Jak si vybrat sůl pro změkčení vody v myčce

Nestačí si vybrat, koupit a dát myčku v kuchyni. Aby zařízení mohlo svou práci řádně provádět, vyžaduje tento prostředek čisticí prostředek. Pokud budete muset použít tvrdou vodu, která obsahuje velké množství hořčíku a vápníku, budete potřebovat sůl pro myčku speciálního složení. Bez ní nebude technika trvat dlouho.

Účel soli

Bez ohledu na podmínky používání zařízení odborníci trvají na potřebě používat sůl. Bez ní se zařízení zapne a bude pracovat, ale doba jeho provozu se výrazně sníží. Vápno se netvoří okamžitě. Když se však hromadí ve velkém množství, topný prvek uvnitř zařízení selže. Solný roztok se umístí do speciální nádoby, ve které se postupně disperguje. K dispozici jsou speciální tablety pracích prostředků. Neměli by se zaměňovat se solí.

Mnoho výrobců vyrábí speciální přípravky, z nichž některé změkčují použitou vodu, zatímco jiné jsou určeny k mytí nádobí. Návod k použití obsahuje relevantní informace, které je třeba prostudovat, aby nedošlo k nedorozuměním.Jaké jsou funkce soli:

 • změkčit vodu použitou při mytí;
 • obnoví zásoby sodíku v iontoměniči;
 • odstranění plaku na technologických prvcích z kovu;
 • lépe promývat;
 • Chraňte nádobí před prvky vápna.

Potřeba použití solí způsobem nebo jiným způsobem je vysvětlena požadavky na vstup vody do stroje. Mělo by být měkké. K dosažení tohoto cíle jsou filtry povoleny. Jsou však drahé, navíc tyto produkty neposkytují vždy požadovaný výsledek. Solné prášky a tablety jsou speciálně vytvořeny pro myčku nádobí, aby ji ušetřily před přebytkem hořčíku a vápníku.

Abychom lépe pochopili, proč je nutné v takové technice používat sůl, je nutné se ponořit do chemických procesů. Faktem je, že vápník a sloučeniny různých kovů jsou obsaženy ve vodě ze studny a vody. Pokud se kapalina zahřeje, vytvoří se speciální sediment, který je nakonec testován na tlak. Vytváří špínu. Na povrchu topného tělesa se hromadí usazeniny vápna. Tyto výrůstky lze nalézt na trubce elektrického ohřívače, v kotlích a pračkách. TEN nakonec utratí více elektřiny na ohřev vody.

V budoucnu spirála vyhoří, protože se nevyrovná se stávajícím zatížením. Aby se zabránilo všem těmto problémům, výrobci domácích strojů na mytí nádobí začali používat speciální iontoměnič. Obsahuje pryskyřici na bázi chloridu sodného. Zabraňuje tosložené kovové ionty a netvoří vodní kámen. Výsledkem je, že veškerý přebytek se vypouští přes kanalizační systém a voda se stává měkčí.

Pro doplnění obsahu iontoměniče se do prostoru myčky přidá sodná sůl. Tyto sloučeniny se nazývají regenerační. Ve skutečnosti hrají roli nástroje pro prodloužení životnosti topného tělesa.

Druhy obalů

Tablety a práškové formy regenerační soli pro myčky nádobí chrání zařízení před usazováním, zlepšují jeho výkon a změkčují vodu. Pokud si jej nemůžete koupit, můžete tento nástroj nahradit běžným kuchařem. Sůl vyrábí řada firem. Hlavním rysem těchto kompozic je impozantní čistota.Nemají takové škodlivé složky, jako:

 • fosfáty;
 • barviva;
 • chlor;
 • příchutě.

Jedná se o čistý chlorid sodný.

Sodná sůl použitá k změkčení vody je množství krystalů bez barvy. Právě v této formě se prodávají nejmodernější nástroje.Vyrábí se takto:

 1. Extrahuje se kamenná sůl, včetně chloru sodného.
 2. Minerální inkluze sodíkového původu jsou z jeho struktury odstraněny.
 3. Hotový prášek je balen do speciálních obalů a odeslán do regálů.

Hlavním bodem, kterému je při výrobě věnována pozornost, je stupeň čištění. Žádnýdalší vměstky, kromě sodíku, by neměly být, protože přinášejí výjimečné škody. Tyto prvky budou působit jako zdroj měřítka. Ze stejného důvodu nelze použít moře ani jinou sůl.

Pokud se v lisované tabletové formulaci nachází detergentní složka, je třeba věnovat pozornost typu takové povrchově aktivní látky. Je lepší, když obsahují neiontové sloučeniny. Na rozdíl od aniontů jsou tyto méně agresivní a biologicky odbouratelné.

Varianty nečistot

Abychom pochopili, proč sůl v myčce nádobí, stačí se seznámit s vlastnostmi tekoucí vody. To je často docela těžké a nemůže dělat bez speciální změkčovadlo.

Výrobky ze solí na bázi sodíkujsou speciálně vyrobeny pro myčky nádobí . Jsou nezbytné pro bezpečný, efektivní a správný provoz těchto zařízení. Doplňky obsahující chlorid sodný jsou pro lidské tělo neškodné. Jedná se o stolní sůl, kterou člověk používá pro kulinářské účely.

Nebezpečné mohou být pouze povrchově aktivní látky, které nebyly opláchnuty z misky během oplachování. Lze je však nalézt pouze v tabletách, které obsahují detergentní složky. Pokud je sůl v prášcích nebo tabletách k dispozici v čisté formě, pak byste se toho neměli bát. Při mytí nádobí se zcela rozpustí a vejde do kanalizace.

Použití běžné solije nepraktické. Pokud byl však tento materiál dobře vyčištěn a bez jakýchkoli nečistot, pak je jeho použití možné. Měla by se však zredukovat. Před usnutím v myčce je nutné si pozorně přečíst informace na obalu s výrobkem. Je-li indikována přítomnost fluoridů, jsou uhličitany vyšší než 0,5%, tento produkt se považuje za nevhodný. Použití pro myčky nádobí může být sůl se stupněm čištění 99,9%. Není vhodná a mořská sůl, která obsahuje jód. Další přísady budou také ukládány ve formě šupiny během praní.

Je-li k dispozici dodatečný výrobek, je lepší, aby se do iontoměniče nevylil ve své čisté formě, ale aby se na něm připravil vodný roztok. V tomto případě musí být sůl a voda odebírány v poměru 1: 1. Pokud se vytvoří, voda již nebude proudit do iontového filtru.

Vlastnosti použití

Sůl na mytí nádobí má dobrý účinek proti usazeninám vápna. Pro to, co je potřeba, má mnoho začínajících hostesek zájem. Zkušení dobře vědí, že tento nástroj prodlužuje životnost zařízení.

V závislosti na tvrdosti mýdlové vody je třeba určité množství soli. Jeho průtok závisí také na výkonu použitých kapalin. Čím těžší je, tím více peněz potřebujete. Je těžké odhadnout takový ukazatel, protože v tomto plánu jsou změny v závislosti navyužívají technologie vodního hospodářství a ročního období. Myčky nádobí, které používají sůl, mají jednu ze dvou složek: páku pro regulaci tvrdosti vody nebo speciální senzor pro určení tohoto parametru.

V datovém listu zařízení jsou popsány vlastnosti technologie používání těchto zařízení. Tento bod se může lišit v závislosti na modelu. Po přečtení pokynů před použitím mycího zařízení se můžete vyhnout nepříznivým účinkům.

Ve většině případů se doporučuje použít sůl z váhy před mytím nádobí. V některých případech to nestačí jen nalít, je také nutné naplnit kompozici vodou tak, aby se lépe rozpouštěla.

Důležitým bodem je volba umístění soli. Tato látka je extrémně hygroskopická. Protože absorbuje vlhkost, vyrovná všechny své základní vlastnosti. Voda po ošetření tímto nástrojem si zachovává svou tuhost.

Přehled výrobců

Téměř každá společnost, která se specializuje na výrobu myček nádobí, zároveň vyrábí detergentní a solné sloučeniny. Pokyny pro techniku ​​připojené k jaké značce soli by měly být použity a v jakém dávkování. Je obtížné vytvořit optimální hodnocení výrobců a současně demontovat parametry. Něco nového k objevování je problematické, protože kompozice je téměř vždy podobná. Jedná se o čistý chlorid sodnýkoncentrace 99,5%.

Podle stávajících norem by v takovém nástroji neměly být žádné oplachovací prostředky a přísady, nečistoty z detergentů. Pokud je něco takového, nejde o sůl pro iontoměnič, jedná se o jednoduchý mycí prostředek typu 3 v 1 nebo 5 v 1. Tyto prášky a tablety by měly být vloženy do jiného oddělení.

Ideální jsou velké krystaly chloridu sodného. Jemné broušení způsobuje, že se látka spotřebuje příliš rychle. Takovým výrobkům je třeba se vyhnout. Pelety by měly mít velikost nejméně 4 mm. Tablety jsou také dobré, ale pro ně je obtížné zvolit požadované množství pro umístění do iontoměniče.Do ratingu fondů mohou být zahrnuty tyto produkty:

 1. Povrchová úprava Calgonit. První místo může být dáno tomuto produktu, protože nedostalo žádné negativní zpětné vazby od žen v domácnosti. Pokud jde o cenu, může být nástroj umístěn ve středním segmentu.
 2. Sodasan. Úroveň čistoty z dalších inkluzí tohoto nástroje je poměrně slušná. Ve srovnání s předchozí značkou to ale bude stát o něco více.
 3. Somat. Je charakterizován relativními ukazateli frekvence soli a úplnou absencí dalších nečistot. Krystaly tohoto výrobce jsou však menší.
 4. Eonit. Jsem připraven předložit dvě varianty solí. Jedná se o produkty firmy CLEANVON a „Regenerating NATURAL“. První stupeň čištění je téměř 100%. Druhý je vyroben na bázi přírodního materiálu. Taková sůl je tvořena jedinou technologií odpařování. Ale cotýká se přirozenosti chloridu sodného, ​​jde spíše o reklamní pohyb. Cena těchto výrobků je na úrovni 100 rublů za 1,5 kg. Tato cena se považuje za rozpočet.
 5. Top House. Krystaly tohoto výrobku jsou největší ze všech vyráběných na dnešním trhu. Cena je však poměrně vysoká. Zdá se, že je to nevýhoda, ale vzhledem k tomu, že je dost soli po dlouhou dobu, náklady vás plně ospravedlňují.

Náklady na balení soli pro PMM o hmotnosti jeden a půl kilogramu jsou na úrovni nejvýše 250 EUR. Individuální politika prodávajícího, regionu a pořádání různých akcí se slevami na zboží ovlivňuje tvorbu cen. Pokud můžete najít levný produkt, který stojí méně než 100 rublů, můžete sotva doufat v jakoukoli kvalitu. Levnosti je dosaženo díky malému stupni čištění chloridu sodného nebo významnému mletí granulí. V nejlepším případě bude tato sůl rychle spotřebována. V nejhorším případě můžete očekávat potenciální poškození pračky.