Jak si vybrat ortopedický polštář pro krční osteochondrózu: recenze

Lékař řekne pacientovi, že k zlepšení svalového tonusu je nutný ortopedický polštář pro osteochondrózu děložního hrdla. Zajistí správnou polohu obratlů. Budou méně ohrožovat nervová zakončení a tkáň chrupavky. Ráno se člověk bude cítit odpočatý. Během odpočinku nic nenarušuje přirozený průtok krve. Poskytuje mozku kyslík a živiny.

Fyziologický aspekt nákazy

Osoba, která se po probuzení cítí slabá, bolest hlavy, bolesti v ramenním kloubu by měly věnovat pozornost polštáři. Pokud je zvolen správně, produkt není schopen udržet anatomicky správnou polohu hlavy, páteře a krku. Situace je stejně nebezpečná pro osoby s osteochondrózou a pro ty, kteří je dosud netrpí. anatomicky správné polštáře pro spánek pomohou zlepšit práci krční páteře.

Důležité!Během spánku by osoba měla poskytovat mír do oblasti krční oblasti. Pokud se provede správně, obratle nebudou vyvíjet nadměrný tlak. Čím méně se v průběhu noci pohybují obratle, tím nižší je riziko zranění.tkáně chrupavky.

Charakteristiky zohledňují fyziologické znaky

.

Nejvhodnější je obdélníkový tvar. Jeho výška by neměla být menší než 5 a větší než 10 cm, dodržování těchto hodnot tvoří anatomicky správnou polohu, ve které se cervikální oblast nachází nad hlavou a ramenní pletenec je mírně zvýšený.

\ t
Parametr Hodnota
Šířka Polštář na spánek s osteochondrózou krku by neměl být užší, ale je lepší, pokud je o pár centimetrů širší než ramena.
Stupeň hustoty Střední tvrdost je nejlepší možností, ale existují výjimky. Například, když spíte na břiše, je lepší vzít si měkký, a když spíte na zádech, průměrná úroveň hustoty bude dělat.
Formulář Obdélníkový tvar, jehož konstrukce obsahuje několik válců umístěných po stranách. Druhou možností je model s 1 centrálním válečkem.
Počet válcůLidé, kteří jsou zvyklí spát na své straně, kupují model s válečky různých výšek. Ti, kteří dávají přednost nočnímu odpočinku na zádech - dokonce i na plochách.

Výrobek by měl po delším zatížení rychle obnovit svůj původní tvar. Pokud si během odpočinku chcete dát ruku pod hlavu nebo se obrátit na druhou stranu, pak je otázkou, zda byla volba provedena nesprávně.

Důležité!Na polštáři si musíte lehnout. Pokud je člověk dobře a pohodlně, pak můžete bezpečně vypracovat nákup.

Materiálové záležitosti

Pšeničná šupka - kromě opakování fyziologické formy krční oblasti materiál zlepšuje krevní oběh v oblasti krku. Pokračuje v seznamu latexu - výplně pro ty, kteří jsou zvyklí relaxovat na vysokých polštářích a pouze na zádech. V dražších modelech ortopedických výrobků byly přidány malé hrboly, které vytvářejí masážní účinek a póry - pro zlepšení cirkulace vzduchu. Kromě těchto možností jsou výplně těchto typů:

 1. Pěna s efektem paměti - takový sen nelze nazvat pohodlným. Je drahý a neposkytuje požadovanou úroveň protažení páteře.
 2. Chladicí gel - vnitřek je naplněn biologicky neutrální látkou. Jakmile člověk položí hlavu na polštář, okamžitě se cítí pohodlí. Jediná námitka - potřebujete pár dní, než si zvyknete na nové pocity.
 3. Bambus je plnivo, ve kterém se prachové roztoče nikdy neusadí. Díky volné cirkulaci vzduchu bude spánek klidný.
 4. Volné prameny - pro ty, kteří často spí.

Latexové mini-prameny - jako alergie. Bez ohledu na dobu trvání zatížení pružiny snadno zaujmou svůj původní tvar.

Optimální parametry výrobku

Neurolog doporučuje polštář na spánek s krční osteochondrózou o rozměrech 40x50 nebo 50x70 cm, volba varianty závisí na výsledcích vyšetření. Než poradce pacientovi poskytne určitou formu přípravku, řekne to neurologo pozitivech každého z nich:

 1. Cestující ocení nafukovací typ ve tvaru půlměsíce. Dokonce i po mnoha hodinách spánku si produkt, který si můžete vzít s sebou, udrží svůj tvar.
 2. Tvar „akordeonu“ je skvělou volbou pro ty, kteří preferují noční odpočinek na své straně. Díky své geometrii poskytuje přirozené rozšíření páteře.
 3. Model „sedadla“ je vhodný pro ty, kteří mají osteochondrózu nejen v oblasti děložního hrdla, ale i v bederní oblasti. Tvar výrobku závisí na závažnosti symptomů.
 4. Obdélníková verze, doplněná konvexními hranami, je vhodná pro ty, kteří byli diagnostikováni s chronickou formou osteochondrózy děložního hrdla. Musí být používán pro osteochondrózu děložního čípku podle doporučení lékaře - na povrchu polštáře spočívá pouze hlava a krk.

Výšku přípravku, stejně jako v předchozích případech, vybere neurolog, který vezme v úvahu věk a pohlaví pacienta:

 • dospívající: 8 až 10 cm;
 • zástupci obou pohlaví, jejichž věk překročil hranici 35-45 let: 11-12 cm;
 • senioři: 12–14 cm.

Důležité!Pro profylaktické a terapeutické účely se ortopedické polštáře používají od 1,5 roku. Pediatr bude dítě zkoumat. Muž v bílém plášti vám řekne, jak si vybrat ortopedický polštář.

Optimální kombinace parametrů

Polštář je možné dlouhodobě vyzvednout. Zrychlit proces pomůže doporučení neurologů. Zohledňují fyziologické a anatomické vlastnosti organismu.První pravidlo - po spánku, by se člověk měl cítit plný energie. Migréna, bolesti nebo závratě jsou příznaky onemocnění. Příliš nízká nebo vysoká poloha hlavy během spánku vede k vymačkání nervových zakončení. Čím déle jsou vystaveni traumatickým účinkům, tím větší je bolest ráno. Podle povahy bolesti neurolog určí, co je třeba změnit:

 • ranní ranila jen ramena - stupeň rigidity je zvolen nesprávně;
 • O 10-15 minut později poté, co mu muž ležel hlavu, byla na vině;
 • čím menší je páteř během nočního odpočinku, tím lépe;
 • hlava je umístěna v jedné rovině s linií těla.

V ideálním případě se zakoupí ortopedická matrace pro polštář. Rovnoměrné rozložení zátěže na celé tělo pozitivně ovlivní stav lidského zdraví. Neexistuje žádný univerzální typ ortopedických spánků, které budou vyhovovat všem. Pouze lékař určí , který polštář je potřebný pro osobu.

Kontrola situace

V obchodech se občas nechává mnoho. Pokud nebylo možné zvolit ortopedický polštář pro spánek, pak je šitý nezávisle. Práce nebude vyžadovat odborné dovednosti při manipulaci s jehlou. Práce začíná měřením vzdálenosti mezi krkem a ramenním kloubem. Hustota je volena podle lidských zvyklostí. Například pacient s osteochondrózou, který spí jen na zádech, šije tvrdou a nízkou variantu. Následující postup vypadátakto:

 • bude zapotřebí environmentální práce bezpečné materiály ;
 • velikost válců je zvolena s ohledem na anatomické vlastnosti osoby, která bude ortopedický výrobek používat k odpočinku;
 • je lepší zvolit oboustranný polštář s velkým a malým válečkem;
 • najít nebo stáhnout vzor;
 • 2 kusy HB-tkaniny, jejichž velikost je 50x50 nebo 50x80 cm;
 • 2 kusy syntetické tkaniny s vlastnostmi odpuzujícími vodu;
 • typ plniva je vybrán na základě závažnosti osteochondrózy;
 • páska 30 cm;
 • 25 cm zip;
 • nit;
 • šicí stroj.

Styl je vybrán s ohledem na estetické úvahy. První etapou je přenos vzoru na tkaninu. Při práci je třeba pamatovat na ponechání povolenek na švy. V místech, kde se plánuje spojit části, je třeba provést zářezy. Jakmile jsou díly navzájem spojeny přední částí, musí být přišity a ponechány na obou stranách prostor pro montáž válečků. Šev polštáře je vyroben ve formě zipu nebo pásky. V konečném stádiu bude nutné pouze doplnit výplň a zašit ho.

Důležité! Ortopedické výrobky lze smazat pomocí jemných prostředků pouze do t30 °.

Recenze

Valentina

Osteochondróza byla u mě diagnostikována před 3 lety. Neurolog řekl, jak si vybrat ten správný polštář. Mým problémem bylo částečné upnutí nervových zakončení,takže každé ráno jsem byl zlomen. Šel jsem na masáž a akupunkturu, ale bolest nezmizela. Lékař poradil modelu s "studeným" plnivem. Ano, je to dražší než ostatní, ale ten efekt dlouho nepřichází.

Tamara

Na začátku jsem nevěřil, že můžete pohodlně odpočívat na dobrém polštáři. Nejdřív jsem si myslel, že si koupím italskou značku. Bohužel byl vhodný pouze na spaní na zádech. Lékař doporučil věnovat pozornost francouzským a britským modelům. Po 4-5 nocích jsem ten rozdíl cítil. Výsledky opětovného vyšetření potvrdily, že se snížila úroveň patologické deformity obratlů.

Kvalitní polštář je lepší pro osteochondrózu děložního čípku než pro fyzioterapii. Než půjdete do obchodu, musíte si promluvit s neurologem. Lékař vezme v úvahu závažnost symptomů, věk pacienta a jeho anatomické charakteristiky. Shromážděné informace mu pomohou najít ortopedický výrobek. Lze jej využít k preventivním a léčebným účelům. Během prvních několika dnů si budete muset zvyknout na zbytek s novými pocity, ale postupem času pacient ocení všechny výhody. Ráno se probudí bez bolesti hlavy a bolestí těla.