Jak udělat boty podešev non-skluzu doma

Při nákupu zimní obuvi se mnoho lidí zaměřuje pouze na kvalitu materiálu a modelu. Podešev je také kontrolována a upřednostňována před praktickou úlevou. Jeho neklouzavé vlastnosti však nevěnují pozornost. Je to však právě stabilita vašich oblíbených bot během ledu, díky kterým je chůze bezpečná, což snižuje riziko zranění. Často nespolehlivé podrážky se učí uprostřed zimy, kdy je chodník pokryt ledovou kůrou. Jak si vyrobit boty neprošlapané doma vlastníma rukama?

Profesionální způsoby proti kluzké podrážce

Pokud byly krásné boty kluzké, nejjednodušší způsob je vzít je do dílny. Můžete provést opravu sami. Zvláště pokud není čas nosit obuv pro obuvníka a doma jsou vhodné nástroje a materiály. Tento proces je jednoduchý, ale musíte být opatrní a postupujte podle instrukcí, abyste získali očekávaný efekt.

Podšívka na podešvi

Před nástupem chladného počasí se doporučuje obrátit se na obchod s obuví, aby byl připraven na jakékoli povětrnostní podmínky. Make jedinýprotiskluzová náplast z polyuretanu nebo pryže. Lze je namontovat buď na širokou základnu nebo na patu různých tvarů. Mistr fixuje polštářky na podešev pomocí vodoodpudivého lepidla. Protiskluzové samolepky se dodávají v různých velikostech:

 • první - pro boty o velikosti od 35 do 38;
 • druhý je od 39 do 41;
 • třetí - od 42 a výše.
Poznámka!

Slip kryty jsou univerzální, vhodné pro většinu modelů: boty, sportovní obuv, elegantní boty na vysokém podpatku.

Samoobsluha

Speciální obložení se snadno lepí. Lze je nalézt na pultu s různými výrobky pro péči o boty. Tato metoda pomůže vytvořit jediný protiskluz:

 1. Plantární základ se důkladně promyje.
 2. Když vyschlý povrch zaschne, otře se roztokem alkoholu.
 3. Na povrch se rovnoměrně nanese speciální lepidlo, podložka se přitlačí k sobě a drží se po dobu několika minut.
 4. Boty se neprodávají okamžitě. Hlína by měla dobře vyschnout.

Chcete-li, aby plochá podešev neprošlapala doma, můžete použít jinou, stejně účinnou metodu. Vyžaduje však určité dovednosti při používání speciálních nástrojů.

Proces se skládá z následujících kroků:

 1. Stará, vlnitá podešev je odříznuta od staré boty. Chcete-li vytvořit tenkou šablonu, musíte použít speciální nůž.
 2. Jediné, co je třeba udělatprotiskluzový, vložte silikonovou vrstvu o tloušťce 5 mm. Šablona se na ni aplikuje drážkovanou stranou a ihned se odstraní.
 3. Výsledný vzor se suší fénem. Taková protiskluzová vrstva zajistí pohodlný pohyb i při silném ledu.

Lidové cesty pro bezpečnou chůzi

Pro sebevědomou procházku po ledu můžete použít lidové metody. V tomto případě budou užitečné užitečné materiály. Aby se snížilo klouzání podešví, použijte běžnou lepicí pásku, plst nebo smirkovou tkaninu. Musí být upevněny na čistý, suchý povrch tak, aby pevně držely a vydržely déle.

Lepicí omítka, smirkový papír, plsť

Nemáte-li čas na to, abyste se dostali do dílny, můžete použít tyto jednoduché způsoby:

 1. Lepivá náplast na bázi husté tkáně. Nakrájejte kousky vhodných kusů, pak je nalepte na základnu. Nevýhodou této metody je její krátké trvání. Sádra je rychle vymazána, a když je mokrá, odpadne. Aktualizace by neměla být kratší než jeden den.
 2. Plst. Vhodné staré boty, ze kterých řezané kousky požadované velikosti. Materiál se lepí na podklad lepidlem. Životnost je přibližně 7 dní. Plst neumožňuje sklouznutí bot i v podmínkách silného ledu. Pro tenké podpatky je však k ničemu.
 3. Brusný papír. Je lepší vzít kůži na základě látky. Řezané kousky přilepte k podešvi, nezapomeňte na patu.
Tip!

Pásy lepicí pásky nebudou tak výrazné, pokudbarva s černým krémem nebo vodotěsným fixem.

Písek, lepidlo, roztavený nylon

Chcete-li omezit uklouznutí bot na ledu, můžete se uchýlit k efektivnějším metodám. Práce by měla být prováděna opatrně a pomalu, jinak můžete boty zničit. To bude mít hrubý písek, vlhkost-odolné lepidlo nebo obyčejný nylon. Podešev by měla být předem omyta, vysušena a odmastěna alkoholem. Je lepší se připravit předem, a ne před odchodem ven.

Když jsou silnice náhle pokryty ledem, můžete použít jednu z následujících metod:

 1. Okamžité lepidlo se nanese na povrch ve formě síťoviny a okamžitě, dokud se nevyschne, posypané pískem. Boty se nechají sušit 2-3 hodiny, takže je vrstva dobře fixována. Tato protiskluzová vrstva trvá 3-5 dní. Pak se postup musí opakovat.
 2. Písek se zahřívá v peci na vysokou teplotu. Vyjměte plech a položte boty na horký písek. Zrnka písku by se měla lepit na povrch.
 3. Roztavený nylon pomůže vytvořit jediný skluz. Z zbytečné punčochy nakrájíme malý kousek nylonu a zapálíme. Přidržujte ji přes podešev, kapejte po celém povrchu. Vytvrzené nerovnosti zabrání sklouznutí.

Radikální metody

V silném ledu můžete použít radikální metody. Aby se boty nepokazily, musíte postupovat opatrně. Následující metody jsou užitečné:

 1. Nanáší se pájecí páječka nebo kovová tyč.vzor na základně plošiny. Díky vytvořeným rýhám se stává drsným.
 2. Malé šrouby nebo šrouby se zašroubují do silné podešve. Příliš dlouhé konce jsou řezány. Takový způsob spolehlivě zabraňuje prokluzování, ale způsobuje nepříjemnosti při klepání šroubů. Pokud chodíte v botách na linoleu nebo na parketách, můžete povrch poškrábat.
 3. Kluzká podešev je otírána jemnozrnným brusným papírem nebo plovákem, aby se dosáhlo drsnosti. Postup musí být periodicky opakován.
 4. Plantární povrch může být poškrábán hřebíkem. Bude drážkovaný a méně kluzký.
Důležité!

Podešev by měla být pravidelně čištěna. Když se nečistoty dostanou mezi reliéfní výstupky, povrch se stává hladkým a kluzkým. Tento efekt odstraní obvyklý postup péče.

Ponožky, brambory, ledové závěje

Aby nedocházelo ke sklouznutí, noste na boty vysoké ponožky. Metoda je poměrně účinná, ale ne estetická. Můžete použít další populární metodu, pro kterou potřebujete brambory. Plocha plantární by měla být otřena polovinou hlízy. Díky škrobu, který brambor obsahuje, se na povrchu tvoří tenká hrubá vrstva. Tato metoda není považována za nejefektivnější, ale v beznadějné situaci ji můžete použít.

Ice drifts - speciální odnímatelná zařízení s kovovými hroty. Nosí se podle potřeby. V účinnosti ledových závěsů si můžete být 100% jisti. Existují modelyurčené pro děti. Úlevy ledu jsou těsně přiléhající k povrchu a při chůzi nezpůsobují nepohodlí. Jsou určeny pro plošinovou plošinu, ale můžete najít případy pro boty s podpatky.

Výhody dopravy na ledě zahrnují tyto vlastnosti:

 • spolehlivost;
 • Vhodné pro jakoukoliv velikost boty;
 • trvanlivost;
 • při chůzi neviditelný.

Tipy pro nákup zimní obuvi

Výběr zimní obuvi je mnohem obtížnější. Koneckonců musí splňovat mnoho kritérií. Chcete-li se pohodlně pohybovat po ulici během chladného období, měli byste si poslechnout doporučení výrobců obuvi:

 1. Měla by být upřednostněna podešev z měkkých materiálů.
 2. Chránič by měl být široký, dostatečně vysoký, aby zahrnoval řadu prvků vzoru.
 3. Důležitý je také materiál podešve: polyuretan nebo termopolyurethan zajišťují maximální stabilitu na ledu, a naopak, snadno se klouže na gumu.
 4. Před nákupem proveďte test stability: zkuste ohnout plantární část, abyste zjistili její elasticitu. Základ by neměl být snadno ohýbán.
Důležité!

V případě silných ledových podmínek je třeba zakoupit uggs, semi-sportovní obuv nebo kožešinové boty. Podpatky, které jsou odolné na ledové silnici.

V kluzké botě je nepohodlné chodit po povrchu pokrytém ledem nebo sněhem. Běžná chůze může skončit zraněním. Aby se nemusel nosit sádrovec, na výběr zimní obuvije třeba přistupovat odpovědně. Podešev musí být stabilní. A pokud jsou kluzké boty již zakoupeny, jednoduché metody jim pomohou zajistit bezpečnost. Nejlepší volbou je nákup ledových závěsů, se kterými žádný led není hrozné.