Jak sterilizovat lahve v mikrovlnné troubě

Matky dětí musí před každým krmením sterilizovat krmné lahve. Jedná se o důležitý postup, který je nezbytný k zabránění pronikání parazitů a bakterií a rozvoji střevní infekce. Před babičkami, lahvičky a bradavky byly naplněny vařící vodou nebo vařené v pravidelném hrnci. Přítomnost moderních technologií umožňuje vyhnout se tomu, nyní je možné provádět zpracování od škodlivých faktorů přímo v mikrovlnné troubě, pokud víte, jak to udělat.

Do jakého věku by mělo být provedeno

Pro dezinfekci bakterií a parazitů potřebujete naprosto všechny předměty, se kterými dítě komunikuje. Věci by měly být umyty hyperalergenními látkami a ošetřeny železem na obou stranách. Nádoby by měly být sterilizovány v mikrovlnné troubě. To by mělo být provedeno tak dlouho, dokud imunita omrvinky nebude silnější.

Pediatři doporučují dezinfikovat dětská jídla, dokud dítě nedosáhne věku 6 měsíců od prvního dne svého života. Dále bude tělo schopno vyrovnat se s možnými bakteriemi. Jídla však ještě musí udržovat dokonale čistou a zpracovat jikaždé krmivo, které neobsahuje alergeny.

Jak často sterilizovat lahve

Pediatři doporučují sterilizovat láhev po každém krmení nebo před každým krmením, aby dítě vždy používalo potraviny z čisté a dekontaminované láhve. Proto je nutné tento postup provádět denně 5-6 krát. To by mělo být provedeno také v následujících případech:

  • ihned po zakoupení nového nádobí;
  • poté, co dítě mělo virové nebo infekční onemocnění.

Sterilizované nádobí by mělo být skladováno v čisté pleně nebo v čistém ručníku, odstraněném bezprostředně před procesem krmení. Před vylitím exprimovaného mléka nebo přípravou směsi pro kojence si důkladně umyjte ruce.

Proces přípravy

Než začnete mikrovlnné kojenecké lahve, bradavky nebo části z odsávačky, musíte je připravit. Je-li to možné, je nutné nádobí rozebrat do samostatných součástí, z nichž se odstraní vsuvky rukojeti a dalších součástí. Každá část by měla být promyta horkou mýdlovou vodou nebo mycím prostředkem s označením „od 0“ nebo „od prvního dne života“ a důkladně opláchnuta čistou vodou.

Je nezbytné, aby vnitřní stěny láhve a vsuvek byly pečlivě vyčištěny, což je výhodnější pomocí speciálních trysek nebo kartáčku. Nezapomeňte zkontrolovat integritu dětského náčiní. Pokud se na jeho stěnách objeví jakýkoliv druh poškození, je třeba jej vyměnit,aby se zabránilo vzniku zranění dítěte.

Důležité!

Je také možné manipulovat s lahvemi a struky v myčce na nádobí, ale pro dospělé členy rodiny by neměly být žádné další náčiní. Zacházejte s ním pouze s těmi nástroji, které jsou vhodné pro věkovou kategorii dítěte.

Jak sterilizovat

Sterilizace lahví v mikrovlnné troubě je možná několika způsoby: použitím speciálních nádob vhodných pro mikrovlnnou troubu nebo balení. Úkol můžete zjednodušit, pokud si zakoupíte samo sterilizační lahve, které nevyžadují speciální nádoby nebo obaly. Pro každý typ sterilizace jsou charakteristické charakteristické znaky.

Bez sterilizátoru

Ne všechny mladé maminky mají doma speciální zařízení pro dezinfekci dětského nádobí z bakterií nebo bakterií. Pokud není, je možné sterilizovat dětské lahve v mikrovlnné troubě. K tomu potřebujete plastovou nádobu, mikrovlnnou troubu a čistý měkký hadřík. Proces se skládá z několika základních kroků:

  1. Je nutné připravit hlubokou plastovou nádobu. Důkladně opláchněte dětským čisticím prostředkem a na všech stranách otřete čistým hadříkem.
  2. Umístěte lahvičku na dno. Pokud to objem dovolí, můžete současně obsluhovat několik lahví, cumlíků nebo částí z odsávačky.
  3. Uzavřete nádobu víčkem a přeneste ji do komory mikrovlnné trouby a zavřete ji víčkem.
  4. Nastavte nejvyšší výkon přístroje a nastavte časový interval na 1,5 minuty. Spusťte provozní režim zařízení.

Po signálu o dokončení zvuků ohřevu je nutné vyčkat dalších 2-3 minut, dokud se nádobí trochu nevychladí, aby nedošlo k popálení horkou párou. Otřete nádobí měkkým hadříkem, zabalte do pleny nebo ručník.

Sterilizátor lahví

Je mnohem pohodlnější sterilizovat kojenecké lahve v mikrovlnné troubě, je-li pro tento účel k dispozici speciální vybavení. Jedná se o nádobu s víkem, uvnitř které jsou speciální buňky pro dětské nádobí. Chcete-li jej dezinfikovat, musíte provést následující:

  1. Nádobku sterilizátoru a každé oddělení důkladně opláchněte, opláchněte čistou vodou, otřete suchým hadříkem.
  2. Vložte čisté nádobí do každé komory.
  3. Zavřete víčko sterilizátoru a přeneste jej do mikrovlnné trouby.
  4. Ke každému zařízení je přiložena instrukce, která jasně udává, kolik času a jakou moc potřebuje k provedení zpracování. Je povinen se řídit jeho pokyny.

Jakmile trouba zapípá, vyjměte nádobu. Je nutné použít ručník nebo připínáček, aby se zabránilo popáleninám rukou. Měli byste počkat, až se vychladne, pak se nádobí, otřete, dát do sterilního místa.

Důležité!

Před zahájením mikrovlnné sterilizace je nezbytnénovorozenci, chcete odstranit čepici a dudlík. Jinak se pod vlivem tepelného záření zvýší tlak v nich, což způsobí prasknutí nádobí a jeho nepoužitelnost.

Speciální balíčky

Dalším vhodným prostředkem jsou sáčky pro sterilizaci. Jejich výhodou je, že jsou prostorné a lehké. Je vhodné si je vzít s sebou na návštěvu, do nemocnice nebo na dovolenou. Aby se tímto způsobem sterilizovaly pokrmy, potřebujete:

  1. Prozkoumejte informace o obalech o tom, kolikrát může být každý vak použit. Pro zpracování je vhodná pouze vhodná montáž.
  2. Přeložte dětské nádobí do sáčku.
  3. Vytáhněte trochu vzduch.
  4. Nalijte horkou kapalinu.
  5. Balíček nahoru.
  6. Přeneste do mikrovlnného nádobí, vložte jej do komory a uveďte zařízení do provozu. Každé balení obsahuje instrukce s režimem dočasné úpravy a topným výkonem.

Po dodání balení ze zařízení je nutné vypustit horkou vodu. Mnoho zařízení je vybaveno speciálním výtokem, kterým lze pohodlněji provádět. Pokud tomu tak není, je třeba sponu lehce otevřít, vypustit kapalinu skrz vytvořený otvor. Pak si nádobí, otřete je.

Samo sterilizační

Ještě jednodušším úkolem je nákup speciálních lahví, které mohou být sterilizovány v peci. Stojí o něco více, než je běžné krmení zařízení, ale můžete ušetřit peníze nanákup speciální nádoby pro dezinfekci. Než začnete sterilizovat takovou láhev pro novorozence v mikrovlnné troubě, měli byste ji umýt z vnějšku i zevnitř.

Dále je nutné nalijte do ní vodu před zvláštní odvetou nebo do uzávěru a dát ji do zařízení tak, aby zaujala vertikální polohu. Zařízení by mělo nastavit maximální výkon a zapnout topení po dobu 1,5-2 minut. Po zpracování musíte dostat láhev, jemně z ní vypustit vodu a otřít ji suchým hadříkem.

Závěr

Tělo dítěte je díky svému křehkému imunitnímu systému náchylné k pronikání bakterií a virů, které mohou pocházet z vnějšího prostředí. Aby se tomu zabránilo, pečující matka by měla sterilizovat lahve pro novorozence v mikrovlnné troubě před každým krmením a udělat to, dokud drobky nebudou mít 6 měsíců.