Jak si vybrat šicí stroj pro dům pod všemi typy tkanin: pořadí nejlepších modelů

Pokud v sovětských časech neměly švadleny na výběr a museli šít na strojích, které fungovaly pouze z pedálu, dnes je volba domácích šicích strojů mnohem širší. Hojnost vedla k tomu, že pro začátečníka je těžké se rozhodnout: který šicí stroj je lepší zvolit - elektronický, elektromechanický, s overlockem? Zvažte typy šicích strojů, jakož i parametry, podle kterých jsou vybrány.

Typy šicích strojů

První typ je elektromechanický. Rychlost se mění stejně jako staré sovětské psací stroje stisknutím pedálu. Napnutí závitu a šířka stehu jsou nastavitelné ručně. Zkušení švadleny se doporučuje zvolit si takového pomocníka pro domácí úkoly. ProtožeVzhledem k tomu, že tyto stroje mají omezenou funkčnost (nemají pouze hlavní stehy a dekorační nejsou k dispozici), nejsou zaměstnanci profesionálních dílen vybíráni.

Druhý typ je elektronický. Jedná se již o pokročilejší mechanismy - mají elektronickou „vycpávku“. Všechny parametry a funkce jsou nastaveny na digitálním panelu, takže nemusíte nic upravovat ručně. Na ovládacím panelu můžete nastavit rychlost, vybrat stehy, zvednout a snížit jehlu. Požadovaná nastavení můžete nastavit jednou a budou uložena pro uživatele.

Tito asistenti mají zjevné výhody oproti psacím strojům první generace. Za prvé, jsou snadnější k použití: začátečníci začínají dělat jednoduché linie poprvé. Za druhé, digitální jednotka výrazně zvyšuje počet operací ve srovnání s elektromechanickými psacími stroji.

Existují však také nevýhody. Stejně jako ostatní digitální zařízení je elektronický stroj poměrně citlivý, takže je lepší nespracovávat na něm husté materiály s hrubou texturou. Kromě toho je tento stroj dražší než jiné typy, a proto má smysl ho kupovat, pokud ho neustále používáte, a to nejen pro malé domácí práce.

Pracuje pouze na elektřině, přepětí může způsobit poruchu - to platí i pro významné nevýhody.

Důležité!Vezměte v úvahu, že v případě potřeby bude nutné elektronickou jednotku opravit pouze ve specializovaných servisních střediscích.

Modely těchto modelůgenerace jsou vybaveny vlastním softwarem, mohou být připojeny k počítači. Jedná se o stroje s velmi velkou funkčností, které jsou schopny pracovat offline. Jejich cena je samozřejmě velmi vysoká, takže se používají především pro průmyslové účely, ve studiu, kde šijí exkluzivní oblečení. Pro domácí použití takové stroje zpravidla nevybírají.

Vyšívací stroje jsou nejlepšími pomocníky pro zkušené jehly, které se také zabývají výšivkou. Vyšívací stroje jsou složité mechanismy, ačkoli jsou vybaveny různými funkcemi a automatickými režimy, je obtížné tento mechanismus pochopit. Snad i kvalifikovaný pracovník bude muset nejprve absolvovat školení. Tyto stroje jsou určeny pouze pro profesionální použití.

Chyby při volbě šicího stroje

Při výběru stroje začínají začátečníci často chyby, které vedou ke skutečnosti, že mechanismus nesplňuje očekávání a že na něm nelze pracovat.

Mnozí začátečníci si za cenu vybírají auta, vzhledem k tomu, že čím dražší je mechanismus, tím lepší je jeho kvalita. Nicméně, toto je daleko od případu. Samozřejmě, že produkty známých značek jsou vždy dražší než produkty méně známých firem, ale cena zahrnuje nejen samotný výrobek, ale i peníze investované do jeho reklamy. Proto je lepší zvolit ne podle ceny, ale podle značky. Pro domácí použití vyberte značky, které jsou již dlouho na trhu. A nezapomeňte, že značka nemusí být podporována.

Viz také
CoPokud pračka vibruje, otřásá a skočí

Pračka často během cyklu odstřeďování přeskočí, ale lidé to nejdřív nepředstavují. Necháte-li všechno tak, jak je a ne ...

Na druhou stranu byste neměli kupovat nejlevnější vozy - takový asistent vám nebude dlouho sloužit. Vyhledejte informace o nákladech na opravu a dostupnost náhradních dílů. Mějte na paměti, že drahé vozy s elektronickou "výplní" jsou často vybaveny nestandardními komponenty a opravy těchto mechanismů mohou být drahé.

Pokud nejste obeznámeni s výrobci, vyberte nejznámější značku šicích strojů. Jedná se o takové značky jako Janome, Bratr, Singer, Astralux.

Tip!

Nebojte se Číny jako výrobní země: mnoho evropských značek udržuje svou výrobu v Číně, ale kvalita výrobků je kontrolována evropskými normami.

Druhou chybou je předpokládat, že kvalita linky (jak hladká a čistá je) závisí na ceně stroje. Vlastní nastavení linky může být provedeno manuálně a závisí více na dovednostech švadleny, ale ne na nákladech na auto.

Další častou chybou při výběru začátečníků je volba multifunkčních strojů. Dnes je na trhu tolik mechanismů s mnoha funkcemi, že se zdá, že čím je stroj funkčnější, tím bude pro švadlena snazší pracovat. Velký počet funkcí však může nepříznivě ovlivnit kvalitu stroje. Asistenti mají obvykle jistézaměření práce: některé stroje provádějí základní operace, jiné - dekorativní linky a třetí - výšivky.

Pokud auto podle reklamy dělá vše najednou a dokonale, pak byste měli být ostražití a přemýšlet o kvalitě takového mechanismu.

Který šicí stroj vybrat pro začátečníky

Ze seznamu chyb je logické položit otázku - jak si vybrat šicí stroj pro začátečníky pro domácí použití? Asistent musí provést tři základní linie: přímku, cik-cak a smyčkový steh. Pokud si zvolíte asistenta pouze pro malé domácí práce, pak pro vás bude stačit stroj, který provádí základní operace.

Tip!

Pokud se jen učíte, jak pracovat s tkaninami, pak nevybírejte stroj s mnoha funkcemi - nemůžete použít všechny funkce takového mechanismu.

Věnujte pozornost vzhledu a kvalitě výkonu. Pevný, kvalitní stroj musí být těžký: pokud je tělo lehké, pak vibrace z práce uvolní šrouby. Množství plastových dílů by vás také mělo odrazovat od nákupu - plast se rychle opotřebovává.

Co se týče typu šicího stroje pro dům, který má být vybrán, elektronický nebo elektromechanický, nelze jednoznačně odpovědět. Samozřejmě, že stroje s elektronickou jednotkou provádějí mnoho operací automaticky, ale zároveň, pokud jsou linky ošklivé, měli byste se takového nákupu zdržet. Proto jsou stroje prvního i druhého typu v provozu lépe kontrolovány.před nákupem: textilie by neměly být vázány při šití, všechny kravaty by měly být stejné, linka by měla být plochá.

Zvažte skutečnost, že počítačové modely jsou citlivější, a je třeba s nimi zacházet opatrně.

Pouze pro začátečníky je lepší zvolit model ze skupiny domácností, protože průmyslové stroje jsou určeny pro kvalifikované švadleny. Kromě toho existuje vysoké riziko úrazu při použití průmyslového stroje v každodenním životě.

Jak vybrat šicí stroj pro dům: možnosti výběru

Chcete-li zvolit stroj pro domácí použití, věnujte pozornost řadě parametrů.

  • Čáry. Jak již bylo řečeno, pro malé práce stačí hlavní linie: rovné, klikaté, smyčkové zpracování. Tyto linky jsou nezbytné pro jednoduchou práci s materiálem - šití a ukládání. Nejdůležitější funkcí je přímka, takže při výběru zkontrolujte, zda je linka tak hladká. Zigzag je často používán místo overlocku, takže je také nezbytný pro domácí úkoly.
  • Navíjecí smyčky. Taková funkce může být automatická nebo poloautomatická. Pohodlně, když stroj sám provádí zpracování smyček: jsou hladké, stejné, krásné. Manipulace s panty je mnohem obtížnější.
  • Typ raketoplánu. Nejoptimálnějšími typy jsou raketoplány umístěné vertikálně. Železo je silnější a odolnější materiál než plast, a proto vydrží déle. Díky svislé poloze lze napětí nitě snadno nastavit. Horizontální raketoplány jakoobvykle z plastu. Mohou být snadno navléknuty, nepotřebují mazání. Nicméně, ke změně napětí nitě bude muset rozebrat mechanismus, a pak sestavit. A to je mínus plastových raketoplánů. Každá švadlena si však vybere typ raketoplánu podle svých preferencí: obě tyto a další raketoplány mají své vlastní výhody.
  • Základní nastavení. Při výběru pomocníka věnujte pozornost nastavení. Například tlakový regulátor tlaků - je zvláště důležitý při práci s tkaninami různé tloušťky. No, pokud existuje tečkovaná vazba pro snadné upevnění nitě. Přizpůsobení rychlosti je u většiny modelů, protože bez takové úpravy nebudou moci začátečníci pracovat. Začátečníci při první práci při nízké rychlosti, a nakonec začít scribble při vysoké rychlosti. Pokud jde o nastavení délky stehu, je lepší zvolit model s délkou do 5 mm. Je lepší, když je k dispozici také funkce nastavení cik-cak šířky.

Hodnocení nejlepších elektromechanických strojů podle hodnocení

Moderní vozy jsou již dlouho elektrické. Jsou však rozděleny na elektronické a elektromechanické. Zvažte nejoblíbenější elektromechanické modely.

Model Vlastnosti
Elna 1001 Praktický praktický model pro malé domácí práce s oblečením. Dobrá práce s drobnými opravami, kompaktní a lehké. Provádí základní šicí operace (celkem 13 operací), smyčka v poloautomatickém režimu. Stroj mlčí,ideální pro základní práci při šití a opravách oděvů.
Aurora 7010 Kompaktní stroj zabere málo místa. Provádí jednoduché typy šicích prací, lze použít pro tenké a husté tkaniny. K dispozici je overlock steh, šití dvojitou jehlou, nastavení rychlosti šití a přítlaku patky. Funguje tiše, takže je perfektním domácím asistentem.
Astra Lux 155 Pracuje s různými typy tkanin, nízká rychlost je vhodná pro začínající švadleny. Rám litého ložiska je zárukou spolehlivosti jednotky. Mezi nedostatky stroje je třeba poznamenat absenci navlékače.

Jak si vybrat šicí stroj s overlockem

Neexistují žádné takové stroje s vestavěným overlockem. Jedná se o obvyklé modely (elektromechanické nebo elektronické), které provádějí dodatečné operace, mezi nimiž je provedení overlocking line, to znamená schopnost šití, zakrytí a oříznutí hrany tkaniny.

Janome JK 220 S

Tento elektromechanický model je vhodný i pro začátečníky i profesionální krejčí. Vysoce kvalitní šití, velký počet šicích operací (základní a doplňkové, pouze 23 operací). Tichý chod, kompaktní, zabírá málo místa.

Tento stroj je vybrán pro práci s různými materiály - jak s tenkými, tak hustými tkaninami. Funkce automatického zpracování smyčky. K dispozici je prostor, ve kterém můžete uložit vše potřebné pro práci.maličkosti.

Mezi nedostatky je třeba zaznamenat ostrost, která se vyskytuje při akceleraci.

Kresba Brother 31

Model je vhodný pro hladký provoz bez silných vibrací a hluku. Raketoplán je vodorovný, závit se snadno plní. Schopen pracovat s lehkými i tenkými tkaninami, tak hustými a hrubými, proto se stal jedním z nejoblíbenějších modelů značky. Provádí 17 operací (základní operace a další). Regulace rychlosti, plynulý a poslušný pedál. Mezi výhodami stroje patří přídavné podložky pro šití v zipech a šicích knoflících. K dispozici je také pracovní plocha LED podsvícení. Označte omezený počet dekorativních linek, ale pro domácí stroje nejsou prioritou.

Brother SM 340 E

Model s vysokým výkonem. Multifunkční stroj: provádí 40 operací, stejně jako 7 typů smyček. Pracuje hladce, bez vibrací při vysokých rychlostech. Má nejen základní funkce nezbytné pro domácí krejčovství, ale i další. Podsvícení je organizováno duální LED lampou, která umožňuje pracovat po dlouhou dobu bez přetížení očí. Téměř všechny operace tohoto stroje jsou automatizované. Linky, včetně overlock, elegantní a hladké.

Janome 2212

Klasický elektromechanický model, který umožňuje provádět všechny základní opravy a krejčovské práce. Šije tkaniny, hojí řezy, lemované tajným stehem. Splňuje 15operace, mezi nimiž jsou nejen základní, ale také doplňkové. Například několik variant klikatého tvaru. Vypnutí je poloautomatické. Zvýraznění pracovního prostoru.

Janome Exact Quilt 60

Stroj pracuje s tkaninami s vysokou hustotou. Provádí 60 šicích operací, včetně ozdobných ozdob, výšivek, šití aplikací. Obsluha může pracovat bez použití pedálu.

Stylista zpěváka 7258

100 možností linek, mezi něž patří steh, šití ložního prádla. Tichý, snadno ovladatelný, automatický zvedák jehly. Vybaveno podsvícením pro pohodlnější práci.

Dětské šicí stroje

Jedná se o šicí stroje, které jsou určeny speciálně pro malé mistry. Perfektní dárek pro dívky, které jsou náchylné k šití. Tyto mechanismy nejsou hračky, ale schopnost vytvořit linii nebo dokonce šít šaty na panenky.

Tyto stroje jsou naprosto bezpečným nástrojem pro šití, protože všechny jehly a další nástroje jsou umístěny v průhledném obalu, který chrání před zraněním. Tlaková patka má speciální tvar, který eliminuje riziko, že se dívčí prsty dostanou pod jehlu. Obecně platí, že všechny modely mají stejný soubor funkcí.

Stroje jako Sew Cool, Janome Jem, Janome Sew Mini Deluxe mají krásné dětské vzory s obrázky a květinami.

Nejlepší elektronické šicí stroje

Pokud se rozhodnete koupit elektronický stroj, zamyslete se nad tím, jak je to vhodné, pokud vypotřebují pomoc pouze pro malá pracovní místa s oblečením. Elektronické modely mají velký potenciál a s největší pravděpodobností použijete jen malou část z nich.

Bernina B 350

Jeden z nejpopulárnějších asistentů s elektronickou kontrolou. Všechna nastavení se zobrazují na digitálním displeji. Stroj je multifunkční: provádí 85 operací šití a zároveň je rychlý. Boční stolek, který výrazně usnadňuje práci švu, usnadňuje práci na pracovišti. Stroj je vhodný pro ošetření pleti, stejně jako pro práci s hustými a hrubými tkaninami. Aktualizovaná verze tohoto modelu (s číslem 380) již provádí více než sto operací. Z nedostatků vozu si všimnou vysokých nákladů, takže má smysl kupovat je zkušeným švadlenům.

Bratr Comfort 40 E

​​

Multifunkční elektronický stroj. Pohodlné, snadno ovladatelné, intuitivní. Používá se jak pro domácí úkoly, tak pro profesionální švadleny. Z těchto vlastností je třeba poznamenat, že se jedná o dvojité šití jehly. Stroj automaticky provede pět druhů smyček. Mezi nedostatky, které poznamenávají, že stroj sotva zvládne husté tkáně.

Janome DC 4030

Spotřebitelé zaznamenávají intuitivní zobrazení a nastavení. Stroj se používá jak pro domácí šití, tak i pro šití oděvů a pro profesionální práci. Asistent zvládá husté textilní tkaniny. Existují hlavní linie adoplňkové, například pro dekorativní šití. V recenzi si všimněte hladkého pohybu mechanismu a plynulého nastavení rychlosti. Horizontální raketoplán, 6 typů smyček.

Stroje poslední generace. Vhodnější pro profesionální použití. Jsou mnohonásobně dražší než elektromechanické.

Astra Lux 7350 Pro

Multifunkční stroj pro profesionály. Kromě hlavní práce provádí komplexní zpracování švů, dekorativní šití. Pracuje se všemi tkaninami, stejně jako s krajkou a kožešinou. Tichá práce. Provádí 13 druhů smyček. Zobrazení s jasným nastavením. Tlak nohou je nastavitelný. Z nedostatků je patrný plastový pedál.

Bernina B 750 QE

Vysokorychlostní počítač. Provádí více než 300 operací. Připojení k počítači. Vybaven dotykovou obrazovkou. Stroj může šít tlačítka, může pracovat bez pedálu. Multifunkční stroj určený pro profesionály, protože má velký potenciál a rozmanitou práci.

Bernina B 580

Výhodou tohoto počítačového modelu je vyšívací modul. Multifunkční šicí stroj provádí 230 operací. Vysoká rychlost práce, zároveň hladkost bez vibrací. Charakteristickým rysem modelu - zrcadlový obraz a možnost náhledu na displeji.

Bratři Innov je NV1800Q

Mezi zásluhy stojí nový systém pohonu, 232 typůvestavěné stehy, schopnost vytvářet design stehů. K dispozici je tlačítko pro automatické šití řádků Stroj automaticky řídí tlak přítlačné patky.

Který šicí stroj je lepší koupit a kde

Vše záleží na tom, jaké požadavky v autě uděláte, jak často a do jaké míry jej budete používat. Nejprve se rozhodněte, co potřebujete, jaký druh práce budete provádět. Pro domácí použití hledejte takový model, abyste ho mohli bez problémů opravit a nemuseli byste hledat drahé komponenty.

Dnes není problém koupit si dobrého asistenta šití. To lze provést na internetu, ale je lepší zvolit stránky velkých železářství nebo oficiální obchody slavných výrobců. Nevýhodou tohoto způsobu nákupu je, že stroj nemůžete otestovat, ale oficiální zástupci, kteří dávají záruku na své výrobky, mají lhůtu, během které můžete zboží vrátit, pokud vám to nevyhovuje.

Nákupy lze uskutečnit v jakémkoli obchodě se speciálními potřebami, který prodává šicí zařízení. V takových obchodech můžete být informováni, jak si vybrat vhodný šicí stroj, jak s ním správně pracovat.

Recenze

Marina

Elektromechanický stroj Janome používám již 6 let. Je to opravdový pracovní tah, který pracuje pro mě 3 hodiny denně bez selhání. Stehy a těžké tkaniny a nejtenčí. Spousta linek, dokonce ani všechny. Horní závit je snadno navlečen, je zde navlečovač. Práce se strojem je potěšením. Doporučuji!

Inna

Mám elektromechanického asistenta bratra LS-2125, kterého miluji draho. Nejsem profesionální švadlena, takže jsem se řídil čistě mým komfortem. Často šiji pro rodinu. Stroj pracuje pro mě už tři roky a já jsem ho nikdy neopravil, nerozebral, nemazal, i když jsem to každý týden šil. Pracuje z elektrického pohonu, rychlost práce je malá, ale je to také model pro domácnost, takže vysoká rychlost není nutná. Neexistuje žádný navlékač nití, ale na to jsem si zvykl a vlákno si navléknu 10 vteřin, radím asistentovi každému, kdo šije domy pro sebe a svou rodinu.

Výrobci dnes vyrábějí velmi inteligentní vozidla. Profesionálové i amatérské švadleny najdou dobrého pomocníka. Existují auta s velkým počtem funkcí, ale při výběru zvažte, kolik jich potřebujete. Pro jednoduché domácí šití je lepší zvolit elektromechanický model.