Jak správně odstranit zimní věci - 15 tipů

Každodenní i sezónní předměty jsou uloženy v šatníku. První z nich je jednoduchá, leží tiše ve skříni a používá se podle potřeby, ale druhá bude muset věnovat pozornost, aby v příští sezóně vypadala slušně.

Příprava

Mnozí se domnívají, že po skončení zimy se věci nesmějí umývat ani čistit za sucha. Ale i malá skvrna může něco zkazit, časem bude mnohem těžší ji odstranit. A nezapomeňte na můra, která přitahuje vůni potu, takže je třeba věci umýt a vyčistit a také dobře osušit.

Třídění

Zimní oblečení je třeba kontrolovat, ne všechny věci se mohou hodit příští sezónu, zejména pro děti. Musíte také pečlivě zkontrolovat všechny kapsy na přítomnost cizích předmětů, stejně jako zjistit, zda oblečení nepotřebují menší opravy.

Ochrana proti hmyzu

\ t

Pro skladování oděvu z hmyzu během skladovánípoužití chemických látek, ale mnozí považují tuto metodu za nebezpečnou. Koneckonců, pokud se dostanou na oblečení, mohou zanechat skvrny, stejně jako kazit texturu materiálu. Proto je nejlepší používat tašky s přírodními plnivy ve formě větviček pelyňku, levandule, máty, éterických olejů.

Tip!

Chcete-li uložit zimní oblečení, můžete si koupit kryty, které již byly nasáklé speciálními výrobky z mol.

Věci z kožešin

Aby se při skladování výrobky z kožešin nedeformovaly, je lepší je zavěsit na velká ramínka a zabalit do textilních obalů, ale do plastových sáčků. Kožešina musí „dýchat“, jinak bude vyblednout a vytvoří nepříjemný zápach. A nezapomeňte na škůdce.

Věnujte pozornost!

Kožešinové věci také milují „svobodu“, takže nemusejí být vymačkané jiným oblečením.

Věci z vlny

Věci z vlny, stejně jako z jiných přírodních tkanin, musí být vyčištěny a vysušeny na vodorovném povrchu tak, aby se nemohly natahovat. Můžete je uložit jak na závěs, tak do složité formy. Pro skladování vhodné kryty z přírodních materiálů nebo nádob s otvory, aby věci mohly dýchat.

Kožené oděvy

Kožené zboží by mělo být ošetřeno speciálním sprejem, aby se pokožka změkčila, aby se věci během skladování nestaly hrubými. Je lepší skladovat kožené věci na hromadných věšácích a při jejich umístění do skříně je důležité ponechat mezi nimi vzdálenost 3-5 cm pro cirkulaci vzduchu.

Bundy dolů

Bundy dolůskladování lze prát ručně nebo psacím strojem. Můžete je uložit na ramínka, ale je vhodnější je zabalit do vakuového vaku, ze kterého se vzduch odčerpává pomocí vysavače.

Tip!

Při mytí polstrovaného kabátu s přirozenou kožešinou v psacím stroji není nutné používat prací prášek, zabíjí lehkost a po něm jsou na oděvu skvrny.

Boty

Zimní obuv skladujte pouze v čisté a sušené formě. Boty s kožešinou, je důležité se zabývat ochranou můry. Kožené výrobky - speciální péče. Tak, aby se boty nedeformovaly uvnitř, můžete umístit polštářky nebo jen běžné noviny. Vhodné jsou skladovací boxy nebo látkové sáčky.

Klobouky a šály

Skladování klobouků a šátků se neliší od skladování oděvů. Také je třeba je vyčistit a vysušit. Pokud se jedná o výrobky z kožešin, pak ošetřovat z můr. Pokud chcete, aby klobouk držel formulář, naplňte jej papírem. Klobouky a šály můžete mít v krabicích na boty nebo v kontejnerech.

Skladujte věci na balkóně

Některé věci mohou být uloženy na balkóně a hovoříme o výrobcích z kožešin, protože kožichy jsou velmi oblíbené, když je v pohodě. Proto pro kompaktní ochranu zimního oblečení, můžete dát malou skříňku na lodžii.

Poznámka!

Malá skříň dokonale zapadá do mola s malou mezerou.

Používáme vakuové vaky

Vakuové sáčky jsou skvělým nápadem i pro objemné předměty. Bundy, svrchní kabáty, svetry se skládají do sáčků, jedním z nich je vysavačvzduch je čerpán ven, což několikrát snižuje jejich objem

Tip!

Stojí za to koupit velké balíčky pro skladování zimního oblečení, protože mají nejlepší efektivitu při úspoře místa.

Boxy na boty

Není nejlepší volbou udržet zimní boty jen na policích, protože se na nich usadí prach. Balíčky také nestojí za použití, vytvářejí nepořádek. Nejlepší možností jsou krabice, které mohou být kompaktně umístěny na policích ve skříni.

Krabice na klobouky

Je také lepší držet klobouky v jednoduchých krabicích. Neměli byste je vyhodit na polici, protože se tak znovu stanou špinavými a před tím, než je znovu nasadí do nové sezóny.

Použijte použitelný prostor

V malém prostoru je vždy málo místa na uskladnění velkého množství zimního oblečení. Skladování však lze považovat za taková místa, která se často nepoužívají z důvodu nedostupnosti - toto místo pod postelí nebo horním mezaninem ve skříních.

Regálové regály

Při organizaci prostoru nevěnují pozornost volnému prostoru pod stropem. A je to naprosto zbytečné, protože pokud tam umístíte několik zavěšených polic, získáte další prostor pro uložení zimních věcí.

Nezbytné příslušenství

Než složíte zimní věci, musíte se ujistit, že je tam vše: kryty, krabice, kontejnery, věšáky a vakuové sáčky. Je mnohem snazší zabalit všeoblečení okamžitě, než koupit chybějící příslušenství a přesunout skříň z místa na místo.

Toto jsou jednoduché způsoby a tipy budou udržovat věci do příští sezóny, aniž by ztratily krásný a dobře upravený vzhled.