Jak si vybrat matraci: recenze odborníků, která je lepší

Dobré a správné lůžko v ložnici je zárukou pohodlného každodenního spánku a prevence nemocí. Než si vyberete matraci, měli byste vědět, komu bude určena. Odborníci jednoznačně vyzývají, aby se seznámili s různými vlastnostmi tohoto produktu a ne náhodně.

Vlastnosti matrace

Matrace se liší v několika parametrech: přítomnost nebo nepřítomnost pružin v rámu, výplň, kryt, úroveň tuhosti. Velký význam má výška, váha, věk a tělesná pohoda někoho, kdo na něm později spí. Která matrace je vhodnější volit pružinu nebo bez pružin, bude vyžadovat podrobné zvážení obou typů konstrukcí.

Výrobky spružinový blok

U modelů pružinového typu jsou uvnitř konstrukce kovové spirály. Jsou rozděleny na produkty se závislými bloky a nezávislé.

 1. Systém Bonnel se závislými čtyřmi pětinásobnými pružinami. Kovové spirály jsou propojeny a propleteny v jediném plátně. Jeden čtvereční metr představuje 100 až 150 kusů. Vyznačují se nízkou cenou, snadnou výrobou. Nejkritičtější mínus - účinek "vln" - při odpočinku na jedné hraně se podle odborníků ohýbá po celé délce, což je špatné a nepříjemné ve dvoulůžkových postelích.
 2. S nezávislými bloky. Každá spirála je zabalena v samostatném pouzdru, které se nedostane do styku se sousedními kovovými částmi. To zvyšuje životnost takových modelů v důsledku nepřítomnosti pružného tření. Počet závitů je větší než u předchozího typu od 6 do 8. Tloušťka drátu je tenčí, frekvence 220-260 kusů na metr čtvereční. Žádný valivý efekt. Ohýbají se pouze bloky, které přímo působí na tlak.

Modely bez pružin

Uvnitř matrací bez pružin nejsou žádné kovové konstrukce. Jsou vyrobeny ze stejného typu materiálů nebo odlišných, jedná se o vícedílné lože, kde jsou vrstvy zhotoveny z několika komponent. Obsah lůžka přírodního nebo syntetického původu. To je například kokosové vlákno, latex, polyurethan.

Výhody:

 • bezhlučnost;
 • trvanlivost;
 • pružnost;
 • jednotná podpora těla;
 • neexistuje žádný pocit „vlny“.

Nevýhody:

 • vzhled drážek pod tvarem těla;
 • relativně vysoké náklady;
 • přítomnost zápachu;
 • tuhost povrchu, který se s osobními přáními stává plusem.

Plniva

V závislosti na konstrukci jsou výplňové matrace více či méně husté. Na jaře - je vyroben na hranách a mezi jednotlivými bloky. V jaro - to je hlavní obsah. Hlavními cíli plniv jsou absorpce přebytečné vlhkosti, rozložení hmotnosti pražce a podpora úrovně tuhosti.

Základní materiály:

Syntetika:

 • struttofiber - modifikovaná třívrstvá pěnová pryž, jeden nosič, dvě výztužné. Levné, ale rychle deformované;
 • polyuretan - porézní netkaný materiál. Odolnost vůči vlhkosti, středně tvrdá, ale krátkodobá při použití levných typů polymerů;
 • Umělý latex - polymerní tkaniny. Na rozdíl od přírodního má vůni, ale zachovává si tvar, rozděluje zátěž;
 • memoriform je nealergenní materiál na bázi polyuretanu. Viskoelastická pěna, jejíž buňky připomínají miniaturní spirály, pružící pod zatížením tělesné hmotnosti. Materiál je spolehlivý, s dlouhou životností;
 • memililatex - materiál s voštinovou strukturou, nereaguje na teplotní výkyvy, je trvanlivý, dobře větraný. Jeden z nejúspěšnějších výplní podle odborníků.

Polosyntetický:

 • plsť - bavlna v kombinaci s latexem. Přírodní složkav nákladech. Pokud se však používají materiály nízké kvality, životnost se snižuje. Plst spadá do hrudek;
 • pálkování - vlna nebo bavlna v kombinaci se syntetickými materiály. Ekologicky šetrné plnivo a vysoká cena, ale krátký život (pády).

Přirozené:

 • žíně - dobrá tepelná vodivost a prodyšnost, ale riziko alergických reakcí;
 • přírodní latex - zpracovaná emulze brazilské šťávy. Dlouhodobě udržuje svůj tvar, přerozděluje váhu, pružnost a pružnost jsou dobré, ale cena je vysoká;
 • bavlna - hygroskopická, tepelně vodivá, hypoalergenní, ale rychle zmačkaná;
 • velbloud nebo ovčí vlna - udržuje teplo a vlhkost, existuje však riziko alergických reakcí;
 • řasy - kromě jiných výhod materiálů přírodního původu, par jódu a typického zápachu;
 • Sisal - přírodní antistatické vlákno, vysoká prodyšnost a hygroskopičnost. Trvanlivý materiál, což znamená dlouhodobé zatížení;
 • kokosové plnivo - vlákno z mezilehlé části matice kokosové palmy, kokos. Hygroskopický materiál, hypoalergenní, trvanlivost a tuhost, která se stává plusem nebo minusem.

Věc

Potahy matrací jsou odnímatelné a sešívané. Pro první péči je mnohem snazší a pohodlnější. Šijte je z přírodních nebo syntetických tkanin. Umělé lépe použít, ale přírodní šetrné k životnímu prostředí. Proto častoexistují smíšené tkaniny, ve kterých se kombinuje vše nejlepší z přírodních a umělých vláken.

Nejúspěšnějším materiálem pro případy, odborníci v této oblasti nazývali žakár. Před zakrytím matrace je látka ošetřena prachem, nečistotami a odpuzujícími látkami, což prodlužuje jejich životnost bez čištění.

Které vyrábějí matrace pro postele

Matrace, kromě toho, že se liší svou vnitřní konfigurací, výplní a krytem, ​​se liší velikostí: pro dětskou postýlku, pohovku, jednolůžkové a dvoulůžkové postele. Přítomnost nebo nepřítomnost ortopedických vlastností. Schopnost používat dvě strany nebo jednu.

Matrace pro dvoulůžko

Před nákupem matrace v ložnici určete fyziologické parametry obou manželů: výška a hmotnost. Délka manželského lůžka je kratší než délka těla něčího nad 15 cm a tato rezerva umožní každému, aby zažil pohodlí.

Pokud se váha v páru výrazně liší, odborníci si vyberou dvě oddělené matrace nebo nejodolnější variantu. K zakoupení pružinových modelů se závislým blokem nedoporučujeme. Zdravý spánek a absence „postupného“ efektu pomůže každému probudit se vzhůru a odpočívat.

Oboustranné a jednostranné modely

Oboustranné matrace mají někdy rozdíl ve výplni. Jedna strana se používá v létě, má vynikající hygroskopičnost a prodyšnost. Druhá v zimě - má vysokou tepelnou vodivost adalší vrstva vlny přímo pod kůží.

Důležité!

Na obou stranách lze použít i jednostranné matrace. Není to však vždy poskytováno výrobcem a tato operace je může deformovat. Naučte se používat určitý model předem.

Někdy bilaterální modely nemají „sezónní“ povahu stran, nýbrž různé stupně rigidity. Jedná se o ortopedické modely, ve kterých je jedna strana tužší a druhá je poněkud pružnější, měkčí. Povrchy se používají při exacerbaci onemocnění, druhé v období remise.

Ortopedické matrace

Ortopedické matrace - ty, které drží lidskou páteř ve fyziologicky správné poloze, zabraňují jejímu ohnutí, pádu, deformaci. Přítomnost anatomických vlastností se stává jejich velkou výhodou pro všechny zdravé osoby. Pokud jsou však problémy se zdravím páteře, kloubů, zhoršeného průtoku krve nebo je to lůžko pro dítě, je tento ukazatel nejdůležitější.

Viz také

Jak si vybrat ortopedický polštář pro spánek: recenze

Volba ortopedického polštáře závisí na povaze problému, na jeho řešení a na poloze na spaní. Lékaři ...

Matrace vytvořené s anatomickými rysy se liší v úrovni tuhosti. Jsou tvrdé, polotvrdé, měkké. Existují oboustranné možnosti s různými úrovněmi tvrdosti každého z nichstran. Jak si vybrat ortopedickou matraci vám řeknou znalosti všech výše uvedených položek.

Co určuje výběr lůžka pro spaní

Volba matrace určují typ samotné konstrukce: pružiny nebo pružiny, úroveň požadované nebo nezbytné tuhosti. Vezměte v úvahu fyziologické vlastnosti hmotnosti, výšky a stavby, věku. Přítomnost chronických nebo exacerbovaných onemocnění.

Která matrace s pružinami nebo bez nich

K takovéto volbě je nutné analyzovat rozdíly jednotlivých typů:

 • na jaře se hromadí prach, který přispívá k rozmnožování roztočů, pro to je méně dutin v předpjatých podmínkách - neexistují dutiny;
 • nahromadění vlhkosti nebo nedostatečné větrání výplně na jaře vede ke korozi kovových částí, v bezprůchodném není nic, co by se mohlo zrezivět;
 • životnost modelů s pružinami v průměru 10 let, bez pružin - nejméně 15.

Poznámka!

Jarní matrace jsou vhodné pro použití v pokojích nebo jako letní chata. Tyto postele se nepoužívají tak intenzivně, takže životnost výrobku vydrží déle. Pro takovou aplikaci se říká, že šetří peníze.

Tuhost matrace na spaní s ohledem na výšku, hmotnost a stáří spotřebitele

Matrace jsou měkké, polotuhé, tvrdé. Na základě parametrů věku, hmotnosti a výšky lze snadno zvolit vhodnou tvrdost.

 1. Děti mladší než jeden rok, dospělí nad průměrnou výškou,hmotnost větší než 90 kg se doporučuje zvolit tvrdý.
 2. Dospělí, dospělí s průměrnou hmotností od 60 do 90 kg jsou vhodnější než průměrná tvrdost.
 3. Lidé ve stáří nebo štíhlé postavě se hodí měkce. Dokonale opakují ohyby těla, nedávají další kostru.

Zvažte zdravotní stav

„Správná“ matrace, pokud ji nevyřeší, nezhorší některé zdravotní problémy. Pro všechny nemoci páteře, kloubů, stačí zvolit ortopedické modely, ale s různým stupněm tuhosti:

 • za porušení v horní části, krční sekce, nejpřísnější jsou doporučeny;
 • u nemocí ve střední části - polotuhé;
 • pro nemoci v bederní oblasti, zvolte měkké modely.

Kromě toho je třeba věnovat pozornost materiálu výplně a pláště. S tendencí k alergickým reakcím volit syntetické tkaniny. Pokud je však alergen znám, odborníci doporučí modely z přírodních materiálů. V tomto ohledu přidělte kokosový kokos, zřídka způsobující nežádoucí důsledky.

Důležité!

Každý člen rodiny by měl mít místo na spaní. Důležité jsou také hygienické výrobky a osobní ložní prádlo. Dodržování tohoto pravidla zachová zdraví.

Kdo nasadí ortopedickou matraci

Výrobci ortopedických matrací si jsou jisti, že si každý musí vybrat takové modely.Ti, kteří mají zdravotní problémy a ti, kteří je nemají. Pouze proto, aby je nedostali.

Než si koupíte postel, prohlédněte si ji zkušenostmi, stačí na ní ležet a lehnout si. Spáč by měl být pohodlný na základě pocitů, a ne proto, že byl „poraden poradcem“, reklamou nebo sousedem.

Pojem ztuhlost, pružnost, měkkost a beztvarost je pro každého jiný, proto se tělo stane nejlepším poradcem. Pokud se vyskytnou problémy s páteří, klouby nebo matrací, které dítě přijme do jednoho roku, neměly by být ani modely s ortopedickým účinkem zváženy.

Ortopedické matrace uvolňují statický stres, který se hromadí během pracovního dne svaly a vazy. Tělo se uvolňuje a anatomicky správné lůžko neumožňuje, aby jednotlivé části páteře klesaly. To vám umožní, abyste se nemuseli obávat přemístění disků nebo sevření nervových procesů během spánku.

​​

Které matrace jsou považovány za nejlepší

Matrace jsou vyráběny v různých zemích. Tam jsou hodni domácí výrobci. Zástupci různých států se však dostali do hodnocení populárních:

 • Ascona (Askona) - Rusko;
 • Bottlenose Dolphin - Rusko;
 • Ormatek - Rusko;
 • DreamLine (DreamLine) - Rusko;
 • Primavera (Primavera) - Itálie;
 • Lonax (Rusko) -Rusko;
 • Studio Moderna (Studio-Moderna) - Slovinsko;
 • Plitex (Plitex) - Rusko;
 • Konzul - Rusko.

Poznámka!

Při koupi výrobku ze zahraniční výroby stojí za to zvážit to, že v roce 2006 by mělo být zváženo. \ TNáklady zahrnovaly náklady na dopravu, cla a další náklady na dopravu. Cena za stejné z hlediska vlastností domácích matrací bude tedy nižší.

Po analýze postavení odborníků v této oblasti bylo sestaveno hodnocení nejlepších matrací. Top 5 zahrnuje tyto modely:

 • Ascona Fitness Arena (Askona Fitness Arena);
 • Stav bilance Ascona (Askona Balans Status);
 • Ormatek Kids Comfort (Ormatek Ki;
 • )
 • Dreamline Eco Strong;
 • Ormatek Soft Plus

Matrace, která společnost si vybere

Při nákupu matrace nebude stačit znát hodnocení samotného výrobce. Doporučuje se nejprve určit, na co je zakoupeno. Pak jsou možnosti, o které nemá zájem, odloženy stranou a hledání je zúženo.

Je-li známo, jaký druh výrobku to bude, například matrace do postýlky, všichni výrobci jsou porovnáni. Ceny tuzemských i zahraničních výrobců. Zpětná vazba od skutečných kupujících a odborníků, pozitivních i negativních. Je hezké vzít v úvahu skutečnost, že firmy specializující se na tento segment trhu mají více modelů. Ve svém ceníku existuje mnoho možností pro barvy, výplně, různé velikosti.

Někteří výrobci nabízejí na svých internetových stránkách návrháře online. Kupující zadá požadované parametry: rozměry, typ konstrukce, výplň, tkaninu pro kryt. Zbývá jen čekat na dodání osobně vytvořeného produktu.

Cena matrací

Konečná cena matrace závisío parametrech lůžka, pro které je určena, vnitřní výplň, konfigurace a výrobce. Cena výrobku závisí na místě prodeje, specializovaném obchodě nebo jen na obchodě s nábytkem, kde je několik různých výrobců. Kupují zboží v salonu nebo nakupují online, takže cena může výrazně zvítězit. Nákup z internetových obchodů usnadňuje sledování propagačních nabídek a slev. Nicméně možnost „dotknout se“ matrace, ležet na ní a pochopit, zda je vhodná nebo ne, ve prospěch obchodu v místě prodeje.

Ceny se mohou lišit při nákupu matrace v různých regionech země. Například cena v Magadanu a Voroněži pro stejný model je jiná.

Poznámka!

Kvalitní matrace bude stát nejméně 15 tisíc rublů, ale náklady na modely s nižším cenovým rozpětím začínají 3-4 tisíci. Nicméně, tam jsou exkluzivní modely pro 100.000 rublů, ale to jsou jednotlivé kopie pro jednotlivé objednávky.

Hodnocení

Natalia

Před několika lety jsme koupili matraci od společnosti Ascona. Nepamatuji si přesný název modelu. Ale v průběhu let se nikde nespustil, prameny nevycházely. Vím, že design na nezávislé pružinové jednotce. I když vážíte jinak, pak spát s sebou není rozrušený. Uvnitř obsahu latexu a kokosu. Manžel trpí bolestmi zad, ale dobrá matrace je polovina bitvy. Koupil jsem si na internetu, nevím jak teď, ale pak jsme to dodali včas.

Denis

Před pár měsíci si od společnosti Ormatek koupili dítě matraci. Nejprve se nám to líbilo, dítě se zdálo být pohodlné, ale ukázalo se, že jeho syn byl alergický na výplň. Koupeno s kokosovým kokosem. I když říkali, že na to nejsou žádné alergické reakce, neměli jsme štěstí. Ale to, co chci říci, jsme vrátili a vrátili peníze bez problémů. Tento spokojený, spolehlivý a slušný výrobce. Vybereme ho jiného.

Viz také

Jak snadno a jednoduše vyčistit matraci

Každá matrace potřebuje čas od času vyčistit. Kvůli svému objemu vyvstává otázka, jak ji snadno a jednoduše čistit? ...

Irina

Můj přezkum se týká matrace DreamLine. Při objednávce na webových stránkách této společnosti jsem již věděl, co jsem potřeboval. Předtím se v našem městě konala výstava této společnosti, kde se mi podařilo dotknout se mnoha vzorků. Proto myšlenka na to, co chcete, byla. Webová stránka společnosti však nabídla ještě zajímavější variantu. Dobré dodací podmínky, a pak přinesl další polštář jako dárek. Nakonec se mi podařilo zachránit: počáteční objednávka stála 34 275 rublů a zaplatila jsem 20 916 rublů. Díky zaměstnancům společnosti mě překvapili.

Výběr matrace není snadný úkol, ale pokud znáte klady a zápory hlavních modifikací, pak opravdu potřebujete udělat dobrou investici do svého zdraví. Tento nákup bude trvat dlouhou dobu, takže cena vydání je nejméně deset až patnáct let od sebe, nebo ještě více.Správná postel a zdravý spánek všech členů rodiny - klíč k dobré náladě a přátelskému klimatu v domě!