Jak tahat věci z šifonu

Zajímavý, něžný, svůdný šifon - věci z něj dávají ženskému obrazu zvláštní kouzlo. A je těžké si představit svůj šatník bez šifonové šály.

Pokud chcete nosit šifónové oblečení, naučte se, aby se o ni správně staral. Vše je s mytím jednoduché - pouze rukama a opatrně. Ale s obtížnějším žehlením: vzduchové halenky, elegantní peignoirs, stylové šátky, jiné věci z jemného materiálu vyžadují jemnou péči.

Hlavní věcí je řádná příprava

.

Nespěchejte, abyste sebrali železo, nejdříve si prostudujte štítek na oděvu: vyzve výrobce, který režim žehlení má použít.

Šifonová tkanina je vyrobena z přírodních umělých syntetických vláken, která jsou zhotovena v různých poměrech. Proto se teplota ohřevu železa pro žehlení tohoto materiálu pohybuje od 60 do 120 ° C. Nejčastěji se během žehlení šifonu zvolí režim „hedvábí“.

Co dělat, když je minimální teplota ohřevu železa 100 ° C a potřebujete žehlit při 60 ° C? Můžete použít fluoroplastickou trysku, pokud není k dispozici - zakryjte výrobek gázou.

Nezapomeňte zkontrolovat podešev ze železa - měla by být čistá a hladká, jinak se nelze vyhnout skvrnám a potu s šipkami. Mokrý šifon patmnohem jednodušší, takže uchopte žehličku, když věci nejsou úplně suché.

Přímý proces

Otočte věc dovnitř, tkaninu na žehlicí plochu vyrovnejte. Pro další ochranu materiálu před přehřátím, před žehlením, jej musíte zakrýt gázou nebo tenkou plenou.

Pokud je oděv mokrý, nesmí se smáčení navlhčit gázou, ale při žehlení suchého výrobku by se měl ochranný materiál navlhčit a stlačit.

Produkt vyžehlte na malé kousky. Začněte hladit ze středu, pohybovat se k hranám, snažit se netlačit nebo natahovat na tkaninu. Než začnete zpracovávat další část šaty nebo halenku, zvedněte gázu a ujistěte se, že tkanina je dokonale vyžehlena.

Nepoužívejte stříkací pistoli nebo funkci napařování na žehličku, pokud nechcete ozdobit oblečení skvrnami a skvrnami od vody. A dále hydratovat šifon, zabalit halenku, šaty s velkým kusem mokré hmoty.

Někdy je velmi obtížné vyhladit silné záhyby, kdy je možné žehličku parit: přikrýt materiál gázou, parou, udržet železo ve vzdálenosti od tkaniny.

Dokončeno žehlení celého výrobku - nechte ho chvíli vychladnout, pak jej zavěste do skříně nebo jej noste.

Můžeme dělat bez železa

Šifónové oblečení má svou vlastní zvláštnost: podivně, bez pravidelného žehlení, vypadají lépe a nověji. Proto nabízíme několik metod, které pomohou udržet jemné tkaniny v perfektním stavu.

  • První rada -řádně umýt. Při ručním mytí materiál nestlačujte ani neotáčejte a neprogramujte točení v pračce.
  • Druhý tip - jemně osušte. Výrobek opatrně pověste na závěs a opatrně narovnejte všechny záhyby v tkanině, dávejte správný tvar volánkům, límci, manžetám.

S takovou péčí není žehlení jednoduché.

Všemohoucí pára

Věci z šifonu dobře reagují na ošetření páry. Pokud je šifon hustý a po jeho promývání se na něm vytvořily záhyby, nemělo by se používat nic jiného než oříznutí.

Parník

Šifon může být zpracován parníkem na oděvy. Nebojte se ho použít, ačkoli většina zkušených hostesek nedoporučuje používat funkci páry na železo pro takové věci. Zavěsit šaty na závěs nebo speciální stojan, jemně parní.

Důležité! Vzdálenost od povrchu parníku k výrobku musí být nejméně 10 cm.

Pokud se provádí správně, na povrchu nezůstanou žádné skvrny. Nechte věc viset po napařování po dobu nejméně jedné hodiny, aby byl materiál zcela ochlazen: vlákna se pod vlivem páry měkčí a tkanina se postupně vyrovná pod vlastní váhou.

Domácí parní lázeň

Zavěste šaty, halenku přes vanu horkou vodou. Za půl hodiny ji vyjměte z „parní místnosti“ a nechte trochu času, aby se materiál ochladil.

Snažte se držet věci od šifonu pouze na věšáku a nenechávejte je dlouho poskládané: Záhyby způsobené dlouhým skladováním je velmi obtížné vyhladit.

Neváhejte si koupit šifónové oblečení. Je to vždy relevantní a naučili jste se žehlit jemnou tkaninu.