Jak správně a rychle vyčistit podlahy

Čistota v našem domě je přímo závislá na tom, jak dobře víme, jak správně čistit podlahy. Musíte připustit, že ne jeden nátěr se stal čistší od neopatrné kroutí s mokrým hadrem.

Přípravná fáze

Čištění podlahy začíná v přípravné fázi. A nezáleží na tom, z jakého materiálu je vaše podlaha korková nebo laminovaná, z linolea nebo porcelánu.

Uvolněte místo: zvedněte nebo přesuňte židle do jiné místnosti, odstraňte prodlužovací šňůry, sbírejte hračky a rozptýlené věci. To vám umožní rychle a bez překážek vyčistit podlahu v domě.

K zametání místnosti použijte středně velký vlasový kartáč nebo běžné koště. Nezapomeňte navlhčit kartáč, koště! Začněte pomstít od nejvzdálenějšího rohu do středu místnosti, kde se všechny odpadky sbírají v lopatce. Nezapomeňte zamést pod skříně, pohovka, postel. Nechcete-li se s koštětem pohrávat, vysajte ho. Před zahájením mokrého čištění je však nutné sbírat prach: tímto způsobem se vyhnete špinavým skvrnám a omyjte povrch čistě a rychle. Takže přípravná fáze je u konce.

Mytí různých nátěrů

Dřevěné podlahy

Jak čistit podlahyv domě, pokud jsou bez nátěru? Čisté, nenatírané nátěry pomáhají teplé vodě s přídavkem detergentů. Povrch navlhčete mýdlovou vodou, důkladně otřete tuhým štětcem. Pěnu umyjte čistou vodou, shromážděte vlhkost suchým hadříkem.

Je lepší umýt dřevěné lakované podlahy mýdlovým roztokem, ale bez použití štětce. Navlhčete hadry ve vodě a dobře odšroubujte. Opatrně mop podél povrchu. Přesuňte se vpravo: z nejvzdálenějšího rohu do výjezdu, aniž byste šli na umyté plochy. Aby se prané desky leskly, otřete je směsí vyrobenou ze stejných částí rostlinného oleje a denaturovaného alkoholu. Po malování podlahy, zkuste to poprvé umyjte vodou okyselenou octem: vrstva barvy s tímto ošetřením lépe. Tento nátěr je nenáročný na čištění, je nutné jej často otřít.

Parketová podlaha

Prací parkety se neliší od mokrého čištění dřevěných povrchů. Pokud to není nutné umýt méně často - jednou měsíčně. Je lepší použít sotva vlhký hadřík tak, aby desky rychle uschly a neabsorbovaly přebytečnou vlhkost. Některé ženy v domácnosti přidávají pár polévkových lžic glycerinu (pro lesk). Když je parkety zcela suché, parkety potřete tmelem. A nezapomeňte ho následně vyleštit, aby se leskl leštícím kartáčem. Jak často? Jednou za měsíc.

Linoleum a laminátové nátěry

Čisté očištění povrchu linolea v domě bez ošklivých skvrn pomůže několik tajemství. Přidejte trochu mýdla do vody.Umyjte hadr tak často, jak je to jen možné. Mělo by být dobře stlačené. Voda se neustále mění. Mimochodem, stejným způsobem můžete čistit dlaždice, korkovou podlahu. Jak čistit podlahy bez poškození? Povrchy linolea (na rozdíl od laminátu) by neměly být navlhčeny horkou vodou, sódou a silně naplněné tekutinami. Jak často umýt? Jako znečištění. Ale alespoň jednou za měsíc, lněný olej a lněný olej v domě. Varujete tak křehkost linolea a výskyt ošklivých trhlin, které se stávají bezpečným útočištěm pro nečistoty a prach.

Jak vyčistit podlahu, pokud je vyrobena z laminátu? Když potřebujete rychle a zároveň řádně umýt laminátovou podlahu ve svém domě, připravte si velmi horkou vodu, stolní ocet a speciální mop na laminát. Přidejte trochu octa do kbelíku: kyselina umožní, aby se vlhkost rychle vypařila a nenechávala ji na povrchu skvrn. Navlhčete hadr a dobře ho zmáčkněte. Je lepší mop podlahu přímo před vámi, pohybující se zády k východu. Jak vyčistit podlahu při pošlapání? Po několika minutách na něj naneste nezředěný jemný čisticí prostředek, odstraňte nečistoty pomocí mopu pro laminát. Můžete mýt tak často jako linoleum. Ale ne více než třikrát týdně.

Podlaha z porcelánové kameniny

Jak čistit podlahu? Povrch porcelánové kameniny je dokonale vyčištěn hadříkem lehce navlhčeným v čisté vodě. Chystáte se vyčistit porcelánové dlaždice od vážnějších nečistot? Bude správné, když do vody přidáte prací prostředekna bázi kyseliny.

Povrchová úprava kamene

Doporučuje se mytí mramorové podlahy ne příliš často - jednou týdně. Nepřidávejte prací prášek, tekuté mýdlo: z nich zůstávají bělavé skvrny. Kontaminovaný povrch otřete čistou vodou nebo použijte speciální přípravek s neutrálním pH.

Korková podlaha

Hlavní pravidlo: méně vlhkosti na hadr! Někdy korkovou podlahu potřebují čistit lehce navlhčenou houbou. Nekupujte speciální výrobky pro čištění lakových nátěrů! Korková podlaha je dokonale vyčištěna běžnými čisticími prostředky. A je lepší nepoužívat brusné prášky, různá rozpouštědla.

Dlaždice

Dokonale vyčistí dlaždice vám pomůže parní čistič. Pokud ne, použijte univerzální mýdlový roztok. Nezapomeňte přidat několik kapek čpavku. Po očištění obkládejte dlaždice vlněným hadříkem. Pokuste se vyčistit dlaždice alespoň jednou týdně. Pokud jste příliš líní, pak to ztratí svou přitažlivost, a dlaždice spoje budou ucpané špínou, takže žádný kartáček na zuby pomůže.

Po obílení mé čisté, ale ne rychlé

Před opravou chráňte podlahu (zejména pokud je korek nebo laminát) zbytečným filmem, novinami, kousky starých tapet. A nemusíte otdirovat zbytky obílení a odstraňovat skvrny od malování z povrchu linolea, laminátu, citlivé na alkálie a kyseliny.

Po opravě, aby se předešlo vzniku pruhů, vyčistěte podlahy v několika krocích:

  • Povrchové čištění. Naplňte celýznečištěný prostor s koncentrovaným mýdlovým roztokem. Když hlavní špína - zbytky obílení, malby - má otkisla, velmi pečlivě sestavit hadr, neustále točit a opláchnout v teplé vodě.
  • Důkladné mytí. Navlhčete hadr v mýdlovém roztoku, důkladně ho vyždímejte. Náměstí po náměstí, omyjte povrch tak, že po tom, co se stanete více či méně čistými. Očistěte hadřík často špínou. Aby stopy po malování, vápno, rychle odcházely, přidejte do roztoku trochu petroleje nebo soli. A často to mění.
  • Poslední akord. Jak v této fázi umýt podlahu? Použijte čerstvé hadry a teplou vodu. Pokuste se omýt povrch bez pruhů. Možná budete muset tuto etapu opakovat. Nalijte ocet do vody, abyste odstranili ostré pachy a nečistoty.

Desku lze čistit výše popsanými metodami. Jednoduše nejprve na něm projděte suchým hadříkem, abyste odstranili stavební prach, sušené nečistoty. Korková podlaha se stále snaží zmoknout.

Dlaždice z porcelánové keramiky nejprve očistěte suchým a navlhčeným hadrem. Pokud zůstane znečištění, přidejte do vody čisticí prášek nebo pastu.

A může být váš domov vždy útulný a čistý!