Jak učit WC v bytě malé kotě

Při nákupu kotě byste se měli předem připravit na jeho přesun na nové místo. První věc, kterou musíte udělat, je vybavit toaletu pro dítě. V přírodě, matka kočka učí své mláďata základy hygieny, ale pokud dítě je ponechána sama, pak musí přemýšlet o tom, jak naučit kotě používat toaletu v bytě. Hlavní věc je zde dělat všechno správně, jinak může domácí zvíře dát svým majitelům spoustu problémů.

Uspořádání tajného místa

Aby se dítě nedostalo ještě většího stresu kvůli nové věci, je třeba předem zakoupit podnos pro knírka. Neexistují zde žádná pravidla, předmětosobní hygienymůže být jakéhokoliv tvaru a barvy. Jediné, co by nemělo být dovoleno, je ostrý zápach z nového produktu, takže je lepší kupovat takové věci vespecializovaných prodejnách .

Při nákupu je vhodné zvážit stáří nového nájemce. Pokud je ještě docela dítě, pak je lepší zvolit model s nízkými stranami. Kočky jsou přirozeně vybíravá zvířata, takže pokud dítě zjistí, že je obtížné vylézt po vysokých stranách, nepoužije ani nový zásobník.Takže tři základní pravidla, jak naučit koťátko na toaletu:

  • vhodný zásobník;
  • úkryt;
  • volný přístup.

Poslední dva body jsou také velmi důležité, protože kočky neradi dělají své „podnikání“, pokud jsousledují. Proto se snaží rychleji pohřbít své výkaly. Přístup k zásobníku by měl být volný, zejména zpočátku.

Kotě může hrát jako každé dítě a vzpomenout si na nutkání v poslední chvíli. Pokud se stále musíte dostat na toaletu přes vysoké prahy a zavřené dveře, dítě může být prostě netrpělivé.

Lepidlo na toaletyje lepší koupit speciální, označené „For kittens“. Postupem času si můžete vybrat nejvhodnější. Doporučuje se, aby síť nebyla v prvních měsících;

Zvířata

Pokud je zvíře zdravé, není těžké ho naučit na toaletu. Samozřejmě, v prvních dvou dnech budete muset doslova sestru s kotětem, stejně jako s malým dítětem. Měli byste pozorně sledovat jeho chování.

Je-li dítě úzkostné, mlácení nebo škrábání podlahy s tlapkami, je naléhavá potřeba jej doručit na místo. Můžete ho tam držet (bez použití síly), dokud neudělá svou práci.

To ho naučí dělat na určitém místě. Vyjměte z podnosu nestojí za to, nechte kočku zvyknout na vůni. Pak bude přesně vědět, kam jít příště.

Nezoufejte, pokud se vám nepodaří okamžitě naučit kotě toaletu, a hlavně ho nadávat a bít v kalužích na špatném místě. Je nutné postupně, ale vytrvale. V takové situaci byste měli vyjmout ubrousek pro dítě a umístit jej do zásobníku tak, aby knír mohl příště nabýt zvířete.orientovat se vůní.

Je důležité, aby se v čase, kdy dítě omylem šlo na toaletu, omylo. Pokud jeho vůně pochází z různých koutů obydlí, sníží to kotě a bude pro něj těžší najít správný směr.

Jsou-li tatojednoduchá doporučenířádně dodržována, nebude těžké naučit dítě používat toaletu. Hlavní věc - ukázat trpělivost a něhu. Je třeba mít na paměti, že novým nájemcem je kočkovitá šelma, ale stále dítě.