Jak správně utěsnit nafukovací matraci: způsoby a prostředky

Air matrace jsou velmi praktické věci. Snadno se přepravují, skladují a používají. Takový výrobek může být použit jako místo ke spánku, položení na postel nebo nafouknutí pro přijímání hostů nebo v přírodě. Během operace se však může objevit otvor, kterým uniká vzduch. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte se seznámit se způsoby a metodami lepení nafukovacích matrací. S touto prací se můžete vyrovnat sami doma. V tomto případě můžete použít prostředky po ruce.

Jak najít defekt

Než těsníte matraci Intex doma, musíte najít místo, skrze které vzduch vychází. Někdy je těžké najít škodu, to znamená, že vzduch postupně vychází ven a odkud je obtížné porozumět.K nalezení díry můžete použít tyto metody:

  1. Využití vody . Za tímto účelem je matrace nejprve nafouknuta, poté je ponořena do vody a je sledována přesně tam, kde vznikají vzduchové bubliny. Někdy však tato technika nemůže být použita.
  2. V syčení . Je nutné snažit se matraci tlačit v naprostém tichu a poslouchat, zda se jedná o syčivý nebo pískavý zvuk. Můžete také pohybovat rukama na jeho povrchu. Pokud je výrobek prodyšný, může být cítit.
  3. Pomocí čisticích prostředků . Inmatrace je nalita mýdlový roztok. Při stisknutí vyzařuje z díry charakteristický pískavý zvuk. Pokud je vše provedeno správně, nebude těžké najít průchod vzduchu.
  4. S použitím pěny . K tomu vezměte obyčejnou pěnu na holení a ošetřete ji povrchem matrace. V oblastech, kde složení začalo bubliny, je škoda.
  5. Použití prášku nebo škrobového prášku . Na matraci je třeba nanést práškovou látku. Nad oblastí, kde je díra, bude oblak prachu. Nahradit škrob nebo prášek může být jakýkoliv jemný prášek.

Existuje mnoho možností pro identifikaci otvorů. Volba jednoho z nich závisí na osobních preferencích a dostupnosti finančních prostředků. Je třeba mít na paměti, že škoda může být několik. Proto by měl být povrch matrace pečlivě zkontrolován.

Jak lepit výrobek

Spací nebo anti-dekubitní matrace BestWay lze opravit pomocí jakékoliv lepící hmoty pro výrobky z PVC a pryže. K tomu si můžete vybrat gumové lepidlo Demoscol, Super Moment, Moment, obyčejné PVC lepidlo nebo směs pro těsnění gumových člunů.

Pro opravy matrací Intex můžete použít speciální lepidlo od tohoto výrobce. Pomůže účinně přilepit části výrobku, opravit díry nebo opravit náplast. Kromě toho, jak přemýšlet o tom, jak a jak utěsnit nafukovací matraci Inteks, můžete zakoupit opravuSouprava Intex 59632. Skládá se z lepidla a sady náplastí z kvalitního materiálu. Použitím této sady pro opravy nemůžete narušit vzhled výrobku, protože náplasti jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako samotný výrobek.

Jak vybrat složení pro jiné výrobky závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Postup opravy a příprava na něj

Před zapečetěním matrace Inteks je třeba provést některé přípravné činnosti:

  • matrace musí být vypálena;
  • vnitřní a vnější povrch výrobku musí být vysušen a očištěn od nečistot;
  • plastové prvky musí být dále odmašťovány roztokem alkoholu nebo acetonem;
  • je žádoucí zpracovat poškozené místo jemnozrnným smirkovým papírem;
  • poté je třeba zvolit, než utěsnit nafukovací matraci doma.

Pokud byly tyto kroky provedeny, můžete přistoupit k opravě.

Prvním krokem je označení všech nalezených děr. Poté je poškozené místo dekontaminováno a očištěno brusným papírem.

Při absenci speciální sady pro opravy použijte kus hejna nebo gumy. Náplast může být nalepena na vnitřní nebo vnější straně výrobku. Pro druhou metodu je třeba nejdříve prát hromadu, po které musíte na problémovou plochu nalepit náplast. Pro vnitřní lepení musíte problémovou oblast vytáhnout otvorem ventilu, odmašťovat a pak ji upevnitnáplast. Poté zbývá jen počkat, až lepidlo zaschne.