Jak skladovat otevřené víno v láhvi doma

Předpokládá se, že víno z dlouhodobého skladování se zlepšuje. To je ale případ, kdy je uložen ve speciálních vinných sklepech. Jsou zde optimální podmínky pro skladování - nízká teplota, určitá vlhkost, ticho, nedostatek světla. A pokud alkohol zůstane s vámi po slavnostním obědě nebo večeři, láhev je otevřená, je možné ji uložit na další oslavu? Nebo je nápoj beznadějně zkažený a lepší ho zničit? Chápeme. Začněme s nejběžnějším nápojem na každé oslavě - šampaňským, nebo, pokud to říkáte správně, šumivým vínem.

Šumivé víno

Udržet otevřené šumivé víno je téměř k ničemu. Pokud si odšroubujete pevnou láhev s korkem, víno si uchová své vlastnosti po dobu 4 hodin, ne více. Ale i dobře zavřené a vložené do chladničky už nebudou mít původní vlastnosti. Určitě jste vyzkoušeli šampaňské, které se podařilo strávit noc v láhvi? Souhlasíte, že to není nápoj, který vytváří dovolenou.

Proto nezapomeňte, že všechny nápoje obsahující bubliny by měly být okamžitě vypity. Protože nemá smysl držet otevřenou láhev šumivého nápoje.

Pravidlo: Tištěná šumivá vína nepodléhají skladování.

Bílé víno

Skladtištěné bílé víno nesmí být delší než 3 dny. Pokud se tak stane, že nápoj zůstane, zkuste ho pít během tohoto období. Zajistěte například neplánovanou romantickou večeři nebo přátelská setkání. Nebo použijte bílé víno k vaření masa nebo ryb, hýčkat svůj domov. Láhev uchovávejte v chladničce a nezapomeňte, že pijete bílé víno chlazené.

Růžové víno

Růžové víno, jako bílé víno - nápoj je docela lehký. Nelze však uložit vytištěnou láhev doma déle než 3 dny. Láhev uzavřená v chladničce s korkovou zátěží se po 3 dnech neúprosně zhoršuje, bez ohledu na to, kolik úsilí vložíte. Nezbytný kontakt s kyslíkem, který pomalu promění otevřený nápoj do octa.

Červené víno

Pokud jde o skladování červených vín doma, provedeme malý vzdělávací program. Vinaři mají zvláštní pojetí vína. V závislosti na této kvalitě jsou nápoje rozděleny na lehké a plné. Aby bylo jasné, budeme vysvětlovat: tělo je určitý pocit viskozity, tažnost nápoje, který se cítíte při pokusu. Zkušení ochutnávači jsou schopni určit tělo ihned otevřením láhve. Jsme s vámi, samozřejmě, není to možné, ale je to právě tělo vína, které je určujícím faktorem při skladování tištěného nápoje.

  • Světle červené víno je podobné bílé a růžové barvě. Lehké ovocné příchutě jsou poměrně těkavé, takže můžete takový alkohol udržet pouze 3 dny doma.
  • Červené víno zpravidla plnéobsahuje více alkoholu a cukru. Díky tomu je možné uchovávat vytištěnou láhev v chladničce až 5 dnů. Samozřejmě v zapečetěné formě. Pokud je víno mladé, během prvního a druhého dne bude dokonce trochu obohaceno o aroma z interakce s kyslíkem. Pije věk otevřený nechat nežádoucí, kazí to.

Dezertní alkoholizované víno

Patří mezi ně Madera, Sherry, Port, atd. Tyto nápoje obsahují poměrně vysoké procento cukru a alkoholu, což jim umožňuje být odolnější pro dlouhodobé skladování. Doma si můžete během týdne uložit tištěnou láhev. Opět pod pevným uzávěrem a v lednici.

Kolik si můžete udržet tištěné lahve s odlišným alkoholem, víte, nyní přejdeme k nějakým tajným trikům. Prozkoumejme metody, které pomohou prodloužit krátkou životnost tištěných nápojů. Chcete-li prodloužit trvanlivost otevřených vín, můžete použít:

  • Vakuová zátka. Existují speciální zařízení, která pomáhají pumpovat vzduch z potištěné láhve a zavírat ji speciální vakuovou zátkou. Tak se snižuje kontakt nápoje s kyslíkem, ve láhvi se vytváří vakuum, životnost se zvyšuje. Mnozí vinaři se však domnívají, že kytice a aroma pod vakuovou trubicí mizí. Ale pokud máte doma víno na počest, může mít smysl získat vakuový přístroj.
  • Studené. Již jsme zmínili, že otevřený alkohol je řádně uložen v chladničce. Je nízkáteplota přispívá k prodloužení skladování vytištěné láhve. Nicméně, pokud si chladné červené víno, nezapomeňte, že před opětovným použitím musí stát nejméně 40 minut při pokojové teplotě. Při nízkých teplotách nápoj zcela ztrácí chuť. Ano, a to je obvyklé, aby sloužila červená trochu vytápěná.
  • Transfuze. Metoda je jednoduchá, ale účinná. Zbývající víno nalijte do menší skleněné nádoby tak, aby nápoj naplnil téměř celý objem. Pro tento účel jsou ideální tmavé skleněné lahve s hustou zátkou. Je-li takové nádobí u vás doma, je vytištěný alkohol uložen. Skladovatelnost vína se prodlužuje o 3-4 dny.
  • Dusík, argon. O této metodě, která zvyšuje trvanlivost tištěných vín, sdělujeme s cílem zjištění faktů. Pomocí speciálního válce s dusíkem nebo argonem můžete naplnit poloprázdnou láhev vína plynem a nápoj nebude reagovat s kyslíkem. K problému uchování tištěného alkoholu však bude přidána i otázka skladování této plynové láhve samotné. Také musí být neustále v temnotě a zimě.

Shrnutí

Jak vidíte, trvanlivost tištěné láhve vína není dlouhá. Proto, plánování oslava, spočítat množství alkoholu správně. Pokud vám bude nabídnuto drahé kolekce vína, je lepší, aby ji neudržovali po dlouhou dobu. Velmi drahý a starý člověk musí být okamžitě opilý, protože nebude možné ho správně uložit, bez ohledu na to, jak mocžádné úsilí.

Mladí vína mohou být ponechána otevřená, ale neměla by být uchovávána dlouho. Pijte šumivé nápoje okamžitě a vychutnejte si náladu, kterou vytvářejí.

Studium kuchařek, protože na základě suchých a dezertních vín se připravuje mnoho jídel - nakládané maso, omáčky a přidávají se do cukrovinek. Ukažte představivost a překvapte hosty novými recepty - a budete trávit tištěné víno a zvýšíte hodnocení u domácích kuchařů.

Přejeme Vám více prázdnin a romantických dnů. A spekulovat o skladování vína, můžete nyní o nic horší než zkušený sommelier.