Jak třít kočárek: jednoduché způsoby

Jakmile rodiče začnou pro své dítě vybírat „dopravu“, přemýšlejí pouze o tom, zda to bude pro dítě vhodné, kam jej uložit, atd. Jen málokdo si ale myslí, jak v budoucnu umýt kočár, protože se časem špiní.

Rodiče obvykle při koupi plánují používání po dobu až tří let. Jejich volba proto často spadá do tzv. „Transformátorů“.

Zpočátku se může zdát, že úklid kočárku s hadříkem doma čistí. Na tkanině a těžko přístupných místech se však stále hromadí nečistoty, množí se mikroby. A pak rodiče pochopí - mytí je nevyhnutelné ... Ale jak to lze udělat?

Všechno je jednoduché - nákup nových modelů Taco, Zippi atd., O které se již výrobci postarali - všechny hlavní části lze snadno odstranit. A pak je omyjte ručně i v pračce.

Ruční kočárky: hlavní pravidla

Umývání lze provádět ve dvou stupních. Na první (on je nejjednodušší) budete muset určit, které prvky zařízení lze odstranit. Zpravidla se jedná o všechny prvky spojené s tlačítky a zámky.

Proces odstraňování může provádět i křehká žena. Všechny tyto položky budou vymazány ručně. Odsunutí kapoty je také nutné - odšroubuje se šroubovákem. Dále stojí za to dodržovatpravidla:

 1. Všechny předměty jsou smazány pouze v koupelně, v teplé vodě;
 2. Je lepší brát tekutý prací prostředek, protože granule běžného prášku mohou zanechat na tkanině skvrny. Případně můžete užívat hypoalergenní dětský prášek;
 3. Je důležité si uvědomit, že některé části kočárku nelze odstranit. Proto k jejich čištění použijeme měkký hadřík nebo houbu na mytí nádobí;
 4. Kovové prvky by měly být setřeny lehce navlhčeným hadříkem a poté otřeny do sucha;
 5. Kola jsou dokonale omyta obyčejnou zásobní vodou, bez jakýchkoli prášků a čisticích prostředků;
 6. Dno kočárku je často vyrobeno z překližky, která je jednoduše zakázána mýt vodou - bobtná a ztrácí své vlastnosti. Proto znovu použijte hadřík mírně navlhčený ve vodě.

S takovým mytím rukou se můžete zbavit téměř všech nečistot, které se nashromáždily při přepravě dětí.

Jak prát v psacím stroji

Dětský kočárek lze bez problémů umýt v pračce. Některé kapuce mají kovové uzávěry - nelze je prát.

Toto je druhá etapa mytí a my vyčistíme kapotu a kryty. Před naložením do nádrže je třeba se zbavit všech míst, která jsou na nich viditelná.

Pouzdro na výrobek je opatřeno zipem pro upevnění, proto jej lze také automaticky prát. Musíme nastavit režim praní na "Delikátní" a teplotu vody - asi 40-50 stupňů. To udržuje tvar všech částí kočárku a čistí jej dokonale.

Prášek proautomatické mytí je také lepší, aby se kapalina, takže detaily nebyly rozvedeny. Ideální - opět dětský prášek, nezpůsobuje alergické reakce. Po dokončení praní by neměla obsahovat odstředění.

Kočárek je nutné sušit mimo přímé sluneční světlo - ultrafialové záření může „přispět“ k tvorbě skvrn a skvrn. Proto musíme „kočárek“ poslat na teplé, zatemněné místo.

Rychlá metoda mytí kočárků

Chcete-li rychle vyčistit lehce špinavý kočárek, můžete si ho umýt přímo v koupelně. To platí zejména pro transformátory. Jednoduše umístěte transport do koupelny, napěňte práškem nebo dětským mýdlem a důkladně otřete všechny detaily.

Je důležité vždy pamatovat na skvrny. Jsou odstraněny pouze prostředky, které mohou vyčistit dětské oblečení. Pokud je kdekoli silná kontaminace, toto místo lze otřít pevným kartáčem. Zbytky pěny se odstraní také houbou namočenou ve vodě. Pokud není spodní část kočárku vyrobena ze dřeva, můžete použít sprchu.

Kryty přístroje lze vyžehlit. Pro tyto účely jsou navlhčeny, umístěny na rovném povrchu a žehleny, dokud nejsou zcela suché. Ale pokud budete dodržovat všechna pravidla mytí popsaná výše, žehlení není vůbec nutné.

Po sušení je velmi snadné sestavit výrobek, ale kvalitativně.

Odstraňte formu

Pokud kočárek není delší dobu používán a skladován nesprávně - ve vlhké místnosti, může se na něm objevit forma.Je velmi snadné se ho zbavit - může to být i doma.

Bude trvat:

 • terpentýn;
 • Soda;
 • peroxid vodíku;
 • Prací prášek;
 • Houba, voda a vysavač.

Proces čištění formy je následující:

 1. Každý detail je navlhčen terpentýnem;
 2. Látkové prvky jsou ošetřeny sódou;
 3. Čistá voda je vtažena do nádrže, do ní se nalije tekutý dětský prášek a peroxid vodíku;
 4. Nejšpinavější místa jsou ošetřena roztokem;
 5. Poté se používají k odstranění zbytků klimatizace a voda.

Tkaniny očištěné tímto způsobem by měly být dobře vysušeny. Po úplném vysušení mohou zůstat zbytky roztoku - mohou být opláchnuty vodou a na těžko přístupných místech použijte vysavač.

Dobré vědět ! Pokud výše uvedená metoda nepomohla, pak se problémové oblasti mohou jednoduše otřít cibulí, pak důkladně opláchnout čistou vodou a vysušit.

Je to důležité ! Po umytí a úplném vysušení nesmí být produkt v kočárku kočárku zasazen další tři dny.