Jak si vybrat deku z velbloudí vlny: který výrobce je lepší, recenze

Chcete-li spát byl hluboký a umožní vám plně relaxovat, musíte splnit několik podmínek. Větrejte místnost, nastavte osvětlení, vlhkost, vyberte pohodlnou postel, samozřejmě vyberte správnou deku. Kritéria výběru pro každou osobu jsou odlišná - jsou zohledněna termoregulace, hmatové vjemy, věk a zdravotní stav. Aby nedošlo k vedení pouze vzhledem, módními trendy nebo cenou, je lepší znát některé vlastnosti každého výrobku, takže po nákupu nebude žádné zklamání.

Základní doporučení

Vzhledem k tomu, že ve většině zemí SNS je obvyklé používat ovčí vlnu, podstatně se na spaní kupuje deka z velbloudí vlny.méně často, takže musíte pochopit, jak správně zvolit. Kromě vlastností, výhod, užitečných vlastností je důležité zvážit některé drobnosti, které vám ušetří peníze z nákupu a nákupu nekvalitního zboží. Co je třeba před nákupem analyzovat:

 1. Deka z velbloudí vlny nemůže být příliš drahá. (Nízká cena může signalizovat, že se jedná o falešný).
 2. Kryty musí být vyrobeny z přírodních materiálů.
 3. Kvalita švů je hladká, bez vyčnívajících nití.
 4. Nedostatek cizích pachů.
 5. Zpracování vlny - čím je lepší kvalita, tím měkčí výrobek. Špatně zpracované suroviny dráždí kůži.
 6. Uvažujme o sezónnosti, s největší pravděpodobností budou pro letní a zimní období vyžadovány různé deky.

Poznámka!

Podle výzkumu vám těžká deka pomůže usnout rychleji a ponořit se do hlubšího spánku. Takový tlak psychologicky připomíná dotek s objetím a tahy, proto způsobuje pocit klidu a klidu. V takových podmínkách mozek produkuje serotonin, který je přeměněn na melatonin, který podporuje hluboký spánek a udržuje imunitu.

Odrůdy velbloudího přikrývky

Deky lze rozdělit do několika typů - podle hustoty a podmínek použití, podle způsobu výroby. Pro drsnou zimu je lepší brát obvyklé, hustší. Pro léto jsou k dispozici lehké modely s nižší hustotou. Některé vyhovují univerzální variantě pro všechna roční období. Pokud mluvíme o technologiiprodukci, pak nejčastěji na trhu existují 2 možnosti:

 1. S otevřenou vlnou (častěji se jedná o tenké přikrývky pro letní večery nebo pro výzdobu). Obvykle velmi měkká, jemná na dotek, protože jsou vyrobena z mladého velblouda dolů.
 2. S uzavřenou vrstvou. Jsou silnější, mohou být trochu bodnuty, takže se prodávají v případech. Už používají vlnu zralých velbloudů.

Na druhé straně mohou být uzavřené modely také rozděleny podle typu upevnění uvnitř pouzdra:

 1. Prošívaná - nejběžnější a nejlevnější. Steh upevňující výplň je poměrně široký, takže vnitřek vlny se může v průběhu času posouvat a zatoulat.
 2. Se vzorovanými stehy - více dekorativní možností, není prodáván tak často. Tento typ upevnění drží obsah uvnitř bezpečněji. Současně, přes četné díry ve švech, malé fragmenty mohou často se dostat ven.
 3. Kazeta - nejdražší, ale spolehlivá. Diamantové nebo obdélníkové čáry ve tvaru geometrického vzoru pevně fixují vlnu po celém povrchu a zabraňují vzniku hrudek a delaminaci během použití.

Poznámka!

Vlna se používá jako surovina, která je stříhána nebo shromažďována během období roztavování. Obvykle se to děje pouze jednou ročně. Nejjemnější materiál - podsada nebo chmýří, česaný ručně od mladých velbloudů nebo velbloudů.

Výhody přikrývek z velbloudí vlny

\ t

V pouštích je poměrně obtížné klima, během něhož je během dne i v noci velmi horkéje zima Velbloudí vlasy jsou přizpůsobeny náhlým změnám teploty, takže věci z ní vám umožní cítit se pohodlně v zimě iv létě. Navíc má stále takové ctnosti:

 • silnější než ovce, výrobky slouží více než 10 let;
 • má menší hmotnost než výrobky z ovčí kůže;
 • uvolňuje statické napětí, snižuje stres, uvolňuje tělo;
 • díky vlněnému vosku (lanolin) má terapeutický účinek na pokožku hlavy, kloubů, svalů. Podporuje omlazení a odstranění toxinů.

Lehkost

Hromada velbloudí srsti je uvnitř dutá, proto je celková hmotnost produktu menší než analoga z jiných druhů surovin. Podle hmotnosti je ovčí kůže těžší asi 2 krát. Hmotnost se mění s hustotou, čím vyšší je, tím více gramů obsahuje. Pro ty, kteří jsou velmi chladní a pro zimu je lepší zvolit hustotu - 420 g /m², hmotnost se pohybuje mezi 3-4,5 kg, v závislosti na velikosti. Univerzální volba pro všechna roční období - od 300 do 350 g /m², váží cca 2-3,5 kg. V teplých místnostech, i v zimě, postačí 220-260 g /m². A na jaře a v létě, 145-200 g /m² bude stačit, hmotnost je od asi 1 do 1,8 kg.

Termoregulace a hygroskopičnost

Nízká tepelná vodivost vlny díky přirozeným podmínkám, v nichž žijí velbloudi, vám umožňuje udržet pohodlnou teplotu bez ohledu na sezónu a počasí mimo okno. Vysoká schopnost absorbovat vlhkost pomáhá zahřát se v chladném počasí, ale nepotíká se ani v nejteplejším počasí.

Trvanlivost, odolnost proti opotřebení

Kvalitní výrobek může dobře sloužit až 30 let, přecházející z generace na generaci. V průměru 7 až 15 let, v závislosti na hustotě a použitých surovinách. Aby se prodloužila životnost deky, je nutné se o něj řádně starat, občas jej čistit a větrat. A tak, že časem nevypadá staromódně, je lepší zvolit neutrální barvy a vzory.

Poznámka!

Pokud jsou skladovány bez krytu, ne vzdušné, udržují vysokou vlhkost v místnosti, je zde vysoká pravděpodobnost roztočů, můr. To vše podstatně zkracuje dobu použití.

Pružnost

Vzhledem k pružnosti vláken, ani po umytí, se čištění deky nevalí a neunaví, čímž se vytvoří beztvaré shluky. Během dlouhodobého skladování se neuchovává, udržuje si tvar po celá desetiletí.

Neutralita

Každý den jsme vystaveni statické elektřině a elektromagnetickým paprskům. Velbloudí vlna neutralizuje nebezpečné náboje, což vám umožní uvolnit napětí, snížit negativní vliv okolních elektrických spotřebičů. Kromě toho další výplně pro deky, které nejsou schopny eliminovat statiku, aktivněji přitahují prach, který může způsobit onemocnění a alergické reakce.

Možnost „dýchání“, přínosy pro zdraví

Díky dutině hromady jsou deky nejen lehké, ale také „vzdušné“, to znamená, že vzduch provádějí dobře, aniž by vytvářely skleníkový efekt. Oběh jde oběma směryTo je důvod, proč se dobře zahřívají, ale neumožňují, abyste se při oteplování potili.

Pro mnohé je také důležité, aby tyto věci vedle tepla a pohodlí přinášely našim životům mnoho přínosů pro zdraví. Z uvedených přínosů:

 • zlepšily krevní oběh, což má příznivý vliv na výživu a metabolismus tkání;
 • snížení účinku toxinů na tělo;
 • zvyšují pružnost kostí s dalším omlazujícím účinkem;
 • odstranění zánětlivých procesů;
 • zmírnění syndromů bolesti při osteochondróze, revmatitidě, artritidě, radiculitidě;
 • zklidňuje nervové svědění, reguluje činnost nervového systému;
 • urychluje proces zotavení z nachlazení a sinusu.

Poznámka!

Pro ty, kteří mají nadměrné pocení, tyto deky pomáhají vyrovnat se s pichlavým teplem. Doporučuje se pro osoby, které mají citlivou pokožku náchylnou k podráždění.

Nevýhody

Pokud analyzujete klady a zápory, pak jsou výhody mnohem větší, i když byste měli vzít v úvahu nevýhody, které je třeba vědět, než si koupíte. Co lze připsat nevýhody:

 1. Možnost alergií (astmatici a přibližně 1% ohrožené populace).
 2. Nevhodné pro osoby, které již mají alergickou reakci na vlnu.
 3. Pravděpodobnost roztočů prachu (pro boj může být třeba zpracovat v čistírně).
 4. Vysoká cena.
 5. Náročná péče (ne všechny deky lze prát ).
 6. Skromný výběr barev (není dobrý)v paletě pouze přirozené odstíny).
 7. „Chutný“ kus pro můry (stojí za to věnovat pozornost podmínkám skladování a ne dovolit zvýšenou vlhkost).

Poznámka!

Snad hlavní výhodou - přirozenost a šetrnost k životnímu prostředí! Výrobky neobsahují syntetické přísady, barviva, zatímco jejich vzhled zůstává po několik desetiletí atraktivní.

Funkce péče o deku

Za prvé je třeba připomenout, že jde o vlnu, která zpočátku vyžaduje citlivou péči. Možnost mytí je třeba se podívat na štítek při nákupu nebo se u prodejce. Pokud takový odznak neexistuje, pak se provede pouze suché čištění, větrání nebo suché čištění. Pro minimalizaci znečištění je lepší používat přikrývky a pravidelně je měnit. Pro prevenci vzniku parazitů (klíšťata, můry), 1 krát za 3 měsíce je žádoucí protřepat a zavěsit pro větrání na čerstvý vzduch. Pokud se objeví skvrny, můžete použít speciální produkty s lanolinem, které odstraní nečistoty pěnou. Pokud je možné praní, je lepší zvolit ruční režim, v pračce můžete čistit hustší, dětské nebo malé přikrývky.

Viz také

Jak vybělit vlněné věci?

Pokud jde o otázku, jak vybělit vlněnou věc doma, ne každý hosteska odpoví. Jistě znáte situaci, ...

Ruční mytí

Aby se minimalizovalo poškození vláken a zabránilo se deformaci, měli byste pečlivě namočit deku v koupelně. Voda je lepší volit při pokojové teplotě, pak přidejte prací prostředek pro praní jemných a vlněných tkanin. Pro namáčení bude stačit přibližně 5-6 hodin. Poté můžete výrobek umýt jemným pohybem. Neprovádějte ostrá tahání nebo trhání gesta, abyste zachovali původní tvar. Znečištěná voda může být vypuštěna a poté vyplachována. Zpočátku se čistá přikrývka složí na polovinu nebo třikrát a nechá se odtékat asi 60 minut. Je-li přebytečná voda vypuštěna, je nutné rozšířit celou šířku pro další sušení. Je lepší to udělat v dobře větraném prostoru, nezapomeňte pravidelně obracet z různých stran.

Lze prát v pračce

Teplota by neměla být vyšší než 30 ° C, režim - jemné praní pro vlněné výrobky. Je lepší vybírat detergenty velmi pečlivě, usnout v malém množství. Není nutné umývat drahý předmět náhodnými prostředky, v důsledku čehož budou úspory na prášku mnohem dražší, pokud se tím zkazí. Není nutné použít režim odstřeďování, je lepší dělat to samé jako po mytí rukou - nechat odtok, několikrát skládat.

Poznámka!

V psacím stroji je lepší prát přikrývky nebo přikrývky pro malé děti. Velice velké a těžké se do bubnu nevejdou ani silně nenarazí, což naruší provoz stroje.

​​

Přezkum velikostí dětí

Výrobky pro děti vyžadují vždy zvýšenou pozornost, protože otázka bezpečnosti a vysoké kvality se stává prvořadou. Tělo dítěte je nejvíce citlivé na vliv syntetických a surovin škodlivých pro zdraví, takže se rodiče snaží vybrat bezpečnou variantu, a to i přes vysokou cenu. Přikrývky a koberečky z velbloudů nebo vlny mají hypoalergenní vlastnosti, nejsou náchylné k poleptání, nezpůsobují podráždění, nestávají se „lapači prachu“. Výrobci nabízejí několik možností:

 • 1 m, X 1,35 m;
 • 1 m. X 1,40 m .;
 • 1 m. X 1,50 m;
 • 1,1 m. X 1,40 m.

Rozměry vybírají, s ohledem na věk, tělo dítěte, rozměry postýlky, někdy i o něco více, takže ho mohou používat ještě několik let.

Typy tkanin pro kryty prošívaných modelů

Výrobci používají jako výplň různé suroviny - podsadu (dolů) velbloudů a malých velbloudů (ručně česaných) a vlnu, která je řezaná a sbíraná během období lomu. Jemnější materiál se používá v jasných barvách, jde o koberečky, polštáře, šály, štoly, klobouky, rukavice, ponožky, oblečení a přísady pro potápěče kombinézy, polární průzkumníky, kosmonauty. U uzavřených prošívaných výrobků vezměte to, co dostanete po stříhání vlasůvíce dospělých jedinců, to je více pichlavý a tvrdá vlna, proto je skryt v krytech. Různé materiály pro kryty vám umožní vybrat nejatraktivnější variantu hmatových pocitů, ceny a barev.

Baptiste - letní verze lehké, téměř vzdušné lněné nebo bavlněné tkaniny. Velmi jemný, průsvitný prodyšný materiál.

Satén - také vhodnější pro léto nebo pro ty, kteří mají rádi hladkou texturu hedvábných tkanin. Hedvábí nebo bavlna ve složení činí tuto látku lesklou, velmi příjemnou na dotek. Navíc díky své struktuře vytváří chladný efekt. Kromě vzhledu je velmi praktický v provozu - odolný proti častému mytí a blednutí.

Calico - levný, vydrží. Snadné, silné, snadno mazatelné a téměř bez zmačkání. Hlavní složkou je bavlna.

Teak - plátno nebo kepr vyrobený z bavlny a lnu. Silný materiál s pestrými pruhy. Kromě krytů se používá pro matrace a záclony.

Percale je bavlněná tkanina, do které nejsou přidávány žádné zkroucené nitě, díky čemuž má zvýšenou pevnost. Díky tomu nejsou výplně vylomeny, zůstávají vždy uvnitř. Obvykle se používá v přírodních odstínech, protože není během výroby malován. Abychom pochopili více o jeho síle, stojí za zmínku, že z něj jsou také vyrobeny padáky.

Kepr (chovatel) - keprová vazba bavlny s jizvou. Tato tkanina je vhodnější pro deky na zimu. Poměrně drsný na dotek, proto pro takové případy doporučujeme dodatečněpoužijte přikrývku.

Nejčastěji používané barvy v pastelových jemných barvách, s květinovými nebo geometrickými tisky. Pro děti se obvykle používají kresby pohádkových postav nebo měkkých hraček.

Poznámka!

Před nákupem byste měli pečlivě zkontrolovat švy tak, aby byly hladké, aniž by došlo k vylamování závitů. Dobrým znamením kvality je přítomnost šikmé vložky podél obvodu, která umožňuje udržet tvar beze změny.

Výběr výrobce

Když si vyberete deku z velbloudí vlny, „která firma je lepší?“ Je jednou z nejčastějších otázek, které kupující mají. Stojí za to vědět, že není tolik dobrých výrobců, takže byste měli mít zájem o to, kde se materiály dostanou. Hlavní země, dodavatelé surovin, ve kterých jsou velbloudi chováni pro průmyslové účely - Mongolsko, Kazachstán, Čína.

Ruští výrobci

AlViTek je továrna nacházející se v moskevské oblasti. Vyrábí jak zimní verzi tak lehké modely pro léto. Hlavními produkty jsou deky.

"Dargez (Dargez)" - sdružení, které vytváří vzduchové deky pro dospělé a děti. Jedná se o několik průmyslových odvětví po celé zemi, které vyrábějí bytový textil, mají širokou škálu souvisejících produktů.

"Aelita" je společnost z Ivanovo, hlavní zaměření je na prošívané univerzální a lehké modely. Použijte přírodní potahy z textilií.

„Runo“ - zástupci prémiového segmentu.Jejich monofonní tkané deky z přírodních odstínů z tenké vlny a dolů jsou velmi populární. Nejznámější značka výrobků - "Karakum".

"Lazybeary" - použijte suroviny z Mongolska, které se prodává pod značkou "Taylak". Specializujte se na univerzální prošívané modely pro všechna roční období.

Zahraniční výrobci

GOBI "Gobi" - mongolská společnost, vůdce kvalitních výrobků s celosvětovou reputací. Je považován za jeden z nejlepších. Je ve výhodném postavení, protože výroba je ve stejné zemi jako suroviny. Rozumné ceny, vynikající typ hotových výrobků, používají pouze 100% velbloudí vlny bez syntetických nečistot a jiných přírodních materiálů.

"Billerbeck" je německý výrobce s téměř stoletím historie. Jedním z prvních, kdo přichází na rusky mluvící trh, je dodavatel vysoce kvalitních a praktických výrobků. Trvale se zabývají výzkumem a zlepšováním. Některé z jejich inovací v oblasti spánku lze považovat za revoluční.

Poznámka!

Existuje mnohem více prodejců, proto si pozorně přečtěte štítky, informujte se o zpětné vazbě a připomínkách od zákazníků, kteří již zakoupili výrobky ve vybraných prodejnách.

náklady

Cena kvalitních výrobků z velbloudovité vlny nemůže být příliš nízká. Žádné slevy a propagace neumožní snížit náklady, takže způsobí podezření na pravost. Suroviny se v průběhu času tak rychle nezhoršují, takže se to dějeprodukty budou vždy v ceně. Pokud mluvíme o pořadí cen, pak pro plnohodnotné dospělé modely by neměla být menší než 1500 rublů. Tato cenovka platí pouze pro velikosti dětí. Přikrývky pro všechna roční období na jednom lůžku jsou k dispozici od 4000 do 7000 rublů. pro tuzemské výrobce budou zahraniční společnosti požádány o více než 10 000 rublů. Luxusní výrobky jsou již od 11 000 rublů.

Hodnocení

Anna, Nizhnevartovsk

Koupil před pár lety pro dceru. V zimě jsou kruté, byt není vždy pohodlné, a to i kotel není vždy pomoci. Zvolen kvůli bezpečnosti, lehkosti a vzhledu. Ohřívá se lépe než kamna, syntetické látky jako synthepon ani neporovnávají. Vzali na růst, stále jako nový.

Olga, Saratov

Od dětství si vzpomínám na přikrývku své babičky, vřelé vzpomínky na svátky a teplo. Pak to vypadalo velmi pichlavě, ale bylo to lehké a teplé. V poslední době jsme se rozhodli vyměnit starou přikrývku za polstrovaný polyester, chtěl jsem zjistit, zda existují analogie podobné tomu, co bylo v dětství. Překvapila mě rozmanitost a kvalita moderního zboží. Koupil jsem si bez velkého přemýšlení, vím jistě, že nebude zničen!

Závěr

Existuje spousta tipů, jak si vybrat deku, která je užitečná před nákupem. Je třeba vzít v úvahu období užívání, velikost, hustotu, vzhled, analyzovat nedostatky, zapamatovat si skutečnou hodnotu a nezapomeňte na správnou péči. Tyto jemné položky vyžadují určitý respekt,v opačném případě bude významně zkrácena životnost. Neskladujte je v plastových pytlích. Musí být pravidelně vysílány.