Jak správně a kompaktně skládat věci: ve skříni, kufru, batohu, tašce a komodu

Uspořádání prostoru v malém bytě a umístění objednávky ve skříni je nepříjemná událost. Pokud však v této věci rozvijeme stálost a budeme dodržovat jednotnou strategii, zůstane čistota a přesnost dlouho.

Složte vše na policích ve skříni

Ve zvyku rychle vcpávat věci do skříně, a to i bez jejich skládání, vede k tomu, že po chvíli se na policích usadí nepořádek. Všechno bude zapomenuto, ztratí svůj vzhled a to jen dodá dalšíproblémy s věcmi. Je lepší zpočátku dát věci do skříně pro dokonalý pořádek a každý typ příslušenství bude mít svůj vlastní způsob.

Ponožky

Ponožky se stávají jinak. Obvykle jsou vyloženy tak, že jedna ponožka je v druhé, někdy je tvoříme kus. Nejedná se však o způsob, jakým je zachován optimální prostor. Je výhodnější skládat ponožky kompaktněji a v jiných schématech.

 1. Položte levou špičku doprava a otočte ji v malém, ale těsném válci. Poté přetáhněte rolku gumovou páskou a jemně ji sklopte na místo.
 2. Umístěte jednu ponožku na druhou a vizuálně je rozdělte na tři relativně stejné části. Vrchní část se zalomí pryžovým páskem uprostřed a pak se spodní částí. Pak ponořte ponožku do gumy, abyste vytvořili kompaktní obálku.

Poznámka!

V oddělení pro děti jsou ponožky skladovány stejným způsobem, stačí řádně třídit tvarované role: podle barvy, velikosti, délky, hustoty látky. Je lepší provádět tyto manipulace po každém mytí věcí.

Sukně

Udržování sukně v horním stavu je velmi jednoduché. Závěs není užitečný. Sukničku přeložte napůl podélně a pak navinete do ne příliš těsného role. Takovéto spiny jsou uloženy ve svislé a vodorovné poloze, zatímco nejsou dlouho zmačkané a úhledně uspořádány ve skříni.

Trička, trička, zápas a trička

Je důležité, aby bylo možné věci stohovat opatrně aco nejrychleji. Existuje několik způsobů, jak skládat trička a trička kompaktně v krátkém čase.

 1. Nejprve položte tričko na něco plochého a nakreslete obrazně dvě linie: jednu vodorovně uprostřed a druhou podél středu švu na rameni.
 2. Levou rukou vezměte tkaninu, kde se obě linie protínají, a pravou rukou, střed švu na rameni.
 3. Pak vytáhněte pravou ruku na dno věci a uchopte hranu. Na konci jednoduše vytáhněte levou ruku bez uvolnění látky. Po tréninku, pomocí této metody je snadné skládat tričko během několika vteřin.

Svetry, halenky a košile

Pro halenky a můstky není vhodný způsob skládání triček. Pro ně použít jinou metodu.

 1. Pohladil a zapnul košili.
 2. Ohněte rukávy dovnitř tak, aby ležely podél košile paralelně k sobě.
 3. Ve své fantazii rozdělte košili na tři proporční části, nejprve složte spodní část dovnitř a pak centrální část.

Díky této metodě je skladování košil zjednodušeno a po dlouhou dobu se nerozkládají. Kdykoliv, vyndání kusu oděvu a jeho nasazení si můžete být jisti svým elegantním vzhledem.

Kalhoty a džíny

Kompaktní a elegantní skládání džíny je poměrně jednoduché.

 1. K tomu odstraňte pás a vytáhněte obsah všech kapes.
 2. Rozložte džíny na povrch a narovnejte všechny záhyby a pakohněte je a položte jednu nohu na druhou.
 3. Omotejte spodní část každé nohy k opasku a pak znovu zalepte, zvednutím spodního okraje nahoru.

Výsledná obálka se dá snadno umístit na polici skříně a ponechat dostatek místa.

Blejzry

Je vhodné zavěsit bundy na ramínka, ale někdy na to není dost místa. Ani ramena s vhodnou tuhostí nebo šířkou prostě ne. Řešením bude použití instrukcí pro košile. Všechny bundy vložené do hromádky na regálech, takže nebudou váhat a budou snadno k nalezení. Formulář balení tak, aby sezónní položky jsou nahoře, a ty, které nejsou vhodné pro aktuální čas roku z hlediska hustoty tkaniny, zůstávají na dně. To ušetří čas při rychlém oblékání nebo rychlém shromažďování v dopoledních hodinách.

Jak vložit ložní prádlo do skříně

Když bylo možné dát věci do skříně správně, vyvstává otázka, jak se tam také hodí ložní prádlo. Rovněž je třeba jej rozložit kompaktně a pro to existuje několik způsobů.

Nejprve je třeba prádlo vyžehlit. Aby se zabránilo nadměrným rýhám a záhybům během žehlení, důkladně protřepejte ložní prádlo. A ve večerních hodinách v posteli, aby si příjemnou vůni, kape pár kapek esenciálního oleje do vody při vaření v páře. Přidáním oleje do nádrže na železo se odstraní tukové kapky na samotném prádle a „ochucená“ pára nasytí látku.

Ložní prádlo je žádoucí i pro železoaby se postel zdála měkká a příjemná. Ale ne každý to chce nebo může dělat, takže žehlení je dovoleno přeskočit. Místo toho rozdělte prádlo podle sezóny:

 • zanechávají lehké přírodní látky pro horkou sezónu;
 • V chladném počasí používejte husté, teplé materiály.

Nyní přejděte k samotnému procesu ukládání ložního prádla do skříně.

Je-li dostatek sezónních souprav, uspořádejte je tak, aby povlečení na polštáře, přikrývky a prostěradla byly uspořádány v samostatných svazcích. To vám umožní snadno kombinovat různé části ložního prádla a získat tak originální možnosti.

Poradenství!

Položte celou sadu ložního prádla do jednoho polštáře. Vypadá to velmi elegantní a krásné. Stack všechny sady. Chcete-li, aby byl důmyslnější, přetáhněte balíček s krásnou saténovou stuhou, aby odpovídal nebo kontrastoval s ložním prádlem.

Jak zapadnout kompaktní věci do hrudníku

Někdy je problematické udržet pořádek v prádelníku na dlouhou dobu, ale to je stále možné. Aby se vešly co nejvíce věcí, otočte je a umístěte je svisle. Aby to bylo pohodlnější, vložte lepenkové příčky mezi různé typy výrobků. Takže na nic nezapomenete a skříňku můžete použít v každém případě. Uvedení věcí do komody není tak problematické, hlavní věcí je v této věci rozvíjet sebekázeň a stálost.

Uspořádání prostoru ve skříni

Schopnost skládat věci úhledně je chvályhodná, ale to samo o sobě nestačí, pokud v šatně opravdu není dost místa. Proto je třeba moudře zlikvidovat každý volný centimetr.

Bez zbytečných

Ve skříni každého je taková věc, která byla na polici několik let nečinná, ale je škoda ji vyhodit, "co když se to hodí." Je lepší se okamžitě zbavit takových šatů, protože zabírá příliš mnoho místa. A mohlo by to být užitečné pro to, co je skutečně nezbytné a vhodné pro velikost a sezónu.

Takový audit provádějte měsíčně nebo alespoň jednou za sezónu. A nezapomeňte, že stačí jen nechat to, co je opravdu používáno, a dát všechno ostatní ze skříně a odhodit ho, nebo dát pryč bez lítosti. Nevyhazujte byt s halenkami „pro růst“ nebo džíny s „možná zhubnout“.

Třídit věci

Chcete-li věci správně distribuovat, použijete několik kritérií. Jedním z nich je sezónní třídění.

 1. Vyberte si místo ve vašem šatníku pro letní a zimní oblečení.
 2. Na nejvhodnějších regálech uchovávejte věci, které jsou vhodné pro sezónu.
 3. Na nepříliš pohodlné, ale stále dosažitelné polici dejte ty šaty, které se nosí po celý rok.

Můžete třídit věci podle barvy. Takové uspořádání bude účtovat pozitivní a vytvořit obraz pro daný den je mnohem snazší a příjemnější.

Podle typu tkaniny je také vhodné distribuovatoblečení Například, místo hedvábí položky na některých policích nebo věšáky, a bavlněné předměty na ostatní.

Dalším způsobem je rozdělovat věci podél „vrcholu“ a „dna“. Na horních policích ležela halenky, trička, svetry a na spodních policích šortky, sukně a kalhoty.

Analýza závěsů

Pokud umístíte oblečení do skříně bezchybně správně, pak bude každý výrobek vyžadovat individuální závěs. Ale ne každý má nekonečný počet věšáků a dostatek prostoru pro ukládání věcí tímto způsobem. Pro takové případy existuje několik triků.

Oblíbené, často používané šatní skříně z tenkých, rychle kontaminovaných tkanin se uchovávají odděleně ve speciálních krytech (kazetách) a používají se na ně závěsy s měkkými závěsy. Pro pohodlí a krásný výhled, uspořádat oblečení podle barvy.

Důležité!

Je-li ve skříni velký počet výrobků, váží se pro různé roční období: šaty, zimní kabáty, kožichy, kalhoty - použití organizátorů skladování. Budou udržovat dobrý vzhled a věci nepřijdou do vzájemného kontaktu, což je zvláště důležité například pro kožich nebo srst.

Vkládáme boty a kabelky

U bot ve skříni nezapomeňte vybrat samostatné místo. Nejvhodnější jsou spodní police s příčkou na nich. To je užitečné, aby se upevnily vysoké boty a jack boty, aby se nedostaly rozdrcené a ztratily tvar, což je obzvláště důležité pro lakované kůže a kožené boty.

U dámských kabelek vyberte horní police. Tak, že během skladování pytle nedostanou rozdrcené a ztratí tvar, vloží do nich papír, měkký hadřík nebo pěnovou gumu.

Co je důležité zvážit při balení kufru, tašky nebo batohu

Při přípravě na dlouhou cestu je těžké se sejít za 5 minut a na nic nezapomeňte. Je lepší přistupovat k otázce zodpovědně a vzít v úvahu všechna překvapení a situace.

 1. Aby bylo zajištěno, co potřebujete, použijte seznam věcí, které během cesty určitě potřebujete. Vytváření seznamu je snadno pochopitelné: snadno se ovládá bez jakéhokoliv příslušenství a které nahradíte kompaktnějšími.
 2. Pro každý den sbírejte sady oblečení pro každý den, kdy jste mimo domov. Udělejte je tak, aby se co nejvíce věcí.
 3. Než budete cestovat, zkontrolujte si předpověď počasí, abyste našli správné oblečení. Náhradní věci neberou, nebo jen v minimálním množství, protože se nikdy nemusí hodit.
 4. Existují věci, které lze snadno zakoupit. Tam je snazší koupit mýdlo, zubní pastu a kartáč tam, než táhnout tyto položky v kufru. To platí i pro ostatní předměty osobní péče pro každodenní použití. Jen mějte na paměti, že pokud existují nějaká fyzická omezení, je lepší vzít si osvědčené prostředky, než vydělat si alergii.
 5. Věci, které nejsou okamžitě použitelné, nebo věci, které jsou příliš těžké, jsou umístěny na samém dně kufru nebo sáčku a ty nejnutnější jsou umístěny nahoře.bylo to snazší.

Poznámka!

U těchto oděvů, potravin a dalších předmětů, které budou použity na cestě, vyberte samostatný pytel. Zavazadlo během letu se vzdaluje, vlak je položen hluboko pod polici. Po celou dobu a rozbalení velkého kufru je nepohodlné a nepraktické. Kromě toho to povede k bezprostřednímu zmatku.

Jak balit boty a ponožky

Aby bylo možné snadno namontovat vše, co potřebujete, do cestovních tašek, musíte být schopni správně složit. Pokud se zdá, že obuv nemůže být složena kompaktně, pak takové tipy udělají.

 1. Vyhoďte několik párů ponožek válcovaných do rolí do bot. Poté ho zabalte do sáčků a zabalte do kufru ne na dně, ale na okrajích, abyste ušetřili co nejvíce místa.
 2. Pro boty existují speciální kryty, které lze použít místo balení. Naplňte prázdnou část obálek některými maličkostmi: ponožky, kravaty, plavky.
 3. Kdyby se případ ukázal být plný a objemný, umístěte jej na dno a nechte ploché boty (pantofle, sandály, baletní boty) na samém vrcholu, protože nezabere mnoho místa.

Jak kompaktně zabalit oblečení do cesty

Kompaktně složte věci do sáčku nebo cestovního batohumůže být několika způsoby. Nebo je můžete otočit do role, nebo si dát jeden do druhého jedním zajímavým způsobem, který se lze naučit z videa.

Jak vítr kalhoty, džíny nebo kalhoty

Kalhoty z obleku se kompaktně vložily do kufru, ohnuly je a valily do role. Pro džíny, lépe použít jiný způsob. Otočte horní části a umístěte podél sebe tak, aby byly kalhoty na sobě. Poté je otočte, počínaje zdola a zabalte je do dříve ohnuté horní části.

Jak balit dlouhé rukávy

Chcete-li kompaktně a pohodlně složit dlouhé rukávy do kufru, přeložte rukávy pod úhlem na košili a ohněte je uprostřed. Pak vyklopte několik centimetrů látky níže a zabalte pravou stranu košile do středu a poté ji zakryjte levou stranou. Poté, co věc, od začátku, a zabalit ho s ohnutým dnem.

Pokud se tato metoda jeví jako příliš komplikovaná, použijte jinou. Nejdříve přeložte košili na polovinu a zabalte si rukávy spolu a pak ji jen odvalte do role.

Poznámka!

Pokud věci položíte do kufru takovým způsobem, oblečení zůstane čisté a po dlouhé cestě. Po rozbalení zavazadel budou košile vypadat stejně jako po žehlení.

Jak minimalizovat trička

Trička skládají se i košile. To bude o něco jednodušší, protože neexistují rukávy. Aby se ušetřilo ještě víceProstor v kufru, hodit několik triček najednou, umístit jeden na druhého. Získat baculaté konvolu několika objektů. Při vyjímání z kufru je jednoduše umístěte odděleně na police skříně v hotelu.

Jak skládat šaty a sukně

S sukní by neměly být žádné problémy: stačí ji položit napůl podélně a navinout. Pokud šaty šaty krátké, složit stejným způsobem. Šaty s dlouhými rukávy rolují podle stejných pokynů jako košile.

Po příjezdu na místo určení si sundejte šaty a sukně, zavěste je na ramínka nebo na zadní stranu křesla a nechte je lehce viset.

Jak skládat teplé oblečení

Pro kompaktní svinutí svetr, jeho vyrovnávání na rovném povrchu, mentální nakreslení čáry podél středu a ohnutí věci na jedné straně tak, aby vnější okraj sousedil se středovou osou. Udělejte to samé s druhou stranou. Rukávy skládají podél svetr. Poté produkt třikrát ohněte a zabalte do kufru. Chcete-li, aby objemná teplá věc zabírala co nejméně místa, neumísťujte ji vodorovně, ale svisle.

Pokud má svrchní oděv kapuci, složte ji do stejného vzoru. Teprve po sklopení rukávů vyrovnejte kapotu, ohněte ji dovnitř a znovu třikrát přeložte.

Zvedněte si saka a kravatu gumovou páskou, měkkou páskou nebo pevnými punčochami, aby se na silnici neotáčely. Pokud je v kufru velmi málo místa, použijte vakuové sáčky.

Jak sbírat spodní prádlo na silnici

Spodní prádlo musí být úhledně složeno tak, aby se nezvrásnilo a neztratilo tvar. Vše je snadné a srozumitelné se zbabělci: skládejte je kompaktně nebo je hodte do role. Chcete-li to provést, začněte rolovat shora, v blízkosti konce, sklopte pravou a levou část dovnitř, otočte je na konec a zabalte je do části, kde byl skládán.

Pack podprsenky, ohýbání v polovině, šálek v šálku, uprostřed místo kalhoty. Existuje složitější způsob skládání. Fold jeden šálek podprsenku do druhého a dát několik kusů na sebe.

Zabalte již složené prádlo do sáčku nebo do speciálního organizátoru. Pánské spodní prádlo je jednodušší a zabere ještě méně místa.

Jak smontovat kosmetiku

Je nelogické vzít si na výlet plnou lahvičku všech produktů péče. Nalijte vše do malých nádob nebo dokonce zakupte speciální cestovní soupravy. Chcete-li zabránit tomu, aby z lahví vytékala cokoliv, použijte přilepovací fólii: odšroubujte uzávěr, utěsněte hrdlo fólií a otočte jej zpět.

Aby se předešlo rozptýlení volných stínů a krabice s práškem během transportu, vložte dovnitř vložené disky. Můžete si koupit sondy smetany nebo parfémy, protožepři cestování je pravděpodobné, že se vyčerpají a nebudou muset být odvezeni domů. To vše se vloží do kosmetického sáčku nebo do speciálního organizátoru.

Pokud se naučíte správně dávat věci do komody, nevzniknou problémy s nedostatkem místa. Dodržovat tyto tipy, to je snadné se vyhnout zmatku a kompaktně skládat věci do kufru, cestovní tašky nebo batohu, a zajistit, že se nedostanou zmačkaný a vypadají elegantní.