Jak skladovat PVC loď v zimě v garáži

Každý rybář ví, že velká ryba se drží blíže ke středu řeky a je možné se k ní dostat pouze s použitím lodi. Nejvýhodnější možností nákupu je PVC loď. V letním období plavidlo obvykle jezdí v kufru automobilu, ale s koncem navigace musí být odstraněno pro skladování. No, když má byt velký prázdný šatník, ale co když volný prostor pro koníčky mužů je jen v chladné garáži? Tam je cesta ven, stačí jen trochu přemýšlet o tom, jak nejlépe organizovat skladování výrobků z PVC v zimě v garáži.

Podmínky skladování lodí z polyvinylchloridu


Výrobci PVC tkanin při dodržení provozních pravidel zaručují pevnost svých výrobků při teplotách od -45 ° C do 50 ° C. Jak dlouho je loď uložena? Doba provozu PVC je až 15 let.

 1. Pvc v zimě ztrácí svou elasticitu, takže je velmi těžké složit loď na zápornou teplotu do kompaktního obalu.
 2. Tkanina, když se ohne, se pokryje mikrotrhlinami. Čím nižší je teplota, tím je tkáň vážněji poškozena. Aby bylo možné rozvinout svazek uložený v chladu s plavidlem, musí být nějaký čas zahříván.teplejší
 3. Pvc se bojí otevřeného ohně, takže loď by měla být odstraněna z kamen.
 4. Vůně ryb nebo potravin přetrvávajících po rybářských návnadách hlodavců, proto svazek s lodí je držen mimo dosah hlodavců.
 5. Vesla obsažená v soupravě z PVC, sedadla a podlaha by měly být skladovány na suchém místě.

Fáze přípravy lodi pro zimní skladování

Aby plavidlo nemělo negativní teploty, musí být uzavřeno. Zachování lodi pro zimní skladování lze rozdělit do několika etap:

 1. Po letním provozu je nafukovací člun důkladně očištěn od nečistot. K tomu se čerpá a promyje tuhým kartáčkem s mýdlem nebo saponátem. Perfektně odstraňuje veškeré nečistoty z mini auta. Během mytí mýdlová mýdlová pěna vykazuje vzduchové výstupy v mikrootvoru v tkanině z PVC.
 2. Po umytí je loď utřena do sucha a vysušena, chránící loď před výskytem plísní a plísní.
 3. Je třeba opravit poškození tkáně, delaminaci překližky, laku a otřepů. Poškození tkaniny je utěsněno pomocí lepidla Moment, odštěpené na překližkové podlaze nebo sedačky jsou obroušeny a poškození je nalito epoxidovým lepidlem.
 4. Vysušená a opravená loď se umístí na rovnou, čistou základnu a složí se do role nebo se přemístí do stálého úložného prostoru pro zavěšení.

Poznámka!

Zima je skvělý čas na opravu, ladění a dokonce i výměnupodle výsledků letního provozu.

Ochrana přívěsného motoru

Přívěsný motor také vyžaduje uchovávání a údržbu před zimním skladováním. Konzervace motoru se skládá z několika fází:

 1. Před zahájením konzervace je motor zavěšen na speciální stojan nebo přepravní vozík pro snadnou údržbu.
 2. Spodní část motoru (noha a šroub) se zbaví soli a nečistot a okřehek a řasy se odstraní. Je také žádoucí propláchnout chladicí systém motoru proudem vody pod tlakem.
 3. Během posledního výstupu na rybník, před odstavením motoru, je palivová hadice odpojena od motoru (nebo je uzavřen palivový ventil) a benzín je zcela vyroben z karburátoru. Zbývající palivo v plovákové komoře během zimního období může stratifikovat a ucpat tenké kanály trysek.
 4. Aby se benzín z vestavěné plynové nádrže motoru neodpařoval, je vzduchový ventil v zóně nádrže pevně dotažen.
 5. Pro uchování skupiny válce a pístu odšroubujte zapalovací svíčky a nalijte do každého válce několik mililitrů motorového oleje. Dále, rovnoměrně rozdělit olej podél stěn válce, klikového hřídele motoru několikrát.
 6. V závěsech otočných a zvedacích mechanismů nohou motoru položte konzervační mazivo.

Poznámka!

Zachování přívěsného motoru je vynikajícím důvodem pro provádění dodatečné údržby zařízení.

Skladování a uchování lodi s motorem připojeným k nípodobným způsobem.

Skladování lodí z PVC v garáži

Studená garáž není samozřejmě tím nejlepším místem pro skladování výrobků z PVC, ale pokud budete chtít a jsou splněny nezbytné podmínky, je možné loď v zimě až do příští plavby úspěšně uložit. Aby se šetřilo PVC, musí být loď zcela v klidu během celého zimního období. Na svazek s ním nemůžete dát nic, neměli byste jej přesouvat z místa na místo nebo se ho dotýkat.

V současné době existují čtyři možnosti záchrany lodi na zimu:

 1. Plavidlo je čerpáno a umístěno na přívěsu. Přívěs ve tvaru písmene V je ideální pro uložení složitého spodního profilu.
 2. Svazek s lodí je umístěn v rohu místnosti nebo umístěn na polici tak, aby jej v průběhu celého zimního období nic nerušilo. Místo skladování je vybráno mimo otevřený plamen. Dobře umyté PVC nepřitahuje vůni hlodavců.
 3. Plavidlo je čerpáno a zavěšeno vertikálně kroužkem umístěným na nosu. Možnost skladování je ideální pro ty, kteří mají výšku zdi v garáži, která umožňuje jeho použití. Pro usnadnění zvedání se používá blokový systém nebo malý naviják.
 4. Loď je čerpána a zavěšena v garáži pod stropem. Aby se zabránilo tvorbě záhybů na spodním materiálu plovoucího plavidla, používají se k upevnění široké popruhy. Tento způsob skladování je považován za nejoptimálnější. Při jeho použití je prostor v garáži ušetřen a také zcela odstraněn.možnost poškození hlodavců.

Systémy pro zavěšení lodi pod stropem

GarageTek se specializuje na výrobu a montáž zařízení pro skladování věcí pod stropem. Jeho produktová řada zahrnuje point-to-point a jednobodové zvedáky. Pobočky společnosti se nacházejí v několika městech Ruska. Na žádost klienta odborníci cestují za účelem prodeje a montáže zařízení v každém městě.


Systém pozastavení lze provést nezávisle. K tomuto účelu jsou do stropu zavěšeny čtyři háčky, na kterých jsou zavěšeny bloky. Kabel prochází bloky, uchopuje dno lodi a je upevněn na stěně garáže.

Poznámka!

Pro usnadnění procesu zvedání nákladu ke stropu můžete použít malý naviják.

Závěr

Nyní víte, jak v zimě skladovat člun z PVC. Uspořádání správného skladování PVC lodi v zimě v podmínkách malé nevytápěné garáže není snadný úkol, ale pro domácího průvodce je to docela možné. Konzervovaná loď a motor dobře snáší negativní teploty a potěší svého majitele po mnoho let.