Jak si umýt jablko s dětským oblečením

Aktuální otázkou v každodenní péči o malé dítě je to, jak umýt jablko z oděvu takovým způsobem, aby se vyloučily skvrny a nepoškodil samotný výrobek. Konec konců, dětské oblečení je zpravidla vyrobeno z jemných a delikátních materiálů, které vyžadují pečlivou péči. Existuje mnoho způsobů, jak bojovat proti skvrnám z jablek a jablečné šťávy, ale jejich volba závisí především na vlastnostech a vlastnostech samotných vláken, jakož i na nedostatku složek ve složení složek, které způsobují alergie nebo jiné potíže.

Domácí metody a pravidla pro jejich používání

První a nejdůležitější pravidlo pro odstranění skvrn z jablečné šťávy se týká okamžitého provedení samotného postupu před tím, než má kapalina čas klesnout ještě hlouběji do vláken. Pokud jde o přijatelné metody odstraňování znečištění, můžete použít:

Mýdlo na prádlo s vysokou kyselostí. Nástroj je jedním z nejbezpečnějších a nejúčinnějších. V pánvi s teplou vodou, musíte třít trochu mýdlo hobliny, a pak se smíchá ve vodě, dokud se zcela rozpustí. Ta věc je nejprve namočena na 10 - 15 minut a pak poslánamytí.

Prací prášek pro dětské oblečení. Tato metoda je relevantní pro čerstvé skvrny. V tomto případě musí být samotný nástroj hypoalergenní a navržen speciálně pro mytí dětského oblečení. Malá hrstka prášku by měla být zcela rozpuštěna v pánvi s teplou vodou, a pak namočené věci do ní namočte. Po odeslání tohoto výrobku na plné praní.

Kyselina octová je vhodná pro odstraňování skvrn, které vznikly nejvýše 2 až 3 hodiny. K tomu je zašpiněný oděv natažen do čisté pánve nebo jiné nádoby tak, aby se skvrna nacházela uprostřed. Vroucí voda se nalije do odděleného hrnku a přidá se lžíce octa. S připraveným roztokem se stávající skvrna postupně zalévá, která začne mizet těsně před očima. Někdy, aby se to úplně odstranilo, musí se postup opakovat.

Kyselina citrónová, která se nachází v téměř každé kuchyni. Pro tuto věc se vejde do pánve tak, aby znečištění bylo na vrcholu. Samotná skvrna se nejprve pokropí kyselinou citrónovou a pak se mírně navlhčí vodou. Věc zůstává v tomto stavu po dobu 7 - 12 minut, po které je poslána do myčky.

Čpavek, který je přítomen prakticky v každé domácí truhle. Jemnou dětinskou věc je možné zachránit následujícím způsobem: nejprve se připraví vodný roztok kapalného amoniaku ve stejných částech a potom se skvrna navlhčí kapalinou pomocí běžných bavlněných tamponů nebo disků. S každou novou přílohoutamponová skvrna by měla postupně vyblednout. Po zákroku zůstala dětinská věc umyta.

Směs glycerinu a vodky, kterou lze nahradit kyselinou octovou. Obě složky se odebírají ve stejném objemu a důkladně se promísí, aby se získala zcela homogenní hmota. Skvrna se pečlivě zpracovává s hotovou směsí a pak se ponechá samotná další 5 až 10 minut. Poté musí být oblečení dítěte pečlivě omyto a vždy opláchnuto.

Kromě výše uvedených metod mohou zkušené ženy v domácnosti používat takové látky, jako je kyselina šťavelová nebo peroxid vodíku, aby bojovaly proti skvrnám z jablečné šťávy.

Vlastnosti použití chemických látek pro domácnost

K dosažení očekávaného výsledku ve formě čistého dětského oblečení můžete použít také osvědčené domácí chemikálie se zvláštním účelem. Především se týká:

  • Bělidla, která obsahují ve svém složení speciální složky obsahující kyslík, vylučující vlákna z různých skvrn a akumulací. Na rozdíl od výrobků s chlorem nezanechávají na skvrnách žluté skvrny a nové skvrny.
  • Odstraňovače skvrn, univerzálnější detergent, který je vhodný pro bílé i barevné výrobky.

Je nezbytné použít oba prostředky podle pokynů na obalu chemických látek pro domácnost. Je nezbytné, aby poskytnuté informace naznačovaly, že bělidlo nebo odstraňovač skvrn je vhodný pro práci s nímdětské věci.

Doporučení týkající se výběru detergentů

Při práci s oděvy pro děti je nezbytné odmítnout prášky a odstraňovače skvrn, které obsahují agresivní složky. To platí zejména pro produkty, kdy je dítě mladší než jeden rok. Doporučení je dáno tím, že příliš aktivní a agresivní složky zůstávají na vláknech i po důkladném opláchnutí, což znamená, že mohou dráždit pokožku dítěte a způsobit alergické reakce.

Druhý důležitý bod se týká posouzení vlastností samotných tkání. To platí zejména pro péči o takové jemné tkaniny jako hedvábí. Odstranění skvrn z jablečné šťávy na oděvu z umělé kůže je možné pouze pomocí mýdlového roztoku, protože alkohol nebo jakýkoliv chemický odstraňovač skvrn může poškodit povrch.

Zpracování čerstvých jablečných skvrn

Pokud byla věc nedávno znečištěna (během několika hodin), často stačí, aby vydržela skvrnu pod proudem horké vody. V případě, že skvrna zůstane, může být sypána malým množstvím hypoalergenního pracího prostředku a namočena po dobu 2 hodin. Prací prostředek v takových případech může být nahrazen běžným mýdlem. Alternativně může být čerstvá skvrna jablečné šťávy vylita solí a pak promyta ručně v mýdlovém roztoku.

Způsoby boje proti zastaralým skvrnám

V takových případech je nejčastěji používanou metodou použití čpavkualkohol nebo směs glycerinu a vodky. Pokud se používá bělidlo nebo odstraňovač skvrn, doporučuje se použít teplou vodu o teplotě asi 40 - 45 stupňů. Zásada ošetření na místě by měla být plně v souladu s pokyny na obalu samotného výrobku. Je pouze důležité předem se ujistit, že výrobek je vhodný pro typ tkaniny, ze které se vyrábí samotné dětské oblečení.

Pravidla pro práci s jemnými tkaninami a krajkami

Pokud se chystáte omýt místo jablečné šťávy na barevné jemné tkanině, je lepší použít roztok stejného poměru vodky a glycerinu. Směs se nanese na skvrnu houbou nebo malým kusem látky. Proces pohlcení prostředků bude prováděn po dobu 8 - 10 minut, po které se věc ještě musí umýt v příslušném režimu.

Pro práci s bílými jemnými vlákny se doporučuje používat mýdlo a mléko. Na litr lehce zahřátého mléka si otřete malý kousek mýdla a vše důkladně promíchejte. Znečištěná látka je namočená v hotovém roztoku po dobu jedné hodiny, poté se opatrně otře rukou. Jak praxe ukazuje, tato metoda nejen odstraní skvrny, ale samotná věc bude skutečně sněhově bílá.

V takových případech by měly být používány chemikálie pro domácnost v souladu s jejich určením: balení by mělo uvádět, že výrobek je určen pro bílé nebo barevné tkaniny a je také vhodný pro zpracování jemných oděvů pro děti.