Jak skladovat slepičí vejce doma

Vejce jsou zahrnuta ve stravě každé rodiny. To je skvělá volba pro přípravu rychlé večeře a nutnou složkou pro mnoho smíšených jídel. I když je kupujete v obchodě, a to i získání výrobku z vlastních vrstev, musíte vědět, jak je správně uložit doma.

Jak si vybrat

Před odesláním vajec k uskladnění musí být vejce řádně vybrána. Existuje několik kategorií tohoto produktu:

  • nejvyšší stupeň;
  • selektivní;
  • první;
  • sekunda;
  • třetí.

Klasifikace se provádí podle vzhledu a velikosti. Pokud ale hovoříme o výhodách, nejužitečnější jsou vejce druhého a třetího ročníku. Jsou to mladé slepice, takže jsou malé a jsou levné, ale jejich obsah je velmi bohatý a chuť je příjemnější.

Je důležité, aby na vejcích, vrhech a dalších prasklinách nebyla krev. I když se při skladování a přepravě na obalu mohou objevit skvrny a pruhy. Jejich malé množství je povoleno podle GOST.

Důležité!

Pokud má vejce zvláštní chuť nebo neobvyklou barvu, mělo by být zlikvidováno. Dokonce i zvířata to dávají nebezpečným.

Vejce s prasklým trupem má velmi malou trvanlivost. Pokud je syrový, pak by se měl jíst nejvýše dva dny, a pokud se vaří - do 3-4dnů

Domácí vejce se skladují déle. V továrně, termín není více než měsíc a ve vhodných podmínkách, a v domácím období - více než tři.

Je to však v případě čerstvých vajec. Existuje několik způsobů, jak to ověřit:

  • připravte roztok 200 ml teplé vody a lžíci soli, ponořte do ní vejce. Čerstvé okamžitě klesají na dno;
  • se rozdělí na vyhřívanou pánev. Pokud se protein smísí se žloutkem nebo se rozprostře, vejce není čerstvé;
  • zajeďte do desky a vizuálně vyhodnoťte. U čerstvých žloutků by se měly mírně vyboulit;
  • klus u ucha. Pokud nemůžete nic slyšet, vejce byla položena docela nedávno;
  • čerstvá varlata po vaření velmi špatně.

Jak ukládat

Pokud vejce skladujete správně, můžete prodloužit jejich trvanlivost na jeden rok! Takováto opatření se dnes mohou zdát směšná, protože tento výrobek lze kdykoliv zakoupit, ale každá hostitelka se musí naučit základní doporučení.

V chladničce

Každý prostor chladničky má na dveřích prostory pro vejce. Ale tam můžete umístit jen ty, které budou konzumovány téměř okamžitě. Určený pro delší skladování by měl být odstraněn v krabici na zeleninu a ovoce.

Skutečností je, že vejce milují stabilní podmínky. Na neustále se otevírajících a zavíracích dveřích se setkávají s neustálými poklesy teploty, což znamená, že se velmi rychle zhorší.

Nejvhodnější teplota pro skladování varlat je + 1-2 stupně. Domácíuchovávány v chladničce po dobu 3 měsíců nebo déle a skladovat asi měsíc.

Viz také

Jak skladovat čerstvé žampiony

Aby nedošlo k tomu, že tráví příliš mnoho času na cestách do supermarketů, mnoho hostesek upřednostňuje nákupy v souladu s ...

Při pokojové teplotě

Můžete dělat bez chladničky. Při teplotě až 20 stupňů a vlhkosti v 70-85% domácích úkolů budou uloženy bez problémů až měsíc, a nákupy po dobu 2-3 týdnů.

K tomu je třeba použít speciální tácky pro vejce (můžete také použít lepenkové krabice, ve kterých se prodávají v obchodech), nebo byste měli zabalit každé vejce do několika vrstev papíru.

Jedním ze způsobů skladování vajec bez chladničky je fyziologický roztok. Je třeba rozpustit lžíci soli v litru vody, vložit tam vejce a vyjmout nádobu na chladném tmavém místě. Produkt tak můžete uložit až měsíc.

Kolik uskladnit vařené

Vařená vejce jsou překvapivě skladována méně než surová. Maximální doba, po kterou je můžete jíst po vaření, 15 dní. A pokud skořápka praskne, je nutné produkt spotřebovat do 3-5 dnů.

Důvodem je skutečnost, že škodlivé bakterie se začnou množit pod skořápkou, jsou aktivovány hnijící procesy.

Důležité!

Vařená vejce by měla být skladována pouze v chladničce.

Moderní Krashenki, tj. Vejce, zabalená v termofilmu, po vaření by měla být konzumována za 2-3 dny, a pokud je budete malovatpodle tradice, používat cibulové slupky a potravinářské barvy - asi týden.

Jiné metody skladování

Byly doby, kdy vejce nebyla kupována desítkami, ale stovkami. Pak hostitelka vynalezla spoustu způsobů, jak zvýšit trvanlivost. Některé z nich byly dosud úspěšně používány:

  • potřete vajíčka tukem a položte je na podnos s ostrými konci dolů;
  • Suchá vejce rozprostřete tak, aby se navzájem nedotýkaly. Posypeme vrstvou ovsa;
  • položte na plášť pár vrstev bílkovin, pak zabalte do papíru;
  • roztaví parafín, potřísní mu skořápky, odstraní vejce v temné místnosti;
  • Ponořte do strmého roztoku manganistanu draselného, ​​usušte, skladujte až jeden měsíc při pokojové teplotě;
  • Po sladkém roztoku se skladují 2-3 měsíce vajíčka. Je nutné vařit sirup ze 2 kg cukru a 2 litry vody, vychladnout, vejce několik vteřin snížit, pak odstranit a nechat zaschnout. Tato metoda se nejčastěji používá ve venkovských oblastech.

Byly to způsoby, jak skladovat slepičí vejce. Husa, kachna a krůta mají delší trvanlivost a při stejných opatřeních je můžete uchovávat v chladničce až 3-4 měsíce a v pokojových podmínkách až 2-3 měsíce. Křepelky by měly být skladovány pouze v uzavřené nádobě. Jejich skladovatelnost v chladničce je až 2 měsíce.