Jak udělat Halloween dýně s vlastními rukama 2018: foto krok za krokem

Halloween se již podařilo chytit fantazie mnoha lidí daleko od západní kultury. To je nejkontroverznější dovolená, kterou si můžete představit díky kombinaci zábavy a hrůzy a církev je proti respektování svých tradic. Ale navzdory tomu, v noci z 31. října na 1. listopadu, se miliony lidí na planetě obléknou do ozdobných šatů a zastraší své blízké, přátele a lidi, kteří jdou kolem. Jedním z nejznámějších symbolů tohoto svátku je dýně, kterou lze vyrobit ze šrotu nebo vyzbrojenou skutečnou zeleninou jako domácí výzdobou. Jak udělat dýně pro Halloween vlastními rukama, řekneme v tomto článku.

Jak udělat dýně na Halloween: podrobné pokyny s fotografiemi

Málokdo ví, že hrozná dýňová tvář s hořícíma očima nemá vyděsit hosty a kolemjdoucí. Na samém začátkuVe skutečnosti jsou tyto hrozné grimasy potřebné k tomu, aby odradily zlé duchy, které, jak víme, se mohou objevit ve světě člověka na Halloween. Moderní řemeslníci, kteří se snaží vyčnívat z obecného davu dýňových luceren, však vytvářejí zcela nepředstavitelné, jedinečné fyziognomie s různými emocemi.

Aby se dýně na Halloween staly vlastními rukama, není nutné řezat zralé zeleniny. Dost na to, aby přišel s legrační a strašidelný obraz a přivedl ho k životu. Chcete-li vytvořit dýňovou rodinu, budete potřebovat:

 • několik zralých dýní různých barev a velikostí;
 • hotové šablony pro tváře - oči, vousy, nos, ústa;
 • černá barva, s výhodou potravinářská;
 • mycí houba nebo široký kartáč;
 • pletací nitě na vlasy;
 • drát;
 • doplňky - klobouky, košťata, pavouci, šátky atd.

Postup:

 1. Připravte dýně na transformaci - řádně ji umyjte, osušte a otřete alkoholem.
 2. Vyberte si, co bude tvář dýně, jaké příslušenství bude potřebovat.
 3. Vezměte si šablonu podle svého výběru a aplikujte oči, nos a úsměv na dýně houbou nebo štětcem. Můžete udělat bez hotového okruhu a ukázat představivost. Nebo použijte zakoupené plastové oči.
 4. Nechte dýně zaschnout, ale nyní dělejte příslušenství. Otáčejte brýle pro děti z drátu, copánky pro matku pro ty nejmenší, a pro otce, aby uřízl černý knír.
 5. Když je vše připraveno, můžete si obléct dýňovou rodinu. Táta si na hlavu položil hrnec a maminka si připevnila květinuv účesu.

Je tak snadné udělat Halloweenskou výzdobu z dýně bez zkažené zeleniny.

Dekorativní dýně

Stále častěji se obyčejné dýně objevují před kolemjdoucími v nepředstavitelných výkladech. Na ulici můžete vidět nejen úžasný úsměv lucerny, ale také celá umělecká díla:

 • kosmická tykev;
 • tykev upíří;
 • s malovanými vzory;
 • s kostry uvnitř;
 • uchopení myší;
 • s legračními očima;
 • luxusní vlasy.

Zajímavé!

Existuje mnoho netradičních variant na téma dýně, které se dnes nacházejí v domácnostech a bytech lidí.

Hrozné a zubaté dýňové hlavy

Malé dýně, stejně jako psi, vždy chtějí vypadat děsivěji než jejich velcí bratři. Přinejmenším vypadá zvenčí. Proto žádají, aby se stali upírem nebo něčím jiným hroznějším. A pomoc s touto falešnou čelistí s tesáky, koupil v obchodě. Je pouze nutné odříznout vhodnou velikost úst a připevnit oční čep s barevnými klobouky.

Řezání výkresů vrtákem

Vzory na dýně mohou být vytvořeny bez nože a pro tento účel použijte stavební vrták. Výsledkem může být velmi okouzlující a koketní dýně. Díry mohou být uspořádány v řadě, střídavě různých velikostí, nebo uspořádány v podobě květu, hvězdy nebo jednoduchého ornamentu. ASvíčky vložené uvnitř zdůrazní vytvořené vzory.

Malé dýňové svíčky

Dýně se obvykle používají ve formě lampy, ale proč ne.

Za tímto účelem musíte také vzít:

 • malé dýně různých tvarů a barev;
 • širokou svíčku, můžete mít několik malých;
 • ostrý nůž.

Jak udělat dýňovou svíčku:

 1. Pomocí ozdobného frézy na krájení odstřihněte horní část a odstraňte semena buničinou.
 2. Roztavit svíčku ve vodní lázni, zatímco knot by měl zůstat neporušený, jak je ještě užitečné. K němu potřebujete svázat náklad, například pračku, a spusťte ji do připravené dýně.
 3. Nalijte parafín do improvizovaného dýňového svícnu na vrchol. V tomto případě se musíte pokusit knotu neutečete.
 4. Ořízněte knot na požadovanou velikost a svíčku lze použít k určenému účelu. Můžete ji navíc ozdobit kamínky, jiskry nebo kreslit vzory.

Takové svíčky mohou být vyrobeny z vícebarevných dýní nebo z parafínu různých barev, které lze nalézt pouze v obchodě. Čím jasnější je zvláštní práce, tím více pozornosti bude přitahovat.

Viz také

Jak zajímavé je vyzdobit dům na Nový rok 2019

Je čas začít přemýšlet o tom, jak ozdobit dům pro Nový rok 2019 vlastníma rukama, takže v předvečer prázdnin nemusíte přemýšlet o ...

Vícebarevné dýně

Udělejte neobvyklé dýněHalloween to udělat sami s akrylové barvy, kamínky, jiskry a další dekorace. Multi-barevné dýně seřazené na prahu a hravě mrkání na kolemjdoucí vypadat vtipně.

Zajímavé!

Mohou symbolizovat děti, které nebyly shromážděny na Halloween, ale oblékly se na dovolenou pro děti.

Nátěr lze aplikovat houbou na mytí nádobí nebo houby. Bílé dýně zdobené pestrobarevnými kamínky, vzory nebo konfety také působí impozantně. Udělejte z nich žádný velký problém. To může být použito v řemesla novoročnígirlandy a dělat zlaté jablko z dýně. Je nutné pouze přilepit korálky na povrch zeleniny spirálou a nechat ji řádně vyschnout.

Dýně jednorožce

V domácích podmínkách si můžete udělat dýně jednorožce. Tato myšlenka bude obzvláště zajímavá pro dívky, které zbožňují tato zvířata díky všem slavným kreslením. K tomu budete potřebovat:

 • dýně;
 • akrylová barva;
 • materiál pro uši - foamiran;
 • polymerní hlinka;
 • lepidlo;
 • dřevěné špejle.

Výrobní proces:

 1. Na začátku musí být dýně natřeny a stonek ovoce musí být co nejkratší.
 2. Na zeleninu připevněte předem připravené uši.
 3. Udělejte klobásu z polymerové hlíny, navalte ji do spirály kolem dřevěné rohové špejle a pečte v troubě podle pokynů. Je vhodnější vzít si vlastní kalnoucí hlínu, pak bude práceméně
 4. Nalepte výsledný roh na místo bývalého stonku, tj. Na čelo.
 5. Vytvořte hřívu ze stejné polymerové hlíny. Můžete použít různé barvy zdůraznit individualitu dýně.
 6. Natřete oči, nos a ústa jednorožcem.

Dýně v různých výkladech

Při přípravě na Halloween není nutné používat čerstvou zeleninu, protože stále existuje tolik způsobů, jak se můžete ozdobit sami a dům pomocí šrotu, který zanechává malý náznak hlavního symbolu Dne svatých.

Kreslení dýně

Pokoj můžete ozdobit velkými a malými dýněmi. Dokonce i když dovednosti kresby nejsou vůbec, zobrazují pomerančové řezy pod mocí každého. Ale co neobvyklá dekorace dopadne.

Halloweenský kostým

K oblékání dýňového kostýmu může být dítě, když jde na oslavu Dne svatých. To bude trvat hodně oranžové tylu nebo jiného síťového materiálu.

Zajímavé!

Lze z ní sestavit sukni - sundat dlouhé proužky tylu, zavěsit ji přes širokou gumičku a zamaskovat ji zelenou stuhou.

Z ní můžete vytvořit popruhy, které budou držet sukni na dítěti. Strašidelný obličej vyříznutý z černého papíru a šitý na lemu sukně vám pomůže připomenout Halloween. Pěkný zelený klobouk doplní vzhled.

Viz také

Jak ozdobitKabinet pro nový rok 2019: podrobné pokyny, fotky, nápady

V předvečer Nového roku chci, aby byla slavnostní atmosféra všude. Stojí za to přemýšlet, jak vyzdobit kancelář na ...

Dýňová maska ​​

Můžete si vyrobit dýňovou masku z lepenky, která doplní obraz Halloweenu i pro dívku nebo chlapce. To bude trvat, kromě těžkého papíru, barvy, nůžek a tenké gumičky. Karton je nutné maskovat pomocí hotové šablony, aby se maloval ve formě dýně - s charakteristickým reliéfem a stopkou. Nezapomeňte vystřihnout trojúhelníky očí a připevnit gumu.

Papírové dýně

Dělat Halloween dýně s papírem je opravdu snadné. Zvláště když jsou připraveny instrukce pro výrobu.

Požadováno:

 • 20 identických proužků oranžové barvy, jejichž šířka je 2 cm a délka - 15 cm;
 • jehla se závitem;
 • zelený stonkový papír;
 • dárkový luk;
 • lepidlo;
 • nůžky.

Příkaz k provedení:

 1. Sejměte proužky, složené dohromady, na závitu, poté, co na něm udělá silný uzel.
 2. Provazce pruhů na druhé straně ve stejném niti. Mělo by to být oblouk. Pevně ​​upevněte nit tak, aby se papír neroztrhl a neroztrhl.
 3. Pásy se narovnají takovým způsobem, že se získá sochor připomínající dýně.
 4. Vystřihněte zelený list ze zeleného papíru a nalepte ho na vrchol dýně.
 5. Připojit hornídárkové luk a narovnat stuhy.
 6. Můžete také udělat dýňové oči a ústa z černého papíru, takže vypadá přesně jako Jack a připomíná Halloween.

Papier-mâché

V této technice je dýně mnohem realističtější než v předchozí verzi, ale bude to trvat mnohem déle. Pro taková řemesla bude potřeba:

 • balón;
 • nit;
 • noviny;
 • primer;
 • akrylové barvy.

Příkaz k provedení:

 1. Nafoukněte míč, ale ne příliš těsně.
 2. Pro navázání míče na ocas míče, složený v několika vrstvách, takže můžete zobrazit charakteristiku reliéfu dýně. V tomto případě je třeba niti napnout, pak se samotná koule rozbije do sekcí.
 3. Utáhněte nitě na straně protilehlé ocasu, na základně míče.
 4. Obrobek potřete bílým lepidlem a začněte s lepením novinek. Je lepší nejprve udělat dvě nebo tři vrstvy, a pak, když papír-mâché vyschne trochu, několik dalších vrstev.
 5. Nechte chvíli sušit, nejlépe přes noc.
 6. Když je předlitek zcela suchý a noviny ztvrdnou, opláchněte povrch a znovu ho osušte.
 7. Na obrobek naneste nátěr podle nápadu.

V důsledku toho byste měli dostat dýně, které se neliší od skutečného ovoce.

Bavlněná věnec

Neexistuje nic jednoduššího než dělat věnec, aby ozdobil dveře nebo místnost v podobě dýně. Bude to trvatpouze oranžové pletení a načechraný zelený drát pro stonek. Každé ovoce je volné přadeno nití držených spolu s drátem. Girlanda může být sbírána na stejné oranžové niti nebo na kousku provázku.

Vytvoření Jacku 2018 Halloween Flashlight Jack

Argumentovat, jak udělat dýně na Halloween, je nemožné nezmiňovat, proč byl tento konkrétní obraz vybrán jako úžasný symbol a o čem to Jack mluví? Ukazuje se, že existuje legenda o opilci farmáře, kterému se ve svém nudném životě podařilo obtěžovat své sousedy.

Skutečnost!

Místo toho, aby se na jeho hektarech potichu pěstovaly plodiny, rád trávil čas u baru a okrádal plantáže ostatních lidí, otravoval své sousedy. Není divu, že se jednoho dne na své špinavé práci ještě jednou zřítil a lidé, kteří požadovali spravedlnost, se od něj rozhodli požadovat dluh a naučili ho lekci.

Jackovi se podařilo uniknout z rozzlobeného davu. Když se setkal s ďáblem na cestě, rozhodl se požádat o pomoc od něj a na oplátku nabídnout své duši. Ďábel se proměnil v minci, kterou musel podle smlouvy zaplatit chytrák svým sousedům, a Jack ho vložil do kapsy. Všechno by bylo v pořádku, ale jen ten ďábel se dostal ke stříbrnému kříži, který sebral veškerou svou sílu, takže nemohl být znovuzrozený svým obvyklým způsobem. Bylo nutné, aby zlí duchové vyjednávali s podvodníkem a souhlasili se všemi jeho podmínkami. Takže Jack byl slibován klid adlouhý život a osvobození z pekla.

Uplynuly roky, Jack vyrostl a brzy zemřel. Kvůli jeho hříchům však byl přikázán, aby šel do nebe, a do pekla nebyla žádná cesta, protože mu to ďábel slíbil. Jack musel jít na věčné putování, smutné a neklidné. A když přišla noc, vyřízl z dýně baterku a dal do ní ještě uhelné uhlí z pekelného očistce. Poté se Jack vydal na cestu po celém světě a čekal na poslední soud.

Krok za krokem master-class o výrobě lucerny Jack

Udělej si dýně na Halloween s vlastními rukama, aniž by předtím měl podobné zkušenosti, možná i dítě. Pravda, přítomnost dospělého v tomto procesu je stále povinná. Pro začátek je lepší vzít malou kopii, protože je lehčí než obrovští bratři a vejde se do rukou dospělého i dítěte.

Existuje spousta možností, ale stojí za to začít s tím nejběžnějším - jako je charakter slavného hororu „Nightmare Before Christmas“ nebo „Corpse of the Bride“. Můžete být inspirováni jinými karikaturami, ale pro první lucernu si vyberte obrázek, který nevyžaduje kreslení malých detailů.

Kromě dýně budete potřebovat:

 • malý ostrý nůž, můžete si vzít duchovní;
 • baterku nebo malou svíčku;
 • velká lžička;
 • bavlněné podložky;
 • nějaký alkohol;
 • marker.

Výrobní proces a fotografické práce v krocích :

 1. Připravte dýně na zpracování - důkladně ji vyčistěte, osušte a otřete alkoholem. To pomůže odmastit.před nanesením značky.
 2. Opatrně odřízněte víko dýně v oblasti dříku. Díky tomu bude vhodné připravit dužinu a semena ze zeleniny.
 3. Dřeň se odstraní a stěny dýně se ztenčí. Takže přes otvory proniknou více světla a lucerna bude vypadat čistěji.
 4. Použijte značku s kresbou zobrazující „tvář“ lucerny - oči, nos a úsměv. Zajímavé emoce dýně mohou být sbírány z internetu nebo vymyslet obličej na vlastní pěst.
 5. Opatrně vystřihněte na obrysu načrtnuté prvky. Je lepší, když nevedete s nožem podél čar, ale pokaždé jej vložte do nového místa. Tak to bude přesnější, a dýně v tomto procesu nepraskne.
 6. Ponechte slepý pokus několik hodin. Přípravu si můžete udělat před spaním, aby se budoucí lucerna přes noc zcela vysušila.
 7. Po tom, uvnitř dýně můžete dát světelný zdroj - lucernu nebo svíčku.

Zbývá mnoho času před svátkem, takže je čas jít do obchodu s dýní a začít dělat zlověstné lucerny.