Jak snadno vyčistit velmi špinavý límec košile

Bílá košile vždy zdůrazňuje krásu a štíhlost svého majitele. Ale má největší problém - špinavý límec. Kvůli němu musí být tento oděv často aktualizován, protože se zbarví žlutě. Situaci však lze napravit. Naučíme se čistit velmi špinavý límec na košili: snadné způsoby.

Ocet

Navlhčete vatové tampóny v bílém octě a položte je na špinavé plochy límce po dobu 15 minut, pak košili pošlete na mytí.

Roztok chloridu sodného

Před mytím otřete žluté skvrny následujícím složením:

  • jemná sůl;
  • teplá voda 4 lžíce;
  • čpavek 3 tbsp. lžíce;
  • tekuté mýdlo.

Důležité!

Před mytím nezapomeňte opláchnout předmět, aby se odstranily zbytky.

Peroxid vodíku

50 ml 3% peroxidu vodíku se smísí s tekutým mýdlem pro mytí nebo mytí rukou. Nasaďte si obojek a nechte 30 minut, pak je košile poslána do myčkypsací stroj.

Mycí prostředek na nádobí

Každý má dnes v domácnosti takový gel. Smíchejte několik kapek s 2-3 lžičkami sody a dejte na špínu, počkejte 10 minut, pak opláchněte v tekoucí vodě.

Jedlá soda

Nalijte trochu vody do sody, aby se kaše, ne úplné rozpuštění. Pomocí štětce naneste na skvrny kaše, opláchněte.

Brambory

Oddělte část brambor a otřete do ní špinavé oblasti. Vezměte kartáč, mýdlo a znečištění.

Dětský prášek

Vezměte mastek nebo dětský prášek. Nalijte špínu na límec, odejděte na noc, umyjte ráno. Tato metoda je vhodná pro mastné skvrny.

Zubní pasta

Velmi jednoduchý a vždy na dosah ruky. Pokud se skvrna právě objevila, otřete ji zubní pastou a nechte působit 30 minut. Směs obsahuje bělící látky, které by měly pomoci.

Pro informaci!

Jakékoliv chemické opětovné použití může korodovat tkaninu, pokud je znovu použito.

Kyselina citrónová

Rozkrájejte citrón na několik kusů, otřete jeden límec a zavřete ho za čtvrt hodiny.

Mýdlo na praní prádla

Na mokrý kartáč aplikujte mýdlo na prádlo a také mokré tričko. Mohou se prát skvrny po třetině hodiny.

Pozor!

Mýdlo může díky své barvě způsobit žloutnutí. Ale po umytí vaječné barvyokamžitě zmizí.

Turpentýn

Nástroj šetří mastné skvrny a stopy kosmetiky, včetně rtěnky. Navlhčete vatový tampón v terpentýnu a jemně naneste na tkaninu bez otírání. Blot s bavlnou, ona bude odnášet zbytky kosmetiky.

Vodka s glycerinem

Kombinujte glycerin s vodkou (na 1000 ml vodky 300 g glycerinu), přidejte tekutinu do nádrže s vodou, namočte košili, opláchněte a odešlete do pračky.

Kyselina boritá

Lékárenský nástroj je vhodný pro bělení límce i celé košile. Vezměte 2 lžíce kyseliny borité a nalijte 4 litry horké vody. Položte košili a počkejte 2 hodiny, pak umyjte.

Sušené mléko

Samozřejmě, ne každý má dnes práškové mléko, ale jeho použití může být použito k odbarvení brány. Sklenice prášku se zředí 4 litry teplé vody a košile se zapne na 40 minut.

Alkohol

Aby se odstranily skvrny na hedvábné košili, používá se alkohol přidáním soli, pracího prášku a peroxidu vodíku, který se zředí 6 litry vody a nechá se 2 hodiny nasáknout.

Aspirin

Používá se pro syntetické tkaniny. Rozbalte 2 tablety. Přidejte malé množství vody, aby se kejda, znečištění znečištění, nechte po dobu 3 hodin, mytí.

Mouka

Mouka pomáhá odstraňovat čokoládové skvrny. Je nutné přidat tekutinu na mytí nádobí nebo rukou a lžíci mouky do sklenice teplé vody. Vložte roztok na půl hodiny, omyjtev pračce.

Doufáme, že naše cesty pomohou vyrovnat se s problémy s límcem košile.