Jak se zbavit zápachu potu pod rukama

Vůně těla každého člověka přímo souvisí s jejich stravou a hygienickými návyky. Abychom se však zbavili nepříjemného zápachu pod pažemi, měli bychom se nejen dobře najíst a denně si osprchovat, ale také pravidelně používat vhodnou kosmetiku.

Obecné informace

Pocení je přirozený proces vyplývající ze stresu, cvičení a vysokých teplot. Tento stejný přirozený proces způsobuje nepříjemný zápach: dochází při srážce potu s bakteriemi na kůži.

Vylučovaná tekutina nepáchne sama o sobě, ale v kombinaci s odumřenými kožními buňkami poskytuje prostředí pro růst bakterií. Rozkládají pot a způsobují nepříjemný zápach.

Bojový zápach

Naštěstí existují různé způsoby, jak lze každodenně kontrolovat tělesný pach. Pokud se používají pravidelně, nemůžete se obávat zápachu v podpaží.Obecná pravidla:

 • držet se zdravé a vyvážené stravy s vitamínovými doplňky;
 • užívat antiperspiranty;
 • použít antifungální /mastekprášky.

Zdravé stravování

Pokud jde o dietu, doporučuje se vyhnout se česneku a cibuli, protože způsobují nepříjemný zápach těla. Doporučuje se dieta bohatá na ovoce a zeleninu, maso, celá zrna a doplňky stravy, jako jsou vitaminy B a zinek. Měli byste také vypít alespoň 2–3 litrů vody denně.

Antiperspiranty by se navíc měly používat k nadměrnému pocení. Tyto lotiony obsahují chlorid hlinitý a měly by být používány v místech, jako jsou podpaží, dlaně a chodidla. Pracují na snížení množství potu. Deodoranty nebrání ani neovlivňují množství potu, ale pomáhají masce zakrýt. Jakmile se tělo potí a mrtvé buňky se hromadí, nečistoty a bakterie, antiperspirant se stává méně efektivní.

Pro nejlepší výsledek potřebujete:

 • sprchovat se nejméně dvakrát denně;
 • aplikujte prášek na všechny záhyby těla po sprše;
 • nosí bavlněné oblečení;
 • vypít velké množství vody;
 • snížit příjem kofeinu a pít bylinný a zelený čaj;
 • použít antiperspirant.

Před použitím antiperspiračního přípravku můžete použít malý mastek. To umožní, aby zůstala na kůži po dlouhou dobu a udržovala ji v suchu.

Exfoliace podpaží

Odlupování je proces odstraňování odumřelých kožních buněk. Tento postup pomůže udržet oblast podpaží v čistotě: to sníží tělesný pach. Použijte houbu s mýdlem nebosprchový gel bude účinnou metodou jemného odlupování pokožky.

Dalším způsobem, jak udržet axilární čistotu, je podstoupit laserovou proceduru odstranění chlupů. Akumulace potu ve vlasových folikulech vede k růstu bakterií, takže je vhodné omezit růst vlasů, aby se snížil zápach.

Bakteriální krém

Bakteriální krémy nejsou příliš užitečné při prevenci zápachu těla, pokud neexistuje specifický problém ve formě folikulitidy nebo zarostlých vlasů. Tyto venkovní produkty se prodávají ve všech lékárnách. Kromě toho mohou být také nalezeny na policích kosmetických obchodů. Byly uvolněny volně prodejné bakteriální krémy.

Deodoranty a antiperspiranty

Lidé se obvykle spoléhají na tradiční deodoranty. Bohužel mohou mít některé vedlejší účinky. Většina sprejů a antiperspirantů obsahuje parabeny, stejně jako ftaláty, které mohou časem poškodit genom těla.

Kromě toho mají tyto výrobky ve svém složení hliník, který může současně léčit bakterie a vést k „nestabilitě genomu“ v tkáni prsu. Podle jednoho z časopisů o anorganické biochemii může vést k růstu nádorových nebo rakovinných buněk. V současné době neexistuje žádná studie, která by konečně potvrdila spojení tohoto kovu s onkologií, ale při výběru prostředků je lepší být opatrnější.

Přírodní cesty

Doma můžete snadno připravit přírodní produkty, které vám pomohou odstranit zápach potupod rameny . Hlavní způsoby, jak pomoci v boji:

 1. Škrábání. Jednou týdně by měl jemně odlupovat pokožku v podpaží. Můžete použít žínku nebo tělový peeling s ovesnými vločkami: k tomu smíchejte mouku v poměru 1: 1 s olejem nebo vodou a křovinami.
 2. Pitná voda může pomoci snížit tělesný pach. Vyplavuje toxiny z těla a spolu s nimi zmizí nepříjemný zápach.
 3. Růžová voda. Je to přírodní antibakteriální činidlo a jako další výhoda má nádhernou vůni. Můžete také smíchat s olejem tea tree pro zlepšení efektu.
 4. Použití akné mýdla. Použití antibakteriální mýdlo vyrobené k léčbě akné může pomoci zabít některé bakterie, které způsobují zápach.
 5. Přípravek na dezinfekci rukou. Alkohol v dezinfekčních gelech může zabít některé bakterie na povrchu kůže, což zabraňuje tvorbě zápachu v podpaží. Tato možnost by měla být používána pouze jako poslední možnost, protože dlouhodobé užívání pokožku naprosto vysuší a způsobí podráždění.
 6. Použití soli. Sůl nebo chlorid sodný má schopnost zabít mnoho bakterií. Tření podpaží trochou soli a vody může pomoci kontrolovat tělesný pach bez vedlejších účinků.
 7. Směs některých silic. Oleje jako bergamot, hřebíček, cedr, pačuli, vetiver, ylang-ylang, levandule, cypřiš a pelargónie jsou velmi dobré pro odstranění zápachu. Jsouantibakteriální a zabraňují pocení. Šalvěj a rozmarýn jsou také dobré. Z nich si můžete vytvořit svůj vlastní přírodní deodorant. K tomu smíchejte pět kapek esenciálního oleje ze šalvěje, pět kapek esenciálního oleje koriandru, pět kapek levandulového esenciálního oleje a 2 unce destilované lískové oříšky ve spreji. Zbývá pouze protřepat výslednou směs a sprej.
 8. Na rozemletý rozmarýn můžete nakrájet na prášek a použít ho se solí.
 9. Citronová šťáva. Kyselina citrónová může pomoci dermatologovi Ellen Marmourovi zabít bakterie a zápach. Tento citrus má také mírné adstringentní účinky, které napodobují uzavření pórů (antiperspirační účinek).
 10. Čarodějnice Hazel. Witch hazel je přírodní sterilizátor a antiseptikum, díky čemuž je vynikající volbou pro odstranění zápachu potu. Při aplikaci na kůži můžete snížit pH kůže a zabít bakterie.
 11. Když všechno ostatní selže, můžete si vzít rajskou koupel. Rajčatová šťáva odstraňuje různé pachy. Kyselost rajčat zabíjí bakterie způsobující zápach, a podobně jako lískový oříšek uzavírá póry. V koupelně s vodou stačí přidat šťávu ze 7 nebo 8 rajčat. Rajčata - součást rodiny s nočním roštem. Rostliny obsahují glykoalkaloidy, což jsou přírodní pesticidy. Zabíjejí bakterie na kůži a v některých případech dokonce působí jako antibiotika.

Další metody

Existují i ​​jiné metody řešení tohoto problému . Nejjednodušší z nich:

 1. Po sprchování zcela vysušte. Pokud je kůže suchá, pak bakterie, které způsobují tělesný pach, je obtížnější na ní reprodukovat, takže po sprše byste měli věnovat pozornost důkladnému sušení podpaží. I když v té době má malý účinek, ale pomůže to dlouhodobě.
 2. Použít ocet z jablečného moštu. Jednou z mnoha věcí, které může udělat, je snížení zápachu podpaží. Dr. Oz doporučuje stříkat některé z těchto zázračných elixírů na problémovou oblast po sprše. To by mělo snížit pH kůže, což pomůže snížit počet bakterií.
 3. ubrousky pro deodorizaci. Pokud během dne není možnost se osprchovat, bude opakované použití deodorantu bezvýznamné. Namísto toho ubrousky podpaží pomáhají odstranit silný a páchnoucí pach. V takových deodorizačních přípravcích používejte přírodní složky. Po použití můžete deodorant znovu použít: čerstvost se projeví téměř okamžitě.
 4. Použijte klinickou sílu antiperspirantu. Pracují tak, že kryjí horní část potní žlázy hliníkem, aby se snížil pot na povrchu kůže. I když nevylučují bakterie, ale vůně bude mnohem menší. Existují antiperspirantní klinické síly, které nevyžadují lékařský předpis a mohou být aplikovány v noci a udržují účinek po několik dní. Je důležité, abyste si pozorně přečetli návod a buďte opatrní, pokud je kůže citlivá nebo suchá.
 5. Používejte prodyšné tkaniny. Pomohou méněpotit. Stitch Fix doporučuje nosit oblečení z přírodních vláken, jako je bavlna (včetně chambray) a lenost.
 6. Tělo a oděv udržujte čisté. To se může zdát zřejmé, ale možná zjistíte, že v létě je mnohem obtížnější bojovat proti zápachu. K odstranění zápachu jsou sprchové kouty vhodnější pro koupele, protože stálý průtok vody pomáhá odstranit více bakterií z těla. Pomáhá také použití antibakteriálního mýdla. Kromě toho je větší pravděpodobnost, že se změní oblečení.

Pokud nic nepomáhá

Kdyby se po vłech radách nebylo mošné zbavit zápachu,můšete poušít lékyk zastavení pocení. V tomto případě je třeba se poradit s lékařem, aby zjistil, které pilulky zapadají.

V případě nadměrného pocení (hyperhidróza) je možné podstoupit léčbu Botoxem v oblasti podpaží. S několika malými injekcemi, Botox je injikován v určitých místech v podpaží. To může pomoci snížit pocení po dobu 6-8 měsíců. Po tomto postupu lze opakovat.

Jak se zbavit pachu podpaží je problém, který se týká mnoha lidí. Není vždy snadné určit, který typ produktu bude fungovat nejlépe. Ale jakmile se najde dobré řešení, nemusíte se již obávat.

Bude možné udržet vaši hlavu vysoko a s jistotou jít na první rande nebo rozhovor.