Jak snadné je umývat barvivo z oblečení

Moderní žena považuje barvení vlasů za nezbytnou vlastnost domácí kosmetologie a alespoň jednou ji aplikuje doma. Barvy by měly dávat barvení na dlouhou dobu, takže obsahují chemikálie a odolná barviva - skvrna na oblečení, nábytek a koberec z takového barviva není tak snadné odstranit.

Ale v arzenálu poznání o tom, jak tento typ nátěru odvodit, můžete úkol úspěšně zvládnout.

Odstraňte skvrny od barvení vlasů na tkanině

Pro získání pozitivního výsledku je třeba vzít v úvahu následující body před použitím jakýchkoli prostředků:

 • znát složení látky a podmínky péče o výrobek uvedené na štítku;
 • je nutné zjistit, jak použitá látka působí na tkaninu (kontrola na nenápadném místě);
 • identifikovat čerstvou skvrnu nebo vysušit;
 • léky obsahující chlor nemohou být použity (s výjimkou bílých tkanin);
 • na výrobky z acetátu a přírodního hedvábí se nedoporučuje čistit usušená místa doma - je lepší používat čistírny.

Informace!Před prováděnímbarvení postarat se o prostředky: rukavice pro ruce a film (staré šaty) na oblečení. Tento postup se nejlépe provádí tam, kde na podlaze nejsou koberce.

Metody expozice čerstvým a sušeným skvrnám se liší, takže byste měli určit, jak dlouho bude skvrna nastavena.

Co pomůže odstranit čerstvou barvu:

 1. Vyzkoušejte, dokud barva neabsorbuje vlákna, opláchněte je pod tekoucí vodou. Pokud je téměř opláchnuta, ale bledá stezka zůstane, umyjte to buď mýdlem nebo práškem: spékejte plochu skvrnou, otřete, opláchněte. Tato metoda je vhodná pro všechny typy tkanin.
 2. Barevné tkaniny : naneste lak na skvrnu, rozetřete do vláken tak, aby složky laku (ethylalkohol a další přísady) odstranily nátěr, otřete místo znečištění, odstraňte nátěr ubrouskem, produkt omyjte.
 3. Hedvábí, vlna:navlhčete skvrnu vodou ,naneste antipyatový gel nebo mýdlo mýdlem, umyjte to po čtvrt hodině.
 4. Jakýkoliv druh tkaniny:otřete barvu rostlinným olejem (nejlépe slunečnicovým) olejem, poté co zbarvení zmizí s mycím prostředkem na nádobí, odstraňte mastnou skvrnu a omyjte to.
 5. Džínovina:pod skvrnu umístěte ručník, otřete barvu benzínem (petrolejem), opláchněte ji a omyjte po 5 minutách. Pro džíny je vhodná metoda s použitím mýdla na prádlo: mýdlo skvrny, otřete, umyjte a umyjte. V případě potřeby postup opakujte.
 6. Kapron, nylon:zpracovává skvrnu na zadní straně s ohřátýmkapalný amoniak, vložení ubrousku nebo ručníku na přední stranu, otření a promytí v roztoku soli (1 lžička L na 1 litr).

Činnosti v případě sušené barvy:

 1. Navlhčete skvrnu velkým množstvím peroxidu vodíku (3%), přidržte ji asi půl hodiny, pak ji držte ve studené vodě po dobu 10-15 minut. Poté, co věc opláchnout a umýt.
 2. Podobným způsobem použijte 9% octa.
 3. Použití kyslíkového bělidla v souladu s pokyny dává dobré výsledky a nepoškozuje strukturu a strukturu tkaniny.
 4. Bavlněná vata ponořená v lakovém benzínu, odstraňovač laku na nehty, vyčištěný petrolej na znečištění, otřete skvrnu po 1-2 minutách a poté omyjte s ohledem na doporučení uvedená na štítku.
 5. Syntetika, vlna: s roztokem stejných částí mycího prostředku (prádlo) a 9% octa v 500 ml vody, po 5 minutách opláchněte a umyjte.

Odstraňování barvení vlasů z bílého a světlého oblečení:

 1. Bělidla na bázi chloru : připravte roztok podle návodu, opláchněte skvrnu pod tekoucí vodou a několik hodin namočte do připraveného roztoku (sušené místo lze nechat 12 hodin). Po namočení, opláchněte a omyjte produkt větším než obvyklým množstvím prášku.
 2. Antipyatový gel, mýdlo : místo znečištění namočte vodou a dobře naneste velké množství gelu nebo pěny, produkt po čtvrt hodině omyjte, otřete skvrnu.
 3. Glycerin, fyziologický roztok, 5% ocet\ tNejdříve dejte na nátěr glycerin, aby se skvrna úplně namočila, pak ji namočte roztokem soli a octa. Amoniak můžete dále zpracovat, pokud barva nezmizí úplně. Produkt opláchněte a omyjte. Metoda není vhodná pro jemné, tenké tkaniny - vlákna se ztenčují, oděvy se deformují.
 4. Whitener"bělidlo: namočte věc po dobu dvou hodin v roztoku připraveném podle návodu, opláchněte a omyjte.
 5. amoniak:Kapalný amoniak (2 lžičky L) se rozpustí ve vodě (40 ° -50 ° C) a namočený předmět se nechá 1-2 hodiny opláchnout, poté se několikrát opláchne, aby se odstranil pach a umyl s přídavkem vůní. nebo klimatizaci. Tato metoda je účinná pro bavlnua.
 6. Amoniak a peroxid vodíku ( stejných dílů) se smísí ve 200 ml horké vody, na skvrnu se nanese horký roztok, vyčkává se, až se zcela absorbuje, opláchne a opláchne.

Odstraňte barvivo pro barvení vlasů z kůže:

Poradenství!Před barvením namažte pokožku obličeje, krku, rukou výživným krémem - na kůži se vytvoří ochranný film, který zabraňuje pronikání barvy do kůže rychle.

 1. V případě kontaktu s kůží okamžitě omýt barvu, dobře otřít hadříkem a diskem. Suchá barva bude mnohem těžší na čištění.
 2. Pro čerstvou kontaminaci: namočte vatový tampon, houbu mýdlovou vodou a místo na kůži otřete, opláchněte čistou vodou.
 3. Pro absorbovanou barvu použijte čisticí prostředektváře, make-up odstraňovač, alkohol mléko, Kolín nad Rýnem.

Důležité!Po nanesení jakéhokoliv léku byste měli pokožku namazat krémem, aby nedošlo k podráždění a zarudnutí.

https://youtu.be/AgGF12e3ZSM

Tipy pro odstraňování barviva z koberců

Barvení vlasů na koberci je obtížné odstranit, ale můžete, pokud budete okamžitě pokračovat v akci:

 1. Přebytečnou kapalinu sbírejte ručníkem, namočte koberec s ní, aniž by se po povrchu otírala barva.
 2. Připravte si složení: ve dvou sklenicích vody (40 °) míchejte 1 polévkovou lžíci. lžíce čisticí prostředek (na prádlo, nádobí) a 9% barevný ocet.
 3. Mokré skvrny navlhčete prostředky, sbírejte kapalinu ručníkem a opakujte postup několikrát.
 4. Po vymizení zbarvení opláchněte ošetřovanou oblast vodou při pokojové teplotě, sbírejte kapalinu ručníkem.
 5. Suchá vlhká plocha.
 6. Otřete alkoholem, pokud zblednou stopy zbarvené, omyjte vodou a osušte ručníkem.

Poradenství!Není možné míchat různé prostředky - to povede k zežloutnutí nebo deformaci tkaniny, vzniku skvrn, protože účinné látky mohou reagovat.