sama, je třeba zdůraznit:

  1. Pasta Teymurov. Lék je více kosmetický, jeho hlavní vliv je zaměřen na sušení a dezinfekci kůže chodidel. Doba expozice léku poaplikace trvá přibližně šest hodin. Pasta obsahuje kyseliny borité a salicylové, jakož i mátový olej. První použití by mělo být co nejvíc opatrné, protože samotné činidlo může způsobit alergickou reakci.
  2. Maxim Dabomatic 30%. Dopad této drogy je zaměřen na normalizaci práce potních žláz. Současně se póry neuzavírají, což znamená, že pokožka nohou „dýchá“ normálně. Použití krému vám umožní eliminovat plísňové infekce nehtů a nohou, zcela odstranit rušivé svědění a také urychlit hojení stávajících ran. Mezi hlavní složky tohoto nástroje patří poskytování meruňkových, mandlových a broskvových olejů.
  3. Quercus (Quercus). Jedním z nejúčinnějších způsobů boje proti hyperhidróze je patologicky zvýšené pocení v těle. Samotný lék je lékařský (kosmetický) přípravek vytvořený na bázi přírodního extraktu z dubové kůry, stejně jako mnoho dalších užitečných olejů. Jeho použití směřuje přímo k normalizaci mazových žláz. Pro vyloučení nepříjemného zápachu nohou je zpravidla dostačující pouze dvě plnohodnotná použití výrobku.


Před nákupem a použitím některého z léčiv byste se měli poradit se svým lékařem. Pokud je příčina nadměrného pocení spojena s jakýmkoliv jiným onemocněním, je nutné provést komplexní léčbu.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat přípravku Hydronex, který je schopen řešit problém pocení nohoujednou provždy. Jeho hlavní činnost je zaměřena právě na normalizaci procesu pocení a ne dočasně zakrytí zápachu v důsledku vlivu na endokrinní systém těla. V tomto případě samotný nástroj sestává výhradně z přírodních složek, nezpůsobuje žádné alergické reakce a při prvním použití také zcela vylučuje bakterie.

Lék se podává interně, což poskytuje okamžitý vliv na vznik tělesné hormonální rovnováhy, a to jak u žen, tak u mužů. Přestože přípravek neobsahuje žádné hormonální složky, je použití přípravku povoleno pouze po konzultaci s lékařem.

Tradiční metody, jak se zbavit pachu

Pokud se chcete zbavit nepříjemného zápachu nohou, můžete také použít osvědčené lidové prostředky. To platí zejména pro plísňové infekce chodidel, doprovázené pálením a svěděním. Mezi nejběžnější způsoby řešení obtěžování doma patří používání mléčných výrobků. Jde o aplikaci na masku nohy z obvyklého jogurtu nebo zakysané smetany po dobu 20 minut. Po tom, stačí se umýt.

Z éterických olejů je třeba věnovat pozornost levandulovému oleji, který potřebuje ošetřit pokožku nohou, a pak si nasadit čisté bavlněné ponožky. Procedura se provádí nutně před spaním po dlouhou dobu, dokud vůně úplně nezmizí.

Receptyvany

Pravidelné wellness lázně mohou také pomoci v boji proti silnému charakteristickému zápachu nohou. Pro jejich přípravu lze použít:

  • dvě sklenice běžné stolní soli nebo mořské soli pro pět litrů horké vody (recept je vhodný pro použití, pokud nejsou na kůži nohou žádné rány nebo odřeniny);
  • kombinace celého citronu a podobného množství ledu, který se přidává do 3 - 5 litrů vody (udržujte nohy ve studené vodě na krátkou dobu, abyste zabránili podchlazení);
  • sklenici octa ve třech litrech vody, ke kterému se přidá několik kapek esenciálního oleje tymiánu nebo jedle;
  • lžíce sodovky na litr vody, která vám umožní zvýšit úroveň alkality kůže na nohou, a tím eliminovat riziko hromadění a reprodukce samotných bakterií;
  • dvě lžíce černého čaje (listového nebo baleného) na dva litry vody při pokojové teplotě;
  • světle růžový roztok manganistanu draselného v teplé vodě (nohy klesají v roztoku po dobu 10 - 15 minut, pak zcela vysušte bez otírání ručníkem).

Mezi doporučeními tradiční medicíny je často možné najít využití odvarů z dubové kůry. Tato metoda je považována za jednu z nejúčinnějších za předpokladu, že se postup provádí pravidelně. Vana s koncentrovaným odvarem z dubové kůry by měla být odebrána bezprostředně před spaním as povinným denním opakováním. Samotný postup může trvat nejvýše 15–20 minut a celková doba léčbyKurz je cca 2 - 3 týdny. Vzhledem ke speciálním vlastnostem hlavní složky na kůži nohou je antibakteriální účinek a proces pocení v oblasti chodidla je normalizován.

Další doporučení odborníků

Boj proti ostrým nepříjemným pachům nohou by měl být prováděn komplexně. Proto by se kromě používání lidových či farmaceutických přípravků měli také starat o další dodržování požadavků správné výživy a řádné hygienické péče nejen pro nohy, ale i pro celé tělo.

Pokud jde o dietu, ošetřující lékař určitě doporučí, aby se vzdal nadměrného užívání česneku a cibule, jakož i alkoholických nápojů a tabáku. Silný černý čaj a přírodní káva, stejně jako různé nápoje sycené oxidem uhličitým, by měly být zařazeny do seznamu produktů vyvolávajících zvýšené pocení. Je považováno za nežádoucí a nadměrné používání kořeněného koření v procesu vaření různých pokrmů.

Pokud jde o kompletní hygienické postupy pro péči o nohy, vyžadují pravidelnost, jakož i povinné používání vysoce kvalitních baktericidních látek (mýdla). Doporučuje se umýt nohy v teplé vodě a poté důkladně opláchnout na čistém, chladném místě.

Neméně závažným požadavkem je použití vysoce kvalitní kožené obuvi, v níž budou nohy schopny plně „dýchat“, a udržovat tak krevní oběh na správné úrovni. Ideální, pokud bude sezónní bota několik párů,tak, aby boty nebo boty mohly před dalším použitím zcela vyschnout. Ponožky a punčochy by se také měly odlišovat přirozeností použitých materiálů. Je lepší, když jsou bavlny as denní náhradou čistými.

Kromě péče o nohy by měla být věnována patřičná pozornost ošetření samotné boty, například speciálnímu mastku. To vám umožní rychle a efektivně absorbovat pach a vlhkost.