Jak si vybrat železo pro domácí použití na parametry: levné, ale dobré

Při výběru železa je třeba věnovat pozornost několika parametrům najednou. Pouze cenovkou není možné určit kvalitu, protože značky nabízejí cenově dostupná ekonomická řešení, která mají mnoho funkcí, spolehlivou konstrukci. Je lepší zvolit železo pro domácí použití na hlavní vlastnosti čtení uživatelských recenzí, přezkoumání hodnocení výrobců.

Důležité vlastnosti

Od moderního modelu se vyžaduje nejen vyhlazení jakýchkoli tkanin, věcí nejsložitějšího střihu, ale také úspora elektřiny, ne pneumatikování vlastníka v pracovním procesu, poskytování maximálních funkcí. Použitelnost je dána kvalitou materiálů, typem podešve, přítomností dalších možností.

Jediný typ

Tato část konstrukce je v přímém kontaktu s tkaninou, takže snadnost klouzání, typ tkaniny po zpracování, rychlost vyhlazování i vysušených záhybů závisí na základním materiálu. Nejvýhodnější variantou by bylo železo s podešví z hliníku. Rychle se zahřívá, rychle ochlazuje, takže bude v bezpečí v domě s malými dětmi. Pokud však potřebujete trvanlivý model, je lepší koupit žehličku s podešví z nerezové oceli nebo titanu, kovové keramiky nebo kompozitumateriálů. Mají vyšší cenu, nebojí se lehkých škrábanců, nevyžadují zvláštní péči, slouží mnohokrát déle.

Poznámka!

Mnoho značek prodává železo potažené titanem. Stojí méně, váží méně, ale mají podobné vlastnosti.

Oblíbenou alternativou k kovům je keramika. Jsou dobré, pokud je hosteska opatrná, v domě nejsou žádná zvířata, malé děti, které často železo upustí. Křehký materiál se rychle rozpadne, poté už není možné železo používat. Hlavní výhodou - tkanina na takový povrch nehorí. Ani překročení teploty nebude kritické. Povlak s podobnými vlastnostmi - teflon. Podešve z nich mají jeden z menších koeficientů skluzu, ale rychle se otírají.

Výkon

Není třeba dešifrovat všechny technické parametry, aby se našlo dobré železo, které bude vhodné pro konkrétní rodinu. Tímto parametrem lze vše rozdělit do typů:

 • 1200 až 1600 wattů;
 • od 1600 do 2000 W;
 • od 2000 wattů.

1200 jednotek - to je minimum, které umožní praní prádla. Struktury s menším výkonem se zahřívají déle než 10 minut, nebudou poskytovat nezbytnou funkci napařování, budou zbytečné v boji proti záhybům na přírodních materiálech: len, bavlna, kaliko. Model s minimálními vlastnostmi lze zakoupit, pokud je žehlení vzácné a ne příliš mnoho. Žehličky ve druhé kategorii jsou vhodné pro standardní rodiny od 3 do 6 osob, které jsou pravidelně vyžadoványnehladte příliš mnoho prádla. Nejvýkonnější, s výkonem 2000 wattů, jsou podobné průmyslovým. Jsou mnohem dražší, stojí za to si koupit, pokud potřebujete žehlit denně nejméně 100-150 kg prádla.

Pokročilé volby

Jednou z populárních možností je napařování. Je nabízen ve formě interního generátoru nebo externího generátoru. První typ je obyčejné žehličky s malou nádrží na vodu v krytu. Používají se k vyhlazování všech druhů prádla, ale neprovádějí zpracování ve vzpřímené poloze. Druhým typem je externí parní generátor. Vytváří plynulý proud páry pod silným tlakem. Můžete hladké záclony nebo věci na záclony nebo věšáky. Parní generátory mají několik nevýhod:

 • Nároky na kvalitu vody;
 • neopravitelné;
 • zabírají spoustu místa.

Poznámka!

Při hledání parního generátoru s vnější nádrží je lepší studovat zařízení s objemem nádoby 1 litr. Takové jsou nejvhodnější v provozu.

Vhodnou možností je automatické vypnutí. Žehlička byla vypnuta, pokud nebyl daný čas přemístěn, nebyl uveden do svislé polohy. Tyto modely se neliší v ceně, jsou však bezpečnější. Je lepší zvolit žehličku, která má světelnou, zvukovou signalizaci. Před odpojením bude signalizovat, že zařízení bylo zapomenuto zapnuto. Jedinou nevýhodou této možnosti jsou falešně pozitivní výsledky. Například při žehlení přírodních tkanin, někdy železo má dlouhou dobu v kontaktu s věcí. Za toČasové automatické vypnutí, topení se zastaví. Proto je lepší znát dobu odezvy.

Řada značek sestává ze systémů proti pádu. Jsou nezbytné při stálém napařování, zejména ne při maximálních teplotách. Kapky nespadnou na tkaninu, což je nezbytné při zpracování jemných bílých věcí. Takové žehličky jsou bezpečnější: vroucí voda, i ve formě kapek, se nedostane na kůži.

Viz také

Jak vyčistit železo od popálení na podešvi

Dokonce i když máte po většině "vymyšleného" železa, po chvíli je jeho podešev jistě špinavá a žehná ji ...

Modely střední, prvotřídní třídy jsou vybaveny samočistícími systémy. Jsou vyrobeny ve formě přídavných filtračních kazet, které vyžadují praní nebo pravidelnou výměnu. Některé modely mají navíc režim čištění. Při vysokých teplotách stejná pára, případně s přidáním chemie, čistí všechny technologické otvory a vývody. Pokud není systém samočisticí, nalijte pouze vařenou nebo balenou vodu. Je-li tato volba povolena, je povolena jakákoli voda s výjimkou extrémně tvrdého železa.

Konstrukce

Životnost závisí na montáži, materiálech použitých při výrobě a na správnosti konstrukčních řešení. Nejúspěšnější modely, které mají pozitivní zpětnou vazbu, mají:

 • knoflíková drážka;
 • dlouhý, tenký výtok;
 • ochrana proti kroucení drátu.

Sintenzivní žehlení nejprve zlomí podešev, šňůru. První problém může být vyřešen výběrem dražšího modelu, ale s titanovým povlakem. Druhou možností je nákup kuličkového železa. Tato konstrukce neumožňuje zamotání drátu, ohnutí, přerušení. Proto se šňůra nenosí mnohem déle.

Poznámka!

Látkový provaz je odolnější než kov, může být dokonce silikonový.

Je nutné studovat základní hmotnost. Záleží na materiálu podešví, dodatečných prvcích, výkonu těla. Příliš lehké modely nebudou snadno použitelné, nebudou dobře přilnout k látce bez fyzického úsilí uživatele. Příliš těžké způsobí únavu rukou a při každodenní práci povede k rozvoji syndromu tunelu. Platí od 1,7 do 2 kilogramů pro běžný model a 2-2,5 kg pro parník s externím pohonem.

Můžete se učit a ergonomicky. Na rukojeti v oblasti, kde je dlaň, by neměly být žádné spínače a páky. Budou zasahovat po celou dobu a náhodné spouštěče jsou velmi pravděpodobné. Páky, otočné přepínače a tlačítka by měly být poměrně velké. Jsou snazší spravovat, je mnohem méně času na kliknutí. Všechny ukazatele by měly být v dohledu. Jejich umístění za podešví nebo pod rukojetí je nežádoucí.

Vůdcové ve své třídě

V každé třídě jsou populární a zaostávající modely a dokonce i výrobci. Pro výběr správného železa je nutné určit rozpočet a sadu možností.

Mezi dostupnýmilevné modely v roce 2018 vynikly:

 • Jednotka USI 191;
 • Bosh TDA 2325;
 • Scarlett SC-SI30K15.

Z modelů se silným úderem páry a funkcí odizolování z vestavěné nádrže existují:

 • Philips GC 2998;
 • Braun TS 745;
 • Tefal FV 3915.

Všechny z nich mají dobré vlastnosti pro vyfukování páry, podporují vertikální napařování malých výrobků, nabízejí možnost samočisticího účinku a ochrany před kapkami. Model Tefalu však má kratší šňůru, ale jeho cena je mnohem zajímavější.

„Inteligentní“ žehličky jsou skvělou volbou pro ty, kteří jsou připraveni zvládnout komplexní zařízení a chtějí využívat technické inovace. Takové modely v ekonomickém segmentu nelze nalézt, nicméně existují významné lukrativní nabídky od významných značek, například:

 • Philips Azur Elit;
 • Bosh TDA 702421;
 • Philips GC 4926.

Společnost Philips nabízí možnost automatického nastavení režimů žehlení. Při výměně látky nemusíte režim ručně měnit, žehlička udělá vše sama. Díky novému kompozitnímu materiálu, ze kterého byla podešev vyrobena, bylo možné dosáhnout lepšího skluzu při nízkých a vysokých teplotách. Hlavní nevýhodou je velká hmotnost zařízení. Bosh se zase vyznačuje třístupňovou ochranou proti změně měřítka, speciálním samočistícím režimem, ale zároveň výrazně kratší záruční dobou.

U silničních podmínek jsou nepostradatelné speciální kompaktní modely, mezi nimiž jsou nejlepší v roce 2018:

 • Polaris 105T;
 • Rowenta 1510;
 • Tefal 153E0.

Vyznačují se nízkou spotřebou, ale zároveňParník, možnosti automatického vypnutí. Vůdce tohoto hodnocení má nejpohodlnější skládací rukojeť, vyznačuje se okamžitým ohřevem, vysoce kvalitní podešví.

Poznámka!

Pro kompaktní třídu žehliček je přípustný výkon od 800 do 1000 kW. S menší stopou, malým počtem parních otvorů, to bude stačit.

Viz také

Efektivní způsoby čištění parní žehličky doma

Kvalita a snadnost žehlení závisí na stavu žehličky. Tento domácí pomocník potřebuje právo ...

Určený parní generátor je vhodný pro ty, kteří věnují zvláštní pozornost záclonám, ložnímu prádlu, čalounění nábytku a často pracují na kostýmech a dlouhých šatech z komplexních tkanin. Mezi populární, úspěšný v jejich designu byl: \ t

 • Rowenta 8985;
 • Tefal 8931;
 • Braun 5043.

Vůdce seznamu má pouze jednu nevýhodu - vysokou cenu, kolem 460 dolarů, ale zároveň nabízí několik provozních režimů, spolehlivou ochranu jak před váhou, tak po kapkách.

Prémiová třída je nejen speciální design, ale také zvýšené výkonové parametry, vysoká rychlost výroby páry, zejména trvanlivé podešve, vysoce kvalitní plast pouzdra. Mezi těmito modely bylo v roce 2018 nejlepší:

 • Tefal Ultimate 9739;
 • Philips 4887/30 Azur Pro;
 • Rowenta 9240.

Nejlepší žehličky z roku 2018

Po prostudování stávajícího hodnocení je možné zvolit nejlepší model železa. Podle parametrů, mnoho zmodely budou podobné, liší se však kvalitním plastem, montáží, počtem dostupných možností. Hodnocení žehliček 2018 otevírá Tefal GV7760, produktivní parní stanici. Toto železo má mnoho dalších možností, včetně speciálního ekologického režimu, který šetří až 25 procent elektřiny a šetří vodu. Každý z provozních režimů lze měnit ručně. Působivý a výkon - 2,2 kW. Pokud vám nevadí vysoká cena a dostatečně velká hmotnost železa, tento model bude ideální pro běžné používání, například ve velké rodině.

Tefal 5246zaujímá druhou linii, která je také plnohodnotným parním generátorem, ale za přijatelnější cenu. Je vhodný pro vertikální napařování, ale nemá ochranu proti stříkající vodě. Model se příznivě vyznačuje kvalitou žáruvzdorného plastu, který umožňuje žehlení velmi dlouhou dobu bez pocitu ohřevu celého zařízení. Kapacita nádrže je pouze 1 litr, ale výkon páry je jeden z nejlepších - 90 gramů za minutu.

BraunSpolečnost TexStyle TS755se umístila na třetím místě v důsledku přítomnosti safírového povlaku na podešvi a charakteristik dopadu páry - 200 jednotek za minutu. Výhodou je atraktivní design a vynikající ergonomie. Mezi nevýhody patří nedostatek možnosti auto-off a vysoká cena.

Poznámka!

Zafírový nátěr nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Nelze jej poškrábat ani při čištění, žehlení kovových oděvů.

Panasonic NI-W900- model se speciálnímtvoří podešev z keramiky. Má protáhlý kulový tvar, dlouhý nos, takže hladké oblečení složitého střihu se stává rychlé a jednoduché. Výrobce nabízí ochranu proti kapkám, špíně i proti zapomnělému majiteli. Nicméně, podle názoru mnoha kupujících, zařízení je příliš lehké, a stavba kvalita případu nechává hodně být požadovaný.

REDMOND RI-C234se umístila v polovině seznamu a patřila k pátému převážně díky inovativní technologii bezdrátového nabíjení. Přístroj nemá kabel a je nabíjen jemnými sezeními pomocí speciálního stojanu. Práce s malými a složitými věcmi je tak značně zjednodušena. Nicméně výkon zařízení, stejně jako stupeň jeho vytápění, není zdaleka dostačující pro každého, a proto jsou dojem zákazníků velmi protichůdný.

Bosch TDA 2325vyniká svým stylovým designem, výkonným parním rázem a spolehlivou ochranou proti převrácení. Výkon zařízení je 1,8 jednotky, což umožňuje rychlé zahřátí a parní i složité prvky. Mezi nedostatky jsou zaznamenány krátké kabely a malá kapacita vodní nádrže. Všechny tyto nevýhody jsou však kompenzovány příznivou cenou.

VITEK VT-1234- nejvýkonnější model ve středním cenovém segmentu. 2,4 kW umožňuje dosáhnout nárazu páry 150 gramů za minutu, takže můžete ložní prádlo vyžehlit několikrát za 1 minutu. Výhodou je vysoká kvalita keramické podešve, velký počet otvorů pro odizolování a vytvoření vzduchového polštáře nad látkou. Práce sToto železo si bude muset zvyknout: je lehké a ventil pro uzavření nádrže na vodu může při plném zatížení unikat.

Scarlett SC-SI30S03- model s jedním z nejlepších sad možností mezi podobnými cenami. Majitel může nastavit nejen teplotu, páru, ale i automatické vypnutí. Tím se ušetří energie a proces bude ještě bezpečnější. Na 8. místě bylo železo způsobeno příliš krátkou a spíše krutou šňůrou, tekoucí vodní nádrží.

Poznámka!

Možnosti automatického vypnutí po 30 nebo 60 sekundách neovlivňují životnost žehličky. Tento způsob provozu netrpí elektrickými prvky ani topnými systémy.

Sinbo SSI-2872je pro kupující příjemné pro elegantní design a černou barvu pouzdra, vyrobeného z odolného a tlustého plastu. Všechny spínače jsou velmi pohodlné a tiché, jsou zde světelné a zvukové indikátory, režim samočištění. Keramická podešev umožňuje pracovat s nejjemnějšími tkaninami, které vyžadují extrémně suché žehlení. Model však nemá žádnou ochranu proti kapkám, kloubovým upevněním šňůry.

Společnost Polaris PIR 1004Tse i přes svůj formát kompaktního silničního železa umístila na 10. místě v žebříčku nejlepších. Hlavní předností tohoto vývoje je nerezová podešev, skládací rukojeť, několik provozních režimů a možnost vertikálního napařování. V porovnání s tradičními stacionárními zařízeními a sílou působení páry však postrádá sílu.

Z velkého počtu modelů žehliček si můžete vybrat nejvhodnější, s ohledem na parametry výkonu, sílu páry. Je také důležité mít další bezpečnostní systémy, schopnost přizpůsobit individuální režim. Zařízení s podobnými schopnostmi nemusí být drahá, takže při nákupu se můžete spolehnout na recenze a hodnocení, abyste nezaplatili pouze za názvy značek a design.